Program TV na dziś: "Dziewczyna z tatuażem" Davida Finchera [POLECAJ TV - 4.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 04.10

Dzisiaj nie będziemy przedłużali przejścia do listy, bo nie mam nic do dodania do niej. Wszystko co najważniejsze znajdziecie na niej, i będzie Wam z tym dobrze. Kolejny Polecaj TV w środę, a dzisiaj przyjemnego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20
Gdzie ty idziesz, dziewczynko? - spektakl teatralny, Polska 2016, reż. Agnieszka Glińska, wyk. Mateusz Bieryt, Zuzanna Czerniejewska, Małgorzata Biela, Karolina Burek (50min)
Widowisko zrealizowane w Muzeum Powstania Warszawskiego z udziałem publiczności, czyli wspomnienia uczestniczek Powstania Warszawskiego, osobiste przeżycia kilkunastoletnich sanitariuszek i łączniczek. ZAWSZE WARTO.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Dziewczyna z tatuażem (The Girl with the Dragon Tattoo) - thriller, USA/Szwecja/Wielka Brytania/Niemcy 2011, reż. David Fincher, wyk. Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgard, Christopher Plummer (152 min)
Amerykańska ekranizacja pierwszej części bestsellerowej trylogii sensacyjnej Stiega Larssona. Dziennikarz otrzymuje prywatne zlecenie od bogatego przemysłowca. Ma wyjaśnić ponurą rodzinną tajemnicę. W jej rozwikłaniu pomaga mu niezwykła dziewczyna, która sama skrywa mroczną przeszłość. UWAGA, BO WCIĄGA.

Stopklatka TV godz. 20:00
Tak to się teraz robi (The Switch) - komedia romantyczna, USA 2010, reż. Josh Gordon, Will Speck, wyk. Jason Bateman, Jennifer Aniston, Patrick Wilson, Jeff Goldblum (97 min)
Pani Kassie i pan Wally są przyjaciółmi. Chcąc mieć dziecko, Kassie decyduje się na sztuczne zapłodnienie. Pijany Wally podmienia spermę dawcy na swoją. Następnego dnia niczego nie pamięta, a Kassie wyjeżdża. A po latach pani wraca wraz z synem, a pan zauważa podobieństwo między sobą a chłopcem. FILMOWA RUTYNA, ALE KRZYWDY NIE ROBI.

HBO godz.20:10
Kryptonim U.N.C.L.E. (The Man from U.N.C.L.E.) - komedia sensacyjna, USA/Wielka Brytania 2015, reż. Guy Ritchie, wyk. Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Elizabeth Debicki (115 min)
W Latach 60. popularny był taki parabondowski serial, czy raczej cykl filmów, w których dwaj agencji CIA i KGB walczyli z potężną organizacją przestępczą U.N.C.L.E., która starała się zdobyć kontrolę nad światem i w ogóle cały czas knuje. Uwielbiałem klimat i komediowy dystans tych filmów, i uwielbiałem Roberta Vaughna w roli głównej. Tej nowej wersji filmowej nie znam, więc nie obiecam Wam, że jest to rzeczy wybitna, ale jeśli w części jest tak przyjemna jak oryginał, to warto przynajmniej spróbować. Znajomi, którym wierzę, mówią że warto, więc JA NA PEWNO DAM SZANSĘ

 

Tele 5 godz. 20:10
Million Dollar Hotel (The Million Dollar Hotel) - dramat sensacyjny, Niemcy/USA/Wielka Brytania 2000, reż. Wim Wenders, wyk. Mel Gibson, Milla Jovovich, Jimmy Smits, Jeremy Davies (122 min)
Do pewnego hotelu, którego mieszkańcy znikają w dziwnych okolicznościach, trafiają sami życiowi nieudacznicy: podający się za piątego Beatlesa Dixi, prostytutka, komicy, była piękność i agent FBI, który prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci mieszkańca hotelu chowającego się tu przed bogatym ojcem. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 20:10
Ned Rifle - dramat obyczajowy, USA 2014, reż. Hal Hartley, wyk. Parker Posey, Liam Aiken, Aubrey Plaza, Robert John Burke (100 min)
Osiemnastolatek uzbrojony w Biblię, broń i postanowienie zachowania czystości, wyrusza w wielką podróż śladami ojca, Henry'ego Foola. Wyróżniony na MFF w Berlinie ostatni film ikony nowojorskiego kina niezależnego. WARTO ZOBACZYĆ.

