Program TV na dziś: Izabella Scorupco w komedii "Miłosne antidotum" i "Belfer" [POLECAJ TV - 05.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 05.10

Dzisiaj wspomnę tylko jedną premierę z listy, bo to szwedzka komedia trochę romantyczna z piękną – i coraz piękniejszą - Izabellą Scorupco „Miłosne antidotum” w Canal+ Film o godz. 20:10. I spoza listy przypomnę, że w TVN o godz. 21:30 „Azja Express” na przykład.

Kolejny Polecaj TV jutro, a tymczasem dobrej środy życzę.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Podwójne ryzyko (Double Jeopardy) - film sensacyjny, USA/Niemcy/Kanada 1999, reż. Bruce Beresford, wyk. Ashley Judd, Tommy Lee Jones, Bruce Greenwood, Annabeth Gish (105 min)

Niezła historia pod napięciem, ale bez przegięć. Oto bowiem pani zostaje skazana na wiele lat kryminału za zabójstwo męża, prosi przyjaciółkę, by zaopiekowała się jej synem. Aż tu nagle, okazuje się, że pani więźniarka wpada na ślad męża, który jest zaskakująco żywy i z tą przyjaciółką układa sobie życie. - Tak ze mną gracie?! - pomyślała pani i postanawia sprawę wyjaśnić i oczywiście się odwdzięczyć. NIEŹLE SIĘ TO OGLĄDA.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Żołnierze kosmosu 3: Grabieżca (Starship Troopers 3: Marauder) - film SF, Niemcy/RPA/USA 2008, reż. Edward Neumeier, wyk. Casper Van Dien, Jolene Blalock, Stephen Hogan, Boris Kodjoe (101 min)

Tym razem dzielny oddział rusza na ratunek kilkuosobowej załodze, której statek rozbił się na planecie OM-1. A na planecie oczywiście mieszkają sobie zmyślne owady dysponujące bronią mogącą zagrozić całej ludzkości. No więc zaczyna się jatka. Tak samo bez sensu jak część druga, ale z tym samym zestawem głośnych efektów i wciąż WIDOWISKOWE TAK SAMO.

Canal+ Film godz. 20:00

Miłosne antidotum (Micke & Veronica) - komedia, Szwecja 2014, reż. Staffan Lindberg, wyk. Izabella Scorupco, David Hellenius, Suzanne Reuter, Claes Ljungmark (95 min)

Premiera w telewizorze. Niezobowiązująca, ale za to całkiem przyjemna szwedzka komedia z naszą ukochaną Izabellą Scorupco. Ona jest częścią zamożnej rodziny, on stolarzem jest. Zakochują się w sobie i oznajmiają swoim rodzinom, że planują wspólną przyszłość, nie wywołuje to w tych rodzinach entuzjazmu, szczególnie u dzieci. A tu jeszcze w sąsiedztwie mają wyzwoloną sąsiadkę nimfomankę, która ich związek wystawia na poważną próbę. DO ZOBACZENIA.

 

HBO godz. 20:10

No Escape - thriller, USA 2015, reż. John Erick Dowdle, wyk. Owen Wilson, Lake Bell, Claire Geare, Pierce Brosnan (99 min)

Rzecz luźno inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Oto pewien pan zdecydował się zacząć życie od nowa i przenosi się z rodziną do Azji. I już drugiego dnia pobytu okazuje się, że w mieście trwają zamieszki, a rebelianci występują przeciw obcokrajowcom. I zaczyna się walka o rodzinę i przetrwanie. EFEKTOWNE, GŁOŚNE, ALE BEZ EUFORII.

 

CBS Europa godz. 21:00

Zakochany Szekspir (Shakespeare in Love) - komedia romantyczna, USA/Wielka Brytania 1998, reż. John Madden, wyk. Joseph Fiennes, Gwyneth Paltrow, Geoffrey Rush, Judi Dench (119 min)

Pan Szekspir ma problemy z natchnieniem. Jego ostatnie sztuki nie odniosły sukcesu, a zaraz musi oddać sztukę następną. Inspiracją może być pojawiająca się w teatrze piękna dziewczyna. Niestety okazuje się, że ma ona poślubić faceta, którego wybierze jej tatuś. DO ZOBACZENIA.

Stopklatka TV godz. 22:10

Powrót do domu (Homecoming) - thriller, USA 2009, reż. Morgan J. Freeman, wyk. Mischa Barton, Matt Long, Jessica Stroup, Michael Landes (91 min)

Jednocześnie w dwóch kanałach, więc do wyboru, z reklamami lub bez. Pan wraca do domu, by poznać ją ze swoją rodzinką nową narzeczoną. Ale w okolicy jest też panna Shelby, dawna miłość pana bohatera. I ta Shelby nie chce uznać porażki i szuka sposobu, żeby odzyskać dawnego chłopaka. A jako, że jest trochę odchylona - albo skrzywiona miłością po prostu - można przypuszczać, że jej starania mogą okazać się dla młodej pary cokolwiek niebezpieczne. MOŻNA, ALE NIE TRZEBA.

