Program TV na dziś: ostatni Batman Nolana, czyli "Mroczny Rycerz powstaje" [POLECAJ TV - 26.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 26.08

Do tego co znajdziecie niżej, czyli rzeczy najważniejszych, dołożę tylko trochę mało skomplikowanej, za to świetnie nadającej się do tupania nóżką muzyczki, czyli w TVP 1 od godz. 20:30 transmisja z koncertu ESKA Music Awards - Szczecin 2016.

Jutro wrócę do Was z kolejnym Polecajem, a tymczasem życzę przyjemnego piątku.

FILM

TVN godz. 20:00
Mroczny Rycerz powstaje (The Dark Knight Rises) - film sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2012, reż. Christopher Nolan, wyk. Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Liam Neeson (165 min)
Minęło 8 lat, od kiedy Batman wyjechał z Gotham City. Tymczasem w mieście pojawiają się Kobieta-Kot oraz zamaskowany terrorysta Bane. Batman musi więc wrócić, by ocalić miasto, które wcześniej uznało go było za wroga. Rozmach, w którym brak treści i sensu zastępuje ilość gwiazd w obsadzie. PUSTE, ALE EFEKTOWNE

Stopklatka TV godz. 20:00
Autor widmo (The Ghost Writer) - thriller, Francja/Niemcy/Wielka Brytania 2010, reż. Roman Polański, wyk. Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Kim Cattrall, Olivia Williams (123 min)
Wydawnictwo zleca napisanie biografii byłego premiera Wielkiej Brytanii, czyli szykuje się niezła fucha. Ale nie jest tak fajnie, bo gość, który się tego podejmuje, dowiaduje się, że jego poprzednik zginął w bardzo tajemniczych okolicznościach. Wchodzi jednak w temat, i wplątuje się w sporego kalibru aferę i rozpoczyna prywatne śledztwo. DOBRA ROBOTA.

 

TV 4 godz. 20:05
Jutro, kiedy zaczęła się wojna (Tomorrow, When the War Began) - dramat wojenny, Australia 2010, reż. Stuart Beattie, wyk. Caitlin Stasey, Rachel Hurd-Wood, Lincoln Lewis, Deniz Akdeniz (103 min)
Australia. Grupa młodzieży wyrusza na wycieczkę za miasto. Po powrocie okazuje się, że mieszkańców przesiedlono po inwazji... kosmitów? Prawie, tyle że tutaj zamiast kosmitów, bo pewnie nie było kasy na jakieś latające, świecące cudactwa i roboty, reżyser użył armii azjatyckiego państwa, która podbija krwawo Australię i wolność w niej zabiera wszystkim. Młodzi wycieczkowicze podejmują więc partyzancką walkę z najeźdźcami i sieją wśród nich spustoszenie. GNIOT STRASZNY, ALE SĄ SMACZKI DLA ŁOWCÓW

Polsat godz. 20:10
Opowieści z Narnii: Podróż "Wędrowca do Świtu" (The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader) - film fantasy, USA 2010, reż. Michael Apted, wyk. Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Will Poulter (115 min)
Kolejna część baśniowo filozoficznej opowieści. Tym razem nasze dzielne i złotoserce dzieciaki dołączają do króla Kaspiana i wyruszają w rejs na tajemnicze wyspy, gdzie czeka na nich przeciwnik w postaci mitycznego potwora. Z ROZMACHEM, PRZEPYCHEM I MOŻE SIĘ PODOBAĆ (dzieciom)

HBO godz. 20:10
Labirynt kłamstw (Im Labyrinth des Schweigens) - dramat obyczajowy, Niemcy 2014, reż. Giulio Ricciarelli, wyk. Alexander Fehling, André Szymanski, Johannes Krisch, Friederike Becht (118 min)
Premiera niemieckiego kandydata do Oscara 2016. Oparta na faktach opowieść o młodym prokuratorze, który w połowie XX wieku z przykrością odkrywa, że wiele osób w ważnych instytucjach państwowych, a niektóre instytucje nawet systemowo pomagają w ukrywaniu przestępstw popełnianych przez byłych nazistów. Za sprawą stoi wielu wpływowych obywateli, ale pan prokurator nie pęka i ze wsparciem dziennikarza i byłego więźnia Auschwitz kontynuuje swoją robotę. WARTO ZOBACZYĆ

TVP Kultura godz. 20:25
Komedianci (Les Enfants du paradies) - melodramat, Francja 1945, reż. Marcel Carné, wyk. Arletty, Jean-Louis Barrault, Maria Casares, Pierre Brasseur (163 min)
Nie widziałem, więc nie wiem czy warto, ale z opisów, które czytałem wynika, że to arcydzieło klasycznego francuskiego kina. Zatem kulturalny człowiek powinien poznać. „Paryż, I połowa XIX wieku. Bulwar du Temple, a na nim dwaj przyjaciele Frederick i Lemaitre, i piękna dziewczyna ze swoim kochankiem. TRZEBA BĘDZIE SIĘ POZNAĆ

