Program TV na dziś: Jonah Hill w "Jump Street 21" i Chris Hemsworth jako "Thor" [POLECAJ TV - 22.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 22.09

Ciekawie jest dzisiaj poza listą. Przypominam, że TVS codziennie o 20:20 prezentuje kolejne odcinki „Columbo”, a po nim sitcom „Skrzydła”. Ale ważniejsze, że w TVP Kultura o godz. 20:00 znajdziecie kolejne wydanie magazynu „Pegaz” prowadzonego przez Marka Horodniczego i Martę Perchuć-Burzyńską, a o godz. 22:55 w cyklu rozmów „Dezerterzy” z Łukaszem Orbitowskim spotka się Robert Brylewski. Tak, wiem że nie będą Was miliony, ale może zechcecie sprawdzić.

I jeszcze jedna spora przyjemność, czyli w HBO 3 o godz. 20:00 stand upAmy Schumer: Na żywo z Apollo” z roku 2015.

Jutro czekał będzie na Was Polecaj TV na piątek, a dzisiaj dobrego życzę czwartku.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm (Bean) - komedia, Wielka Brytania/USA 1997, reż. Mel Smith, wyk. Rowan Atkinson, Peter MacNicol, John Mills, Pamela Reed (90 min)

Pełnometrażowa prezentacja min i gagów znanych z serialu, w którym pan Rowan Atkinson jest Jasiem i robi miny i odgrywa gagi. Tym razem Jaś zostaje uznany ekspertem od sztuki i jedzie do Los Angeles. No i jak w tytule. PLANOWO GŁUPIE, I PLANOWO BAWI.

TVN 7 godz. 20:00

Jump Street 21 (21 Jump Street) - komedia sensacyjna, USA 2012, reż. Phil Lord, Chris Miller, wyk. Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco (109 min)

Dwaj licealni koledzy idą do roboty w policji i trafiają do jednostki specjalnej, która zajmuje się infiltracją środowisk młodzieżowych. TROCHĘ SIĘ DZIEJE, ALE TROCHĘ.

HBO godz. 20:10

Ostatnie pięć lat (The Last Five Years) - musical, USA 2014, reż. Richard LaGravenese, wyk. Anna Kendrick, Jeremy Jordan, Tamara Mintz, Cassandra Inman (91 min)

Premiera w telewizorze. Śpiewana historia o tym jak to pan pisarz zakochał się z wzajemnością w aktorce zaczynającej dopiero zawodową przygodę. Państwo wierzą, że są sobie przeznaczeni, więc pobierają się, ale małżeństwo osłabia ich uczucie. I – jeśli się zdecydujecie – możecie towarzyszyć pięciu latom ich wspólnego życia opowiadanego piosenkami. BANAŁ GONI BANAŁ, PIOSENKI MIZERNE. NUDA.

 

TVP Kultura godz. 21:00

To nie ja, przysięgam! (C'est pas moi, je le jure!) - komediodramat, Kanada 2008, reż. Philippe Falardeau, wyk. Antoine L'Écuyer, Suzanne Clément, Gabriel Maillé, Daniel Briere (105 min)

Przyznam, że trochę niejasne jest dla mnie dlaczego akurat w TVP Kultura ten film się nam trafił, bo to zwykłe familijne kino. Może bez wielkich słodkości, i bardziej na serio niż zabawowo, ale jednak film jakich setki, albo nawet tysiące. Otóż rodzice obdarzonego nie lada wyobraźnią chłopaka, kłócą się bez opamiętania. Matka w końcu decyduje się rodzinę opuścić, a ów chłopiec z nową sytuacją radzi sobie słabo. Na szczęście ma koleżankę, która kiedyś go irytowała strasznie, a teraz staje się mu przyjaciółką. DO ZOBACZENIA.

TVP 2 godz. 21:45

Barbershop - komediodramat, USA 2002, reż. Tim Story, wyk. Ice Cube, Cedric the Entertainer, Sean Patrick Thomas, Eve (98 min)

Nie wydaje mi się, żeby oglądalność oszalała na punkcie tej komedii o facecie, który odziedziczywszy zakład fryzjerski po tacie, sprzedaje go, a potem tego żałuje i stara się odzyskać swój... interes. TROCHĘ GAGÓW, TROCHĘ ŻARTÓW, I DUŻO NICZEGO.

