Program TV na dziś: wraca "Druga szansa", nowy teleturniej "Ja to znam" i "Bez litości" [POLECAJ TV - 05.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze


PONIEDZIAŁEK 5.09

Oczywiście na początek coś spoza listy. W TVP 2 o godz. 21:45 otwarcie nowego show „Bake off - Ale ciacho!” o deserach. A w TVP 1 o godz. 20:30 – przed spektaklem – teleturniej „Ja to znam”, czyli przynajmniej w założeniu bardzo fajna zabawa, w której w tym samym czasie na pytania odpowiadali będą gracze w studiu i z użyciem aplikacji widzowie w domach. A pytania mają dotyczyć dawnej i najnowszej historii Polski.

I kilka filmów może jeszcze dorzucę. W TV Puls o godz. 20:00 „Rambo - Pierwsza krew”, w TVP Kultura o godz. 20:20 „Ucieczka z kina Wolność”, w TV 6 o godz. 21:00 "Ip Man", w Ale kino+ o godz. 22:15 "Cztery lwy", w TVN 7 o godz. 22:30 "Szeregowiec Ryan", a w Polsacie o godz. 23:00 "Uniwersalny żołnierz 3: Reaktywacja".
Jutro wrócę z Polecajem na wtorek, a dzisiaj życzę udanego poniedziałku.

TEATR TELEWIZJI

TVP 1 godz. 21:25

Igraszki z diabłem - sztuka Jana Drdy, Polska 1979, reż. Tadeusz Lis, wyk. Marian Kociniak, Magdalena Zawadzka, Barbara Wrzesińska, Marek Kondrat (90 min)

Jeden z najlepszych i najzabawniejszych spektakli Teatru Telewizji, z kilkoma wspaniałymi, lekkimi rolami i epizodami. Oto dzielny żołnierz Marcin Kabat wraca z wojny w rodzinne strony, zaprzyjaźnia się z rozbójnikiem, i razem postanawiają zmierzyć się z piekielnymi mocami, które zagięły parol na duszę żołnierza i kilku jeszcze osób. Wspaniały Kociniak jako Marcin, przecudowny Gajos jako sympatyczny diabeł i świetny Kondrat jako diabeł wyższego szczebla. Ale reszta obsady równie dobra. ZWIEWNE, ZABAWNE, ZNAKOMITE DO ODPOCZYWANIA.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Informator (The Insider) - dramat obyczajowy, USA 1999, reż. Michael Mann, wyk. Russell Crowe, Al Pacino, Christopher Plummer, Debi Mazar (151 min)

A to jest dobry sądowy film, w którym zaglądamy na zaplecze procesu przeciw największym firmom tytoniowym, po którym firmy te musiały zapłacić 246 miliardów dolarów. A przegrały przez pewnego naukowca, który zdradził największe tych firm sekrety. OGLĄDA SIĘ DOBRZE.

TVN 7 godz. 20:00

Niemoralna propozycja (Indecent Proposal) - dramat obyczajowy, USA 1993, reż. Adrian Lyne, wyk. Demi Moore, Robert Redford, Woody Harrelson, Seymour Cassel (117 min)

Wielki to był kiedyś przebój, i przy okazji ciekawy asumpt do dyskusji w parach, czyli irytujące pytanie drugiej połowy: "a ty co byś zrobił w takiej sytuacji?" Odpowiedź może być jedna, ale potem w głowie pojawiają się wątpliwości. W filmie pan Redford proponuje bardzo kochającej się parze milion dolarów za jedną noc z panią. Większość z Was pewnie zna, ale WARTO OBEJRZEĆ W PARACH.

Cinemax godz. 20:00

W Hongkongu jest już jutro (Already Tomorrow in Hong Kong) - komedia romantyczna, USA/Hongkong 2015, reż. Emily Ting, wyk. Bryan Greenberg, Jamie Chung, Richard Woo, Sarah Lian (76 min)

Premiera w telewizorze. Bardzo sympatyczna opowieść o amerykance chińskiego pochodzenia i Amerykaninie mieszkającego już jakiś czas w Chinach, którzy poznają się przypadkiem, miło spędzają czas, a rok później trafiają na siebie raz jeszcze. I wiedzą, że są sobie pisani, ale nie wiedzą, czy są w stanie zaryzykować, rzucić wszystko inne i być razem na wieki wieków. PRZYJEMNOŚĆ JEST.

Polsat godz. 20:10

Bez litości (The Equalizer) - film sensacyjny, USA 2014, reż. Antoine Fuqua, wyk. Denzel Washington, Marton Csokas, Chloe Grace Moretz, David Harbour (132 min)

Były agent amerykańskiego wywiadu zabija rosyjskich gangsterów, za to że dotkliwie pobili jego przyjaciółkę. I wtedy do miasta przyjeżdża inny niebezpieczny twardziel, żeby zabić naszego bohatera. RUTYNA, ALE NIEŹLE ZROBIONA.

Ale kino+ godz. 20:10

Mężczyzna, który mi się podoba (Un homme qui me plait) - komediodramat, Francja/Włochy 1969, reż. Claude Lelouch, wyk. Jean-Paul Belmondo, Annie Girardot, Maria Pia Conte, Marcel Bozzuffi (115 min)

Rzecz o kompozytorze muzyki filmowej i aktorce, który poznają się w Hollywood na planie filmu, zakochują się, ale życie rzuci im trochę piachu w oczy. Claude'a Leloucha film W DOBRYM STYLU.

TVN godz. 22:30

Świadek koronny - film sensacyjny, Polska 2007, reż. Jarosław Sypniewski, Jacek Filipiak, Michał Gazda, wyk. Paweł Małaszyński, Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak (98 min)

Średnio udana filmowa wersja mniej średniego serialu. Gangster podjął współpracę z policją, ale chyba nie jest do końca szczery. Para reporterów ma zrobić z nim fascynujący wywiad, ale chyba nie tylko po to podjęli ten temat, bo każdy ma tu coś do załatwienia, i wszystko się w jedną składa całość. Scenariusz dużo lepszy niż film. A FILM ŚREDNI.

TVP Kultura godz. 23:45

Węgorz (Unagi) - dramat obyczajowy, Japonia 1997, reż. Shohei Imamura, wyk. Koji Yakusho, Misa Shimizu, Mitsuko Baisho, Akira Emoto (117 min)

Poetycka, mocno filozoficzna opowieść na kanwie powieści Akira Yoshimury o tym, że życiu smak nadaje nie do co się ma, ale uczucie, i że zdarza się tak, że los daje drugą szansę. Złota Palma w Cannes. DOBRE I KRZEPIĄCE.

 

SERIAL

TV 4 godz. 20:00

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny - serial kryminalny, Polska 2016, wyk. Marek Włodarczyk, Sebastian Wątroba, Kamila Ścibiorek, Michał Mrozek (50 min)

Premiera w telewizorze. Niedawno Polsat zakończył produkcję „Malanowskiego”, nie ma już nowych odcinków „W-11”, ale życie nie znosi próżni, więc powstała kolejna śledcza seria paradokumentalna. W tej wabikiem ma być pan Marek Włodarczyk, który kiedyś już śledczym był w fabularnym serialu, ale od zakończenia „Kryminalnych” nie był jakoś szczególnie rozchwytywany. Chwycił go więc paradokument, i jak znam życie, prędko go nie puści. NA WŁASNE RYZYKO.

 

Canal+ Seriale godz. 20:00

Niewierni 2 (Satisfaction 2) - serial obyczajowy, USA 2015, wyk. Matt Passmore, Stephanie Szostak, Blair Redford, Michelle DeShon (2x41 min)

Kontynuacja serialu o panu, który chce się przekonać dlaczego kobiety tak chętnie korzystają z usług pewnego żigolaka, i czemu w ogóle szukają tego typu emocji. A impulsem do tego jest to, że po 18 latach małżeństwa zorientował się, że jego żona ma właśnie takiego żigolaka. Przejmuje więc telefon tego ogiera z kontaktami do klientek, i podszywa się pod niego. DOBRZE SIĘ OGLĄDA, I DAJE DO MYŚLENIA.

Canal+ godz. 21:00

NSU: Brunatni zabójcy (Mitten in Deutschland: NSU) - miniserial kryminalny, Niemcy 2016, reż. Christian Schwochow, wyk. Anna Maria Mühe, Albrecht Schuch, Sebastian Urzendowsky, Ben Münchow (103 min)

Premiera w telewizorze. O trójce należącej do ultraprawicowego, terrorystycznego ugrupowania NSU, która chce przywrócić Niemcy „prawdziwym Niemcom” i mają plan. Organizacja odpowiedzialna była za serię brutalnych zabójstw imigrantów, w biały dzień zamordowali łącznie 10 osób. TAKIE SOBIE.

FilmBox godz. 21:00

Tajemnicza kobieta: Tajemniczy weekend (Mystery Woman: Mystery Weekend) - film kryminalny, USA 2005, reż. Mark Griffiths, wyk. Kellie Martin, Nina Siemaszko, Deborah Van Valkenburgh, Beth Grant (84 min)

Bohaterką jest rozkochana w kryminałach księgarka, która tym razem zaprasza trzy znane pisarki na wieczór autorski. Jedna z nich oznajmia, że nie będzie więcej pisała, bo przechodzi na literacką emeryturę i gdy pozuje do zdjęcia, ktoś do niej strzela. NIC WIELKIEGO, ALE BYWA CIEKAWIE.

TVN godz. 21:30

Druga szansa - serial obyczajowy, Polska 2016, wyk. Małgorzata Kożuchowska, Bartłomiej Świderski, Rafał Królikowski, Maja Ostaszewska (45 min)

Powrót bardzo lubianego serialu, którego seria pierwsza była przebojem ramówki TVN. Czy druga seria utrzyma zainteresowanie, nie wiem, ale chyba tak, bo gwiazd jest jeszcze więcej, bo szołbiz wciąga i jest dużo, dożo miłości. No i jeszcze i to, że ja przez ekran przebiegam tam kilka razy, co oczywiście będzie miało decydujący wpływ na ewentualny sukces. DO ZOBACZENIA OCZYWIŚCIE.

 

Tele 5 godz. 22:10

Siberia - serial przygodowy, USA 2013, wyk. Joyce Giraud, Johnny Wactor, Esther Anderson, Miljan Milosevic (50 min)

Jeszcze raz od nowa, czyli pierwszy z dwunastu odcinków. Grupa ochotników z Ameryki przyjeżdża do Rosji, aby wziąć udział w programie telewizyjnym. Ich celem jest przeżycie w trudnych warunkach syberyjskiej zimy. Ale nie spodziewali się, że miejscem ich pobytu będzie Kraj Krasnojarski, gdzie w 1908 roku spadł słynny meteor. BARDZO ŚREDNIE.

HBO godz. 20:10 (HBO 3 godz. 22:10)

Mildred Pierce - serial obyczajowy, USA 2011, reż. Todd Haynes, wyk. Kate Winslet, Brian F. O'Byrne, Melissa Leo, Morgan Turner (2x58 min)

Jeszcze raz jeden z najwspanialszych seriali HBO, i nagradzany sporo i chętnie. Osadzony w latach 30. minionego jakiś czas temu stulecia, ale z odniesieniami do współczesności, a właściwie do kryzysu finansowego z czasu, kiedy miniserial powstawał. Oto rzecz jest o pani Mildred Pierce, która zatrudnia się w małej restauracji, a potem zarządza nią i mimo kryzysu rozwija firmę. Ale w życiu prywatnym nie idzie jej tak dobrze. DUŻA RZECZ.

 

DOKUMENT

Fokus TV godz. 20:00

Pociągi pancerne (Combat Trains) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Jonathan Mayo (59 min)

Rekonstrukcje wydarzeń, relacje naocznych świadków i analizy ekspertów, przybliżające dramatyczne wydarzenia z historii konfliktów zbrojnych, w których kolej odegrała ważną rolę. Odcinek pierwszy: „Koleje III Rzeszy”. CIEKAWOŚĆ.