Program TV na dziś: George Clooney jako "Człowiek, który gapił się na kozy" [POLECAJ TV - 24.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 24.08

I oczywiście zacznę od tego, co na liście się nie zmieściło, a może chcielibyście o tym wiedzieć. W TVP Kultura o godz. 00:25 koncert zespołu Izrael z 1992 roku, a w Cinemax o godz. 20:00 kolejna nowelka w cyklu „Opowieści Neila Gaimana”. Tym razem pod tytułem „Szukając dziewczyny”, w której zobaczyć możecie między innymi samego Neila Gaimana. I kilka filmów może? W Stopklatka TV o godz. 20:00 SF "Eksterminatorzy", w TV 4 o godz. 20:00 "Minion" z Dolphem Lundgrenem, w TVN 7 o godz. 20:00 "Rob Roy", a w TNT o godz. 20:05 dwa kolejne odcinki sitcomu "Różowe lata siedemdziesiąte".

Zapraszając do dzisiejszego Polecaja, i życzę przyjemnej środy.

FILM

Canal+ Film godz. 20:00
Earl i ja, i umierająca dziewczyna (Me and Earl and the Dying Girl) - komediodramat, USA 2015, reż. Alfonso Gomez-Rejon, wyk. Thomas Mann, RJ Cyler, Olivia Cooke, Nick Offerman (100 min)
Premiera w telewizorze. Bardzo niezłe opowiadanie o przyjaźni zamkniętego w sobie, ale ciekawego świata młodzieńca z chorą na białaczkę szkolną koleżanką. Przyjaźń, która nie od razu była oczywista, i która będzie poważną próbą dla obojga. I wszystko to podane bez ckliwości, i ciekawie opowiedziane. WARTO ZOBACZYĆ

 

Ale kino+ godz. 20:10
Kod zbrodni (Code of a Killer) - film kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. James Strong, wyk. Jessica Hargreaves, John Simm, Anna Madeley, Lucy Carless (130 min)
Premiera pierwszej z dwóch części opartego na faktach brytyjskiego telewizyjnego kryminału, który w sposób godny i wciągający przypomina historię pierwszego śledztwa na Wyspach, w którym użyto badań DNA. A była to głośna sprawa brutalnie zgwałconych i zamordowanych dziewczyn w latach 80. minionego wieku. DOBRA ROBOTA

 

HBO godz. 20:10
Cienki Bolek (Get Hard) - komedia kryminalna, USA 2015, reż. Etan Cohen, wyk. Will Ferrell, Kevin Hart, Craig T. Nelson, Alison Brie (97 min)
Strasznie głupia - jak większość komedii z Willem Farrellem - ale też cholernie tą głupotą zabawiająca opowiastka o gościu, który zostaje skazany na 10 lat więzienia i bojąc się tamtejszych przykrości klanowych, sam będąc mięczakiem, prosi innego gościa, żeby do odsiadki go przygotował i nauczył bycia twardzielem. Problem w tym, że ów nauczyciel twardości, którego nasz przerażony Farrell wziął za twardego kryminalistę, który zna tajemnice ciemnej strony mocy, jest prostym i niewinnym pracownikiem samochodowej myjni. Prowadzi więc ślepy kulawego. W Stanach spory sukces. Jak pisałem wyżej, GŁUPIE, ALE BAWI

 

Cinemax godz. 20:30
Jaskiniowiec (Caveman) - komedia, USA 1981, reż. Carl Gottlieb, wyk. Ringo Starr, Barbara Bach, Dennis Quaid, Shelley Long (89 min)
Ringo Starr w głupawym, ale przyjemnie szalonym filmie o jaskiniowcu zakochanym dziewczynie przywódcy. I przypadkiem staje na czele grupy wyrzutków. Chroni kompanów przed niebezpieczeństwami i pomaga odkryć wynalazki, które zrewolucjonizują ich przyszłość. Z SENTYMENTU, I DLA ZABAWY.

Polsat godz. 20:40
Wykiwać klawisza (The Longest Yard) - komedia, USA 2005, reż. Peter Segal, wyk. Adam Sandler, Chris Rock, Burt Reynolds, Nelly (113 min)
Odsiadujący wyrok były gwiazdor futbolu, ma wśród więźniów znaleźć chętnych do drużyny, która zagra z zespołem strażników. SZAŁU NIE MA, ALE KRZYWDY NIE ROBI

TVN godz. 20:55
Tożsamość (Unknown) - thriller, Wielka Brytania/Niemcy/Francja/Kanada/Japonia/USA 2011, reż. Jaume Collet-Serra, wyk. Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn (113 min)
Doktor Harris budzi się po wypadku samochodowym w szpitalu w Berlinie i ku własnemu przerażeniu odkrywa, że żona go nie poznaje, a jego tożsamość przejął ktoś inny. Zatem, co zrozumiałe, usiłuje dociec prawdy. WYSOKIE NAPIĘCIE.

