Program TV na dziś: "Azja Express" z gwiazdami, "Znaki" i Chuck Norris w obronie USA [POLECAJ TV - 07.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 07.09

Najpierw kilka rzeczy, których na liście nie ma, bo są spoza mieszczących się tam kategorii. Kolejne jesienne premiery rozrywkowe i kolejne powroty szołów po wakacyjnej przerwie.

W TVP 1 o godz. 20:30 otwarcie prowadzonego przez Martę Zalewską i Artura Orzecha rozrywkowego show z dziećmi w rolach głównych, czyli „Hit, Hit, Hurra!”. Nie znam, ale zobaczę, żeby wiedzieć jak jest, chociaż bez wielkiej ciekawości. W Polsacie o godz. 20:40 startuje kulinarna rozrywka w postaci programu „Top Chef. Gwiazdy od kuchni”, z tzw. gwiazdami przy garach. Natomiast w TVN o godz. 21:30 odbędzie się premiera wyścigu „Azja Express”, czyli relacja z tego, jak nasze gwiazdy i gwiazdki jechały przez Azję, żeby zobaczyć jak się żyje biednym ludziom, i potem łzawie, ale ku rozrywce widzów to opowiedzieć.

I na koniec jeszcze w TVP 1 od godz. 23:00 relacja na żywo z ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio. A od jutra codzienne relacje z tych zawodów.
Kolejny Polecaj TV oczywiście jutro, a dzisiaj przyjemnej życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Zakładnik (Collateral) - film sensacyjny, USA 2004, reż. Michael Mann, wyk. Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith, Mark Ruffalo (115 min)

Pan Max jest taksówkarzem, i bardzo pożałuje, że z nadzieją na łatwy i spory zarobek zgodził się być na jeden dzień szoferem pewnego gościa, który utrzymuje, że handluje nieruchomościami i ma kilka spraw do załatwienia. DZIEJE SIĘ, CHOCIAŻ SZAŁU NIE MA.

Cinemax godz. 20:00

Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym (Things to Do in Denver When You're Dead) - thriller, USA 1995, reż. Gary Fleder, wyk. Andy Garcia, Christopher Lloyd, Gabrielle Anwar, Treat Williams (111 min)

Pan Jimmy naraził się pewnemu gangsterowi. Przekonany, że wkrótce umrze, postanawia cieszyć się każdą chwilą i nie odmawiać sobie niczego w Denver, skoro i tak jest się już martwym. ŚWIETNA ROBOTA.

 

HBO godz. 20:10

11 minut - thriller, Polska/Irlandia 2015, reż. Jerzy Skolimowski, wyk. Richard Dormer, Paulina Chapko, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra (79 min)

Mam dużą słabość do filmów pana Skolimowskiego i z nielicznymi wyjątkami, po prostu się nimi zachwycam. Ten należy do tych, które lubię, i przypomnę go sobie z przyjemnością. Chociaż jak to u Skolimowskiego, będzie to przyjemność cokolwiek niejednoznaczna, i skomplikowana. Rzecz jest o ludziach, których życia łączą się w zaskakujący łańcuch zdarzeń w tytułowych 11 minutach. I TO SIĘ OGLĄDA Z CIEKAWOŚCIĄ.

 

TV 4 godz. 21:00

Znaki (Signs) - thriller SF, USA 2002, reż. M. Night Shyamalan, wyk. Mel Gibson, Joaquin Phoenix, Rory Culkin, Abigail Breslin (108 min)

Przed laty wywarł na mnie duże wrażenie, ale to chyba dlatego, że w życiu miałem wtedy okres taki bardziej refleksyjny. Oto bowiem były pastor, który stracił wiarę w Boga i ludzi po śmierci małżonki, a teraz samotnie wychowuje dwójkę dzieci na samotnej farmie gdzieś w Pensylwanii, pewnego dnia na polu kukurydzy odkrywa tajemnicze symbole. Te kręgi, o których na pewno słyszeliście, bo co i raz pojawiają się to tu to tam, i straszą, że to kosmici coś nam chcą przekazać. No i tym razem zaczyna jednak coś z tego wynikać. Zrealizowany świetnie, momentami jest genialny, ale tak ogólnie, to jednak PRETENSJONALNE BARDZO, CHOCIAŻ WARTO ZNAĆ.

Stopklatka TV godz. 22:00

Inwazja na USA (Invasion U.S.A.) - film sensacyjny, USA 1985, reż. Joseph Zito, wyk. Chuck Norris, Melissa Prophet, Richard Lynch, Alexander Zale (103 min)

Chuck Norris w połowie lat 80. to szczyt formy i brak jakichkolwiek hamulców. Wiem, że go kochacie (hahaha) więc na pewno ucieszy wielu z Was, że będzie miał okazję powalczyć na mokradłach Florydy z grupą terrorystów, która przygotowuje się do opanowania części południa Stanów Zjednoczonych. Nie muszę dodawać, że jedyną osobą mogącą ich powstrzymać jest pan Czak. KINO WALECZNE.

