Program TV na dziś: kultowy "Kiler" z Cezarym Pazurą [POLECAJ TV - 3.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 3.09

Spoza listy informuję albo przypominam, że wracają wielkie telewizyjne szoły. I to od razu trzy. W TVN o godz. 20:00 pierwszy odcinek nowego „Mam talent”, w TVP 2 o godz. 20:05 siódma edycja Voice Of Poland, w którym nową jurorką będzie Natalia Kukulska, a obok niej Andrzej Piaseczny, Maria Sadowska oraz Tomson i Baron. Dzisiaj do zobaczenia i posłuchania „przesłuchania w ciemno” najpierw z Mazowsza, a później z Dolnego Śląska. A na koniec, do Polsatu o godz. 22:15 wróci „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Napisałbym Wam kto wystąpi tym razem, ale to po pierwsze jest mało ważne, a po drugie pewnie i tak te nazwiska nie zrobią na Was wielkiego wrażenia. Ale występy – czego uczy doświadczenie – zaskoczyć mogą. Całkiem przyjemna rozrywka.
A do kultury wracając, w TVP Kultura o godz. 20:00 rozpocznie się relacja na żywo z Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków.

A, i jeszcze to. Może chcecie wiedzieć, że do TVP 1 o godz. 20:25 wraca pies detektyw, czyli "Komisarz Alex". Skoro musiał, to wrócił. Trudno.

Szczegóły znajdziecie na liście. Z kolejnym Polecajem TV z nadzieją na światłą przyszłość i wieczne zdrowie wrócę jutro, a dzisiaj przyjemnej życzę soboty. Bardzo. 

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Captain America: Pierwsze starcie (Captain America: The First Avenger) - film SF, USA 2011, reż. Joe Johnston, wyk. Chris Evans, Hugo Weaving, Natalie Dormer, Stanley Tucci (118 min)
Nie lubię takich bajek z mieszaniem wszystkiego ze wszystkim. I jeszcze to dorabianie do nich komiksowej filozofii. A przecież to zwykła baja w rewelacyjnej wizualnie oprawie. Tutaj komiksowy student słabiak zostaje zaangażowany do tajnego eksperymentu mającego stworzyć nadżołnierza do zadań specjalnych. I już jako rozdęty i wzmocniony Kapitan Ameryka zabiera się  do walki najpierw z nazistami, bo to rok 1940, a potem z organizacją Hydra. BARDZO WIDOWISKOWY I WYBUCHOWY BZDET. 

Polsat godz. 20:05
Kevin sam w domu (Home Alone) - komedia, USA 1990, reż. Chris Columbus, wyk. Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, John Heard (103 min)
Nie, to nie są święta jeszcze, ale może początek nowego ramówkowego zwyczaju, i niesforny Kevin od teraz będzie oznajmiał telewizyjną jesień? Ale chyba nie muszę przypominać o czym to, prawda? DO RODZINNEGO UŚMIECHU

TVN 7 godz. 21:15
Słodki listopad (Sweet November) - melodramat, USA 2001, reż. Pat O'Connor, wyk. Keanu Reeves, Charlize Theron, Jason Isaacs, Greg Germann (119 min)
Melodramat, w którym Keanu Reevesem jest przystojnym, bogatym i do tego odnoszącym sukcesy pracownikiem firmy reklamowej, który musi przez miesiąc być kierowcą pewnej uroczej pani i się nią zachwyca. Tak się zaczyna, a potem zaczyna wzruszać, ale TAK SOBIE

TVP 1 godz. 21:25
Biegnij, chłopcze, biegnij (Lauf Junge lauf) - dramat wojenny, Niemcy/Francja/Polska 2013, reż. Pepe Danquart, wyk. Kamil Tkacz, Andrzej Tkacz, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Bargiełowska (103 min)
Jest rok 1942. Ośmiolatek ucieka z warszawskiego getta, w którym zginęła cała jego rodzina. Polka Magda pomaga mu zmienić tożsamość - od tej pory jest osieroconym Polakiem o imieniu Jurek. A to tylko wstęp do wzruszającej i bolesnej opowieści i tym jacy dla siebie jesteśmy. DO ZOBACZENIA

TVN godz. 21:40
Kiler - komedia sensacyjna, Polska 1997, reż. Juliusz Machulski, wyk. Cezary Pazura, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Stuhr, Janusz Rewiński (104 min)
Znakomita komedia Juliusza Machulskiego o niepozornym taksówkarzu, którego świat wciągnął w rolę zawodowego zabójcy włożonego między młot, kowadło i kilka jeszcze innych "przyjemności". Niestety strasznie to już zgrane, ale NADAL BAWI

TVP Kultura godz. 22:15
Cztery słońca (Ctyri slunce) - komediodramat, Czechy/Niemcy 2012, reż. Bohdan Slama, wyk. Jaroslav Plesl, Anna Geislerová, Karel Roden, Jiri Madl (105 min)
Pan Jara ma lat 40, dwójkę dzieci, żonę, i sporą niedojrzałość w głowie. Jego żona nie jest z nim szczęśliwa, a gdy pan traci pracę, nachodzi kulminacja kryzysu małżeńskiego, więc pani szuka radości w ramionach kochanka. A pan mimo wszystko próbuje z przyjacielem rozkręcić interes. Całkiem udana opowieść o współczesnej rodzinie, ze wszystkimi jej za i przeciw. NIEZŁE CAŁKIEM.

