Program TV na dziś: "Nawrót depresji gangstera" albo Will Ferrell jako "Cienki Bolek"[POLECAJ TV - 13.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 13.09

I oczywiście kilka propozycji, które na liście się nie znalazły. W Canal+ i innych kanałach NC+ od godz. 20:40 kilka meczów pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ale Legia, jeśli ktoś czeka, gra jutro. Dzisiaj gra m.in. Bayern Monachium.

Co jeszcze? W TVN od godz. 21:30 najpierw drugi odcinek „Top Model”, a po godzinie Kuba Wojewódzki spotka się w swoim programie z Anitą Włodarczyk i kabaretem „Kałamasz”. A w Canal+ Seriale o godz. 22:00 premiera dwóch kolejnych odcinków „Brooklyn 9-9”.

Kolejny Polecaj będzie tu na Was czekał jutro, a dzisiaj sympatycznego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Czwarta siostra - spektakl na podstawie dramatu Janusza Głowackiego, Polska 2002, reż. Agnieszka Glińska, wyk. Patrycja Durska, Janusz Gajos, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska (104 min)

W 2003 roku Grand Prix Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, a nagrodę główną jury podzieliło dla autora, reżyserki i  aktorów - Stanisławę Celińską, Monikę Krzywkowską, Agnieszkę Pilaszewską i Janusza Gajosa. I wszystko słusznie i zasłużenie. Bo i sztuka i jej przedstawienie wspaniałe. Oto w Moskwie w  latach 90. siostry mieszkają pod jednym dachem z zapijaczonym ojcem, i marzą o tym, żeby poznać świat i być bogatymi. To w skrócie największym i nie oddającym sztuki i spektaklu ducha. BARDZO WARTO ZOBACZYĆ.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Nawrót depresji gangstera (Analyze That) - komedia, USA 2002, reż. Harold Ramis, wyk. Robert De Niro, Billy Crystal, Lisa Kudrow, Cathy Moriarty-Gentile (92 min)

Dalszy ciąg perypetii neurotycznego szefa mafii i jego psychoterapeuty. Paul Vitti odsiaduje wyrok. Jego zachowanie wzbudza niepokój władz więzienia. Gangster zdradza bowiem objawy depresji. BAWI DOSKONALE.

TVN 7 godz. 20:00

Plan bez skazy (Flawless) - thriller, Wielka Brytania/Luksemburg 2007, reż. Michael Radford, wyk. Demi Moore, Michael Caine, Lambert Wilson, Nathaniel Parker (108 min)

Niezły pomysł na niezły przekręt i to całkiem nieźle zagrany. Jesteśmy w Londynie w 1960 roku i poznajemy panią, która oddana firmie jest bardzo, i jest dobra w swoim fachu, ale szefostwo uparło się, żeby jej nie awansować. I wtedy ze swoim pomysłem na to jak zrobić bolesne kuku firmie i jej zarządowi, zjawia się dozorca. BEZ EUFORII, ALE JEST NIEŹLE.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Słowo na M (What If) - komedia romantyczna, Irlandia/Kanada 2013, reż. Michael Dowse, wyk. Daniel Radcliffe, Zoe Kazan, Megan Park, Adam Driver (93 min)

Wesoła rzecz o miłości i przyjemności. On to nieco cyniczny romantyk, ona zwiewna, ciekawa świata artystka i iskra między nimi wieszcząca, że razem mogą być szczęśliwi. Cóż z tego, skoro ona jest w bardzo poważnym związku. PRZYJEMNIE JEST.

 

HBO godz. 20:10

Cienki Bolek (Get Hard) - komedia kryminalna, USA 2015, reż. Etan Cohen, wyk. Will Ferrell, Kevin Hart, Craig T. Nelson, Alison Brie (97 min)

Strasznie głupia - jak większość komedii z Willem Farrellem - ale też cholernie tą głupotą zabawiająca opowiastka o gościu, który zostaje skazany na 10 lat więzienia i bojąc się tamtejszych przykrości klanowych, sam będąc mięczakiem, prosi innego gościa, żeby do odsiadki go przygotował i nauczył bycia twardzielem. Problem w tym, że ów nauczyciel twardości, którego nasz przerażony Farrell wziął za twardego kryminalistę, który zna tajemnice ciemnej strony mocy, jest prostym i niewinnym pracownikiem samochodowej myjni. Prowadzi więc ślepy kulawego. W Stanach spory sukces. Jak pisałem wyżej, GŁUPIE, ALE BAWI.

 

Polsat godz. 21:35

Transporter 2 (Le transporteur 2) - film sensacyjny, USA/Francja 2005, reż. Louis Leterrier, wyk. Jason Statham, Alessandro Gassman, Amber Valletta, Matthew Modine (87 min)

Kontynuacja przeboju. Oto były agent służb specjalnych zostaje szoferem pewnej bogatej rodziny. Niestety nie udało mu się upilnować ich sześcioletniego syna, którego porwano, więc postanawia go odnaleźć i oczywiście uwolnić. A sprawa się robi jeszcze delikatniejsza i wymagająca większego pośpiechu, kiedy okazuje się, że porywacze mają pomysł wypuszczenia śmiercionośnego wirusa. KINO INTENSYWNEJ AKCJI.

