Program TV na dziś: "Strażnicy Galaktyki" albo "Wehikuł czasu" [POLECAJ TV - 16.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 16.09

Zaczynamy od tego, co poza listą? W TVP Kultura o godz. 22:25 kolejne wydanie „Tygodnika kulturalnego” Michała Chacińskiego, w TTV o godz. 22:00 nowe realitycośtam, czyli „Pierwszy raz za granicą...” prowadzone przez Jana Pirowskiego, a w AXN White od godz. 21:05 trzy odcinki mało udanej próby odświeżenia legendarnie, ale i uroczo kiczowatego serialu „Aniołki Charliego”.

A gośćmi „Programu Telewizyjnego” w sobotnie południe w TOK FM będą Piotr Gąssowski i Ryszard Sibilski, czyli prowadzący i producent programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, więc zapraszam serdecznie.

Tymczasem przyjemnego życzę piątku, bardzo.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Zupełnie jak miłość (A Lot Like Love) - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Nigel Cole, wyk. Amanda Peet, Ashton Kutcher, Kathryn Hahn, Taryn Manning (102 min)

Młoda pani i młody pan poznają się podczas podróży samolotem. Spędzają miłe chwile, ale decydują, że nie mają szans na romantyczną przyszłość, więc dają sobie spokój i zostają przyjaciółmi. No, ale już się słusznie domyślacie na pewno, że z czasem sprawy się skomplikują uczuciowo. BANAŁ, ALE BARDZO PRZYJEMNY.

 

TVN godz. 20:00

Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy) - film SF, USA/Wielka Brytania 2014, reż. James Gunn, wyk. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel (121 min)

Niezły sukces w kinach, dwie nominacje do Oscara (charakteryzacja i efekty specjalne), i spory realizacyjny rozmach. Podróżujący po całej galaktyce marwelowski awanturnik, przypadkiem staje się właścicielem kuli, której poszukuje zły koleżka, więc nasz łowca przygód musi kuli bronić, i ocalić wszechświat. Z odpowiednią dawką humoru, pościgami, walkami itd. JEST PRZYJEMNOŚĆ.

TVN 7 godz. 20:00

Wehikuł czasu (The Time Machine) - film SF, USA 2002, reż. Simon Wells, wyk. Guy Pearce, Mark Addy, Phyllida Law, Orlando Jones (96 min)

Spod ręki prawnuka autora słynnego opowiadania. Naukowiec Alexander Hartdegen zamierza udowodnić, że podróż w czasie jest możliwa. Kiedy jego narzeczona ginie pod kołami powozu cofa się w czasie, żeby ją przed śmiercią uchronić. Ale okazuje się, że zmienić coś w linii czasu nie jest możliwe. W wehikule własnej konstrukcji przenosi się więc 800 tysięcy lat w przyszłość i poznaje trudną prawdę o ludzkości. Legendarne dzieło literackie i całkiem niezły, widowiskowy film, chociaż przesłanie jakby przyblakło. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

HBO godz. 20:10

Ofiara (Sacrifice) - thriller, Irlandia/Niemcy/USA 2016, reż. Peter A. Dowling, wyk. Radha Mitchell, Rupert Graves, Ian McElhinney, Joanne Crawford (88 min)

Premiera w telewizorze. Pani doktor przeprowadza się na piękne i spokojne Szetlandy i przypadkiem w ogródku swoim nowym okaleczone, ozdobione tajemniczymi symbolami zwłoki kobiety. Wygląda na to, że to dawny rytualny mord, ale nic z tych rzeczy. To nowe zabójstwo i „rozgrzebując” tę sprawę, pani doktor wplątuje się w niezłą intrygę. NIEZŁE TO BARDZO.

 

TVP Kultura godz. 20:25

Gorzki ryż (Riso amaro) - dramat obyczajowy, Włochy 1949, reż. Giuseppe de Santis, wyk. Vittorio Gassman, Doris Dowling, Silvana Mangano, Raf Vallone (108 min)

Nie znam, więc posłużę się matprasem. A wg niego, film powstał na fali nurtu włoskiego neorealizmu, ale reżyser chcąc uczynić dzieło bardziej przystępnym, wprowadził wątek melodramatyczny i sensacyjny. Włochy, koniec lat 40. minionego wieku są tłem. Z CIEKAWOŚCI.

Canal+ godz. 21:00

Transporter: Nowa moc (The Transporter Refueled) - film sensacyjny, Francja/Chiny/Belgia 2015, reż. Camille Delamarre, wyk. Ed Skrein, Ray Stevenson, Loan Chabanol, Gabriella Wright (91 min)

Premiera w telewizorze. Pan Franek był agentem specjalnym kiedyś, ale teraz znany jest jako najlepszy kurier samochodowy na świecie. I jako takiego wynajmuje go pani Anna. Ale to zlecenie okaże się oczywiście tylko pretekstem. SZYBKO I KONKRETNIE.

TVP 1 godz. 21:30

Wielki napad na pociąg (The First Great Train Robbery) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1979, reż. Michael Crichton, wyk. Lesley-Anne Down, Donald Sutherland, Sean Connery, Alan Webb (106 min)

Stylowe to i z odrobiną brytyjskiego humoru dzieło nawiązujące do autentycznych wydarzeń. Jest rok 1855 i włamywacz dżentelmen ze wspólnikami organizują napad na ekspres, z którego rabują złoto o wartości 12 tysięcy funtów, przeznaczone na wypłatę żołdu. STYLOWE I Z KLASĄ, ALE NUDNAWE NIECO.