TVP 1 godz. 23:20
Coś (The Thing) - horror SF, USA/Kanada 2011, reż. Matthijs van Heijningen Jr., wyk. Mary Elizabeth Winstead, Joel Edgerton, Ulrich Thomsen, Trond Espen Seim (99 min)
Próba odnowienia dzieła Johna Carpentera, kultowego twórcy horrorów SF. W pozbawionej łączności ze światem stacji badawczej na Antarktydzie pojawia się przybysz z kosmosu. Tajemnicze "coś", które przebywało do tej pory w lodach, zaczyna uśmiercać załogę. Atmosfera w coraz mniejszej grupie gęstnieje, bo zabójczy kosmita... NAPIĘCIE ROŚNIE, ale bez wdzięku oryginału.

TVN godz. 23:55
Jack Strong - film biograficzny, Polska 2013, reż. Władysław Pasikowski, wyk. Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Piotr Nerlewski, Józef Pawłowski (128 min)
Kinowy przebój oparty o historyczną prawdę. Rzecz o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, który w latach 70. decyduje się na współpracę z CIA i przez 11 lat przekazuje USA wojskowe plany Układu Warszawskiego. Stylizowany na amerykańskie kino i nawet skutecznie. JEST OPOWIEŚĆ, JEST HISTORIA, JEST SENS.

 

TV 4 godz. 00:25
Zombie SS (Dod sno) - komedia sensacyjna, Norwegia 2009, reż. Tommy Wirkola, wyk. Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen, Charlotte Frogner, Jenny Skavlan (88 min)
Ukłon Norwegów dla tych, którzy uwielbiają się bawić konwencją. Tak przekręcone, że aż rozumu nie można oderwać. Grupa studentów medycyny wybiera się na narty. Przyjemnie zapowiadająca się górska eskapada zamienia się w koszmar, gdy młodzi ludzie stają oko w oko z przerażającymi nazistowskimi zombie. Jak się poddacie konwencji, to UBAW BĘDZIE PO PACHY.

SERIAL

FilmBox Premium godz. 20:00
Wojna i pokój (War & Peace) - dramat historyczny, Wielka Brytania 2016, reż. Tom Harper, wyk. Paul Dano, James Norton, Lily James, Adrian Edmondson (59 min)

Premiera w telewizorze, czyli pierwszy z sześciu odcinków najnowszej adaptacji słynnej powieści Lwa Tołstoja. Produkcja BBC - co już jest niezłą rekomendacją, bo w kwestii seriali kostiumowych BBC nie ma sobie równych – i w reżyserii Toma Harpera, który reżyserował również jeden z moich seriali dekady "Peaky Blinders" - a to przekonuje mnie do serialu jeszcze bardziej. NIE WIDZIAŁEM, ALE NA PEWNO ZOBACZĘ, CZEGO I WAM ŻYCZĘ

 

FOX Comedy godz. 20:05
Życiowy nieporadnik Coopera Barretta (Cooper Barrett's Guide to Surviving Life) - serial komediowy, USA 2016, wyk. Jack Cutmore-Scott, Meaghan Rath, James Earl, Charlie Saxton (2x25 min)
Jeszcze raz od nowa zabawna rzecz o trójce młodzieńców, którzy wspólnie wynajmują mieszkanie i często popadają w tarapaty, z których ratuje ich starszy brat bohatera głównego, który na szczęście jest prawnikiem. MNIE TO BAWI.

 

HBO 3 godz. 20:30
Gra o tron 6 (Game of Thrones 6) - serial fantasy, USA 2016, reż. Jeremy Podeswa, wyk. Peter Dinklage, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams (10x48 min)
Maraton z całym szóstym sezonem, czyli dziesięć odcinków najpopularniejszego serialu świata, więc chyba nie będę próbował go tu streścić. Kto chce, ten wie. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 23:00
Upadek Japonii w obiektywie Williama Courtenaya (The Fall of Japan In Colour) - film dokumentalny, USA 2014, reż. Martina Hall (51 min)
William Courtenay dzięki wieloletniej przyjaźni z generałem MacArthurem miał możliwość zrobienia wyjątkowej relacji z wydarzeń rozgrywających na Pacyfiku w czasie II wojny światowej. A autorka filmu ruszyła jego śladami. CIEKAWOŚĆ