Program TV na dziś: premiera serialu "Belfer" z Maciejem Stuhrem [POLECAJ TV - 2.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 02.10

A spoza listy coś? Oczywiście. W TVP Kultura o godz. 22:40  Genowefa Lenarcik i Raphael Rogiński w programie „Pegaz: Scena alternatywna”

W TV 4 o godz. 20:00 premiera nowego programu rozrywkowego TV 4, czyli „Big Box Little Box”. Konkretnie jego polskiej wersji. W każdym odcinku bohaterowie programu dostają przesyłki, duże i małe pudełka. Nie wiedzą co jest w środku i po rozpakowaniu muszą sami odgadnąć przeznaczenie i zasadę działania otrzymanych przedmiotów oraz uruchomić je, a czasami nawet złożyć z pojedynczych części. Może być zabawnie, ale na pewno nie będzie mądrze. W Polsacie o godz. 20:05 kolejne wydanie show „Kabaret na żywo”, którego gospodarzem będzie kabaret Ani Mru Mru, a tematem przewodnim, to, że „za mundurem panny sznurem”. I jeszcze jedna rzecz na żywo, czyli o godz. 20:00 w TVN 24 relacja z przyznawania literackiej nagrody NIKE.

Jutro Polecaj na poniedziałek i premiera kolejnego sezonu jednego z moich ulubionych seriali kryminalnych, czyli „Bosha”, a dzisiaj przyjemnej życzę niedzieli.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Oficer i dżentelmen (An Officer and a Gentleman) - melodramat, USA 1982, reż. Taylor Hackford, wyk. Richard Gere, Debra Winger, David Keith, Robert Loggia (119 min)
Wiele lat temu to był wielki przebój i powód dla milionów pań na całym świecie, żeby zakochać się w panu Ryszardzie Gere. O młodzieńcu, który zaciąga się do Szkoły oficerskiej by zostać pilotem i uczy się co znaczy dyscyplina, żołnierski honor, miłość i przyjaźń. Oscar dla pana Louisa Gossetta.  TROCHĘ WYBLAKŁE, ALE DZIAŁA.

TVN 7 godz. 20:00
Transformers - film SF, USA 2007, reż. Michael Bay, wyk. Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson (144 min)
Z wielkim rozmachem i budżetem niemałym zrealizowana opowieść o wojnie między dwoma gatunkami inteligentnych robotów: szlachetnych Autobotów i bezwzględnych Deceptikonów. Oczywiście w miejskich okolicznościach, żeby było co efektownie rozwalać i wybuchać. Ja nie lubię takich, ale oczy trudno oderwać. IMPONUJĄCE.

 

Cinemax godz. 20:00
Czas próby (The Finest Hours) - film sensacyjny, USA 2016, reż. Craig Gillespie, wyk. Chris Pine, Casey Affleck, Ben Foster, Eric Bana (113 min)
Premiera w telewizorze. Rzecz cofa nas do 1952 roku. Sztorm i ulewne deszcze niszczą znajdujące się na morzu statki. Jednym z nich jest tankowiec, który zostaje dosłownie przełamany na pół. I teraz jego marynarze walkę o przetrwanie. WIDOWISKOWE.

TVP 2 godz. 20:05
Johnny English - komedia sensacyjna, Wielka Brytania/Francja 2003, reż. Peter Howitt, wyk. Rowan Atkinson, John Malkovich, Natalie Imbruglia, Ben Miller (83 min)
Z Tower w Londynie zrabowano drogocenne klejnoty koronne. Brytyjskie służby specjalne postawiono w stan najwyższej gotowości. Niestety, agent numer jeden i wszyscy jego współpracownicy giną. Johnny English, niepozorny pracownik biurowy w służbach wywiadu, musi kontynuować akcję odzyskania kosztowności. W rozwikłaniu kradzieży pomocą służą mu najnowsze gadżety techniczne - nowoczesna broń i wielofunkcyjny samochód. Ku zaskoczeniu przełożonych i przestępców śledztwo posuwa się. BYWA ŚMIESZNIE.