FOX Comedy godz. 22:00

Szczęśliwy dzień (One Fine Day) - komedia romantyczna, USA 1996, reż. Michael Hoffman, wyk. Michelle Pfeiffer, George Clooney, Mae Whitman, Alex D. Linz (130 min)

Samotna mama synka, i samotny tata córeczki po wstępnych niechęciach, ansach i pretensjach oczywiście coraz bardziej się zbliżają, w czym pomagają im dzieci. Banalne, przewidywalne, ale Z DUŻYM WDZIĘKIEM.

TVN 7 godz. 22:20

Dziewiąta kompania (9-ja Rota) - dramat wojenny, Rosja/Ukraina/Finlandia 2005, reż. Fiodor Bondarczuk, wyk. Fiodor Bondarczuk, Aleksiej Czadow, Michaił Jewłanow, Iwan Kokorin (130 min)

Jeden z najgłośniejszych - dosłownie również - filmów rosyjskich. Antywojenny choć przy okazji sławiący pamięć żołnierzy, którzy zupełnie bez sensu ginęli w Afganistanie za czasów radzieckich. Krwawa, oparta niestety na faktach opowieść o jednostce wybitej prawie do nogi w czasie obrony pozycji, która nie miała żadnego strategicznego znaczenia, i to w imię imperium, które właśnie się rozpadało. KINO MOCNE.

TV 6 godz. 22:55

Porachunki (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1998, reż. Guy Ritchie, wyk. Nick Moran, P.H. Moriarty, Jason Flemyng, Dexter Fletcher (126 min)

Pan Eddy decyduje się na udział w nielegalnej grze w pokera u szefa mafii, Harry'ego „Hatcheta” Lonsdale'a. Przegrywa i zadłuża się u Harry'ego na pół miliona funtów. Na spłacenie długu ma tydzień. NIEZŁA ROBOTA. NAWET LEPSZA.

 

TVP Kultura godz. 00:55

Kwiat tysiąca i jednej nocy (Il fiore delle mille e una notte) - komediodramat, Francja/Włochy 1974, reż. Pier Paolo Pasolini, wyk. Ninetto Davoli, Franco Citti, Tessa Bouche, Margaret Clementi (125 min)

Ostatnia część przesyconego erotyką tryptyk, w którym reżyser interpretował  średniowieczne nowele. Po „Dekameronie” i „Opowieściach kanterberyjskich”, tym razem przenosi nas w świat Orientu, i nawiązuje do „Baśni 1001 nocy”. A główny wątek to historia pięknej, rozdzielonej ze swym kochankiem niewolnicy. Plus muzyka Ennio Morricone. BARDZO TAK.

SERIAL

Cinemax godz. 21:35

Zamęt (Quarry) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Greg Yaitanes, wyk. Jodi Balfour, Peter Mullan, Nikki Amuka-Bird, Damon Herriman (76 min)

Serial oparty na bestsellerowej książce Maxa Allana Collinsa. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku. Mac "Quarry" Conway (w tej roli Logan Marshall-Green) wraca z Wietnamu do rodzinnego Memphis. Mężczyzna jest wykończony psychicznie i fizycznie przez wojnę w Wietnamie. Nie może do końca odnaleźć się w rzeczywistości i pogrąża się w autodestrukcji. Nie stroni od używek. Nie do końca tego chcąc, zostaje wciągnięty we współpracę z gangsterami działającymi nad rzeką Missisipi. Za produkcję i reżyserię Zamętu odpowiada laureat Emmy Greg Yaitanes (seriale Doktor House, Banshee). DO ZOBACZENIA.

TVP HD godz. 22:35

Artyści - serial obyczajowy, Polska 2016, reż. Monika Strzępka, wyk. Marcin Czarnik, Agnieszka Przepiórska, Edward Linde-Lubaszenko, Tadeusz Huk (47 min)

Od pierwszego odcinka najbardziej oczekiwana serialowa premiera jesieni. W sensie, że rodzima. Oto dyrektor Teatru Popularnego popełnia samobójstwo, a jego miejsce zajmuje młody ambitny reżyser, który plany ma tyleż ciekawe, co mało - wydawać by się mogło - realne do wykonania. Ja w to wchodzę, i się zachwycam, ale klimat tu specyficzny, balonik nadmuchany mocno, więc ciekaw jestem Waszych opinii. Bardzo. A w sobotnie południe zapraszam do TOK FM na rozmowę ze scenarzystą serialu Pawłem Demirskim, którego to serial jest pierwszy, ale dowiedziałem się - i Wy się dowiecie - nad jakim kolejnym już myśli. JEST BARDZO DOBRZO I CORAZ LEPIEJ.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Apollo 17 - ostatnia misja na Księżyc (Apollo Experience: Apollo 17) (1/2) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Elliot Weaver, Zander Weaver (51 min)

Rzecz o jednej z największych w dziejach ludzkości wypraw załogowych w kosmos, która przyniosła naukowcom masę nowych informacji i jeszcze więcej materiałów do badań. CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 22:55

Malala - dziewczyna z raju (Malala: A Girl from Paradise) - film dokumentalny, Kanada/Pakistan 2014, reż. Mohsin Abbas (60 min)

O losach Malali, najmłodszej w historii laureatce Pokojowej Nagrody Nobla, która dzięki walce o prawa kobiet do nauki stała się inspiracją dla dziewcząt na całym świecie. WARTO JĄ POZNAĆ.