Program TV na dziś: Premiera "Historii Roja" i "W głowie się nie mieści" [POLECAJ TV - 25.09.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 25.09

Zaczynamy oczywiście od tego co poza listą. W AMC o godz. 22:30 koncert Robyna Hitchcocka z 1998 roku w pustym sklepie przy Czternastej Ulicy, w TVP Kultura o godz. 22:40 w cyklu „Pegaz: Scena alternatywna” spotkanie ze Stefanem Wesołowskim, w TVP 2 o godz. 22:05 możecie przekonać się jak zły jest nowy program rozrywkowy prowadzony przez kabaret OTTO "Żarty i bardy", ale za to później w tejże TVP 2, czyli o godz. 23:10 w Studiu Teatralnym Dwójki Koncert Jaromira Nohavicy i Andrzeja Sikorowskiego "Gdyby ludzie słuchali piosenek".

Do tego przypominam, że w TVP 1 o godz. 20:25 kolejny odcinek ostatniego sezonu „Rancza”, a w Polsacie o godz. 20:05 na żywo czwarte już wydanie kabaretowego spędu, tym razem pod tytułem „Polak potrafi”.

Z Polecajem TV wracam jutro, a dzisiaj spokojnej życzę niedzieli.

FILM

Cinemax godz. 20.00

Człowiek z bieguna (Infinitely Polar Bear) - komediodramat, USA 2014, reż. Maya Forbes, wyk. Mark Ruffalo, Zoe Saldana, Ashley Aufderheide, Beth Dixon (85 min)

Premiera w telewizorze. Świetny Mark Ruffalo w ciekawej historii, ale filmie w sumie średnim. Rzecz jest o panu z chorobą afektywną dwubiegunową, którego żona wyjeżdża na studia, a on musi zająć się córkami w czasie jej nieobecności. DO ZOBACZENIA.

TV Puls godz. 20:00

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych (Brick Mansions) - film sensacyjny, Francja/Kanada 2014, reż. Camille Delamarre, wyk. David Belle, Paul Walker, Gouchy Boy, RZA (84 min)

W niedalekiej rzecz dzieje się przyszłości. Tajny agent ma 24 godziny, by odszukać pocisk z głowicą nuklearną. Tropy wiodą do kontrolowanego przez gangi getta Brick Mansions. GŁOŚNO, SZYBKO, I OCZYWIŚCIE BEZ SENSU, ALE TO PRZECIEŻ NIE POWSTAŁO DLA SENSU.

Stopklatka TV godz. 20:00

Czarny deszcz (Black Rain) - dramat sensacyjny, USA 1989, reż. Ridley Scott, wyk. Michael Douglas, Andy Garcia, Ken Takakura, Kate Capshaw (120 min)

Dwaj nowojorscy policjanci łapią poszukiwanego w Japonii mafiosa i odstawiają go do ojczyzny. Mieli oddać go tamtejszej policji, ale przez pomyłkę przekazują go jego kolegom. Wtopa straszna, więc zostają w Japonii, żeby swój błąd naprawić. Na tym skończę, bo może ktoś nie widział, ale potem robi się bardzo ciekawie. Trochę zarosło mchem, ale i tak WARTO ZOBACZYĆ.

TVP 2 godz. 20:05

Uczeń czarnoksiężnika (The Sorcerer's Apprentice) - film przygodowy, USA 2010, reż. Jon Turteltaub, wyk. Nicolas Cage, Jay Baruchel, Alfred Molina, Teresa Palmer (104 min)

O czarnoksiężniku, który w obliczu przeważających sił zła w Nowym Jorku zdaje sobie sprawę, że sam nie może dać im rady, więc szuka wsparcia i chce wyszkolić swojego współpracownika. Ten podchodzi do sprawy z oporem, ale magia zaczyna go wciągać. TAKA SOBIE PRZYGODÓWKA.

