Program TV na dziś: Robert Downey Jr. w filmie "Iron Man 2"  [POLECAJ TV - 8.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 8.09

Spoza listy dorzucam w TVP Kultura o godz. 22:55 program „Dezerterzy" Łukasza Orbitowskiego, a w TVP 1 o godz. 20:30 kolejny premierowy odcinek serialu „Ojciec Mateusz”, i „Sprawę dla reportera” Elżbiety Jaworowicz (godz. 21:25). I to jeszcze, że o godz. 23:40 w TVP 1 rozpocznie się na żywo relacja z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio.

Kolejny Polecaj jutro, a dzisiaj bardzo przyjemnego życzę czwartku. Rzecz jasna.

FILM

TV Puls godz. 20:00
Kłamca, kłamca (Liar Liar) - komedia, USA 1997, reż. Tom Shadyac, wyk. Jim Carrey, Maura Tierney, Justin Cooper, Cary Elwes (87 min)
Zabawowa opowieść o świetnym prawniku i notorycznym kłamcy, który za sprawą syna i pewnej sztuczki zaczyna pewnego dnia mówić wyłącznie prawdę. Co oczywiście na Sali sądowej i w kancelarii będzie mu cokolwiek nie na rękę. Ale oczywiście - bo to przecież bardzo familijne kino - wyjdzie na to, że prawda jest najlepszym lekarstwem na wszystko, i w ogóle jest najlepsza. Carrey trochę pajacuje, ale za to go lubicie, jeśli lubicie, więc Z PRZYJEMNOŚCIĄ

TVN 7 godz. 20:00
Piłki z jajami (Balls of Fury) - komedia, USA 2007, reż. Robert Ben Garant, wyk. Dan Fogler, Christopher Walken, George Lopez, Maggie Q (86 min)
Były mistrz ping-ponga zostaje zwerbowany przez rząd w celu przeniknięcia do gangu parającego się organizowaniem nielegalnych zawodów i ma doprowadzić do aresztowania jego szefa. To nie jest ani mądre, ani dobre, ale PO PROSTU BAWI.

 

HBO godz. 20:10
Jimmy Vestvood: Amerikan Hero - komedia, USA 2016, reż. Jonathan Kesselman, wyk. Maz Jobrani, Deanna Russo, Matthew Glave, John Heard (84 min)
Premiera w telewizorze. Rozbrajająco zabawna, chociaż dużymi fragmentami na granicy (lub grubo za nią) dobrego smaku. Ale najważniejsze, że bawi. Reklamowali ją jako połączenie „Różowej Pantery” i „Borata”. Oba porównania nie do końca, ale ja się śmiałem. Rzecz jest o Irańczyku, który wygrywa zieloną kartę i jedzie do Ameryki by spełnić swoje wielkie marzenie, czyli zostać detektywem, i amerykańskim bohaterem. A splot zdarzeń sprawia, że wpada na trop spisku. ROZPACZLIWIE ZABAWNE

 

Ale kino+ godz. 20:10
Timbuktu - dramat obyczajowy, Francja/Mauretania 2014, reż. Abderrahmane Sissako, wyk. Ibrahim Ahmed, Abel Jafri, Toulou Kiki, Layla Walet Mohamed (106 min)
Kolejny tytuł we wrześniowym cyklu „Kino Mówi: Polityka”. Znakomity i przejmujący dramat, który zdobył m.in. 7 Cezarów 2015, w tym jako najlepszy film roku i nominację do Oscara 2015 w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. I każda nagroda zdobyta zasłużenie. Historia jest wstrząsająca, i wybitnie zagrana, chociaż bardzo surowa. Rzecz o społeczności miasta nad rzeką Niger, która w wyniku politycznej zawieruchy, dostaje się pod władzę radykalnego reżimu bezlitosnych dżihadystów. Rzecz jasna w najgorszej sytuacji znajdują się marginalizowane i poniżane kobiety zmuszane do przestrzegania absurdalnych zakazów i stosowania się do obcych im kulturowo nakazów. WAŻNE I DOBRE

TVP Kultura godz. 21:00
Jak mam na imię (Infancia clandestina) - dramat historyczny, Argentyna/Hiszpania/Brazylia 2011, reż. Benjamin Ávila, wyk. Ernesto Alterio, Natalia Oreiro, César Troncoso, Cristina Banegas (112 min)
Rozgrywająca się w smętnych okolicznościach Argentyny końca lat 70. minionego wieku opowieść o chłopcu, którego rodzice są zaangażowani w walkę z juntą wojskową. Żyją z rodziną pod zmienionymi nazwiskami i młodzieniec nawet w miarę normalnie. Aż do czasu, gdy okazuje się, że znowu muszą uciekać. WARTO ZOBACZYĆ

CBS Europa godz. 21:00
Wimbledon - komedia romantyczna, Wielka Brytania/Francja 2004, reż. Richard Loncraine, wyk. Kirsten Dunst, Paul Bettany, Eleanor Bron, Kyle Hyde (98 min)
Pan Piotr najlepsze dni w karierze tenisisty ma już za sobą. Niespodziewanie dostaje szansę, dzięki której będzie mógł po raz ostatni stanąć do zawodów. W turnieju ma również wystartować młoda Amerykanka Lizzie Bradbury. Przebojowa dziewczyna po raz pierwszy stanie na kortach słynnego Wimbledonu, ale nie ma tremy. Drogi Lizzie i Petera przecinają się, i będą musieli wybrać między karierą a miłością. BARDZO SIĘ DA.

