Program TV na dziś: Hugh Grant w "Prosto w serce" i "Brunet wieczorową porą" Barei [POLECAJ TV - 15.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 15.09

Na początek oczywiście coś spoza listy. W TVP Kultura o godz. 20:00 kolejne wydanie magazynu „Pegaz” Agnieszki Szydłowskiej i Marka Horodniczego, w TVP 2 o godz. 20:40 „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”, czyli pierwszy odcinek prowadzonego przez Tomasza Wolnego reality show o odchudzaniu małoletnich, a w AXN White od godz. 21:00 cały wieczór i noc z serialem "Agenci NCIS” (sezon 8).

Ale najważniejsze oczywiście na liście. Jutro kolejny Polecaj, a dzisiaj miłego życzę czwartku. Bardzo.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Brunet wieczorową porą - komedia obyczajowa, Polska 1976, reż. Stanisław Bareja, wyk. Krzysztof Kowalewski, Wiesław Gołas, Wojciech Pokora, Józef Nalberczak (90 min)

Jedna z bardziej rozczulających komedii pana Barei. Tym razem z Krzysztofem Kowalewskim w roli zjawiskowej i całą masą scenek, które przeszły do historii i powiedzeń, które przeszły do języka. Ot, choćby "nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem". Tak, to z tego filmu właśnie. SZEROKI UŚMIECH.

TVN 7 godz. 20:00

Prosto w serce (Music and Lyrics) - komedia romantyczna, USA 2007, reż. Marc Lawrence, wyk. Hugh Grant, Drew Barrymore, Haley Bennett, Campbell Scott (106 min)

Alex Fletcher zarabia na życie, chałturząc na festynach. Nastoletnia gwiazda Cora Corman proponuje mu napisanie piosenki, którą mogliby wykonać w duecie. Z pomocą przychodzi mu ekscentryczna Sophie. No i tak piszą i piszą, kłócą i się i godzą, jak to w komedii romantycznej. ROZCZULAJĄCE I PRZYJEMNIE BANALNE.

HBO godz. 20:10

To tylko chemia (Solo Quimica) - komedia romantyczna, Hiszpania 2015, reż. Alfonso Albacete, wyk. Ana Fernández, Alejo Sauras, Maria Esteve, José Coronado (110 min)

Premiera w telewizorze. O miłości na wesoło po hiszpańsku. Rzecz o młodej pani, która marzy o miłości wielkiej i romantycznej. I myśląc, że stała się jej udziałem, wkracza do świata sławnych i bogatych wiążąc się z popularnym aktorem. Ale oczywiście okaże się, że to jednak nie ta miłość, o jaką jej chodziło. A ta prawdziwa czeka na nią tam, gdzie się jej nie spodziewała. PRZYJEMNA ROZRYWKA Z FAJNYMI DIALOGAMI, ŁADNYMI LUDŹMI I BEZ WIELKICH WYZWAŃ.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Czarny węgiel, kruchy lód (Bai ri yan huo) - dramat kryminalny, Chiny 2014, reż. Yi'nan Diao, wyk. Fan Liao, Xuebing Wang, Lun Mei Gwei, Ailei Yu (119 min)

Premiera w ramach wrześniowego cyklu „Kino Mówi: Polityka”. Chiński przebój kinowy, który nie dość, że okazał się sukcesem kasowym, to jeszcze zebrał masę zachwytów krytyków. W 2014 na MFF w Berlinie zdobył Złotego Niedźwiedzi dla najlepszego filmu i srebrnego dla najlepszego aktora. A przy okazji mój ulubiony film wrześniowego cyklu. Nie tylko dlatego, że jest to rewelacyjny kryminał, ze świetnie wymyśloną i wciągającą intrygą, ale również dlatego, że zrealizowany jest z odpowiednimi dla mojego gustu elementami mocno pokręconego humoru. DOBRA ROBOTA.

 

TVP Kultura godz. 21:00

Moja łódź podwodna (Submarine) - komediodramat, Wielka Brytania/USA 2010, reż. Richard Ayoade, wyk. Craig Roberts, Yasmin Paige, Noah Taylor, Paddy Considine (97 min)

Sprzymierzeńcem w potyczkach ze światem jest jego wyobraźnia. Pomaga mu uciec od szarej codzienności i mimo przeciwności losu w pełni cieszyć się życiem. Nastolatek nie zamierza łatwo się poddać i postanawia stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami. Wyznacza też sobie drugi ważny cel - chce za wszelką cenę nie dopuścić do rozwodu rodziców. Wielkim sprzymierzeńcem Olivera w potyczkach ze światem jest jego niezwykła wyobraźnia, która pomaga mu uciec od szarej codzienności, ale przysparza mu też trochę problemów. NIE POWALA, ALE CIESZY.