Canal+ godz. 21:00
Taśmy Watykanu (The Vatican Tapes) - horror, USA 2015, reż. Mark Neveldine, wyk. Olivia Dudley, John Patrick Amedori, Dougray Scott, Michael Pena (90 min)
Premiera horroru, w którym spotkacie młodą panią ściągającą na ludzi nieszczęścia. Lokalny ksiądz przekonany jest, że pani jest opętana, ale za słaby jest, żeby ze złym duchem podjąć walkę, więc z pomocą przyjeżdża dwóch fachowców od egzorcyzmów z Watykany. I się zdziwią, jako okaże się, z kim przyjdzie im się zmierzyć. DO ZOBACZENIA

TNT godz. 21:00
Wysyp żywych trupów (Shaun of the Dead) - horror komediowy, Wielka Brytania/Francja 2004, reż. Edgar Wright, wyk. Kate Ashfield, Lucy Davis, Nick Frost, Simon Pegg (115 min)
Nick Frost i Simon Pegg, czyli mistrzowie od świetnej, czociaż czasami ostro zakręconej zabawy w komediowym horrorze, w którym Simon Pegg zajęty codziennością nie zauważa, że wokół niego sytuacja się zagęszcza, i wraz z kumplami musi stanąć do walki o świata przyszłość. Ale przede wszystkim o kobiet przyszłość życia swego. WYBITNY ODJAZD, JESZCZE LEPSZA ZABAWA

TV Puls godz. 22:20
S.W.A.T. Jednostka specjalna (S.W.A.T.) - film sensacyjny, USA 2003, reż. Clark Johnson, wyk. Samuel L. Jackson, Colin Farrell, Michelle Rodriguez, LL Cool J (109 min)
Najpierw ciężkie szkolenie, a potem jeszcze trudniejsze zadanie elitarnej jednostki do zadań oczywiście specjalnych. Rzeczona jednostka ma eskortować przestępcę, który zmyślnie zaoferował 100 milionów dolarów każdemu, kto pomoże mu w ucieczce. Chętnych nie brakuje, więc jednostka ma co robić.   WYBUCHOWA JATKA W GWIAZDORSKIEJ OBSADZIE.

Polsat godz. 22:40
Omen (The Omen) - horror, USA 2006, reż. John Moore, wyk. Mia Farrow, Predrag Bjelac, Carlo Sabatini, Bohumil Švarc (110 min)
Mniej udany od oryginału remake kultowego, jednego z najlepszych w historii, horroru z 1976 roku. Mężczyzna w trosce o swoją żonę nieświadomą śmierci nowonarodzonego dziecka, adoptuje innego noworodka, Damiena, który przyszedł na świat o szóstej godzinie, szóstego dnia, szóstego miesiąca. NADAL ROBI WRAŻENIE

TVN godz. 23:30
Ojciec chrzestny 3 (The Godfather 3) - film sensacyjny, USA 1990, reż. Francis Ford Coppola, wyk. Al Pacino, Andy Garcia, Diane Keaton, Talia Shire (169 min)
Francis Ford Coppola kończy swój wykład o lojalności, honorze i ich braku, oraz o ogólnym marnieniu naszego świata. POZYCJA KLASYCZNA

SERIAL

FilmBox Premium godz. 21:05
Lęk (The Fear) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2012, reż. Michael Samuels, wyk. Peter Mullan, Harry Lloyd, Anastasia Hille, Paul Nicholls (4x49 min)
Były szef gangu jest teraz szanowanym biznesmenem. Ale kiedy jeden z synów, którzy przejęli nielegalną część jego interesów popada w kłopoty, nasz biznesmen decyduje się mu pomóc, i wkrótce zaczyna mieć problemy z panowaniem nad emocjami. Coraz większe. TO JEST DOBRE

Canal+ Seriale godz. 22:00
Mr. Robot 2  - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Rami Malek, Carly Chaikin, Portia Doubleday, Martin Wallström (2x50 min)
Drugi sezon rozpoczyna się miesiąc po ataku zwanym Five/Nine, kiedy życie głównego bohatera zmienia się diametralnie. Zresztą podobnie jak relacje między bohaterami. Jest zdrada, jest przyjaźń i zaufanie. Rzeczywistość się zmienia, ale nie oznacza to, że wszystko będzie dobrze. Przeciwnie. Więcej, plus wprowadzenie w treść i sens znajdziecie pod linkiem w moim osobnym tekście. WARTO ZNAĆ.

DOKUMENT

National Geographic godz. 21:00
W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem (The Story of God With Morgan Freeman) - serial dokumentalny (60 min)
Sześcioodcinkowa seria o zastanawiających analogiach między różnymi wyznaniami i o próbie odpowiedzi na pytanie, czego to dowodzi? W dzisiejszej części próba odpowiedzi na pytanie: Po co jest zło? DUŻA CIEKAWOŚĆ