TVP 2 godz. 22:25

Notting Hill - komedia romantyczna, USA/Wielka Brytania 1999, reż. Roger Michell, wyk. Julia Roberts, Hugh Grant, Richard McCabe, James Dreyfus (118 min)

Jedna z kilku komedii zwanych romantycznymi, które mogę oglądać z przyjemnością. I jak jest okazja, a nic innego do roboty nie mam, to oglądam. Skromy księgarz poznaje hollywoodzką gwiazdę i mimo pewnych trudności zakochują się w sobie, a potem pojawiają się kolejne trudności. Wczoraj przypomniałem sobie i upewniłem się w przekonaniu, że TO JEST MISTRZOWSKO SYMPATYCZNE I DOBRE PO PROSTU.

TVP Kultura godz. 22:25

Parę osób, mały czas - film obyczajowy, Polska 2005, reż. Andrzej Barański, wyk. Krystyna Janda, Andrzej Hudziak, Igor Przegrodzki, Monika Obara (105 min)

Pani Jadwiga jest niewidoma. Mieszka z ojcem, którego nadopiekuńczość sprawiła, że absolutnie niesamodzielna. Ale jej życie odmienia przyjaźń z poetą i pisarzem Mironem Białoszewskim. Ta odmiana nie idzie łatwo i przyjemnie, ale bywa dla nas niezłą intelektualną przyjemnością. TRUDNE, ALE DOBRE.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

W pułapce (Ófaro) - serial kryminalny, Islandia 2015-2016, wyk. Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Eggert Sigurdsson, Nina Dögg Filippusdóttir (2x52 min)

Rewelacja z Islandii. Mroczna historia, mroczni bohaterowie i tajemnica skryta pod wieloma warstwami śniegu, lodu, i znalezionego ciała, czyli to co w skandynawskich serialach lubimy najbardziej. Tylko jeszcze lepiej. Tytuł przetłumaczono na angielski jako "Trapped", czyli uwięzieni, choć w oryginale to podobno „Nierozpoznany”, ale i to angielskie i Polskie tłumaczenie mają sens, bo faktycznie, rzecz dzieje się... w pułapce. Akcja toczy się w miejscowości o wdzięcznej, choć niełatwej do wymówienia nazwie Sey?isfjör?ur, na wschodzie Islandii. W pobliżu miejscowego portu, tuż po przybyciu międzynarodowego promu, odnaleziono okaleczone zwłoki. BARDZO TO JEST DOBRE.

BBC HD godz. 21:00

Ripper Street 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania/Irlandia 2013, wyk. Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, David Wilmot (2x50 min)

Rok 1889 r. Na ulicach wiktoriańskiego Londynu giną kobiety, a śledztwo prowadzą inspektor Reid, sierżant Drake i kapitan Jackson mający doświadczenie jako chirurg w amerykańskiej armii i detektyw. Mają zagmatwane życie osobiste i tajemnice z przeszłości. RZECZ BARDZO DOBRA.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Tropicália - film dokumentalny, Wielka Brytania/Brazylia/USA 2012, reż. Marcelo Machado (83 min)

Brazylię w latach 60., kiedy tamtejszą muzykę zdominował tzw. tropikalizm. A na jego czele stali zaangażowani w politykę Caetano Veloso i Gilberto Gil. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 21:00

Hitchock/Truffaut - film dokumentalny, Francja/USA 2015, reż. Kent Jones, wyk. Alfred Hitchcock, François Truffaut, Martin Scorsese, Wes Anderson (77 min)

Filmowa relacja z niesamowitego spotkania dwóch słynnych reżyserów, mistrza suspensu Alfreda Hitchcocka i pioniera francuskiej Nowej Fali François Truffauta. WARTO ICH POSŁUCHAĆ.

Fokus TV godz. 22:10

Brak dowodów (The Missing Evidence) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2014 (46 min)

Dokładne śledztwa i relacje świadków, w sprawach, które do dzisiaj budzą wątpliwości i przy okazji których powstają różne, czasami bardzo zaskakujące teorie. Autorzy próbują je analizować jeszcze raz i wyjaśnić, i odpowiedzieć na pytania kim był Kuba Rozpruwacz? Czy istnieją Yeti i potwór z Loch Ness? Czy w Stefie 51 naprawdę przetrzymywani są kosmici? A w części pierwszej ekipa spróbuje wyjaśnić zagadkową śmierć Marilyn Monroe. JEST CIEKAWOŚĆ.