 

TV 4 godz. 21:55

Wioska przeklętych (Village of the Damned) - horror SF, USA 1995, reż. John Carpenter, wyk. Christopher Reeve, Kirstie Alley, Linda Kozlowski, Michael Paré (99 min)

Przyznam, że wolę wersję z lat wcześniejszych, ale i ta wersja robić może wrażenie. Coraz mniejsze już, ale nadal. Głównie za sprawą świetnie poprowadzonych przez reżysera dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem demonicznej dziewczynki. Oto w małym miasteczku w tym samym czasie w ciążę zachodzi kilka kobiet, a ich dzieci okazują się kosmiczną bronią biologiczną. DO ZOBACZENIA, ALE SZAŁU BRAK.

Polsat godz. 22:05

X-Men: Ostatni bastion (X-Men: The Last Stand) - film SF, Francja/USA 2006, reż. Brett Ratner, wyk. Hugh Jackman, Halle Berry, Ian McKellen, Famke Janssen (104 min)

X-Meni to mutanci wyposażeni w nadprzyrodzone umiejętności. Gdy profesor Charles Xavier wynajduje lek odwracający mutację, wojowniczy Magneto zbiera armię przeciwko zwolennikom antidotum. Zobaczyłem to tylko po to, żeby znów zobaczyć ukochaną Halle Berry. I tyle. KICZ, ALE ZA TO JAKI EFEKTOWNY.

TVN 7 godz. 22:05

Plan bez skazy (Flawless) - thriller, Wielka Brytania/Luksemburg 2007, reż. Michael Radford, wyk. Demi Moore, Michael Caine, Lambert Wilson, Nathaniel Parker (108 min)

Niezły pomysł na niezły przekręt i to całkiem nieźle zagrany. Jesteśmy w Londynie w 1960 roku i poznajemy panią, która oddana firmie jest bardzo, i jest dobra w swoim fachu, ale szefostwo uparło się, żeby jej nie awansować. I wtedy ze swoim pomysłem na to jak zrobić bolesne kuku firmie i jej zarządowi, zjawia się dozorca. BEZ EUFORII, ALE JEST NIEŹLE.

 

TVN godz. 22:35

60 sekund (Gone in Sixty Seconds) - film sensacyjny, USA 2000, reż. Dominic Sena, wyk. Nicolas Cage, Angelina Jolie, Giovanni Ribisi, Christopher Eccleston (117 min)

Słynny niegdyś złodziej samochodów pan Randall prowadzi uczciwe życie. Ale za to jego braciszek zaczyna rozpoczyna współpracę z gangiem, i zobowiązał się do niewykonalnego, więc pan Randall musi wziąć sprawy w swoje i swoich sprawdzonych przyjaciół ręce. A co ma zrobić? W ciągu doby ukraść 50 luksusowych wozów. Wśród złodziei podobno dzieło kultowe. SZYBKO, MOCNO I KONKRETNIE.

TVP 2 godz. 00:10

Switch - trudno być kobietą (Switch) - komedia, USA 1991, reż. Blake Edwards, wyk. Ellen Barkin, Jimmy Smits, JoBeth Williams, Lorraine Bracco (99 min)

Kiedyś podobało mi się bardzo. Ale tak mniej więcej trzy czwarte, bo potem się psuje. Niestety. A rzecz jest o panu, którego zabijają pewne panie, ale wyrozumiały Bóg daje mu jeszcze jedną szansę zanim pozwoli go zabrać diabłu. Zsyła go na ziemię w ciele atrakcyjnej kobiety i obiecuje, że uniknie piekielnych otchłani jeśli znajdzie kogoś, jedną kobietę, która powie o nim dobre słowo. DUŻA, CHOCIAŻ TROCHĘ JUŻ PRZECHODZONA PRZYJEMNOŚĆ.

TVN 7 godz. 00:25

Żony ze Stepford (The Stepford Wives) - komedia SF, USA 2004, reż. Frank Oz, wyk. Nicole Kidman, Matthew Broderick, Bette Midler, Glenn Close (90 min)

Pani prezes przeżywa załamanie nerwowe, więc mąż zabiera ją z miasta i odtąd mieszkać będą w małym, idealnym miasteczku Stepford. Chlubą mieściny są wyjątkowe, idealne gospodynie domowe. Ale państwo nowi mieszkańcy nie spodziewają się nawet, że za chwilę przemiana w idealną gospodynię domową stanie się udziałem byłej pani prezes. JAKOŚ NIE BAWI.

 

SERIAL

TVP HD godz. 21:35

Alternatywy 4 - serial komediowy, Polska 1983, reż. Stanisław Bareja, wyk. Roman Wilhelmi, Gustaw Lutkiewicz, Wojciech Pokora, Kazimierz Kaczor (2x59 min)

Dobrego barejowskiego humoru nigdy nie jest za dużo, więc jeśli ktoś miałby ochotę, informuję, że można po raz kolejny. Od nowa, i na początek w dawce dwuodcinkowej. DO ŚMIECHU.

TVP 2 godz. 22:20

Artyści - serial obyczajowy, Polska 2016, reż. Monika Strzępka, wyk. Marcin Czarnik, Agnieszka Przepiórska, Edward Linde-Lubaszenko, Tadeusz Huk (45 min)

Trzeci odcinek trosk, rozterek i niewielkich przyjemności nowego dyrektora teatru, zderzającego swoje ambicje i możliwościami. Oto dyrektor Teatru Popularnego popełnia samobójstwo, a jego miejsce zajmuje młody ambitny reżyser, który plany ma tyleż ciekawe, co mało - wydawać by się mogło - realne do wykonania. Ja w to wchodzę, i się zachwycam, ale klimat tu specyficzny. BARDZO DOBRZE JEST I CORAZ LEPIEJ.

 

Więcej o: