Program TV na dziś: trzy razy Halle Berry i Sandra Bullock na odwyku [POLECAJ TV - 21.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 21.09

Dzisiaj na liście stawka wyrównana, kilka znanych i lubianych romantycznych komedii, kilka kopniaków od mocnych facetów, trochę poważnych myśli o życiu i aż trzy filmy z boską Halle Berry. „Połączenie” z 2013 roku w TV Puls o godz. 20:00, w Paramount o godz. 20:00 "Bumerang" z roku 1992 i „Kobieta Kot” z roku 2004 w TVN Fabuła o godz. 21:00.

A spoza to, że w TVP 1 najpierw o godz. 20:30 talent show dla dzieci „Hit, Hit, Hurra!”, a o godz. 21:50 nowość, na którą uwagę zwrócę na pewno, bo może być dziwnie, a nawet bardzo dziwnie, czyli „Magazyn śledczy Anity Gargas”. W TVN natomiast o godz. 21:30 trzeci odcinek programu „Azja Express”, który ku rozpaczy wielu „komentatorów” nie okazał się aż tak rozpaczliwy jak go próbowali przedstawiać zanim go zobaczyli.

Jutro Polecaj na czwartek, a dzisiaj udanej środy życzę.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Połączenie (The Call) - thriller, USA 2013, reż. Brad Anderson, wyk. Halle Berry, Abigail Breslin, Morris Chestnut, Michael Eklund (91 min)

Operatorka linii alarmowej 911, niechcący pomaga mordercy zlokalizować jego nastoletnią ofiarę. Kilka miesięcy później kobieta ma szansę odkupić swoje winy, bo otrzymuje zgłoszenie od innej porwanej nastolatki i tym razem zrobi wszystko, żeby skończyło się dobrze. Dla mnie wystarczy, że jest Halle Berry, ale i bez niej DA SIĘ OGLĄDAĆ.

TVN 7 godz. 20:00

Mexican (The Mexican) - komedia, USA 2001, reż. Gore Verbinski, wyk. Brad Pitt, Julia Roberts, James Gandolfini, Bob Balaban (123 min)

Trochę do śmiechu, ale nie tylko do śmiechu film, w bardzo bogatej obsadzie, w którym pan Jerry jedzie do Meksyku na żądanie szefa mafii, żeby odszukać zabytkowy pistolet. Na jego nieszczęście, ów zabytek jest przeklęty i posiadacza wpędza w nie lada kłopoty. Ale broń znaleźć i dostarczyć panu z mafii musi, bo zakładniczką jest bliska mu pani. DO ZABAWY, CAŁKIEM CAŁKIEM.

 

HBO godz. 20:10

Pitbull. Nowe porządki - film sensacyjny, Polska 2016, reż. Patryk Vega, wyk. Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski, Krzysztof Czeczot, Bogusław Linda (130 min)

Policyjne kino mocne, w którym wg autora, czyli pana Vegi, materiał do scenariusza, razem z dialogami zaczerpnął z rzeczywistości. Tym razem, bohaterem najgłówniejszym jest młody gniewny Policjant Majami, który na bliskim mi warszawskim Mokotowie próbuje rozpracować grupę gangsterów od haraczy. Mocno, konkretnie i do tego z sensem. Nie jestem tym filmem zachwycony, ale kilka scen jest po prostu genialnych. Plus pan Andrzej Grabowski, najlepszy. DO ZOBACZENIA.

 

CBS Europa godz. 21:00

Co z oczu, to z serca (Out of Sight) - komedia kryminalna, USA 1998, reż. Steven Soderbergh, wyk. George Clooney, Jennifer Lopez, Ving Rhames, Dennis Farina (118 min)

Jack Foley, błyskotliwy i uwodzicielski kasiarz, który okradł ponad dwieście banków, dostaje wyrok 30 lat więzienia. Postanawia uciec, dokonać ostatniego skoku i przejść na emeryturę. A w grę wchodzi jeszcze miłość rzecz jasna. W charakterze miłości występuje Jennifer Lopez. MOŻNA ZOBACZYĆ.

