Program TV na dziś: "Poranek kojota" z Maciejem Stuhrem [POLECAJ TV - 17.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 17.09

Na początek jak zwykle kilka ciekawostek spoza listy. W  TTV o godz. 20:00 nowe realitycośtam czyli „Pierwszy raz za granicą...", w którym pomysł jest taki – z tego co zrozumiałem – żeby pośmiać się z ludzi, i z tzw. „januszostwa”. I pewnie zerknę, że to sprawdzić, bo jeśli to prawda, to ręce mi opadną jeszcze niżej. I z rzeczy lepszych, ważniejszych, bo muzycznych, w TVP Kultura o godz. 23:00 koncert The Doors "Live at The Bowl '68”, a w TVP Polonia o godz. 21:45 Ósmy Plan live in Alvernia Studios - Natalia Kukulska & Atom String Quartet.

Szczegóły znajdziecie oczywiście na liście. Jutro Polecaj TV kolejny, a dzisiaj przyjemnej życzę soboty. Przed równie przyjemną niedzielą.

FILM

AXN godz. 19:50
Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka (The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor) - film przygodowy, Niemcy/USA 2008, reż. Rob Cohen, wyk. Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello, John Hannah (98 min)
Przed ponad 2 tys. lat cesarz Han chciał stać się nieśmiertelny, więc sprowadził czarownicę, która potem rzuciła na niego klątwę i zmieniła go wraz z armią w posągi. A w roku 1946 się Pan cesarz odnawia, bo go archeologicznie odnajdują i światu grozi zniszczeniem, a ludziom zagładą. Więc trzeba go uspokoić. DUŻA I EFEKTOWNA PRZYGODA.

 

Canal+ Film godz. 20:00
Brygada ponad prawem (Antigang) - dramat sensacyjny, Francja/Wielka Brytania 2015, reż. Benjamin Rocher, wyk. Jean Reno, Alban Lenoir, Caterina Murino, Oumar Diaw (88 min)
Pan Serge jest policjantem twardym i bezwzględnym. Zresztą tak jak jego ludzie, z którymi osiąga najlepsze wyniki, ale budzi też kontrowersje oczywiście. Do tego stopnia, że policyjna wierchuszka ma pomysł, żeby grupę rozwiązać. Ale kiedy w Paryżu zaczyna buszować wyjątkowo brutalna grupa bandziorów rabujących wszystko i wszystkich, przy okazji zabijając każdego kto się im nawinie, tylko pan Serge i jego ludzie mogą zrobić z nimi porządek. KINO MOCNE.

Polsat godz. 20:10
Epoka lodowcowa: Wędrówka kontynentów (Ice Age: Continental Drift) - film animowany, USA 2012, reż. Steve Martino, Mike Thurmeier (94 min)
Kolejna przygoda mamuta Mańka, leniwca Sida i tygrysa szablozębnego Diego, którzy tym razem lądują na oceanicznej krze, a tam łapie ich banda piratów pod dowództwem gigantopiteka. OCZYWIŚCIE, ŻE DOBRA ZABAWA.

TVP Kultura godz. 20:20
Za wzgórzami (Dupa dealuri) - dramat obyczajowy, Rumunia/Francja/Belgia 2012, reż. Cristian Mungiu, wyk. Cosmina Stratan, Cristina Flutur, Valeriu Andriuta, Dana Tapalaga (150 min)
Życiowe drogi dwóch koleżanek rozeszły się konkretnie. Jedna została zakonnicą w rumuńskim klasztorze, druga kelnerką w Niemczech. Po latach ta druga postanawia wyciągnąć pierwszą z klasztoru, zabrać do domu i przywrócić życiu. Z czasem jej starania przyjmują niepokojącą postać, którą przy odrobinie wyobraźni można uznać za opętanie. A w klasztorze ten rodzaj wyobraźni mają. CIEKAWOŚĆ.