TVP 2 godz. 21:45
Gang dzikich wieprzy (Wild Hogs) - komedia przygodowa, USA 2007, reż. Walt Becker, wyk. Tim Allen, John Travolta, Martin Lawrence, William H. Macy (95 min)
Czterech znudzonych życiem przyjaciół wsiada na swoje Harleye i wyrusza w podróż w nieznane, by zagłuszyć nieco kryzys wieku średniego. Niewinna wyprawa szybko zmienia się w przygodę ich życia. BANALNE, ALE TO SIĘ DOBRZE OGLĄDA

Stopklatka TV godz. 21:55
Informator (The Insider) - dramat obyczajowy, USA 1999, reż. Michael Mann, wyk. Russell Crowe, Al Pacino, Christopher Plummer, Debi Mazar (151 min)
Dobry sądowy film, w którym zaglądamy na zaplecze procesu przeciw  największym firmom tytoniowym, po którym firmy te musiały zapłacić 246 miliardów dolarów. A przegrały przez pewnego naukowca, który zdradził największe tych firm sekrety. OGLĄDA SIĘ DOBRZE

TVN godz. 22:30
Iron Man 2 - film sensacyjny, USA 2010, reż. Jon Favreau, wyk. Robert Downey Jr., Don Cheadle, Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow (124 min)
Druga część przygód przeniesionego na ekran komiksowego bohatera. W tej nasz miliarder ujawnia, że jest superbohaterem znanym jako Iron Man. I musi stawić czoła opinii publicznej i nowym, potężnym przeciwnikom, panu Justinowi Hammerowi i rosyjskiemu fizykowi nazwiskiem Ivan Vanko. Jest widowiskowo, głośno i za sprawą pana Roberta Downeya - czasami uroczo zabawnie. DO ZOBACZENIA

TVP 2 godz. 23:35
Pozdrowienia z Moskwy (From Russia with Love) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1963, reż. Terence Young, wyk. Sean Connery, Daniela Bianchi, Pedro Armendáriz, Lotte Lenya (110 min)
To drugi bondowski film, i druga bondowska rola Seana Connery’ego. W tym odcinku najlepszy z agentów Jej Królewskiej Mości walczy z przestępczą międzynarodówką, która uparła się, żeby go zabić i przejąć maszynę szyfrującą, coś w rodzaju pamiętnej Enigmy, tylko jeszcze wymyślniejsze. Rzecz jasna okaże się, że to był głupi pomysł. A dla wielu złych ludzi okaże się pomysłem ostatnim. UBAW PO PACHY.

SERIAL

BBC HD godz. 21:00
Ripper Street 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania/Irlandia 2013, reż. Christopher Menaul, wyk. Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, David Wilmot (2x55 min)
Rok 1889 r. Na ulicach wiktoriańskiego Londynu giną kobiety, a śledztwo prowadzą inspektor Reid, sierżant Drake i kapitan Jackson mający doświadczenie jako chirurg w amerykańskiej armii i detektyw. Mają zagmatwane życie osobiste i tajemnice z przeszłości. RZECZ BARDZO DOBRA

AXN godz. 21:00
Zabójcze umysły: Poza granicami (Criminal Minds: Beyond Borders) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Gary Sinise, Alana De La Garza, Daniel Henney, Tyler James Williams (2x40 min)
Jeszcze raz od nowa. W poszukiwaniu kolejnych pomysłów na ożywienie podupadającego już nieco serialu „Zabójcze umysły”, scenarzyści wysyłają ekipę w świat. Pod przewodem Garyego Sinise’a, który dość miał już chyba nowojorskiego oddziału CSI, i po kolejnych przetasowaniach trafił do tego serialu. Na szefa oczywiście. A zespół agentów powstał po to, żeby podróżować i pomagać amerykanom, którzy wpadli w poważne kłopoty za Stanów granicą. I o tym będą właśnie kolejne odcinki i śledztwa. DOBRE RZEMIOSŁO.

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 23:35
Porządny (Der Anstandige/The Decent One) - film dokumentalny, Niemcy/Austria/Izrael 2014, reż. Vanessa Lapa (94 min)
Rzecz o jednym z największych zbrodniarzy wojennych Heinrichu Himmlerze. Listy i zdjęcia, odnalezione w jego domu w maju 1945 roku przez żołnierzy amerykańskich. Fragmenty dzienników, wspomnienia i dużo więcej. LEPIEJ JEST WIEDZIEĆ