 

TV Puls godz. 21:55

Straszny film 2 (Scary Movie 2) - horror komediowy, USA 2001, reż. Keenen Ivory Wayans, wyk. Anna Faris, Marlon Wayans, James DeBello, Shawn Wayans (83 min)

Jak w tytule. Film straszny. Najgorsza niestety część z pięciu, które powstały. Bo to tak jest z tą serią, że kolejne były po prostu coraz lepsze i lepsze. Profesor erotoman badający zjawiska nadprzyrodzone, namawia grupę studentów do udziału w eksperymencie naukowym polegającym na zbadaniu paranormalnych sił działających w pewnym domu. Można się uśmiechnąć, ale w sumie SZKODA CZASU.

Stopklatka TV godz. 22:00

Dom z piasku i mgły (House of Sand and Fog) - dramat obyczajowy, USA 2003, reż. Vadim Perelman, wyk. Jennifer Connelly, Ben Kingsley, Ron Eldard, Shohreh Aghdashloo (121 min)

Wskutek pomyłki urzędników dom rodzinny pani Katarzyny zostaje wystawiony na aukcję. Budynek kupuje emigrant z Iranu, który nie zgadza się na anulowanie transakcji, więc zaczyna się konflikt SZAŁU BRAK, ALE UJDZIE.

TVN godz. 22:30

Thor - film przygodowy, USA 2011, reż. Kenneth Branagh, wyk. Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins, Tom Hiddleston (130 min)

Ekranizacja komiksu Marvela. Nordycki bóg Thor zostaje wygnany z Asgardu przez ojca swego, Odyna. Ma żyć jako śmiertelnik, by nauczyć się pokory. Źródło jego mocy - młot Mjöllnir - zostaje mu odebrane. No i jest też kobieta, dzięki której nasz Thor dowiaduje się co to naprawdę znaczy być człowiekiem. WIDOWISKOWE.

TVP 2 godz. 23:40

Operacja "Piorun" (Thunderball) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1965, reż. Terence Young, wyk. Sean Connery, Adolfo Celi, Claudine Auger, Luciana Paluzzi (125 min)

Prawdziwy, najprawdziwszy, z pełnym odjazdem, nonszalancją i gadżetami wprowadzającymi ongi w zachwyt, a dzisiaj wprowadzającymi element komediowy. Oto kolejna, czwarta superbohaterska opowieść o wielkim szczęściarzu, który tym razem zwycięża szefa międzynarodowej organizacji przestępczej, który pod groźbą użycia atomowych arsenałów NATO domaga się pokaźnego okupu. Ten Bond dostał Oscara za efekty specjalne, a świetną - chociaż nie jest to największe bondowskie osiągnięcie muzyczne - piosenkę śpiewa Tom Jones. PYSZNA ZABAWA OCZYWIŚCIE.

 

SERIAL

BBC HD godz. 21.00

Ripper Street 3 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, reż. Andy Wilson, wyk. Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring (2x50 min)

Czwarty i piąty odcinek trzeciej serii znakomitego brytyjskiego kryminału odcinkowego. Tym razem zaczęło się od napadu na pociąg, który doprowadził do kolejowej katastrofy. Za napadem kryje się jednak tajemnica. Zresztą jak za każdym rogiem mrocznego Wchitechapel. DOBRA ROBOTA.

FOX Comedy godz. 22:00

Królowe krzyku (Scream Queens) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Emma Roberts, Skyler Samuels, Lea Michele, Glen Powell (5x60 min)

Półmaraton serialu od twórców „American Horror Story”. Tu też jest i straszno i śmieszno, ale inaczej. Akcja rozgrywa się w kampusie amerykańskiego college’u, którym trzęsie „bractwo” bogatych i pięknych dziewczyn, gardzą wszystkimi, którzy nie są nimi. No i w kampusie dochodzi do serii tajemniczych morderstw, za którymi stoi niejaki Czerwony Diabeł. Zabójcą może być każdy, ale ofiarą takoż. Robi się więc nieprzyjemnie, ale bardziej zabawnie. NIEZŁA, CHOCIAŻ NIE NAJLEPSZA ZABAWA.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Upadek Japonii w obiektywie Williama Courtenaya (The Fall of Japan In Colour) - film dokumentalny, USA 2014, reż. Martina Hall (51 min)

Pan William Courtenay dzięki wieloletniej przyjaźni z generałem MacArthurem miał możliwość zrobienia wyjątkowej relacji z wydarzeń rozgrywających na Pacyfiku w czasie II wojny światowej. A autorka filmu ruszyła jego śladami. CIEKAWOŚĆ.