Program TV na dziś: Al Pacino jako "Serpico" i "Madagaskar 3" [POLECAJ TV - 28.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 28.08

Jako, że bawię akurat w Katowicach, na znakomitym festiwalu SerialiS, nie będę wielkich wypisywał wstępów, i do listy dorzucę tylko to, że w TVP 2 o godz. 19:30 pierwsze wydanie magazynu o książkach „Myślnik”, w Polsacie o godz. 20:05 rozpocznie się relacja z festiwalu „Magiczne zakończenie wakacji z Polsatem i RMF FM” z występami m.in. Sylwii Grzeszczak, zespołów Enej i Sound'n'Grace oraz Natalia Schroeder.

Wszystko co najważniejsze znajdziecie oczywiście niżej. Zapraszam do kolejnego Polecaja TV jutro, a dzisiaj miłej niedzieli życzę.

FILM

TVP Kultura godz. 20:00

Serpico - dramat kryminalny, USA/Włochy 1973, reż. Sidney Lumet, wyk. Al Pacino, Jack Kehoe, John Randolph, Barbara Eda-Young (129 min)

Film zainspirowany jest autentycznymi wydarzeniami, o których w swojej reportażowej książce pisał Peter Maas. Detektyw Frank Serpico zostaje przeniesiony do nowojorskiej policji mającej nieposzlakowaną opinię. Wkrótce stwierdza, że wszyscy funkcjonariusze są skorumpowani. DUŻA RZECZ. POZYCJA KLASYCZNA.

TVN godz. 20:00

Madagaskar 3 (Madagascar 3: Europe's Most Wanted) - film animowany, USA 2012, reż. Eric Darnell, Tom McGrath (93 min)

Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman próbują wrócić do nowojorskiego ZOO. Przemierzają więc Europę ścigani przez kolekcjonerkę trofeów. ZNOWU ŚMIESZY.

 

TV Puls godz. 20:00

Ghost Rider - thriller, USA/Australia 2007, reż. Mark Steven Johnson, wyk. Nicolas Cage, Eva Mendes, Peter Fonda, Wes Bentley (101 min)

Rzecz dzieje się osiem lat po wydarzeniach znanych z pierwszego filmu serii. Z daleka od rodzinnych stron pan Johnny Blaze próbuje uciec przed wewnętrznym demonem. Mnich składa mu propozycję polegającą na ocaleniu duszy pewnego chłopca. Więc będzie ją ocalał. WIDOWISKOWE, GŁOŚNE, JEDNYM SŁOWEM... ŚREDNIE.

Stopklatka TV godz. 20:00

Superhero (Superhero Movie) - komedia SF, USA 2008, reż. Craig Mazin, wyk. Drake Bell, Sara Paxton, Leslie Nielsen, Christopher McDonald (78 min)

Parodia najgłośniejszych filmów o superbohaterach - oczywiście tych sprzed 2008 roku, więc nie narzekajcie, że jednak nie wszystkich. Szkolny nieudacznik bez pamięci zakochany w superblondynce, która rzecz jasna nawet nie wie, że ów istnieje, ukąszony przez zmutowaną ważkę zmienia się w superbohatera, który czyni dobro. Film od twórców serii „Naga broń” i „Straszny film”, więc oczywiście GŁUPAWE, ALE DOBRZE ROBI NA RELAKS.

 

Cinemax godz. 20:00

Ludzie ptaki (Bird People) - komediodramat, Francja 2014, reż. Pascale Ferran, wyk. Josh Charles, Roschdy Zem, Camélia Jordana, Geoffrey Cantor (123 min)

Premiera w telewizorze. Wypalony i szukający nowego sensu w życiu swoim pan Gary przylatuje z Krzemowej Doliny do Paryża, i zrywa kontakty ze swoimi współpracownikami i rodziną, bo chce rozpocząć życie nowe. Z opisu wynikać może, że banał i nuda, a to nie tak, bo z banalnego pomysłu wyrosła BARDZO CIEKAWIE OPOWIEDZIANA HISTORIA DO ZOBACZENIA.