HBO godz. 20:10

W głowie się nie mieści (Inside Out) - film animowany, USA 2015, reż. Pete Docter, Ronnie Del Carmen (94 min)

Premiera w telewizorze. Sporo nagród na świecie, w tym te najważniejsze, czyli Złoty Glob i Oscar dla animacji o problemach i przyjemnościach związanych z dorastaniem. Bohaterką jest dziewczynka, której życiem kierują Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Podobnie jest w głowach pozostałych domowników, i my się temu przyglądamy... od środka. Nie dość, że po prostu fajne, to jeszcze bywa mądre, więc BARDZO DO ZOBACZENIA.

 

Canal+ godz. 21:30

Historia Roja - film wojenny, Polska 2016, reż. Jerzy Zalewski, Zbigniew Malecki, wyk. Piotr Domalewski, Krzysztof Piątkowski, Bartłomiej Kotschedoff, Bartłomiej Magdziarz (135 min)

Premiera w telewizorze. To jest naprawdę materiał na fenomenalną opowieść, której niestety dotąd nikt nie zrealizował. Film jest, ale dobrej opowieści nadal nie ma. To jest niestety tak zły film, że oczy pieką. Jedyny naprawdę ciekawy i logicznie poprowadzony wątek dotyczy zepsutego do szpiku kości ubeka. Jest to też jedyna świetnie zagrana rola. Reszta jest chaotyczna, poszatkowana i nie przybliża nam bohatera. Niestety. Rzecz jest, miała być, o antykomunistycznym partyzancie, człowieku, który zbrojnie walczył z komuną bardzo długo po zakończeniu wojny, czy Mieczysławie Dziemieszkiewiczu "Roju". SZKODA, ŻE TAKIE TO ZŁE.

 

Canal+ Film godz. 21:30

Żyć nie umierać - komediodramat, Polska 2015, reż. Maciej Migas, wyk. Tomasz Kot, Janusz Chabior, Jacek Braciak, Ireneusz Czop (85 min)

Grany przez Tomasza Kota pan Bartek, miał swoje pięć minut jako uznany, szanowany i wzięty aktor. Teraz jednak jest konferansjerem głupawego programu telewizyjnego czym na życie zarabia godnie. I nagle dowiaduje się o chorobie, która pozwoli mu żyć jeszcze tylko przez 3 miesiące. Przyznam, że zastanawiałem się kilka razy co ja zrobiłbym w takiej sytuacji, bo szkoły są różne. Chyba każdy z nas się nad tym przynajmniej raz zastanawiał. Tym bardziej warto obejrzeć ten film, choćby jako głos w rozmowie ze sobą. Plus świetny Kot i kilka genialnych scen. To nie jest najlepszy film, ale MĄDRY JEST I MĄDRZE WZRUSZA.

 

TVP 1 godz. 22:20

Przyjaciel do końca świata (Seeking a Friend for the End of the World) - komedia romantyczna, USA/Singapur/Indonezja/Malezja 2012, reż. Lorene Scafaria, wyk. Steve Carell, Keira Knightley, Nancy Carell, Adam Brody (101 min)

Ogromna asteroida zmierza w kierunku Ziemi. Planeta zostanie zniszczona za trzy tygodnie. Na wieść o nieuchronnym końcu świata żona agenta ubezpieczeniowego opuszcza go bez słowa wyjaśnienia. A ten w obliczu takich okoliczności stara się nie wpadać w panikę i w przeciwieństwie do ludzi z najbliższego otoczenia nie znajduje pocieszenia w oddawaniu się rozpuście. Zamiast tego podejmuje decyzję o naprawieniu błędów z przeszłości i spotkaniu z dawną szkolną sympatią - Oliwią. Steve Carell świetny jak zawsze, a film KRZEPIĄCY.

CBS Europa godz. 23:00

Numer stulecia (Lucky Numbers) - komedia kryminalna, Francja/USA 2000, reż. Nora Ephron, wyk. John Travolta, Lisa Kudrow, Ed O'Neill, Tim Roth (105 min)

Prezenter pogody w dzienniku telewizyjnym jest popularny, ale chciałby być również bogaty, bo lubi wystawne życie itd. Ma jednak taki feler, że interesy w które się angażuje stają się porażką. Jedynym wyjściem może być zatem spółka z dziewczyną z telewizyjnego totolotka. Wspólnie opracowują system, który pozwala na zdobywanie głównych wygranych. NIEŹLE SIĘ WIDZI.

