Program TV na dziś: cała prawda o Czesławie Niemenie [POLECAJ TV - 31.08.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 31.08

Do listy dorzucę jeszcze małe co nieco. Wiem, że lubicie różne telewizyjne finały, więc o godz. 20:55 możecie włączyć TVN, bo rozpocznie się tu relacjonowany na żywo finał programu „Dom marzeń”. I jeszcze to, że w AXN o godz. 21:00 rozpocznie się kolejny wieczór z polskim odcinkowym kryminałem, czyli drugie odcinki seriali „Oficer” (godz. 21:00) i „Glina” (godz. 22:10).

Jutro kolejny Polecaj, a dzisiaj życzę bardzo udanej środy.

FILM

TV 4 godz. 20:00
Equilibrium - film SF, USA 2002, reż. Kurt Wimmer, wyk. Christian Bale, Sean Bean, Emily Watson, Dominic Purcell (107 min)
W idealnym państwie Libria ludzie nie odczuwają żadnych emocji, są niewrażliwi na piękno itd. Mają za to obowiązek przyjmować specyfik zwany „prozium”, który zobojętnia ich na wszystko, ale daje w zamian spokój. Pewnego dnia jeden ze strażników pilnujących, żeby brali go wszyscy, i ścigający wszystkie przejawy dawnej normalności, czyli emocji, pomija dawkę i zaczyna widzieć świat inaczej. A to prowadzi do poważnych konsekwencji. WYSOKIE NAPIĘCIE I SENS.

Cinemax godz. 20:00
Krocząc wśród cieni (A Walk Among the Tombstones) - dramat kryminalny, USA 2014, reż. Scott Frank, wyk. Liam Neeson, Dan Stevens, David Harbour, Boyd Holbrook (109 min)
Były policjant teraz jest prywatnym detektywem bez licencji dobrych widoków na przyszłość, przyjmuje zlecenie znalezienia mordercy żony narkotykowego bossa. MAŁO ORYGINALNE, ALE ZROBIONE NIEŹLE I W NAPIĘCIU TRZYMA.

 

Canal+ Film godz. 20:00
Już za Tobą tęsknię (Miss You Already) - komediodramat, Wielka Brytania 2015, reż. Catherine Hardwicke, wyk. Drew Barrymore, Toni Collette, Paddy Considine, Tyson Ritter (107 min)
Premiera w telewizorze. Całkiem przyjemna rzecz o prawdziwej kobiecej przyjaźni, o paniach, które są ze sobą na dobre I na złe, ale przychodzi moment, w którym może się wszystko zmienić. Może, ale nie musi oczywiście. Świetnie zagrane przez panie Drew Barrymore i Toni Collette, i w ogóle DO ZOBACZENIA

 

Ale kino+ godz. 20:10
Kod zbrodni (Code of a Killer) (2-ost.) - film kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. James Strong, wyk. John Simm, Anna Madeley, David Threlfall, Lorcan Cranitch (64 min)
Premiera drugiej z dwóch części opartego na faktach brytyjskiego telewizyjnego kryminału, który w sposób godny i wciągający przypomina historię pierwszego śledztwa na Wyspach, w którym użyto badań DNA. A była to głośna sprawa brutalnie zgwałconych i zamordowanych dziewczyn w latach 80. minionego wieku. DOBRA ROBOTA

 

Polsat godz. 20:40
Duże dzieci (Grown Ups) - komedia, USA 2010, reż. Dennis Dugan, wyk. Adam Sandler, David Spade, Rob Schneider, Kevin James (102 min)
Kevin James, znany z sitcomu "Diabli nadali", zawsze gra tak samo i niemal to samo, ale niezmiennie potrafi mnie rozbawić. Tym razem również. Kilku kumpli spotyka się po 30 latach w rodzinnym mieście na pogrzebie szkolnego trenera koszykówki. I w domu zmarłego z rozrzewnieniem wspominają dawne czasy. BANAŁ, ALE CIESZY.

CBS Europa godz. 21:00
Przekładaniec (Layer Cake) - film kryminalny, Wielka Brytania 2004, reż. Matthew Vaughn, wyk. Daniel Craig, Kenneth Cranham, Nathalie Lunghi, Dragan Micanović (101 min)
Niejaki pan X żyje sobie dostatnio jako diler narkotyków. Przez lata "pracy" udało mu się dorobić pokaźnego majątku, więc może zacząć myśleć o przejściu na emeryturę. Ale musi jeszcze wykonać ostatnie zadanie. I ma kłopot, bo z jednej strony grozi mu śmierć z rąk jednego gościa, jeśli wykona zadanie, ale jeśli go nie wykona, zabije go szef londyńskiego półświatka. DOBRZE SIĘ OGLĄDA, BO ZAGRANE ŚWIETNIE.

TV Puls godz. 21:50
Szczęki (Jaws) - thriller, USA 1975, reż. Steven Spielberg, wyk. Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss, Lorraine Gary (124 min)
Dzisiaj, kiedy rekiny latają, przekopują się kanałami do centrów miast, mają po głów kilka, albo skórę odporną na armatnie kule i w ogóle są już zwykle megalodonami, a nie zwykłą rybą z ostrymi zębami, nikogo już "Szczęki" nie przestraszą, ale to pozycja klasyczna. I pod przewodem Spielberga, i w obsadzie zacnej. WYPADA ZNAĆ.

TVN godz. 22:05
World Trade Center - dramat społeczny, USA 2006, reż. Oliver Stone, wyk. Nicolas Cage, Maria Bello, Connor Paolo, Michael Pena (129 min)
Nowy Jork 11 września 2001 r. Will Jimeno, oficer Port Authority Police Department z centralnego Manhattanu, i sierżant John McLoughlin udają się na rutynowy patrol i trafiają w środek katastrofy. NO I TO O TYM, CO BYŁO POTEM

TVP 2 godz. 22:25
Wyznania zakupoholiczki (Confessions of a Shopaholic) - komedia romantyczna, USA 2009, reż. P.J. Hogan, wyk. Isla Fisher, Hugh Dancy, Krysten Ritter, Joan Cusack (100 min)
Bardzo sympatyczna - co piszę trochę zawstydzony - romantyczna komedyjka o dziewczynie, która ma problemy z panowaniem nad własnym budżetem, kupuje śliczne rzeczy ze sporą dezynwolturą traktując swoje karty kredytowe, i dziwnie się czuje jako pani redaktorka  w magazynie finansowym "Dobre oszczędzanie", w którym się zatrudnia. I oczywiście z uczuciem w tle. Niezła obsada, i ZABAWA CAŁKIEM NIEZŁA

Comedy Central Family godz. 22:35
Wojna na kotlety (Dinner For Schmucks) - komedia, USA 2010, reż. Jay Roach, wyk. Steve Carell, Paul Rudd, Zach Galifianakis, Jemaine Clement (114 min)
Film znany również jako "Kolacja dla palantów". Grupa bogatych jegomości zabawia się tak, że raz w miesiącu organizują imprezę, na którą każdy kolejno wynajduje i zaprasza takiego gościa, który rozbawi pozostałych swoją głupotą. A tym razem próbujący zrobić wrażenie na szefie pan wybiera na ofiarę dobrodusznego, ale nieporadnego urzędnika. Plan mu się trochę komplikuje, gdy poznaje tę potencjalną ofiarę żartu bliżej. Inni natomiast dostają szkołę, bo ów urzędnik jest istnym wcieleniem chaosu. PLUSEM JEST STEVE CARELL, ALE MINUSÓW JEST WIĘCEJ.

 

TVP Kultura godz. 22:40
Dziewczyny do wzięcia - komedia obyczajowa, Polska 1972, reż. Janusz Kondratiuk, wyk. Ewa Szykulska, Regina Regulska, Ewa Pielach, Jan Stawarz (46 min)
Dzieło kultowe. Trzy dziewczyny z prowincji przyjeżdżają do stolicy na podryw. Marzą o tym, by się zakochać, i nawet trafiają im się kandydaci. Wspólnie ruszają więc w miasto. I na krem sułtański idą. A przed filmem Michał Chaciński analizuje jedną, wybraną scenę. A przed emisją w ramach cyklu "jedna scena" rozmowa Michała Chacińskiego. OBIEKT KULTU.

Polsat godz. 22:50
Jak ugryźć 10 milionów 2 (The Whole Ten Yards) - komedia, USA 2004, reż. Howard Deutch, wyk. Bruce Willis, Matthew Perry, Natasha Henstridge, Amanda Peet (98 min)
Druga część, czy raczej drugi film nawiązujący do tej samej historii, i tych samych bohaterów. Oto niegdysiejszy przestępca, realizujący się teraz jako gospodyni domowa, znowu musi przypomnieć sobie czym i jak zarabiał kiedyś na życiwe, bo z więzienia wychodzi mafioso, który obwinia go o śmierć syna i planuje zrobić mu przykrość. Nie ma świeżości pierwszego filmu, ale DOBRZE SIĘ OGLĄDA