TVP 2 godz. 20:05

Człowiek w ogniu (Man on Fire) - dramat sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2004, reż. Tony Scott, wyk. Denzel Washington, Christopher Walken, Dakota Fanning, Marc Anthony (140 min)

Były agent CIA, po przeżyciach w Bejrucie i załamaniu nerwowym zatrudnia się jako ochroniarz 12-letniej dziewczynki, córki bogatego przemysłowca, ale cała ta jego ochrona na nic, skoro i tak jego ranili, a dziewczynkę porywają. No więc rusza szukać porwanej i porywaczy. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

HBO godz. 20:10

Magic Mike XXL - komedia, USA 2015, reż. Gregory Jacobs, wyk. Channing Tatum, Matt Bomer, Joe Manganiello, Adam Rodriguez (115 min)

Premiera w telewizorze. Nie znam, i pewnie nie poznam, bo nic a nic mnie nie rusza ta historia, a tańce męczą mnie nawet gdy je widzę. A tu czytam od dystrybutora, że podobno największym „atutem produkcji są elektryzujące układy taneczne oraz rewelacyjna ścieżka muzyczna”. To ja podziękuję, ale dodam, że rzecz jest o grupie striptizerów zawodowych, którzy chcą pożegnać się ze swoją publiczności w stylu wielkim, więc do udziału w ostatnim show zapraszają legendarnego ponoć Magic Mike'a. TRUDNO POWIEDZIEĆ.

Canal+ godz. 21:30

Papierowe miasta (Paper Towns) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż. Jake Schreier, wyk. Nat Wolff, Cara Delevingne, Austin Abrams, Justice Smith (104 min)

Premiera w telewizorze. Dziwny to film, bo niby nie jest zły, ale nie na tyle, żebym Was szczególnie do niego namawiał. A rzecz jest w tym, że nastolatek z przyjaciółmi rusza szukać sąsiadki, którą jest zachwycony, i która zaginęła tuż po tym, jak poprosiła młodzieńca o pomoc w zemszczeniu się na byłym chłopaku, który ją zdradził i znajomych, którzy tę jego zdradę przed nią utrzymywali w tajemnicy. DO ZOBACZENIA.

TVP 1 godz. 21:45

Szczęście nigdy nie przychodzi samo (Un bonheur n'arrive jamais seul) - komedia romantyczna, Francja 2012, reż. James Huth, wyk. Sophie Marceau, Gad Elmaleh, Maurice Barthélémy, François Berléand (105 min)

Panna Sasza żyje sobie beztrosko. Ma mnóstwo znajomych - i to nie tylko na Facebooku - z którymi się spotyka, a czasami wieczorami gra na pianinie w klubie jazzowym i urokiem swoim uwodzi młode kobiety. Życie ma przyjemne i wesołe. Ale spotyka Charlotte, która prócz zainteresowania naszą panną Saszą, ma jeszcze trójkę dzieci i dwa nieudane małżeństwa. Ona nie może pozwolić sobie na romantyczne uniesienia bez przyszłości. I nie chce. No i pytanie się pojawia w tym miejscu, czy może być z tego miłość? KLIMATYCZNE I POD REFLEKSJĘ.

Stopklatka TV godz. 21:45

Imię róży (Der Name der Rose) - dramat kryminalny, RFN/Francja/Włochy 1986, reż. Jean-Jacques Annaud, wyk. Sean Connery, Christian Slater, F. Murray Abraham, Elya Baskin (126 min)

Świetny kryminał utrzymany w mrocznych okolicznościach klasztoru w roku 1327. A w tle odrobina czystej miłości. Trudno było dotąd tego filmu nie widzieć, ale czasami warto sobie przypomnieć, skoro dobre. POZYCJA KLASYCZNA.

TV 4 godz. 22:15

Equilibrium - film SF, USA 2002, reż. Kurt Wimmer, wyk. Christian Bale, Sean Bean, Emily Watson, Dominic Purcell (107 min)

W idealnym państwie Libria ludzie nie odczuwają żadnych emocji, są niewrażliwi na piękno itd. Mają za to obowiązek przyjmować specyfik zwany „prozium”, który zobojętnia ich na wszystko, ale daje w zamian spokój. Pewnego dnia jeden ze strażników pilnujących, żeby brali go wszyscy, i ścigający wszystkie przejawy dawnej normalności, czyli emocji, pomija dawkę i zaczyna widzieć świat inaczej. A to prowadzi do poważnych konsekwencji. WYSOKIE NAPIĘCIE I SENS.

TVP Kultura godz. 22:20

Glengarry Glen Ross - dramat obyczajowy, USA 1992, reż. James Foley, wyk. Jack Lemmon, Kevin Spacey, Al Pacino, Ed Harris (100 min)

Kawał filmu, który z każdym rokiem wmawiania nam, że kapitalizm jest najwyższą formą rozwoju społecznego, aktualny i bolesny jest bardziej. I w obsadzie zjawiskowej po prostu, i zagrany wybitnie. Oto w biurze handlu nieruchomościami czterej agenci albo przystąpią do konkursu na najlepsze wyniki sprzedaży i zrealizują stare, niechodliwe zlecenia, albo grozi im zwolnienie z pracy. A ci agenci różni są i każdy ma swoją historię. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

 

Polsat godz. 22:35

Gambit, czyli jak ograć króla (Gambit) - komedia kryminalna, USA 2012, reż. Michael Hoffman, wyk. Colin Firth, Alan Rickman, Cameron Diaz, Tom Courtenay (89 min)

Spokojny z natury kustosz kolekcji obrazów ekscentrycznego lorda, szefa ma dość podłego, więc wymyśla plan przykrej, bardzo przykrej, i sprytnej zemsty. Żeby jej dokonać potrzebuje pięknej kobiety. Wyrusza więc do Teksasu, gdzie poznaje chętna do współpracy seksowną i nieprzewidywalną królową rodeo. I tu historia się komplikuje nieco. DO ZOBACZENIA.

SERIAL

13 Ulica godz. 22:00

Bosch - serial kryminalny, USA 2014, reż. Jim McKay, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (2x60 min)

Jeszcze raz od nowa serial śledczy z pomysłu Michaela Connelly'ego wzięty. Rzecz niespieszna i bez niepotrzebnych fajerwerków, Titus Welliver w roli głównej świetny, a intryga frapująca. PO PROSTU WARTO ZOBACZYĆ.

DOKUMENT

TVP 1 godz. 20:30

303 - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Tomasz Magierski (59 min)

Historia pilotów Dywizjonu 303 - Witolda Urbanowicza, Mirosława Ferica i Johna Kenta w filmie nowym. WARTO ICH POZNAĆ I POSŁUCHAĆ.

TVP Historia godz. 21:45

Inka. Zachowałam się jak trzeba - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Arkadiusz Gołębiewski (30 min)

Opowieść o łączniczce AK Danucie Siedzikównie, znanej jako Inka. Jej ostatni gryps: "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba". BARDZO WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP HD godz. 23:05

Sugar Man (Searching for Sugar Man) - film dokumentalny, Szwecja/Wielka Brytania/USA 2012, reż. Malik Bendjelloul (86 min)

Historia Sixto Rodrigueza - któremu w latach sześćdziesiątych XX wieku wróżono karierę muzyczną na miarę Boba Dylana. Po niepowodzeniu pierwszej płyty w USA niespodziewanie stał się gwiazdą w RPA. Większą niż gwiazdy wszystkie inne. DO ZASŁUCHANIA I ZACHWYTU.