 

CBS Europa godz. 21:00
Komicy (Funny People) - komediodramat, USA 2009, reż. Judd Apatow, wyk. Adam Sandler, Seth Rogen, Leslie Mann, Eric Bana (140 min)
Pan George, komik i aktor odniósł sukces zawodowy, ale w życiu niestety sobie nie radzi. Ma tylko jednego przyjaciela, który jest przy okazji jego asystentem. Ale nie jest to przyjaźń łatwa i oczywista. Dla duetu Adam Sandler - Seth Rogen warto, i dla ich dialogów. DOBRZE SIĘ SŁUCHA I OGLĄDA.

FilmBoxgodz. 21:00
Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości (Astérix et Obélix: Au service de Sa Majesté) - komedia przygodowa, Francja/Hiszpania/Włochy/Węgry 2012, reż. Laurent Tirard, wyk. Gérard Depardieu, Edouard Baer, Guillaume Gallienne, Vincent Lacoste (106 min)
Tym razem dzielni Galowie zostają poproszeni przez królową Brytów o wsparcie w walce z Rzymianami. Przekraczają zatem dzielnie kanał La Manche i dziwiąc się tutejszym obyczajom pomagają. RODZINNY UBAW.

Polsat godz. 21:40
Szklana pułapka 2 (Die Hard 2: Die Harder) - film sensacyjny, USA 1990, reż. Renny Harlin, wyk. Bruce Willis, William Sadler, Bonnie Bedelia, William Atherton (124 min)
Tym razem imć John McClane czeka na przylot swojej żony na lotnisku. A terroryści przygotowując akcję odbicia pewnego więźnia przejmują kontrolę nad systemem nawigacyjnym tegoż. Więc pan McClane musi im przeszkodzić i robi to z bólem, ale i przyjemnością. CIĄGLE BAWI

TVP Kultura godz. 21:40
Wodzirej - dramat obyczajowy, Polska 1977, reż. Feliks Falk, wyk. Jerzy Stuhr, Sława Kwaśniewska, Janusz Cichalewski, Wiktor Sadecki (104 min)
Wybitna rola Jerzego Stuhra i wspaniała ponadczasowa opowieść Feliksa Falka o człowieku, który nie zawaha się przed żadnym świństwem, żeby cel osiągnąć. A przed filmem Michał Chaciński przeanalizuje z reżyserem jedną ze scen. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

Universal godz. 22:00
Obietnica (The Pledge) - dramat kryminalny, USA 2001, reż. Sean Penn, wyk. Jack Nicholson, Vanessa Redgrave, Patricia Clarkson, Benicio Del Toro (150 min)
Pan detektyw zamierza przejść na zasłużoną emeryturę. Zanim jednak przejdzie, musi spełnić jeszcze jeden, bardzo przykry obowiązek, jakim jest poinformowanie matkę, że jej córkę zgwałcono i zamordowano. Robi to więc, i ładuje się w duży problem, kiedy powodowany współczuciem obiecuje kobiecie, że odnajdzie mordercę. Bo to nie będzie łatwa sprawa. BARDZO DOBRA ROBOTA.

 

FOX Comedy godz. 22:00
Mój kuzyn Vinny (My Cousin Vinny) - komedia kryminalna, USA 1992, reż. Jonathan Lynn, wyk. Joe Pesci, Marisa Tomei, Mitchell Whitfield, Ralph Macchio (140 min)
Bill i Stan zrobili zakupy w przydrożnym sklepie i wkrótce zostali zaaresztowani i postawieni przed sądem pod zarzutem zabicia właściciela tegoż sklepu. Ich obrony podejmuje się tak niedoświadczony jak nieokrzesany adwokat Vinny, kuzyn Billa. Ciągle bawi. Nie tylko dlatego, że świetnie wypadli Joe Pesci i Marisa Tomei, ale również ze względu na wybitnego w roli sędziego Freda Gwynnea. NIEŹLE BAWI.

TVN 7 godz. 23:20
Gliniarz z metropolii (Metro) - film sensacyjny, USA 1997, reż. Thomas Carter, wyk. Eddie Murphy, Michael Wincott, Michael Rapaport, Carmen Ejogo (117 min)
Cokolwiek niekonwencjonalny policyjny negocjator i jego partner mają za przeciwnika psychopatę, który obrabował bank, uprowadził dziewczynę jednego z nich i zabił jego przyjaciela. Eddie w roli głównej, ale to nie jest do śmiechu. Za to SZYBKO SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 23:35
Król Nowego Jorku (King of New York) - film sensacyjny, USA/Włochy 1990, reż. Abel Ferrara, wyk. David Caruso, Wesley Snipes, Christopher Walken, Janet Julian (103 min)
Szef gangu narkotykowego wraca z odsiadki w więzieniu na swoje stare nowojorskie śmieci. Zmiany w jego parafii spore, więc żeby odzyskanie dawnej pozycji nie będzie łatwe. Ale „król” może być przecież tylko jeden. Christopher Walken oczywiście świetny, dobre zdjęcia, i w ogóle DO ZOBACZENIA BARDZO

