Program TV na dziś: Brad Pitt i Angelina Jolie jako "Pan i Pani Smith" [POLECAJ TV - 23.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 23.08

Oczywiście zanim do listy, wspomnę o czymś co się na niej nie zmieściło. Otóż w Canal+ i w TVP 1 o godz. 20:40 rozpocznie się rewanżowy mecz eliminacyjny do Ligi Mistrzów Legia Warszawa - Dundalk FC. A studio meczowe w Canal+ zacznie się nawet godzinę wcześniej. W TVP 2 w tym czasie, a właściwie od godz. 21:20 "Pogoda na suma", czyli Kabaret Moralnego Niepokoju z 2015 roku, w HBO o godz. 20:10 "Avengers: Czas Ultrona", w TVP Kultura o godz. 20:20 "Dzień kobiet", w Paramount o godz. 22:00 "Chinatown", w TV 6 o godz. 22:55 thriller brytyjski "Krzyk sowy", w TVP 1 o godz. 23:05 "Baczyński", w Ale kino+ o godz. 00:30 "Rzym" Felliniego, a na koniec dnia w TVP Kultura o godz. 00:40 rosyjski dramat "Konwój".

Jutro oczywiście Polecaj TV kolejny, a tymczasem wtorku życzę udanego. Oczywiście.

FILM

Canal+ Film godz. 20:00
Miłość od pierwszego dziecka (Love at First Child) - komedia romantyczna, Francja 2015, reż. Anne Giafferi, wyk. Isabelle Carré, Patrick Bruel, Alice de Lencquesaing, Thomas Solivéres (87 min)
Premiera w telewizorze. Bardzo sympatyczna, zwiewna i odpowiednio banalna, żeby być przyjemną, francuska komedia trochę romantyczna, ze świetnie dopasowaną obsadą. Córka pani Gabrieli zachodzi w ciążę z niejakim Simonem, który sprawę całą ma w poważaniu i wypina się na dziewczynę. Pani Gabriela brać chce sprawy w swoje ręce, idzie do ojca wspomnianego dziecioroba i... I okazuje się on bardzo fajnym gościem. Nie wiadomo czy tak go końca fajnym. MIŁE OGLĄDANIE

 

TV Puls godz. 20:00
Angielska robota (The Bank Job) - sensacyjny, Wlk.Bryt./USA 2008, reż. Roger Donaldson, wyk. Jason Statham, Saffron Burrows (104 min)
Pan Terry musi jakoś wyjść z finansowego dołka. Napada więc skutecznie na bank, ale zamiast kasy w jego łapy wpadają kompromitujące zdjęcia pewnej księżniczki. Fotki mogą dać jemu i jego kompanom nietykalność, ale chrapkę na nie ma również MI5. ŚWIETNY FILM.

Stopklatka TV godz. 20:00
Surfer (Surfer, Dude) - komedia, USA 2008, reż. S.R. Bindler, wyk. Matthew McConaughey, Alexie Gilmore, Jeffrey Nordling, Woody Harrelson (82 min)
Jako taka komedia z bardzo dobrym Matthew McConaugheyem i Woodym Harrelsonem o żywej legendzie światowego surfingu, którego reklamowy kontrakt przejmuje  biznesmen, który ma nowy pomysł na współpracę. Pierwszym jest zrobienie z niepokornego surfera gwiazdy reality show. TO NIE JEST DOBRE, ALE DO NIEZOBOWIĄZUJĄCEGO ZOBACZENIA

 

TVN godz. 20:00
Pan i pani Smith (Mr. & Mrs. Smith) - komedia sensacyjna, USA 2005, reż. Doug Liman, wyk. Brad Pitt, Angelina Jolie, Vince Vaughn, Adam Brody (120 min)
Historia cokolwiek znudzonego małżeństwa, którego życie staje się żywe i pełne niesamowitych przygód, kiedy oboje dowiadują się o sobie, że są płatnymi zabójcami. Jeszcze więcej ognia pojawia się, gdy okaże się, że zostali wynajęci z misją zabicia drugiego. DOBRA ZABAWA.

TVN 7 godz. 20:55
Wojna światów (War of the Worlds) - thriller SF, USA 2005, reż. Steven Spielberg, wyk. Tom Cruise, Dakota Fanning, Justin Chatwin, Miranda Otto (116 min)
Ziemianie stają się celem wysokobudżetowego, spreparowanego przez mistrza Spielberga ataku obcej cywilizacji. A Tom Cruise, któremu była żona akurat na jakiś czas przywiozła pod opiekę odnoszące się do niego z dystansem dzieci, musi ocalić rodzinę, więc rusza przed siebie, by ją chronić. I cuda czyni, by to zrobić. STRASZNIE JUŻ ZGRANE, ALE CIĄGLE NIEZŁE.