TVP 2 godz. 22:25

Państwo młodzi: Chuck i Larry (I Now Pronounce You Chuck & Larry) - komedia, USA 2007, reż. Dennis Dugan, wyk. Adam Sandler, Kevin James, Jessica Biel, Dan Aykroyd (111 min)

Larry i Chuck są strażakami i przyjaciółmi. Pierwszy jest wdowcem, i z powodu jakichś proceduralnych problemów, aby zabezpieczyć finansowo dzieci musi polisę ubezpieczeniową zapisać na życiowego partnera. Więc panowie postanawiają zawrzeć fikcyjne małżeństwo. Problem w tym, że urzędnicy ubezpieczeniowi sprawdzają, jak małżeństwu się wiedzie, więc panowie muszą udowodnić im, że nie są oszustami. Kevin James z serialu „Diabli nadali” jak zawsze daje radę. MOŻNA SIĘ ZABAWIĆ.

TVP Kultura godz. 23:05

Duże zwierzę - dramat obyczajowy, Polska 2000, reż. Jerzy Stuhr, wyk. Jerzy Stuhr, Anna Dymna, Dominika Bednarczyk, Błażej Wójcik (70 min)

Małżeństwo Sawickich zaopiekowało się porzuconym wielbłądem. Okoliczna ludzkość w głowę zachodzi jakie są tego działania intencje więc zaczyna na wszelki wypadek najpierw od nich stronić, a potem uprzykrzać im życie. Państwo Sawiccy czują się w tej sytuacji coraz bardziej zaszczuci. Ale to o czymś więcej. No i wspaniały Jerzy Stuhr, i choćby dla niego i słów, które tu wypowiada WARTO.

Polsat godz. 23:10

Larry Crowne: Uśmiech losu (Larry Crowne) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Tom Hanks, wyk. Tom Hanks, Julia Roberts, Gugu Mbatha-Raw, Sarah Mahoney (99 min)

Pan Larry, człowiek w wieku już, powiedzmy, średnim, od wielu lat pracuje w tej samej firmie i prowadzi uporządkowane życie. Aż pewnego dnia traci posadę, bo nie skończył studiów. Po chwilowym załamaniu postanawia nadrobić tę lukę w życiorysie i wraca na studia. A tu poznaje panią nauczycielkę, która wywiera na nim spore wrażenie. I wzajemnie. UROCZE I UROCZO NAIWNE

TVN 7 godz. 23:10

Sex Story (No Strings Attached) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Ivan Reitman, wyk. Natalie Portman, Ashton Kutcher, Kevin Kline, Cary Elwes (108 min)

Seks bez zobowiązań plus wierna przyjaźń? Marzenie wielu osób. No i w tym filmie pannie Emmie i panu Adamowi marzenie się spełnia. Ona piękna, on przystojny, i kiedy spotykają się po latach przypominają sobie, że bardzo się lubili, i lubią nadal, więc czemu nie zawrzeć takiego układu? Tylko co się stanie, jak którejś stronie zacznie za bardzo zależeć? A przecież może się tak zdarzyć. DOBRE ZWŁASZCZA W PARACH.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

W pułapce (Ófaro) - serial kryminalny, Islandia 2015-2016, wyk. Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Eggert Sigurdsson, Nina Dögg Filippusdóttir (2x50 min)

Finał sezonu, czyli przedostatni i ostatni odcinek kryminalnego serialu z Islandii. Ze świetnym klimatem, znakomitą intrygą. Chociaż oczywiście o przerażająco złych ludziach. BARDZO WARTO. 

BBC HD godz. 20:15

Z pamiętnika położnej 2 (Call the Midwife) (1/10) - serial obyczajowy, Wielka Brytania 2013, wyk. Jessica Raine, Bryony Hannah, Helen George, Judy Parfitt (45 min)

Jeszcze raz od nowa. Prosta historia, ale przy okazji znakomita i bardzo wielokontekstowa opowieść o czasach i ludziach te czasy tworzących, o obyczajowości itd. Oto na przełomie lat 50. i 60. młoda i pełna ideałów położna Jenny Lee przybywa do Londynu i rozpoczyna pracę w jednej z najbiedniejszych dzielnic, czyli East Endzie. Dzisiaj to dzielnica wspaniała i bogata, ale wtedy było to bardzo biedne, ale i pełne kontrastów miejsc. BARDZO POLECAM.

