Program TV na dziś: Crowe jako Robin Hood lub DeNiro jako skruszony mafioso [POLECAJ TV - 27.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 27.08

Tradycyjnie zaczynamy od tego, czego na liście nie ma. A są to: w TVP Kultura o godz. 22:15 koncert Alchemy Live zespołu Dire Straits z roku 1983, w Polsacie o godz. 20:05 relacja z festiwalu „Magiczne zakończenie wakacji z Polsatem i RMF FM” podczas którego wystąpią m.in. Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Formacja Chatelet i inni, a w Canal+ od godz. 18:30 relacja z Grand Prix Polski na żużlu o czym wspominam, bo to podobno bardzo ważne.

Jutro kolejny Polecaj TV a dzisiaj dobrej, spokojnej życzę soboty.

FILM

TVP Kultura godz. 20:20

Pragnienie miłości (Después de Lucia) - dramat obyczajowy, Meksyk/Francja 2012, reż. Michel Franco, wyk. Tessa Ia, Gonzalo Vega Jr., Tamara Yazbek, Hernán Mendoza (103 min)

Dziewczyna przeprowadza się z ojcem do miasta Meksyk, a jej tragedia zaczyna się, gdy do Internetu trafia intymne nagranie z jej nowym chłopakiem. Wideo niebawem zna już prawie każdy uczeń jej szkoły, a ona staje się obiektem szykan. DLA PRZESTROGI.

AXN godz. 20:00

Faceci w czerni 3 (Men in Black 3) - komedia SF, USA 2012, reż. Barry Sonnenfeld, wyk. Will Smith, Tommy Lee Jones, Josh Brolin, Emma Thompson (96 min)

Fenomenalna zabawa. A tym razem również wzruszająca momentami. Życie agenta K i los planety są zagrożone, więc J wyrusza w podróż w czasie, żeby przywrócić sprawom właściwy bieg i pokrzyżować plany kosmity Borisa. PORYWAJĄCO PYSZNE.

Ale kino+ godz. 20:10

Wizyta inspektora (An Inspector Calls) - film kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. Aisling Walsh, wyk. Sophie Rundle, Lucy Chappell, Miranda Richardson, Ken Stott (86 min)

Stylowy telewizyjny kryminał BBC na podstawie sztuki J.B. Priestleya „An Inspector Calls”. Jest rok 1912 i jest przemysłowiec świętujący z rodziną zaręczyny córki. I jest pan inspektor Goole, który przychodzi nieoczekiwanie, mówi o śmierci młodej kobiety, i każdemu z ucztujących po kolei udowadnia, że przyczynili się do jej śmierci. Na różne sposoby, ale każdy. Zasiewa w rodziny członkach wątpliwości, wzbudza poczucie winy i zostawia ich samych. I wtedy kontaktują się z Policją. Z MIELIZNAMI, ALE ZOBACZYĆ WARTO.

 

TVP 1 godz. 20:25

Robin Hood - dramat przygodowy, USA/Wielka Brytania 2010, reż. Ridley Scott, wyk. Russell Crowe, Cate Blanchett, Max von Sydow, William Hurt (135 min)

Jedna z wielu, ale i jedna z lepszych opowieści opartych na zgranej do obłędu legendzie. Tym razem, po śmierci króla Ryszarda Lwie Serce łucznik Robin Longstride odchodzi z armii, a wraz z nim do Anglii wracają trzej kompani - Mały John, Szkarłatny Will i Allan A'Dayle. Po drodze są świadkami napadu na sir Roberta Loxleya, eskortującego koronę poległego króla. Umierający rycerz prosi, by Robin zawiózł jego miecz ojcu, sir Walterowi Loxleyowi z Nottingham. BARDZO WIDOWISKOWE I Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

TVN godz. 21:00

Porachunki (Malavita) - komedia, USA/Francja 2013, reż. Luc Besson, wyk. Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Dianna Agron, John D'Leo (111 min)

Skruszony nowojorski mafioso, po tym jak wydał w ręce FBI swoich kompanów, zostaje objęty programem ochrony świadków i trafia z rodziną na francuską sielską prowincję i rozpoczyna nowe życie. Oczywiście z problemami, bo nie dość, że postanawia spisać i wydać swoje wspomnienia, to dawni towarzysze trafiają na jego ślad. BARDZO PRZYJEMNE OGLĄDANIE.

CBS Europa godz. 21:00

Hot Fuzz. Ostre psy (Hot Fuzz) - komedia sensacyjna, Wielka Brytania 2007, reż. Edgar Wright, wyk. Simon Pegg, Nick Frost, Timothy Dalton, Martin Freeman (121 min)

Wielki Simon Pegg ze wspaniałym Nickiem Frostem w wybornym filmie. Nicholas Angel jest najlepszym policjantem w Londynie. Ale ta jego najlepszość uwiera wszystkich jego kolegów i współpracowników. Pozbywają się go więc wysyłając na prowincję. A tutaj akurat dochodzi do serii tajemniczych śmierci. WYBORNE POD KAŻDYM WZGLĘDEM.

 

TV 4 godz. 22:00

Omen (The Omen) - horror, Wielka Brytania 1976, reż. Richard Donner, wyk. Gregory Peck, Lee Remick, Harvey Stephens, Billie Whitelaw (111 min)

Jeden z bez wątpienia najlepszych horrorów jakie widziałem. Świetny klimat i doskonały aktorsko. Pani rodzi martwe dziecko, ale jej mąż natychmiast, w tajemnicy przed nią adoptuje chłopca, którego matka zmarła w trakcie porodu. Kilka lat później w otoczeniu chłopca i rodziny zaczynają się dziać dziwne rzeczy. A napięcie zaczyna rosnąć. ŚWIETNA ROBOTA. I MOJE UWIELBIENIE.