TVP Kultura godz. 22:15

Zawrócony - komediodramat, Polska 1994, reż. Kazimierz Kutz, wyk. Zbigniew Zamachowski, Henryk Bista, Marek Kondrat, Stanisław Górka (78 min)

Zwyczajny peerelowski, niewychylający się wyrobnik Siwek w Stanie Wojennym zostaje wmieszany w polityczną ruchawkę i odpowiednio nieodpowiednio potraktowany przez ubecję, więc go szlag trafia i odnajduje w sobie pokłady wolnościowego patriotyzmu. A przed emisją Michał Chaciński na elementy pierwsze rozłoży jedną ze scen. DO ZOBACZENIA Z CIEKAWOŚCIĄ.

Comedy Central Family godz. 22:05, Paramount godz. 22:15

Spokojnie, to tylko awaria (Airplane 2: The Sequel) - komedia, USA 1982, reż. Ken Finkleman, wyk. Robert Hays, Lloyd Bridges, Julie Hagerty, William Shatner (85 min)

Druga część przekomedii. Tym razem lecimy na księżyc, więc zabawa jest iście kosmiczna. ZAWSZE DOBRZE BAWI.

 

TVP 2 godz. 22:25

Legalna blondynka 2 (Legally Blonde 2: Red, White & Blonde) - komedia, USA 2003, reż. Charles Herman-Wurmfeld, wyk. Reese Witherspoon, Sally Field, Regina King, Jennifer Coolidge (91 min)

Druga opowieść o różowej prawniczce Elle Woods, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Tym razem wyrusza do Waszyngtonu, by na Kapitolu walczyć o prawa zwierząt. OCZYWIŚCIE BANAŁ, ALE PRZYJEMNY.

Polsat godz. 23:05

28 dni (28 Days) - komediodramat, USA 2000, reż. Betty Thomas, wyk. Sandra Bullock, Viggo Mortensen, Dominic West, Elizabeth Perkins (103 min)

Pani Sandra Bullock w roli beztroskiej dziennikarki spędzającej życie na beztroskiej zabawie i moczącej je w alkoholu. Kiedy rujnuje wesele swojej siostry i rozbija ślubną limuzynę sąd daje jej do wyboru więzienie albo miesięczny odwyk w ośrodku. Decyduje się na leczenie, bo przecież nic jej nie jest więc szybko zleci i wróci do swojego życia, prawda? Otóż się zdziwi. Masa uproszczeń i banału, ale NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

 

TV Puls godz. 00:15

Pora mroku - horror, Polska 2008, reż. Grzegorz Kuczeriszka, wyk. Natalia Rybicka, Paweł Tomaszewski, Jan Wieczorkowski, Karolina Gorczyca (96 min)

Mało szczęśliwa, za to bardzo nieudana próba nadwiślańskiego horroru. Miało być strasznie w tym słusznym pojęciu, i jest strasznie, ale w znaczeniu tym ciut gorszym, niezamierzonym. Oto czwórka przyjaciół trafia do opuszczonej fabryki na Dolnym Śląsku. Wyprawę traktują jako okazję, by poznać tajemnicze okoliczności zaginięcia tu brata jednej z uczestniczek ekspedycji. SZKODA CZASU.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

W pułapce (Ófaro) - serial kryminalny, Islandia 2015-2016, wyk. Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Eggert Sigurdsson, Nina Dögg Filippusdóttir (2x52 min)

Premiera piątego i szóstego odcinka rewelacji z Islandii. Mroczna historia, mroczni bohaterowie i tajemnica skryta pod wieloma warstwami śniegu, lodu, i znalezionego ciała, czyli to co w skandynawskich serialach lubimy najbardziej. Tylko jeszcze lepiej. Tytuł przetłumaczono na angielski jako "Trapped", czyli uwięzieni, choć w oryginale to podobno „Nierozpoznany”, ale i to angielskie i Polskie tłumaczenie mają sens, bo faktycznie, rzecz dzieje się... w pułapce. Akcja toczy się w miejscowości o wdzięcznej, choć niełatwej do wymówienia nazwie Sey?isfjör?ur, na wschodzie Islandii. W pobliżu miejscowego portu, tuż po przybyciu międzynarodowego promu, odnaleziono okaleczone zwłoki. BARDZO TO JEST DOBRE.