Polsat godz. 00:10
Droga do zatracenia (Road to Perdition) - dramat obyczajowy, USA 2002, reż. Sam Mendes, wyk. Tom Hanks, Paul Newman, Jude Law, Rob Maxey (117 min)
Dzieje się w Stanach w latach 30. minionego wieku, w obsadzie wybornej. Życie zawodowego zabójcy zawisło na włosku, kiedy przypadkiem jeden z jego synów odkrywa czym zajmuje się jego tatuś. A wspólnicy zabójcy postanawiają pozbyć się niewygodnego świadka. Zabijają żonę i młodszego syna głównego bohatera, który chcąc ratować drugie dziecko, szuka pomocy u różnych gangsterów, ale wszyscy odmawiają mu wsparcia. DUŻY KAWAŁ DOBREGO KINA.

TV Puls godz. 00:35
Paul - komedia SF, USA/Wielka Brytania 2011, reż. Greg Mottola, wyk. Simon Pegg, Nick Frost, Kristen Wiig, Jason Bateman (104 min)
Wybitny komediowy duet brytyjski czyli Simon Pegg i Nick Frost w znakomitej komedii o dwóch Brytyjczykach zakręconych na punkcie SF wędrujących przez Stany, by dojechać na doroczny „Comic Con”. I po drodze spotykają przybysza z kosmosu, nieco zakręconego, któremu trzeba pomóc w ucieczce przed agentami chcącymi go odstawić do laboratorium. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.

 

SERIAL

HBO 2 godz. 23:00
Westworld - serial SF, USA 2016, reż. Jonathan Nolan, wyk. Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden (68 min)
Jeszcze raz pierwszy z odcinków dziesięciu. Napisałbym, że premiera, ale ta odbyła się w środku nocy, więc tak napisać nie mogę. Inspiracją autorów był kultowy tu i ówdzie film z 1973 roku, który co jakiś czas wraca do naszych ramówek jako „Świat Dzikiego Zachodu”. A sam tytułowy Westworld to park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać najmroczniejsze fantazje, które realizowane są przy użyciu komputerów i robotów. Niestety BARDZIEJ NUDNE NIŻ CIEKAWE

 

DOKUMENT

Fokus TV godz. 20:00
Genialne wynalazki (Sparks of Invention) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Ben Goold (46 min)
Seria łącząca historię i naukę sposób opowiada o powstaniu wynalazków, bez których ciężko wyobrazić sobie dzisiaj życie. Niektóre są efektem nagłego przypływu geniuszu, inne są efektem pracy, a jeszcze inne wynikiem czegoś, co można nazwać przypadkiem.

Canal+ Discovery godz. 21:00
Powrót do przeszłości - serial dokumentalny, Polska 2016 (50 min)
Druga seria superprodukcji o polskich rekonstruktorach historycznych. Prowadzący Krzysztof Unrug stanie w szeregach wojska i poczuje trud żołnierskiego fachu.

Canal+ godz. 21:00
Janis: Little Girl Blue - film dokumentalny, USA 2015, reż. Amy Berg (103 min)
Premiera w telewizorze. Opowieść o obdarzonej niezwykłym głosem Janis Joplin, która do dziś inspiruje artystów na całym świecie. Narratorką jest amerykańska wokalistka ukrywająca się pod pseudonimem Cat Power. DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA.

Planete+ godz. 22:00
Narodziny samochodu (Birth of a Car) - film dokumentalny, Kanada 2012, reż. Kelly Peckham, Michelle Mama (45 min)
Pierwsza z dwóch części. Dokumentalny wgląd w nowoczesną myśl technologiczną oraz opowieść o pokonywaniu przeszkód i triumfie innowacyjności. Widzowie wybiorą się w podróż po świecie designu i nowych technologii. CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 22:55
Bojownicy z Północy (Krigerne fra nord) - film dokumentalny, Dania 2014, reż. Nasib Farah, Soeren Steen Jespersen (59 min)
O członkach radykalnej islamistycznej grupy militarnej Al-Shabaab, rekrutującej bojowników wśród skandynawskiej młodzieży i mechanizmach wykorzystywanych przez ideologów do zdobycia kolejnych wyznawców. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.