TVN 7 godz. 23:15

Długi pocałunek na dobranoc (The Long Kiss Goodnight) - film sensacyjny, USA 1996, reż. Renny Harlin, wyk. Geena Davis, Samuel L. Jackson, Yvonne Zima, Craig Bierko (120 min)

Pani Samantha jest przykładną żoną i matką, ale od lat cierpi na amnezję. Po wypadku samochodowym, który spowodowała, zaczyna sobie powoli przypominać przeszłość. I dręczyć zaczynają ją nocne koszmary, w których jest inną kobietą. Bo jest. DOBRE JEST

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Sekret (The Secret) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Nick Murphy, wyk. James Nesbitt, Genevieve O'Reilly, Katherine Kingsley, Stuart Graham (45 min)

Premiera ostatniej części znakomitego serialu. Jeden z moich ulubionych brytyjskich aktorów, wyśmienity James Nesbitt w opartym na faktach czteroodcinkowym thrillerze o mrocznej stronie człowieka i jego podatności na zło, które kryje się pod pozorami bogobojności. Oto szanowany mąż i członek społeczności ma romans z szanowaną panią nauczycielką niedzielnej szkółki, i razem decydują się zabić swoich małżonków i przez lata żyją z tym grzechem. ŚWIETNY SCENARIUSZ, MISTRZOWSKA ROBOTA.

 

FOX godz. 21:00

Kochanki 4 (Mistresses 4) - serial obyczajowy, USA/Wielka Brytania 2016, wyk. Yunjin Kim, Rochelle Aytes, Jes Macallan, Brett Tucker (60 min)

Premiera, ale tylko dla tych, którzy znają, i podobały poprzednie serie. Dramat o życiu grupy czterech seksownych i nie bojących się wyzwań przyjaciółek, z których każda znajduje się na drodze do poznania samej siebie. DLA FANÓW.

Discovery godz. 21:00

Harley and the Davidsons (Harley And The Davidsons) - serial fabularno-dokumentalny, USA 2016, wyk. Robert Aramayo, Michiel Huisman, Bug Hall, Tommy Bastow (120 min)

Bracia Arthur i Walter Davidsonowie oraz ich najlepszy przyjaciel Bill Harley dzięki uporowi oraz silnej woli zbudowali markę znaną na całym świecie. Ta historia rozpoczyna się na początku XX w. w amerykańskim Milwaukee. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

 

HBO 3 godz. 23:00

W potrzebie (High Maintenance) - serial komediowy, USA 2016, reż. Katja Blichfeld, Ben Sinclair, wyk. Ben Sinclair, Shazi Raja, Lee Tergesen, Amy Ryan (30 min)

Premiera odcinka drugiego. Naszym przewodnikiem jest diler marihuany, który jeździ po Brooklynie, dostarczając trawkę tym, którzy jej najbardziej potrzebują. I dzięki niemu poznajemy prawdziwą galerię ludzkich osobliwości, której motywem przewodnim jest cokolwiek neurotyczne podejście do życia. Nie jestem trawkolubny, ale serial ŚWIETNIE BAWI.

 

DOKUMENT

Canal+ Discovery godz. 21:00

Krwawe królowe - film dokumentalny Wielka Brytania 2016 (60 min)

Świetnie opowiedziana historia konfliktu Elżbiety I i Marii Stuart, które nieustannie walczyły ze sobą o władzę. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

National Geographic godz. 21:30

Seksu historia współczesna (Original Sin: Sex) - serial dokumentalny, USA 2016 (2x60 min)

Premiera ciekawego dokumentu o tym jaki seks miał i ma wpływ na dzieje ludzkości, i o tym jak wiele się zmieniło w tej kwestii w ciągu ostatniego półwiecza. Dzisiaj odcinki dwa. W pierwszym skandale seksualne ukazujące ogrom hipokryzji polityków, którzy lubią siebie przedstawiać jako sumienie narodu. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.