HBO godz. 20:10
No Escape - thriller, USA 2015, reż. John Erick Dowdle, wyk. Owen Wilson, Lake Bell, Claire Geare, Pierce Brosnan (99 min)
Premiera w telewizorze. Rzec luźno inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Oto pewien pan zdecydował się zacząć życie od nowa i przenosi się z rodziną do Azji. I już drugiego dnia pobytu okazuje się, że w mieście trwają zamieszki, a rebelianci występują przeciw obcokrajowcom. I zaczyna się walka o rodzinę i przetrwanie. EFEKTOWNE, GŁOŚNE, ALE BEZ EUFORII

 

Ale kino+ godz. 21:55
Śruba (Boreg) - dramat obyczajowy, Izrael 2014, reż. Shira Geffen, wyk. Sarah Adler, Samira Saraya, Doraid Liddawi, Na'ama Shoham (100 min)
Komediodramat izraelskiej aktorki i scenarzystki Shiry Geffen „Śruba” z 2014 roku. Żydówka, która bardzo chce zajść w ciążę mimo oporu, a nawet sprzeciwu męża, i urocza pracująca w sklepie Palestynka marząca o macierzyństwie pewnego pięknego dnia zamieniają się rolami. I to jest piękna historia, i skłaniająca do refleksji nad niemocą w żydowsko palestyńskich relacjach i nad złożonością tamtejszych problemów. ZNAKOMITE.

TVP 1 godz. 22:20
Co nas kręci, co nas podnieca (Whatever Works) - komedia romantyczna, USA/Francja 2009, reż. Woody Allen, wyk. Larry David, Adam Brooks, Lyle Kanouse, Michael McKean (88 min)
Emerytowany profesor fizyki żyje samotnie od kiedy opuściła go żona. W monotonnym życiu mizantropa dochodzi do nieoczekiwanego wstrząsu, gdy pod drzwiami jego mieszkania staje dziewczyna. DO UŚMIECHNIĘCIA TEŻ.

 

TVP 2 godz. 22:50
Tajne przez poufne (Burn After Reading) - komedia kryminalna, USA/Francja/Wielka Brytania 2008, reż. Ethan Coen, Joel Coen, wyk. George Clooney, Frances McDormand, Brad Pitt, John Malkovich (92 min)
Tajny agent CIA Osbourne Cox zostaje wyrzucony z pracy. Postanawia zemścić się na byłej firmie, pisząc wspomnienia, które zdemaskują niecne działania agencji. Przez przypadek zapiski trafiają w ręce niegrzeszącej inteligencją Lindy Litzke, kochanki szeryfa w Ministerstwie Skarbu, i jej przyjaciela Chada. Para wpada na pomysł, by za ogromne pieniądze sprzedać Rosjanom notatki jako ściśle poufny materiał. Bracia Cohen się raczej nie mylą. POZYTYWNIE ZAKRĘCONE.

SERIAL

TVP HD godz. 20:00
Cartouche - rabuś wspaniały (Cartouche, le brigand magnifique) - film kostiumowy, Francja 2009, reż. Henri Helman, wyk. Juliette Lamboley, Frédéric Diefenthal, Grégory Fitoussi, François Levantal (100 min)
Młoda kobieta pada ofiarą mordu. W ramach odwetu jej narzeczony, zakłada gang i zbrodniarzy zamierza wyłapać i pozabijać. Zaczyna od porwania siostrę szefa policji, i... zakochują się w sobie. MAŁO WIELKIE.

Canal+ godz. 21:30
Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (2x50 min)
Premiera w telewizorze. Premiera dnia, czy raczej sezonu. Widziałem odcinki dwa i jestem zadowolony. Jedno co może przeszkodzić serialowi w wielkim sukcesie, to promocyjny balonik, który nadmuchany jest bardzo mocno. Ale ja w ten serial wierzę. I polecam. Oto śmierć dziewczyny porusza lokalną społeczność, do której w tym samym czasie dołącza przybywszy z renomowanej warszawskiej szkoły nauczyciel. I zaintrygowany, i trochę wmieszany w całą tę sprawę zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Tym trudniejsze, że samotne, bo wokół zmowa milczenia. BARDZO WARTO SPRÓBOWAĆ.