Program TV na dziś: Wracają "Top Model" i "Piekielna kuchnia", a Demi Moore robi "Striptiz" [POLECAJ TV - 06.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 6.09

Oczywiście najpierw coś spoza listy. Zwłaszcza, że wracają kolejne wysokobudżetowe szoły i nie tylko one. Do Polsatu (godz. 20:05) wraca z szóstym już sezonem „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia”, pod rozkazami nowego kuchmistrza, pana Michała Brysia. W TVN o godz. 21:30 po przerwie wróci show „Top Model”, a po nim, o godz. 22:30 Kuba Wojewódzki ze swoim programem. Pierwszymi gośćmi nowego sezonu będą koszykarz Marcin Gortat i pani Katarzyna Kowalska.

Jutro kolejny Polecaj TV, a dzisiaj przyjemnego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Szalona Greta - spektakl teatralny, Polska 1981, sztuka Stanisława Grochowiaka, reż. Ryszard Ber, wyk. Stanisława Celińska, Gustaw Holoubek, Gabriela Kownacka, Jerzy Turek (80 min)

Rzecz oparta na autentycznej historii młodej, francuskiej wieśniaczki, podejrzanej o serię zabójstw. Jej sprawa ma być ostatnim dochodzeniem starego prokuratora, które okaże się też najbardziej skomplikowanym. Ale nie tylko śledztwo jest tu ważne, bo to nie jest klasyczny kryminał. Niemniej, żeby nie odbierać tej części przyjemności, zatrzymam się w tym miejscu. Ale o wspaniałej grze pani Stanisławy Celińskiej i pana Gustawa Holoubka muszę wspomnieć, bo to mistrzostwo. MOCNO POLECAM.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Striptiz (Striptease) - dramat sensacyjny, USA 1996, reż. Andrew Bergman, wyk. Demi Moore, Burt Reynolds, Armand Assante, Ving Rhames (117 min)

Pani straciła pracę w FBI i jako bezrobotna także prawo do opieki nad siedmioletnią córką. Chcąc zdobyć pieniądze potrzebne do odzyskania dziecka, podejmuje pracę tancerki w nocnym lokalu. Ale ma problem, bo zaczyna ją szantażować zły człowiek. Jeśli ujawni czym się pani zajmuje, szanse na odzyskanie córki maleją. Więc pani wchodzi w pewną grę, której pan pożałuje. A widzowie, za sprawą pani Demi Moore, mają dużo przyjemności. CAŁKIEM NIEZŁE.

Stopklatka TV godz. 20:00

Kręglogłowi (Kingpin) - komedia, USA 1996, reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, wyk. Woody Harrelson, Randy Quaid, Vanessa Angel, Bill Murray (109 min)

Koszmarnie głupia, ale niestety momentami również rozbrajająco śmieszna w której były mistrz kręgli i utalentowany młody amisz spróbują wspólnie wygrać milion dolarów w rozgrywkach w Reno w kręgle. DO ZABAWY.

Polsat godz. 21:35

Transporter (The Transporter) - film sensacyjny, Francja/USA 2002, reż. Louis Leterrier, Corey Yuen, wyk. Jason Statham, François Berléand, Qi Shu, Matt Schulze (92 min)

Wyprodukowana przez Luca Bessona akcja z Jasonem Stathamem w roli głównej, o silnym i zdecydowanym w ruchach i myślach byłym komandosie, który żyje z bycia kierowcą, na zlecenie przestępców przewożącym tajemnicze przesyłki. Oczywiście będzie to ta jedna przesyłka za dużo. I będzie gorąco. KAWAŁ DOBREJ ROZRYWKI.

TVP Kultura godz. 22:30

Nadzór - dramat psychologiczny, Polska 1983, reż. Wiesław Saniewski, wyk. Ewa Błaszczyk, Adam Ferency, Gabriela Kownacka, Małgorzata Pieczyńska (118 min)

Przerażająco smutny film o kobiecie, która w latach 60. zostaje skazana na dożywocie, ale podczas odwiedzin męża w areszcie śledczym zachodzi w ciążę. Kiedy na świat przychodzi córeczka, pani musi ją oddać na wychowanie teściowej. A gdy dowiaduje się, że rzeczona córka przez rzeczoną teściową jest zaniedbywana i grozi jej kalectwo, zaczyna walczyć i o córkę, i o zmianę wyroku. DOJMUJĄCO SMUTNE.