TVP 2 godz. 21:45

Switch - trudno być kobietą (Switch) - komedia, USA 1991, reż. Blake Edwards, wyk. Ellen Barkin, Jimmy Smits, JoBeth Williams, Lorraine Bracco (99 min)

Kiedyś podobało mi się bardzo. Ale tak mniej więcej trzy czwarte, bo potem się psuje. Niestety. A rzecz jest o panu, którego zabijają pewne panie, ale wyrozumiały Bóg daje mu jeszcze jedną szansę zanim pozwoli go zabrać diabłu. Zsyła go na ziemię w ciele atrakcyjnej kobiety i obiecuje, że uniknie piekielnych otchłani jeśli znajdzie kogoś, jedną kobietę, która powie o nim dobre słowo. DUŻA, CHOCIAŻ TROCHĘ JUŻ PRZECHODZONA PRZYJEMNOŚĆ.

 

Ale kino+ godz. 22:25

Stare grzechy mają długie cienie (La isla minima) - dramat kryminalny, Hiszpania 2014, reż. Alberto Rodriguez, wyk. Javier Gutiérrez, Raul Arévalo, Maria Varod, Perico Cervantes (99 min)

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy film hiszpański 2015 roku, czyli mroczny, a nawet bardzo mroczny kryminał z hiszpańskiej prowincji i z politycznym drugim dnem. A sprawa dotyczy mordercy młodych kobiet. A lokalesi nie zamierzają współpracować z obcymi, którzy sprawę chcą wyjaśnić. KINO MOCNE.

TVN godz. 22:30

Iron Man 3 - film SF, USA/Chiny 2013, reż. Shane Black, wyk. Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce (130 min)

Trzecia, i nie wiem czy najlepsza, ale na pewno najbardziej efektowna część filmowej opowieści o ekscentrycznym geniuszu, milionerze i filantropie, który staje się okresowo zwrotnie superbohaterem. W najtrudniejszym momencie życia musi tym razem zmierzyć się z tajemniczym terrorystą. EFEKTOWNE BARDZO.

 

Polsat godz. 23:15

X-Men: Ostatni bastion (X-Men: The Last Stand) - film SF, Francja/USA 2006, reż. Brett Ratner, wyk. Hugh Jackman, Halle Berry, Ian McKellen, Famke Janssen (104 min)

X-Meni to mutanci wyposażeni w nadprzyrodzone umiejętności. Gdy profesor Charles Xavier wynajduje lek odwracający mutację, wojowniczy Magneto zbiera armię przeciwko zwolennikom antidotum. Zobaczyłem to tylko po to, żeby znów zobaczyć ukochaną Halle Berry. I tyle. KICZ, ALE ZA TO JAKI EFEKTOWNY.

TVP 2 godz. 23:40

Goldfinger - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 1964, reż. Guy Hamilton, wyk. Sean Connery, Gert Fröbe, Shirley Eaton, Honor Blackman (106 min)

To jest ten, który ze wszystkich lubię chyba najbardziej. Później będzie jeszcze taki z Moorem, ale to później. I to ten jest odcinek „Bonda”, od którego zaczęło się szaleństwo gadżetów wielkie. No i oczywiście piosenka w wykonaniu Shirley Bassey. Pierwsza, która stała się tak wielkim przebojem jak sam film, i wyznaczyła na lata bondowski standard w tym zakresie. UWIELBIAM.

TV 4 godz. 00:00

Kryptonim "Atena" (Athena) - film sensacyjny, Korea Południowa 2011, reż. Kim Young-jun, Hwang Jung-hyun, Kim Tae-hun, wyk. Jung Woo-sung, Cha Seung-won, Soo Ae, Lee Ji-ah (120 min)

Jako ciekawostkę prezentuję, bo rzadko mamy okazję koreański obejrzeć film. No to mamy. Dwóch agentów dwóch wrogich służb chce zdobyć serce tej samej kobiety, a w tle sensacyjno polityczno gospodarcza afera. Z CIEKAWOŚCI MOŻNA.

SERIAL

FOX godz. 23:00

American Horror Story 6 - serial grozy, USA 2016, wyk. Angela Bassett, Lady Gaga, Cheyenne Jackson, Denis O'Hare (60 min)

Premiera w telewizorze. Ale wiele o tym nie wiem. Poza tym, że czwartą serię lubiłem na razie najbardziej, i że to kolejna próba przywrócenia horrorowi należnego mu miejsca. No i jeszcze to, że w tej części jedną z gwiazd jest Lady Gaga. DO SPRAWDZENIA.

DOKUMENT

TVP Historia godz. 20:35

Egipt (Egypt) - serial historyczny, Wielka Brytania/Francja 2005, reż. Paul Bradshaw, wyk. Lynsey Baxter, Stuart Bunce, Elliot Cowan, Neil Daglish (50 min)

Ciekawie i żywo opowiedziana historia trzech największych odkryć archeologicznych w Egipcie. Część pierwsza z sześciu zatytułowana jest „W poszukiwaniu Tutanchamona”. CIEKAWOŚĆ.

TVP Kultura godz. 23:20

Seks w komiksie (Sex in the Comics) - film dokumentalny, Francja 2012, reż. Joelle Oosterlinck (52 min)

Autorzy badają barwną historię komiksu erotycznego i rolę, jaką odgrywa on w społeczeństwie. Zarówno klasycy gatunku, jak i nową falę młodych rysowników. Przewodniczką po tym świecie jest Molly Crabapple - nowojorska artystka, ilustratorka, aktorka burleski. DUŻA, BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.