Program TV na dziś: "Ratatuj" na kolację [POLECAJ TV - 1.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 1.09

Spoza listy dokładam jeszcze w TVP Kultura o godz. 23:05 odcinek programu „Dezerterzy” Łukasza Orbitowskiego, którego gościem i bohaterem będzie Andrzej Dragan, w TVP 2 o godz. 20:40 relacja z tegorocznego 22. Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, w TVP 1 od godz. 21:25 najpierw „Sprawa dla reportera”  Elżbiety Jaworowicz, a o godz. 22:25 kolejne powakacyjne spotkanie z redaktorem Janem Pospieszalskim, który znowu będzie udawał, że „Warto rozmawiać”. No tak, i jeszcze premiery nowych sezonów. W TVN o godz. 21:30 „Kuchenne rewolucje”, a w Polsacie o godz. 21:10 „Przyjaciółki”. A w Cinemax o godz. 20:00 dwie części „Świata Wayne'a”.

Kolejny Polecaj TV jutro, a dzisiaj udanego życzę czwartku.

FILM

TV Puls godz. 20:00
Ratatuj (Ratatouille) - film animowany, USA 2007, reż. Brad Bird, Jan Pinkava (103 min)
Zabawna i szybka opowiastka o szczurku, który tak bardzo chce zostać kucharzem, że wbrew rodzinnej tradycji, podług której powinien był zostać gryzoniem śmietnikowym, rusza w miasto i odmienia kulinarne oblicze Paryża. BAWI CAŁĄ RODZINĘ

TVN 7 godz. 20:00
Kocham cię, Beth Cooper (I Love You, Beth Cooper) - komedia, Kanada/USA 2009, reż. Chris Columbus, wyk. Hayden Panettiere, Paul Rust, Jack Carpenter, Lauren London (102 min)
Podczas akademii z okazji zakończenia nauki w liceum szkolny prymus wyznaje miłość najpopularniejszej dziewczynie na roku. Odważny gest imponuje Beth, która zgadza się przyjść do chłopca na imprezę. GŁUPAWE, ALE BYWA ŚMIESZNIE.

 

HBO godz. 20:10
Na tych samych falach (Love on the Air) - komedia romantyczna, Kanada 2015, reż. Kristoffer Tabori, wyk. Alison Sweeney, Jonathan Scarfe, Crystal Balint, David Lewis (84 min)
Premiera w telewizorze. Telewizyjna, sympatyczna komedyjka romantyczna o radiówce i radiowcu, którzy sympatią się nie darzą, ale szefostwo każe im pracować razem, z czego wynika sporo zamieszania i jeszcze więcej miłości oczywiście. STRASZNY BANAŁ, ALE USPOKAJA

 

Ale kino+ godz. 20:10
Lewiatan (Leviafan) - dramat obyczajowy, Rosja 2014, reż. Andriej Zwiagincew, wyk. Aleksiej Serebriakow, Elena Liadowa, Władimir Wdowiczenkow, Roman Madjanow (136 min)
Rosyjski film, który rywalem był naszej „Idy” w drodze po Globa (wygrał) i Oscara (przegrał). Antyputinowski ma charakter, i raczej stąd te zaszczyty, bo film dobry, ale nie aż tak, żeby go po świecie nagrodami obsypywać. Oto bowiem Mer miasteczka próbuje zdobyć ziemię na której jest dom a w nim rodzina. No i nasz bohater próbuje walczyć z grupą skorumpowanych polityków i biznesmenów. WARTO ZOBACZYĆ, ŻEBY WIEDZIEĆ.

 

TVP 2 godz. 21:45
Pan i pani Kiler (Killers) - komedia sensacyjna, USA 2010, reż. Robert Luketic, wyk. Ashton Kutcher, Katherine Heigl, Tom Selleck, Catherine O'Hara (96 min)
Podczas wakacji na Francuskiej Riwierze pani Jen poznaje pana Spencera. Najpierw tylko romansują, potem wiążą się na poważnie. A jeszcze później okazuje się, że pan Spencer to tak naprawdę agent CIA czy jakiejś innej agencji, i to taki od zadań dość konkretnych. Ale pani Jen kocha męża, więc gdzie on, tam i ona. NIEZŁA ZABAWA.

TV 4 godz. 21:55
Wyścig Śmierci: Frankenstein żyje (Death Race 2) - film sensacyjny, RPA/Niemcy 2010, reż. Roel Reiné, wyk. Luke Goss, Lauren Cohan, Sean Bean, Ving Rhames (96 min)
Chodzi oczywiście tylko o to, żeby efektownie się pościgać i o nic więcej, ale żeby nadać temu choćby cień sensu, wymyślono historyjkę o panu Lucku, który trafia do prywatnego więzienia należącego do przedsiębiorstwa organizującego krwawe reality show „Mecz śmierci”. GŁUPIE, ALE SZYBKIE I GŁOŚNE

 

TVN godz. 22:35
Iron Man - film przygodowy, USA 2008, reż. Jon Favreau, wyk. Robert Downey Jr., Terrence Howard, Jeff Bridges, Gwyneth Paltrow (126 min)
Z komiksu wzięta pierwsza część filmowej opowieści o miliarderze, przemysłowcu i genialnym wynalazcy, który jest głównym dostawcą broni dla rządu USA. Pana porywają, a on odpowiada im konstruując genialny metalowy kostiumik, dzięki któremu zyskuje nadludzkie możliwości. Bardzo nadludzkie nawet. No i jako Iron Man robi porządek. Jest widowiskowo, głośno, i za sprawą pana Roberta Downeya, czasami uroczo zabawne. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 23:10
X-Men - film SF, USA 2000, reż. Bryan Singer, wyk. Famke Janssen, Patrick Stewart, Ian McKellen, Hugh Jackman (104 min)
Najlepsze filmy o nadludziach, nadstworach czy nadrobotach powstawały w latach 50. i 60. minionego wieku. Bo były szalone. Teraz pomysłowość zastąpił rozmach efektów specjalnych i ogólnie mówiąc widowiskowość. Ale to też da się lubić. A jak w filmie występuje Halle Berry, to lubienie przychodzi mi łatwiej. X-Meni to żyjący w przyszłości genetycznie zmienieni ludzie. Kilkoro z nich trafia do szkoły dla mutantów, w której uczą się jak wykorzystywać moce dla dobra ludzkości. A potem mają okazję z nauki skorzystać. EFEKTOWNE.