TV 6 godz. 22:50

Bezsenność w Seattle (Sleepless in Seattle) - komedia romantyczna, USA 1993, reż. Nora Ephron, wyk. Tom Hanks, Meg Ryan, Ross Malinger, Bill Pullman (105 min)

Kanon komedii romantycznych i jeden z tych filmów, który na zawsze pozostanie przyjemnym wyciskaczem łez. Oto ośmiolatek próbuje wyswatać swojego owdowiałego tatę i dzwoni do radia rozpoczynając bardzo sympatyczną przygodę. CIĄGLE SPRAWIA TĘ SAMĄ PRZYJEMNOŚĆ.

 

TVP 1 godz. 23:30

Stepy (Beyond the Steppes) - dramat obyczajowy, Polska/Belgia 2010, reż. Vanja d'Alcantara, wyk. Agnieszka Grochowska, Aleksandra Justa, Borys Szyc, Tatiana Tarskaja (80 min)

Belgijska reżyserka w hołdzie dla swojej babki, o kobiecie, żonie polskiego oficera, która w 1940 roku zostaje zesłana z maleńkim synkiem na kresy ZSRR. Pracuje w tamtejszym sowchozie, a gdy synek zaczyna chorować na czerwonkę, wyrusza na poszukiwanie leków. PORUSZAJĄCA HISTORIA, ALE FILM, NIESTETY, TAKI SOBIE.

SERIAL

TVP 1 godz. 21:25

Komisja morderstw - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Jarosław Marszewski, Adrian Panek, wyk. Małgorzata Buczkowska, Krzysztof Pieczyński, Marcel Sabat, Paweł Małaszyński (42 min)

Premiera odcinka drugiego, jednej z jesiennych nowości ramówkowej TVP 1. Naprawdę chciałem dać jej szansę, i podszedłem do niej z dobrą wolą. Ale się nie da. Po obejrzeniu trzech odcinków wiem, że po prostu się nie da. I mam podejrzenie, że jest to jeden z nielicznych przykładów na to, że można zepsuć nawet najlepszy pomysł. Scenariusz nie był – przed zdjęciami – tak zły jak to co widzimy na ekranie. Ciekawe historie, które opakowane w sensacyjną otoczkę i dobrze sfilmowane mogły być samograjem na wiele sezonów. Ale został koszmar, w którym nie ma tempa, nie ma napięcia, i sprawy są tak przedstawiane, że nawet nie ma ciekawości co się tak naprawdę stało. Nie chciałem wspomnieć o retrospekcjach, których realizacji wstydziliby się nawet autorzy show „Rolnik szuka żony”. W tym odcinku... Nie, zresztą, może lepiej po prostu DAJCIE SOBIE SPOKÓJ.

 

TVP 2 godz. 01:10

Psychoza (Bates Motel) - serial sensacyjny, USA 2013, reż. Tucker Gates, wyk. Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thieriot, Nestor Carbonell (2x42 min)

Jeszcze raz od początku serial, z którego dowiadujemy się dlaczego znany nam z Hitchcockowskiej „Psychozy” Norman Bates stał się jaki się stał. Młodość jego poznajemy oto. Dzisiaj kontynuacja po wczorajszych pięciu odcinkach. Żeby do finału podprowadzić, który potem. SIĘ OGLĄDA.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Zagadka ciemnej energii (The Mystery of Dark Energy) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Mark Radice (48 min)

Tajemnicza, ciemna energia podobno rozszerza wszechświat. Pierwsze skutki tego zjawiska zostały odkryte w 1998 roku, ale naukowcy wciąż nie wiedzą czym ono jest. DUŻA CIEKAWOŚĆ.