TV Puls godz. 21:30
Krzyk (Scream) - horror, USA 1996, reż. Wes Craven, wyk. Neve Campbell, David Arquette, Drew Barrymore, Courteney Cox (106 min)
Kultowa „potworna” maska w pierwszej odsłonie, z młodziutkimi naonczas gwiazdami kina i telewizji. Panna Sidney przeżywa trudny okres, wychowuje się praktycznie bez rodziców, bo rok temu w tragicznych okolicznościach straciła mamę, a ojciec pochłonięty jest robotą. Ale nawet to nie będzie w jej życiu najstraszniejsze. Bo oto w okolicy dziać się zaczyna źle. Jej szkolna koleżanka, Casey, którą ktoś dręczył anonimowymi telefonami zostaje zamordowana. A to dopiero początek. POZYCJA (JUŻ) KLASYCZNA.

Stopklatka TV godz. 21:50
Człowiek, który gapił się na kozy (The Men Who Stare at Goats) - komediodramat, USA/Wlk.Bryt. 2009, reż. Grant Heslov, wyk. George Clooney, Ewan McGregor, Jeff Bridges, Kevin Spacey (90 min)
Pan dziennikarz spotyka sierżanta w stanie spoczynku, który wybiera się do Iraku, aby znaleźć swojego dawnego dowódcę. Dołącza doń pan dziennikarz, i wywiad z nim przeprowadza i dowiaduje się o formacji szpiegostwa telepatycznego. I staje się świadkiem ciekawej rozgrywki i kilku zastanawiających spraw. MYŚLAŁEM, ŻE BĘDZIE LEPIEJ, ALE OGLĄDA SIĘ.

TVP Kultura godz. 22:15
Backbeat - dramat biograficzny, Wielka Brytania/Niemcy 1994, reż. Iain Softley, wyk. Sheryl Lee, Stephen Dorff, Ian Hart, Gary Bakewell (96 min)
Opowieść o początkach kariery The Beatles - przyjaźni łączącej Johna Lennona z basistą Stuartem Sutcliffe'em, wpływie Astrid Kirchherr na wizerunek zespołu oraz kłótni, która rozdzieliła przyjaciół. NIEZŁE.

TVP 2 godz. 22:35
Piękna i szalona (Crazy/Beautiful) - obyczajowy, USA 2001, reż. John Stockwell, wyk. Kirsten Dunst, Jay Hernandez (95 min)
Rzecz o zakazanej i trudnej miłości. Oto zbuntowana i rozpuszczona jak dziadowski bicz córka wpływowego kongresmena zakochuje się bez pamięci w ubogim latynoskim chłopaku. A różni ich wszystko. Ona, jak już wspomniałem, ma wszystko, ale również ma wszystko w... wiadomo gdzie. A on, jest odpowiedzialny, z ambicjami i myśli o przyszłości. I to nie jest złe, szkoda tylko, że tak łatwo WPADA W BANAŁ.

TVP 1 godz. 22:35
Bezmiar sprawiedliwości - serial obyczajowy, Polska 2006, reż. Wiesław Saniewski, wyk. Jan Frycz, Artur Żmijewski, Robert Olech, Jan Englert (123 min)
Absolwent prawa chce zrezygnować z zawodu. Aby przekonać go do zmiany zdania, znany adwokat opowiada mu historię pewnego procesu, w którym pewien mężczyzna został oskarżony o zamordowanie dziennikarki, z którą miał romans. Choć nie było bezpośrednich dowodów jego winy, został skazany. Zafascynowany sprawą młodzieniec przeprowadza własne śledztwo. I dociera do różnych rzeczy. Opinie też były różne, A MNIE SIĘ TO PODOBAŁO.

Polsat godz. 23:00
Supersamiec (Superbad) - komedia, USA 2007, reż. Greg Mottola, wyk. Jonah Hill, Michael Cera, Christopher Mintz-Plasse, Martha MacIsaac (118 min)
Evan i Seth w liceum byli nierozłączni. Zdecydowali się jednak na studiowanie w różnych college'ach. Ale przed wyjazdem czeka ich jeszcze jedna impreza, na której trzeba będzie poderwać dziewczyny i wypić sporo alkoholu. TANIA TANDETA.