TVP 2 godz. 23:35
Doktor No (Dr. No) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1962, reż. Terence Young, wyk. Sean Connery, Ursula Andress, Joseph Wiseman, Eunice Gayson (105 min)
O, i to jest Bond jakiego lubię. Z humorem, ze swobodnym podejściem do realizmu, szalonymi pomysłami i... ze zjawiskową Ursulą Andress. Podczas pierwszej misji agent 007 stawia czoła złowieszczemu Chińczykowi zwanemu "doktorem No", który usiłuje wywołać trzecią wojnę światową. A jak ktoś woli Craiga, to później będzie jeszcze „Skyfall”, ale o tym niżej, PEWNIE, ŻE REWELACJA.

 

SERIAL

TVP 1 godz. 20:30
Ojciec Mateusz 16 - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Artur Żmijewski, wyk. Artur Żmijewski, Robert Rozmus, Michał Piela, Piotr Gąsowski (45 min)
Odcinek serialu dwusetny, więc wspominam o nim. A w odcinku o tym jak to w Sandomierzu ma zagrać zespół Papa Dance. No i Paweł Stasiak w ramach promocji ma spotkać się z panią redaktor byłą burmistrzynią, byłą narzeczoną inspektora Możejki Justyną, ale się nie zjawia i telefonu nie odbiera. Sandomierz zamarł, a imć Żmigrodzki sprawę wyświetla. JAK ZAWSZE, DO ZOBACZENIA PO PROSTU

AMC godz. 21:00
Hap and Leonard - serial sensacyjny, USA 2016, reż. Jim Mickle, wyk. James Purefoy, Michael Kenneth Williams, Jimmi Simpson, Bill Sage (45 min)
Tegoroczna, bardzo niezła rzecz o dwóch przyjaciołach do prawa podchodzących z daleko posuniętym dystansem, za to o bardzo różnych charakterach. I oto panowie wpadają w niezłe tarapaty, i próbując się z nich wykaraskać, wpadają z deszczu pod rynnę. BARDZO NIEZŁA ZABAWA

 

FOX godz. 21:00
Miasteczko Wayward Pines 2 (Wayward Pines 2) - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Siobhan Fallon Hogan, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Hope Davis (2x60 min)
Powtórka pierwszego i premiera drugiego odcinka drugiej serii niegłupiego serialu o komplikujących się sytuacjach w miasteczku. Nie znam tej serii, bo nie wciągnęła mnie seria pierwsza, ale podobno tym razem będzie lepiej. A dla tych, którym się seria pierwsza podobała, jeszcze lepsza. Wg. matprasów, w tej serii pytania są takie: Czy nowe pokolenie podoła wyzwaniom postawionym im przez poprzednią generację? I kak młodzi mieszkańcy miasteczka poradzą sobie z presją zaludnienia ostatniej osady na Ziemi? Serial oparty jest na bestsellerowej trylogii Blake’a Croucha. DO ZOBACZENIA, OCZYWIŚCIE

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:00
Podróże Dostojewskiego (Dostoevsky's Travels) - film dokumentalny, Wielka Brytania 1991, reż. Paweł Pawlikowski (51 min)
Rzecz o prawnuku Fiodora Dostojewskiego, skromnym petersburskim tramwajarzu, który wybiera się w swoją pierwszą podróż na Zachód. WARTO ZOBACZYĆ.

Planete+ godz. 20:55
Agentka Wake. Na celowniku Gestapo (Nancy Wake: Gestapo's Most Wanted) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. Mike Smith (52 min)
W czasie II wojny światowej pani Nancy Wake pracowała jako brytyjski szpieg. Była czołową postacią francuskiego ruchu oporu i jedną z najczęściej odznaczanych kobiet służących w trakcie wojny. I to o niej. CIEKAWOŚĆ

TVP 1 godz. 23:30
Pamięć obozów (Memory of the Camps) - film dokumentalny, USA 2005 (50 min)
Materiały zebrane w 1945 r. przez reporterów kronik filmowych, które wiele lat przeleżały w londyńskich archiwach zostały zebrane i na ich bazie powstał ten dokument. WARTO WIEDZIEĆ

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

CBS Action godz. 21:00
Lawalantula (Lavalantula) - horror, USA 2015, reż. Mike Mendez, wyk. Steve Guttenberg, Leslie Easterbrook, Michael Winslow, Nia Peeples (120 min)
Szaleństwo w stylu "Rekinado", chociaż bez aż takiego rozmachu. Ale zabawa podobna. W górach Santa Monica wybucha wulkan, wyrzucając w powietrze olbrzymie, ziejące ogniem pająki, więc Los Angeles pogrąża się w chaosie. Plus Steve Guttenberg sprawdzający się w swojej roli. PLANOWO ROZPACZLIWE, UDANIE ZABAWNE.

Więcej o: