Program TV na dziś: "Transporter 3" i serialowa premiera - "Harley and the Davidsons" [POLECAJ TV - 20.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 20.09

Wtorek to dzień teatru telewizji w TVP Kultura. I dobrze, bo mam nadzieję, że Stanisława Celińska w spektaklu „51 minut” (godz. 20:20) chociaż trochę zmyje bardzo przykre wrażenia po wczorajszej teatralnej premierze w TVP 1. Miejmy nadzieję. Ale dzisiejszego spektaklu nie widziałem – albo nie pamiętam, że widziałem – więc głowy za to nie dam.

A spoza listy przypominam, że w TVN o godz. 22:30 kolejne spotkanie u Kuby Wojewódzkiego, a w telewizji Sundance o godz. 21:00 dokument „Philip Roth: spotkanie z pisarzem”, intrygujący.

Jutro wrócę z Polecajem środowym, a tymczasem dobrego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

51 minut - teatr TV, Polska 2003, autor. Ingmar Villqist, reż. Łukasz Barczyk, wyk. Stanisława Celińska, Adam Woronowicz, Bogusław Sochnacki (51 min)

Sztuka Jarosława Świerszcza aka Ingmar Villqist to opowieść o spotkaniu matki i syna, którzy nie widzieli się od kilku lat. Ów syn wyjechał z wioski na studia, przez cały czas nauki nie kontaktował się z rodzicami, aż tu nagle zadzwonił i poprosił, żeby do niego przyjechali. Przyjeżdżają, i okazuje się, że chłopak umiera na AIDS. DO ZOBACZENIA.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Nie można pocałować panny młodej (You May Not Kiss the Bride) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Rob Hedden, wyk. Dave Annable, Katharine McPhee, Ken Davitian, Rob Schneider (95 min)

Zawodowy fotograf zwierząt zbiegiem okoliczności zostaje zmuszony do poślubienia córki chorwackiego gangstera. Ojciec chce, aby córka została pełnoprawną obywatelką USA, a ślub z Bryanem pozwoli jej na otrzymanie zielonej karty i zamieszkanie w Ameryce. Małżeństwo ma być oczywiście pozorowane, a sytuacja komplikuje się, gdy podczas podróży poślubnej dziewczyna zostaje uprowadzona. JEST PRZYJEMNIE.

TVN 7 godz. 20:00

Żołnierz przyszłości (Soldier) - film SF, USA/Wielka Brytania 1998, reż. Paul W.S. Anderson, wyk. Kurt Russell, Jason Scott Lee, Jason Isaacs, Connie Nielsen (99 min)

Weteran wojen międzygalaktycznych, należy do przestarzałej generacji wojowników. Po przegranej walce zostaje porzucony na odległej planecie spełniającej funkcję wysypiska odpadów. WIDOWISKOWA KOSMOSTRZEANKA.

 

Kino Polska godz. 20:00

Siekierezada - dramat obyczajowy, Polska 1985, reż. Witold Leszczyński, wyk. Edward Żentara, Daniel Olbrychski, Ludwik Benoit, Iga Cembrzyńska (79 min)

Ze Stachury wzięte i Stachurą pachnie w każdej sekundzie. Wrażliwy poeta, nie może odnaleźć swego miejsca w świecie więc odchodzi od ukochanej i zatrudnia się przy wyrębie lasu. Ale to tylko przyczynek jest do kilku głębszych myśli. A życie, w chwili samobójczej śmierci Edwarda Żentary dopisało ciąg tej historii dalszy. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

Ale kino+ godz. 20:10

Wróg (Enemy) - thriller, Kanada/Hiszpania/Francja 2013, reż. Denis Villeneuve, wyk. Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent, Sarah Gadon, Isabella Rossellini (90 min)

Z ciekawym pomysłem. Oto pan Adam, którego życie jest tak monotonne, że aż nudne, odkrywa że ma sobowtóra. W dodatku ów jest nie tylko doń podobny, ale jest taki, jakim nasz bohater zawsze chciał być. I to będzie miało swoje daleko idące konsekwencje. DOBRZE SIĘ OGLĄDA, CHOCIAŻ NIEKONIECZNIE.

AMC godz. 21:00

Carrie - horror, USA 1976, reż. Brian De Palma, wyk. Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving, William Katt (98 min)

Jeden z kultowych horrorów w starym dobrym stylu. Rzecz o nastolatce, która broniąc się przed nieprzychylnym jej otoczeniem, doskonali swoje nadprzyrodzone umiejętności. A gdy wkurza się na świat ostatecznie, wykorzystując swój dar dokonuje krwawej zemsty... Na podstawie debiutanckiej powieści Stephena Kinga. CIĄGLE DOBRE WRAŻENIE.

 

FilmBox godz. 21:00

Koniec świata (Category 7: The End of the World) (1/2) - film katastroficzny, USA/Niemcy 2005, reż. Dick Lowry, wyk. Gina Gershon, Cameron Daddo, Randy Quaid, Shannen Doherty (2x82 min)

Obie części, więc ponad 160 minut katastroficznego filmu, który chyba miał być jakiś, ale jest nijaki. Na całej Ziemskiej huragany sieją zniszczenie, więc w Waszyngtonie sztab kryzysowy się zbiera i nerwowo przebiera nóżkami, ale i tak świat uratują nie oni, tylko działający na własną rękę dzielni ludzie. Pierwsza z dwóch części. SZKODA CZASU.

Polsat godz. 21:35

Transporter 3 - film sensacyjny, Francja/Wielka Brytania 2008, reż. Olivier Megaton, wyk. Jason Statham, Natalia Rudakowa, François Berléand, Robert Knepper (104 min)

Kolejna akcja byłego komandosa, który obecnie para się specyficzną kurierką. Tym razem ma bezpiecznie przewieźć z Marsylii do Odessy córkę ważnego ukraińskiego urzędnika. DUŻO HAŁASU O NIC.

TV Puls godz. 21:50

Zasady walki (The Art of War) - dramat sensacyjny, USA/Kanada 2000, reż. Christian Duguay, wyk. Wesley Snipes, Anne Archer, Donald Sutherland, Michael Biehn (110 min)

Pan Neil Shaw jest agentem i kieruje jednostką specjalną pracującą dla ONZ. Jego zespół ma dopilnować warunków podpisania traktatu między Chinami i Zachodem. Ale nie upilnował, więc gdy ginie ambasador Chin, pan Shaw rusza śladem mordercy. BEZ EMOCJI, TYLKO HAŁAS.

TVP Kultura godz. 21:55

Baryton - dramat obyczajowy, Polska 1984, reż. Janusz Zaorski, wyk. Zbigniew Zapasiewicz, Małgorzata Pieczyńska, Piotr Fronczewski, Jan Englert (92 min)

Bardzo mi się ten film podobał, ale dawno go już nie widziałem. Jest pierwsza połowa lat 30. słusznie minionego wieku, i sławny śpiewak chce artystyczny jubileusz uczcić koncertem w rodzinnym mieście. A wokół niego, czyli wielkiej gwiazdy rozgrywają się małe i wielkie gierki między ludźmi, z których każdy na śpiewaku swój interes. Są zdrady, intrygi, lojalność i jest prawdziwy ludzki dramat. Znakomity Zapasiewicz, i NIEZŁE KINO Z TREŚCIĄ.

Stopklatka TV godz. 22:05

Bohater i strach (Hero and the Terror) - film sensacyjny, USA 1988, reż. William Tannen, wyk. Chuck Norris, Brynn Thayer, Steve James, Jack O'Halloran (92 min)

Kilka lat temu Chuck Norris złapał groźnego psychopatę, który teraz uciekł na wolność i zabawia się zabijając kobiety. I teraz pan Chuck musi go złapać raz jeszcze. A jak musi, to złapie, nie? W końcu to Chuck Norris, a nie inny Chuck. DLA FANÓW PANA CZAKA.

 

Canal+ Film godz. 23:10

Jak zatrzymać ślub (Hur man stoppar ett bröllop) - melodramat, Szwecja 2014, reż. Drazen Kuljanin, wyk. Christian Ehrnstén, Lina Sundén (71 min)

Premiera w telewizorze. Szwecja. Dwoje nieznajomych spotyka się w jednym przedziale pociągu zmierzającego z Malmö do Sztokholmu, i okazuje się, że oboje jadą na ten sam ślub. I co ważniejsze, oboje nie chcą do tegoż ślubu dopuścić. PRZYJEMNIE JEST.

TVP 1 godz. 23:30

Obława - dramat wojenny, Polska 2012, reż. Marcin Krzyształowicz, wyk. Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati (88 min)

Partyzant Wydra wykonuje wyroki śmierci na zdrajcach i kolaborantach. Pewnego dnia otrzymuje rozkaz rozstrzelania młynarza Kondolewicza, który jest jego szkolnym kolegą. No i nie wiem. Bo to niezły scenariusz, film też się ogląda, ale coś mi w nim nie gra, nie potrafię się nim zachwycić, i nie mogę mu uwierzyć. Ale WARTO WYROBIĆ SOBIE ZDANIE.

SERIAL

Discovery godz. 22:00

Harley and the Davidsons (Harley And The Davidsons) - serial fabularno-dokumentalny, USA 2016, wyk. Robert Aramayo, Michiel Huisman, Bug Hall, Tommy Bastow (120 min)

Premiera w telewizorze. Bracia Arthur i Walter Davidsonowie oraz ich najlepszy przyjaciel Bill Harley dzięki uporowi oraz silnej woli zbudowali markę znaną na całym świecie. Ta historia rozpoczyna się na początku XX w. w amerykańskim Milwaukee. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

 

FOX godz. 23:00

Wirus 3 (The Strain 3) - serial grozy, USA 2016, wyk. Corey Stoll, David Bradley, Kevin Durand, Jonathan Hyde (55 min)

Premiera w telewizorze. Otwarcie trzeciego sezonu wampirzego serialu, który mnie rozczarował, ale wiem, że ma swoich fanów. Strzygi ewoluują i broń, która miała im robić krzywdę, zawodzi. Na początek. DLA FANÓW.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Apollo 17 - ostatnia misja na Księżyc (Apollo Experience: Apollo 17) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Elliot Weaver, Zander Weaver (51 min)

Powtórka pierwszej i premiera drugiej części. Rzecz o jednej z największych w dziejach ludzkości wypraw załogowych w kosmos, która przyniosła naukowcom masę nowych informacji i jeszcze więcej materiałów do badań. CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 22:55

Ocaleni z katastrofy lotniczej (I Survived a Fatal Flight) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. James Gray (45 min)

Rzecz o ludziach, którzy przeżyli katastrofę lotniczą. W naszym wieku przypadków, w których katastrofę taką przeżyła jedna osoba, było 28. I to jest film właśnie o nich. Jedna z kobiet, po tym gdy piorun uderzył w samolot, spadła z 5 tysięcy metrów. Kilka godzin później obudziła się w dżungli. Wokół niej znajdowały się szczątki samolotu i martwe ciała. Znaleziono ją żywą po 9 dniach. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.