 

W TVS o godz. 20:20

Columbo - serial kryminalny, USA 1968-2003, wyk. Peter Falk (75 min)

Jeszcze raz jedna z największych legend telewizyjnego kryminału. Tym lepiej, że w trybie codziennym. BARDZO PRZYJEMNE.

 

BBC HD godz. 21:00

Ripper Street 3 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, reż. Andy Wilson, wyk. Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring (2x55 min)

Otwarcie kolejnej serii znakomitego brytyjskiego kryminału odcinkowego. Tym razem napad na pociąg towarowy kończy się katastrofą kolejową na Leman Street. Policjanci, nie zważając na urazy, wspólnie starają się wyjaśnić tę sprawę. DOBRA ROBOTA.

TVP 1 godz. 23:35

Świat bez końca (World Without End) - serial historyczny, Kanada/Niemcy/Wielka Brytania 2012, reż. Michael Caton-Jones, wyk. Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Charlotte Riley, Tom Weston-Jones (45 min)

Pierwszy z ośmiu odcinków na podstawie tekstu Kena Foleta. Przenosimy się do roku 1327, kiedy królowa Izabela doprowadza do koronacji niepełnoletniego syna, Edwarda III. Dzięki temu zabiegowi sama może rządzić do spółki z kochankiem, niejakim lordem Mortimerem. Ale to tylko wyjście do poważniejszej opowieści ze świata średniowiecznych intryg, polityki i zbrodni. DOBRA ROBOTA.

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20.20

Jurek - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Paweł Wysoczański (73 min)

Opowieść o słynnym himalaiście, Jerzym Kukuczce. Rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, archiwalia, zdjęcia, nagrania, fragmenty wywiadów składają się także na portret środowiska himalaistów lat 80. DOBRE.

HBO 2 godz. 21:00

Jutro (Demain) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Cyril Dion, Mélanie Laurent, wyk. Anthony Barnosky, Olivier De Schutter, Cyril Dion, Emmanuel Druon (116 min)

Magazyn "Nature" ogłosił, że do końca XXI wieku spora część gatunku ludzkiego zginie za sprawą zmian klimatu. Kilku naukowców zastanawia się co mogłoby doprowadzić do takiej sytuacji, i czy można jeszcze tego uniknąć. WARTO SPRAWDZIĆ.

TVP 1 godz. 22:30

Wielka japońska emerytura (The Great Japanese Retirement) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. John Holdsworth (50 min)

Japonia przeżywa zapaść demograficzną, i może się okazać, ze w ciągu 40 lat ludność tego kraju zmniejszy się aż o jedną trzecią. Spadek urodzeń staje się tu problemem narodowym. Ponad jedna czwarta społeczeństwa ma ponad 65 lat, a emeryci mają tam lepiej niż gdziekolwiek indziej. Troska o nich obejmuje wszystkie dziedziny życia, od wózków i półek w supermarketach po ośrodki opiekuńcze. WARTO ZOBACZYĆ I POMARZYĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

FilmBox godz. 21:00

Rekin w Wenecji (Shark in Venice) - horror, USA 2008, reż. Danny Lerner, wyk. Stephen Baldwin, Hilda van der Meulen, Giacomo Gonnella, Vanessa Johansson (86 min)

Pan przybywa do Wenecji w poszukiwaniu zaginionego ojca. Ale dowiaduje się, że w tamtejszych kanałach grasuje rekin. A przy okazji odkrywa, że jego ojciec wpadł na trop ukrytego w Wenecji skarbu Medyceuszy. KOSZMARNIE GŁUPIE, ALE SCENY Z REKINEM DLA KICZOLUBÓW PRZYJEMNE.