FilmBox godz. 23:00
Robale (Slither) - horror SF, Kanada/USA 2006, reż. James Gunn, wyk. Don Thompson, Nathan Fillion, Gregg Henry, Xantha Radley (92 min)
Wraz z uderzeniem meteorytu na Ziemię przybywają zmyślne pasożyty i zaczynają od przejęcia kontroli nad ciałem i umysłem miejscowego bogacza. No i tak się rozmnażać zamierzają i zniszczyć życie - to, które znamy - na Ziemi. A zatem trzeba podjąć nierówną walkę, ale jakże efektowną walkę. MOMENTAMI ROBI WRAŻENIE, NO I PRZEDNIA ZABAWA.

 

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:30
Mr. Robot 2 - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Rami Malek, Carly Chaikin, Portia Doubleday, Martin Wallström (2x45 min)
Jeszcze raz dwuodcinkowe otwarcie sezonu drugiego, który rozpoczyna się miesiąc po ataku zwanym Five/Nine, kiedy życie głównego bohatera zmienia się diametralnie. Zresztą podobnie jak relacje między bohaterami. Jest zdrada, jest przyjaźń i zaufanie. Rzeczywistość się zmienia, ale nie oznacza to, że wszystko będzie dobrze. Przeciwnie. WARTO ZNAĆ.

BBC HD godz. 22:55
Śmierć pod palmami (Death in Paradise) - serial kryminalny, Wielka Brytania/Francja 2011, reż. Charles Palmer, wyk. Ben Miller, Sara Martins, Danny John-Jules, Gary Carr (2x50 min)
Jeszcze raz od nowa brytyjski kryminał w odcinkach. Zaczyna się od znalezienia martwego policjanta w zamkniętym pokoju na pięknej wyspie Saint-Marie. Rozpoczyna się śledztwo w okolicznościach, które pana śledczego z Anglii będą zadziwiały zwykle. DOBRZE SIĘ OGLĄDA

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Sen o Warszawie - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Krzysztof Magowski (107 min)
Film o Czesławie Niemenie zrealizowany w 10. rocznicę jego śmierci. Opowiadają przyjaciele, rodzina, krytycy, dziennikarze i autorzy biografii. WARTO WIEDZIEĆ

HBO 2 godz. 21:00
Niepowstrzymani - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Bartosz Kowalski (73 min)
Ponoć ciekawy, i nieźle zrealizowany dokument, którego bohaterami się Marcin, Krzysztof i Sebastian, zawodnicy drużyny Seahawks Gdynia, jednego z najstarszych polskich zespołów futbolu amerykańskiego. Panowie są bardzo różni, ale dzielą tę samą pasję. Nie widziałem, ale MA BYĆ DOBRZE

TVP 1 godz. 22:45
Ludzie w cieniu tablic - film dokumentalny, Polska 2013, reż. Grzegorz Karbowski (30 min)
O tablicach, na których zapisane były postulaty Sierpnia '80 w kontekście najnowszą historii Polski, Muzeum Morskiego w Gdańsku i kilkunastu ludzi, których los związał ze wspomnianymi tablicami. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

CBS Action godz. 21:00
Podwodna bestia (Super Shark) - thriller SF, USA 2011, reż. Fred Olen Ray, wyk. John Schneider, Sarah Lieving, Tim Abell, Jerry Lacy (120 min)
Zbierzcie się w grupy i oglądajcie razem, bo połowa zabawy jest we wspólnym przeżywaniu tego... tego czegoś. Zresztą zerknijcie w trailer. To jest król królów w tej kategorii. Wypadek, towarzyszący oceanicznym odwiertom, budzi olbrzymiego, prehistorycznego rekina, który pływa, chodzi i lata. Sprawą zajmuje się biolog morski. ZMIENI WAM ŚWIAT NA ZAWSZE.

Sci Fi Universal godz. 22:00
Atak dinozaurów (Triassic Attack) - horror SF, USA 2010, reż. Colin Ferguson, wyk. Steven Brand, Kirsty Mitchell, Jordan Bonev, Nathalie Buscombe (84 min)
Prehistoryczne gady, a właściwie ich szkielety przywołane do życia przez indiańskiego aktywistę zaczynają siać popłoch w małym miasteczku, w którym zgodnie z regułami filmowego gatunku zetkną się z dzielnym szeryfem. A mają o tyle, że jego żona zna się i na gadach. GŁUPIE, ALE ZA TO Z PRZYTUPEM.