TVN godz. 23:15
Zabójcze ciało (Jennifer's Body) - horror komediowy, USA 2009, reż. Karyn Kusama, wyk. Megan Fox, Amanda Seyfried, Johnny Simmons, Adam Brody (102 min)
Dwie uczennice liceum udają się na występ zespołu rockowego. Gdy podczas koncertu wybucha pożar, jedna z dziewczyn, ta ładniejsza zostaje porwana przez wokalistę, który wraz z kolegami chce ją ofiarować diabłu. Niestety okazało się, że panna nie jest dziewicą, więc Zły jej nie chce. Za to wstępuje w nią co implikuje kolejne sytuacje, w które zamieszana zostanie też druga z dziewczyn, zakompleksiona i niepewna siebie nastolatka. MAŁO MĄDRE, MAŁO BAWI.

 

SERIAL

Romance TV godz. 20:00
Danni Lowinski - serial obyczajowy, Niemcy 2010, wyk. Annette Frier, Axel Siefer, Nadja Becker, Oliver Fleischer (44 min)
Już o nim wspominałem, ale jako, że dopiero raz, a serial w trybie codziennym, więc dzisiaj jeszcze raz namawiam, żeby sprawdzić. Głównie panie namawiam. Bardzo sympatyczny lekko kryminalny, bardziej sądowy, z komediowym zrealizowany zacięciem serial. Tytułową bohaterką jest pani, która z trudem skończyła prawo, ale jako że nikt jej w zawodzie nie chciał zatrudnić, zaczyna pomagać biednym ludziom w ich sprawach o odszkodowania. Za euro na godzinę, plus procent z tego, co uda się jej wytargować w sądzie. I to jest NAPRAWDĘ NIEZOBOWIĄZUJĄCO SYMPATYCZNE, WIĘC SIĘ POLECA

 

AXN godz. 21:00
Oficer - serial sensacyjny, Polska 2005, reż. Maciej Dejczer, wyk. Borys Szyc, Paweł Małaszyński, Andrzej Chyra, Magdalena Różczka (52 min)
Jeszcze raz od nowa, tym razem na innej antenie, jeden z lepszych polskich kryminałów odcinkowych o policyjnej codzienności i życiu pod przykrywką niejakiego Kruszona. DOBRA ROBOTA

AXN godz. 22:10
Glina - serial kryminalny, Polska 2003, reż. Władysław Pasikowski, wyk. Jerzy Radziwiłowicz, Maciej Stuhr, Robert Gonera, Urszula Grabowska (49 min)
A to jest bezapelacyjnie najlepszy polski kryminał odcinkowy po 1989 roku. Pan Radziwiłowicz jako zblazowany (czasami aż za bardzo) policjant z „zabójców” prowadzi kolejne śledztwa z pomocą Jacka Braciaka, nowego w ekipie Macieja Stuhra i do pewnego czasu Roberta Gonery. PO PROSTU ZNAKOMITE

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Marina Abramović: artystka obecna (Marina Abramovic: The Artist Is Present) - film dokumentalny USA 2012; reż. Matthew Akers, Jeff Dupre (105 min)
Pochodząca z Bałkanów Marina Abramović jest przedstawicielką performance'u, a w sztuce wykorzystuje własne ciało. Wiosną 2010 roku w Museum of Modern Art w Nowym Jorku odbyła się pierwsza duża retrospektywa pracy artystki. Jej głównym punktem był trwający 700 godzin performance „The Artist is Present”. W jego trakcie artystka siedziała w centrum sali, w tzw. placu światła. Naprzeciw niej były ustawione stół i drugie krzesło, na którym mogli siadać odwiedzający muzeum goście. Przez cały czas przygotowań do wystawy artystce towarzyszyły kamery. Przyznam, że ja nie rozumiem takiej sztuki, więc tym chętniej film zobaczę. Może odnajdę w tym sens. Z CHĘCI POZNANIA.

Polsat Viasat History godz. 22:00
Kobiety wikingów (Viking Women) - serial dokumentalny, Niemcy 2015 (65 min)
Kiedy czytamy, słuchamy czy oglądamy opowieści o Wikingach, są to zwykle twardzi faceci. Tym ciekawsza jest ta seria, w której autorzy zwracają uwagę na rolę kobiet wśród Wikingów. I to kobiet, które jak się okazuje w ich świecie odgrywały role kluczowe i dokonywały bohaterskich czynów. Były to kobiety, które dowodziły statkami, zakładały kolonie, a jak zachodziła taka potrzeba, to one prowadziły negocjacje z władcami. DUŻA CIEKAWOŚĆ

TVP Historia godz. 22:30
Cudze listy - film dokumentalny, Polska 2010, reż. Maciej Drygas (48 min)
Służby perlustracyjne w PRL-u czytały od kilku do kilkunastu milionów listów rocznie. Autorzy dokumentu starają się zbudować portrety wewnętrzne obywateli komunistycznego kraju. DUŻA CIEKAWOŚĆ.