TVP 1 godz. 22:55

Green Zone - dramat wojenny, Francja/USA/Hiszpania/Wielka Brytania 2010, reż. Paul Greengrass, wyk. Matt Damon, Yigal Naor, Said Faraj, Faycal Attougui (110 min)

W Bagdadzie jest rok 2003. W reszcie świata też, ale tym razem istotny jest Irak akurat. I pan żołnierz wysłany zostaje żeby udowodnić tezę, że Irak, i osobiście Saddam Husajn dysponują bronią masowego rażenia i gotów jest jej użyć. Ale na miejscu pewien człowiek naprowadza go na ślad intrygi, której wynikiem miałby być raport pana żołnierza potwierdzający podsycane propagandą podejrzenia, że ta broń jest. A pan żołnierz nie lubi jak go ktoś w konia robi, więc zaczyna intrygę odsłaniać, co oczywiście może mieć zgubne skutki dla niego, bo przecież karty są już rozdane i niepotrzebne są jakieś wątpliwości. JEST TEMPO I SENS JEST.

TVP 2 godz. 23:15

Wyścig (Driven) - film sensacyjny, USA/Kanada/Australia 2001, reż. Renny Harlin, wyk. Sylvester Stallone, Burt Reynolds, Kip Pardue, Stacy Edwards (112 min)

Młody kierowca rajdowy traci formę w środku sezonu. Pomocy udziela mu wezwany w tym celu były mistrz. NUDA NA RESORACH.

TVN 7 godz. 23:25

Żółtodziób (The Rookie) - film sensacyjny, USA 1990, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Charlie Sheen, Raul Julia, Sonia Braga (121 min)

Doświadczony detektyw Clint Eastwood dostaje nowego partnera, nieopierzonego Charliego Sheena. Panowie są przeciwieństwami, więc docierają się trudno, ale oczywiście połączy ich wspólny cel. Odpowiednio krwawe, odpowiednio zdecydowane i odpowiednio eastwoodowskie, żeby obejrzeć. DO ZOBACZENIA.

TV Puls godz. 23:35

Poznaj moich Spartan (Meet the Spartans) - komedia, USA 2008, reż. Jason Friedberg, Aaron Seltzer, wyk. Sean Maguire, Carmen Electra, Ken Davitian, Kevin Sorbo (81 min)

Pokręcona, pełna żartów poniżej pasa i innych części ciała, ale też czasami zadziwiająco celnych nawiązań do popkultury komedia mieszająca wszystko ze wszystkim. Do władcy starożytnej Sparty, przybywają posłowie z Persji i stawiają mu ultimatum - dobrowolne podporządkowanie się ich królowi albo wojna. Władca mobilizuje wojsko, ale udaje mu się zwerbować tylko trzynastu wojowników. Nie, no przecież tu nie chodzi o fabułę, tylko gagi, a te czasami trafiają. MOŻNA SIĘ ZABAWIĆ.

 

Polsat godz. 00:00

Conan Barbarzyńca (Conan the Barbarian) - film fantasy, USA 1982, reż. John Milius, wyk. Arnold Schwarzenegger, James Earl Jones, Max von Sydow, Luis Barboo (129 min)

Fantastyczna wizja prehistorycznego świata pełnego plemiennych walk, okrucieństw i różnych stworów. Młody wojownik Conan tropi mordercę rodziców. W drodze spotyka "królową złodziei", Valerię. No i pan Arnold wkraczający z wielkim przytupem do Hollywood. Z SENTYMENTU.

SERIAL

HBO 3 godz. 21:00

Korzenie (Roots) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Phillip Noyce, wyk. Matthew Goode, Malachi Kirby, Derek Luke, Chris Obi (4x95 min)

Cztery z części czterech, czyli całość. Pierwsze telewizyjne odczytanie bestsellerowej książki Aleksa Haleya, było wielkim przebojem, ale jeszcze większym wydarzeniem społecznym, które zmieniło i amerykańskie społeczeństwo, i amerykańską telewizję. Na zawsze. Teraz tę opowieść odświeżono, żeby młodsi, przyzwyczajeni do innego tempa opowieści i innego montażu. Oto zatem jeszcze raz zaczyna się wielka saga zapoczątkowana porwaniem z Gambii charakternego Kunta Kinte, który jako niewolnik trafił i od którego zaczyna się poruszająca historia. Aż do zniesienia niewolnictwa. Dla mnie poprzednia wersja jest bardziej sugestywna, ale to już kwestia gustu, bo przesłanie tak samo mocne. Odcinek z czterech pierwszy. KAŻDY POWINIEN ZNAĆ TĘ HISTORIĘ.

 

FOX godz. 21:00

Miasteczko Wayward Pines 2 (Wayward Pines 2) - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Siobhan Fallon Hogan, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Hope Davis (60 min)

Druga seria niegłupiego serialu o komplikujących się sytuacjach w miasteczku. Nie znam tej serii, bo nie wciągnęła mnie seria pierwsza, ale podobno tym razem będzie lepiej. A dla tych, którym się seria pierwsza podobała, jeszcze lepsza. Wg. matprasów, w tej serii pytania są takie: Czy nowe pokolenie podoła wyzwaniom postawionym im przez poprzednią generację? I kak młodzi mieszkańcy miasteczka poradzą sobie z presją zaludnienia ostatniej osady na Ziemi? Serial oparty jest na bestsellerowej trylogii Blake’a Croucha. DO ZOBACZENIA, OCZYWIŚCIE.