FilmBox godz. 21:00
Ciemna materia (Dark Matter) - dramat obyczajowy, USA 2007, reż. Chen Shi-Zheng, wyk. Ye Liu, Meryl Streep, Aidan Quinn, Sina Amedson (85 min)
Zainspirowana prawdą historia chińskiego studenta, który uzdolniony jest wybitnie i jeśli dobrze przepracuje szkołę w przyszłości będzie miał szansę na nagrodę Nobla. Ale uczelnia go nie wspiera ze względu na swoją specyficzną politykę. Na szczęście student Liu za wygraną nie da, i może znajdzie sposób na to, by jednak wygrać i zrealizować swój „amerykański sen”. DOBRE TO DO POMYŚLENIA.

 

Canal+ godz. 21:00
Lucy - film sensacyjny, Francja 2014, reż. Luc Besson, wyk. Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi, Amr Waked (85 min)
Mieszkająca na Tajwanie studentka staje się zakładniczką dilera narkotyków. Gdy umieszczony w brzuchu dziewczyny narkotyk przenika do organizmu, jej mózg ulega gwałtownym przemianom. O niczym, ale dobre tempo, i pani Scarlett bardzo niezła. DO ROZERWANIA.

TVN 7 godz. 21:20
Mexican (The Mexican) - komedia, USA 2001, reż. Gore Verbinski, wyk. Brad Pitt, Julia Roberts, James Gandolfini, Bob Balaban (123 min)
Trochę do śmiechu, ale nie tylko do śmiechu film, w bardzo bogatej obsadzie, w którym pan Jerry jedzie do Meksyku na żądanie szefa mafii, żeby odszukać zabytkowy pistolet. Na jego nieszczęście, ów zabytek jest przeklęty i posiadacza wpędza w nie lada kłopoty. Ale broń znaleźć i dostarczyć panu z mafii musi, bo zakładniczką jest bliska mu pani. DO ZABAWY, CAŁKIEM CAŁKIEM.

TVN godz. 21:40
Poranek kojota - komedia, Polska 2001, reż. Olaf Lubaszenko, wyk. Maciej Stuhr, Karolina Rosińska, Michał Milowicz, Janusz Józefowicz (92 min)
Bardzo głupia, ale za to jeszcze bardziej zabawna komedia z mnóstwem świetnych dialogów i kilka genialnych epizodów. DO DOBREJ ZABAWY.

HBO godz. 22:00
Kryptonim U.N.C.L.E. (The Man from U.N.C.L.E.) - komedia sensacyjna, USA/Wielka Brytania 2015, reż. Guy Ritchie, wyk. Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Elizabeth Debicki (115 min)
W Latach 60. popularny był taki parabondowski serial, czy raczej cykl filmów, w których dwaj agencji CIA i KGB walczyli z potężną organizacją przestępczą U.N.C.L.E., która starała się zdobyć kontrolę nad światem i w ogóle cały czas knuje. Uwielbiałem klimat i komediowy dystans tych filmów, i uwielbiałem Roberta Vaughna w roli głównej. Tej nowej wersji filmowej nie znam, więc nie obiecam Wam, że jest to rzeczy wybitna, ale jeśli w części jest tak przyjemna jak oryginał, to warto przynajmniej spróbować. Znajomi, którym wierzę, mówią że warto, więc JA NA PEWNO DAM SZANSĘ

TVP Kultura godz. 00:25
Transamerica - komediodramat, USA 2005, reż. Duncan Tucker, wyk. Felicity Huffman, Kevin Zegers, Andrea James, Danny Burstein (103 min)
Transseksualista Bree marzy, by stać się kobietą. Tuż przed ostatnią operacją, która ma spełnić jego pragnienie, odbiera telefon od nieznajomego chłopaka, który twierdzi, że jest jego synem i prosi, by wyciągnął go z więzienia. Postanawia mu pomóc, ale gdy chłopak jest zaskoczony że przyszła po niego kobieta nie zdradza się i opowiada jakąś historyjkę. Chłopak uparł się jednak żeby odnaleźć ojca, więc rozpoczynają wspólną podróż, podczas której mierzą się z własnymi obsesjami i seksualnością. PORUSZAJĄCE i dobre kino.

 

SERIAL

Cinemax godz. 20:00
Zamęt (Quarry) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Greg Yaitanes, wyk. Jodi Balfour, Peter Mullan, Nikki Amuka-Bird, Damon Herriman (56 min)
Premiera odcinka drugiego. Serial oparty na bestsellerowej książce Maxa Allana Collinsa. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku. Mac "Quarry" Conway (w tej roli Logan Marshall-Green) wraca z Wietnamu do rodzinnego Memphis. Mężczyzna jest wykończony psychicznie i fizycznie przez wojnę w Wietnamie. Nie może do końca odnaleźć się w rzeczywistości i pogrąża się w autodestrukcji. Nie stroni od używek. Nie do końca tego chcąc, zostaje wciągnięty we współpracę z gangsterami działającymi nad rzeką Missisipi. Za produkcję i reżyserię Zamętu odpowiada laureat Emmy Greg Yaitanes (seriale Doktor House, Banshee). DO ZOBACZENIA

Ale kino+ godz. 20:10
Kod zbrodni (Code of a Killer) - film kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. James Strong, wyk. Jessica Hargreaves, John Simm, Anna Madeley, Lucy Carless (2x64 min)
Obie części opartego na faktach brytyjskiego telewizyjnego kryminału, który w sposób godny i wciągający przypomina historię pierwszego śledztwa na Wyspach, w którym użyto badań DNA. A była to głośna sprawa brutalnie zgwałconych i zamordowanych dziewczyn w latach 80. minionego wieku. DOBRA ROBOTA

 

HBO 3 godz. 21.00
Długa noc (The Night Of) - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Steven Zaillian, wyk. John Turturro, Riz Ahmed, Bill Camp, Payman Maadi (8x60 min)

Maraton z całym sezonem. Oto pochodzący z Pakistanu młodzieniec pożyczoną od ojca taksówką wyruszył w rozrywkowych celach na Manhattan. Do samochodu wsiadła piękna kobieta młoda, i tak zaczął się jego koszmar. Rzecz możecie znać z trochę innej, brytyjskiej wersji, bo to na niej oparta jest ta nowa, amerykańska wersja. Dzisiaj niemal dwugodzinne zakończenie. NAPRAWDĘ WARTO!

FilmBox godz. 22:30
American Crime - serial kryminalny, USA 2015, reż. John Ridley, wyk. Felicity Huffman, Timothy Hutton, Elvis Nolasco, Regina King (2x42 min)
W Modesto w Kalifornii dochodzi do zabójstwa pana Matta, zaatakowanego we własnym domu. Jego żona trafia w stanie krytycznym do szpitala. Policja co prawda jest na tropie mordercy, ale śledztwo i proces rodzą spore napięcia na tle rasowym w Kalifornii i całym kraju. BARDZO NIEZŁE.

FOX godz. 22:55
American Horror Story 6 - serial grozy, USA 2016, wyk. Angela Bassett, Lady Gaga, Cheyenne Jackson, Denis O'Hare (55 min)
Powtórka odcinka pierwszego najnowszej serii, ale nadal wiem o nim niewiele, bo mnie nie kręci. Wiem tylko, że najbardziej lubiłem serię czwartą, i to, że w tej części jedną z gwiazd jest Lady Gaga. DLA FANÓW.

DOKUMENT

HBO 2 godz. 21:00
Ferrell na boisku (Ferrell Takes the Field) - film dokumentalny, USA 2015, reż. Brian McGinn, wyk. Will Ferrell, Sarah Beth Comfort (47 min)
Premiera w telewizorze. Wiosną 2015 r., przed startem rozgrywek bejsbolowych aktor Will Ferrell w ciągu jednego dnia pojawił się na pięciu różnych boiskach. Jego celem było zebranie funduszy na walkę z chorobą nowotworową. DOBRE TO JEST.