 

HBO 2 godz. Filmbox godz. 23:20
Jackie Brown - film sensacyjny, USA 1997, reż. Quentin Tarantino, wyk. Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert De Niro, Bridget Fonda (154 min)
Jeden z moich ulubionych „tarantinów”. Jackie Brown jest sprytną, choć nie pierwszej już młodości stewardesą, która dorabia do pensji, przewożąc z Meksyku do Kalifornii pieniądze handlarza bronią Ordella Robbiego. Pewnego dnia zostaje zatrzymana na lotnisku przez agentów federalnych, Raya Nicolette i Marca Dargusa, z torbą, w której ma 50 tys. dolarów i kokainę. Grozi jej więzienie oraz utrata zdeponowanej w Meksyku połowy miliona dolarów Ordella. Jackie podejmuje niebezpieczną grę, licząc, że zdoła zatrzymać gotówkę, a przy okazji wyprowadzić w pole zleceniodawcę i agentów. UWIELBIAM

 

Stopklatka TV godz. 21:50
Wróg publiczny (Enemy of the State) - dramat sensacyjny, USA 1998, reż. Tony Scott, wyk. Gene Hackman, Will Smith, Jon Voight, Lisa Bonet (126 min)
W ciągu jednego dnia ustabilizowane i pełne sukcesów życie młodego prawnika rozpada się. Staje się bowiem ofiarą spisku przygotowanego przez skorumpowanego urzędnika. Zostaje głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo, i wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu. I tylko tajemniczy Brill, były pracownik służb wywiadowczych jest skłonny mu pomóc. DOBRZE SIĘ WIDZI.

TVP Kultura godz. 22:10
Ceremonia (La Ceremonie) - dramat obyczajowy, Francja 1995, reż. Claude Chabrol, wyk. Isabelle Huppert, Sandrine Bonnaire, Jacqueline Bisset, Jean-Pierre Cassel (112 min)
Państwo Lelievre, są szanowanymi członkami społeczności. I bogatymi jak diabli. Od jakiegoś czasu poszukują kandydatki na spełniającą ich oczekiwania służącą. I znajdują. Ale idealna jest tylko prawie. Bo udanie ukrywa przed Lelievreami, że nie potrafi czytać. Co niestety doprowadzi do mało fajnej sytuacji. Nagrody za role, Cezar za film i świetne recenzje, co znaczy, że to PEWNIE COŚ DOBREGO, ALE MNIE NIE RUSZYŁO.

Ale kino+ godz. 22:15
Biały cień (White Shadow) - dramat obyczajowy, Tanzania/Niemcy/Włochy 2013, reż. Noaz Deshe, wyk. Hamisi Bazili, Salum Abdallah, Riziki Ally, James Gayo (127 min)
W Tanzanii albinosi traktowani są jak towar, części ich ciał, fragmenty narządów wykorzystywane są przez szamanów do robienia amuletów przynoszących szczęście i dobrobyt. Ale sam dotknięty bielactwem człowiek przynosić ma otoczeniu nieszczęście. Są więc wyłapywani, odbywają się na nich prawdziwe polowania, są ćwiartowani, okaleczani. I ten film jest właśnie o jednym z takich albinosów z tanzańskiej wioski, którego po tym jak zamordowano mu ojca (również albinosa), matka wysyła do miasta, by tam poszukał nie tyle szczęścia, co przynajmniej okazji do przeżycia. WIELKIE WRAŻENIE I SMUTEK.

 

TVP 2 godz. 22:35
W obliczu śmierci (The Living Daylights) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 1987, reż. John Glen, wyk. Timothy Dalton, Maryam d'Abo, Jeroen Krabbé, Joe Don Baker (125 min)
Tym razem Bond z nowym już obliczem. W rolę agenta po raz pierwszy wciela się pan Timothy Dalton, któremu poszło na tyle dobrze, że nie był to jego Bond ostatni. W tej części pan James udaje się do Bratysławy, skąd zostanie przerzucony na Zachód generał KGB Gieorgij Koskow. Agent ma unieszkodliwić snajpera, który otrzymał zadanie zabicia generała. NO PEWNIE, ŻE WARTO.

 

Polsat godz. 22:45
Zrodzony w ogniu (Out of the Furnace) - dramat sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2013, reż. Scott Cooper, wyk. Christian Bale, Casey Affleck, Woody Harrelson, Willem Dafoe (116 min)
Jeden z braci, na co dzień pracujący w hucie, żeby wyjść z długów bierze udział w nielegalnej walce. Kiedy nie wraca, jego śladem rusza drugi brat, wojskowy. DA SIĘ, ALE BEZ REWELACJI

AMC godz. 22:50
Jack i Sarah (Jack and Sarah) -  komedia romantyczna, Francja/Wielka Brytania 1995, reż. Tim Sullivan, wyk. Richard E. Grant, Judi Dench, Cherie Lunghi, Imogen Stubbs (110 min)
Żona pana Jacka, który nad rodzinne życie przedkłada prawniczą karierę, umiera zostawiając go z maleńką córeczką. Pan prawnik zatrudnia więc do opieki nad niemowlęciem młodą nianię, która zakochuje się w nim bez pamięci. W panu Jacku, nie w niemowlęciu, chociaż je też pokochała jak swoje. Niestety pan Jacek właśnie zaczął się spotykać z koleżanką z pracy. Ale czy to może przeszkodzić prawdziwej miłości? PRZYJEMNIE JEST I BEZPRETENSJONALNIE

 

TVN 7 godz. 22:55
Lina (Tightrope) - film sensacyjny USA 1984, reż. Richard Tuggle, wyst. Clint Eastwood, Genevieve Bujold, Dan Hedaya (114 min)
Detektyw prowadzi śledztwo w sprawie gwałtów i morderstw. Orientuje się, że być może jest głównym ogniwem łączącym te zbrodnie, więc wie też, że morderca zaatakuje bliską mu kobietę, czyli albo córkę, albo kochankę. I z tą wiedzą nie jest mu dobrze, ale nie może wprowadzać w domu nerwowej atmosfery, więc musi wyprzedzić złego człowieka. EASTWOOD SPRAWDZA SIĘ NAWET JEŚLI SIĘ NIE SPRAWDZA.

 

SERIAL

TNT godz. 20:05
Różowe lata siedemdziesiąte (That '70s Show) - serial komediowy, USA 1998, wyk. Mila Kunis, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama (25 min)
Wczoraj TNT zaczęło przypominanie tego bardzo przyjemnego sitcomu. Dzisiaj – jak w każdy kolejny dzień powszedni – dwa  kolejne odcinki. Rzecz o grupie przyjaciół z lat 70., w latach siedemdziesiątych. Świetnie zagrane, znakomicie wystylizowane i przeważnie cholernie zabawne. A rolach głównych m.in. młodziutcy Ashton Kutcher i Mila Kunis. DO ŚMIECHU

Universal godz. 21:00
Jack Irish - kryminalny, Australia 2012, reż. Jeffrey Walker, wyk. Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Don Hany, Aaron Pedersen (3x90 min)
Już było w TV, ale sympatycy kryminałów nie będą żałowali. Nieco skandynawski w nastroju, brytyjski w formie, a bohaterem jest detektyw, któremu w życiu jest źle, bo żonę mu zabito kilka lat temu, ojciec też już dawno nie żyje, i dni jego wypełnia więc tęsknota za bliskimi. W części pierwszej krewny ojca prosi go o pomoc w znalezieniu syna, i oczywiście okaże się, że ze sprawą wiąże się mroczny sekret. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
Oceany Układu Słonecznego (Oceans of the Solar System) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. David Stewart (51 min)
Premiera w telewizorze. Rzecz jest o oceanach, które sprawiają, że Ziemia jest jaka jest, i wydawało się, że są czymś w kosmosie wyjątkowym. Ale niedawno odkryto, że istnieją oceany na innych planetach. I to o nich właśnie. I o tym co to może oznaczać. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Planete+ godz. 23:00
Tajemnice wszechświata (Secrets of the Universe) - serial dokumentalny, USA 2013 (4x24 min)
Cztery z ośmiu odcinków miniserii, w którek naukowcy, korzystając z różnych narzędzi i animacji starają się wytłumaczyć zjawiska pojawiające się wokół nas. Na początek np. jak powstają czarne dziury, potem pokażą Drogę Mleczną, symulacje narodzin i śmierci gwiazd itp. DUŻA CIEKAWOŚĆ I PRZYJEMNOŚĆ

TVP Polonia godz. 23:25
W ostatniej chwili - o komiksie w PRL-u - film dokumentalny, Polska 2011, reż. Mateusz Szlachtycz (55 min)
Dokument o polskim komiksie, historii tego gatunku w Polsce zwanej ludową, i z rozmowami z jego tej historii twórcami. A takoż wypowiedzi teoretyków komiksu i jego krytyków. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 22:00
Bestia z mokradeł (Crocodile 2: Death Swamp) - horror, USA 2002, reż. Gary Jones, wyk. Heidi Lenhart, Chuck Walczak, Jon Sklaroff, Darryl Theirse (89 min)
Uprowadzony przez bandytów samolot rozbija się wśród bagien. Wynajęty tropiciel wyrusza na poszukiwania rozbitków. Ma mało czasu, ponieważ na bagnach żyje niebezpieczna samica krokodyla. I ma na nich apetyt. SMACZNEGO.