BBC HD godz. 21:00

Scott i Bailey (Scott and Bailey) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2011, wyk. Suranne Jones, Lesley Sharp, Amelia Bullmore, Nicholas Gleaves (2x45 min)

Jeszcze raz od nowa kryminalny serial z mojego ulubionego miejsca, gdzie kręci się kryminalne seriale. Detektyw Bailey zaczyna pracę w wydziale kryminalnym. I na dobry rzeczy początek, było śledztwo w sprawie rzekomego samobójstwa młodej, ciężarnej Turczynki, a potem kolejne. NIESPIESZNE, ALE DLATEGO SIĘ OGLĄDA.

AXN White godz. 21:05

Przekraczając granice (Crossing Lines) - serial kryminalny, Francja/Niemcy/USA 2013, reż. Daniel Percival, wyk. William Fichtner, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Tom Wlaschiha (3x48 min)

Pierwszy odcinek pierwszego sezonu. Specjalny oddział dochodzeniowy prowadzi śledztwa w sprawie przestępstw dokonywanych na granicach państw europejskich. Detektyw Eva Vittoria odkrywa prawidłowość w morderstwach, gdy bogaci biznesmeni zaczynają umierać na chorobę wywoływaną tajemniczym wirusem. Na kolana nie rzuca, ale MOŻE SIĘ PODOBAĆ.

AXN Black godz. 21:05

Player (The Player) - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Wesley Snipes, Philip Winchester (41 min)

Od początku bardzo średni sensacyjny serial. Pan Alex jest specjalistą do spraw bezpieczeństwa, który dołącza do klubu hazardowego z nadzieją, że jego członkowie pomogą mu schwytać gościa, który zamordował jego byłą żonę. I bogaci klubowicze zakładają się o to, czy nasz pan Alex będzie potrafił zapobiec planowanym przestępstwom. NIC WIELKIEGO, ALE OGLĄDA SIĘ SZYBKO

 

HBO godz. 21:55

Westworld - serial SF, USA 2016, reż. Jonathan Nolan, wyk. Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden (68 min)

Jeszcze raz pierwszy z odcinków dziesięciu. Napisałbym, że premiera, ale ta odbyła się w środku nocy, więc tak napisać nie mogę. Inspiracją autorów był kultowy tu i ówdzie film z 1973 roku, który co jakiś czas wraca do naszych ramówek jako „Świat Dzikiego Zachodu”. A sam tytułowy Westworld to park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać najmroczniejsze fantazje, które realizowane są przy użyciu komputerów i robotów. Niestety BARDZIEJ NUDNE NIŻ CIEKAWE.

 

AXN Black godz. 22:00

Mad Dogs - serial komediowy, USA 2015, wyk. Ben Chaplin, Michael Imperioli, Romany Malco, Steve Zahn (54 min)

Od początku raz jeszcze świetny, zrealizowany dla Amazona serial o gościach po czterdziestce, którym zamarzyło się świętowanie wcześniejszego przejścia na emeryturę starego kumpla w Belize, czyli w miejscu, które można śmiało określić rajem na ziemi. No i byłoby pięknie, gdyby nie okazało się, że zostali wpakowani w niezłe zamieszanie i wplątują się w zagrażającą ich życiu intrygę. Przeciwko sobie będą mieli i mafię i Policję, tajne i nietajne służby i lokalesów. A wszystko podlane oczywiście absurdalnym humorem i świetnymi dialogami. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

Canal+ Seriale godz. 22:45

Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (2x45 min)

Powtórka z dwuodcinkowego otwarcia najbardziej oczekiwanego serialu sezonu. Oto śmierć dziewczyny porusza lokalną społeczność, do której w tym samym czasie dołącza przybywszy z renomowanej warszawskiej szkoły nauczyciel. I zaintrygowany, i trochę wmieszany w całą tę sprawę zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Tym trudniejsze, że samotne, bo wokół zmowa milczenia. BARDZO WARTO SPRÓBOWAĆ.

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Scena zbrodni (The Act of Killing) - film dokumentalny, Wielka Brytania/Dania/Norwegia 2012, reż. Joshua Oppenheimer (96 min)

W Indonezji, w latach 60. pod pozorem walki z komunizmem wymordowano dwa miliony ludzi. Reżyser aranżuje rodzaj poruszającej psychodramy z dawnymi bojówkarzami, którzy nie mają oporów, i odtwarzają przed kamerami sceny zabijania, opowiadają, że odreagowywali tańcem i narkotykami. Śmieją się i tańczą przed kamerą. WSTRZĄSAJĄCE.

HBO 2 godz. 21:00

Brand: Nowe wcielenie (Brand: a Second Coming) - film dokumentalny, USA/Wielka Brytania 2015, reż. Ondi Timoner, wyk. Russell Brand, Simon Amstell, Andrew Antonio, Barbara Brand (100 min)

Russell Brand jest komikiem, pisarzem i aktorem, który wzbudza sporo kontrowersji. Urodził się na angielskiej prowincji, w szkole szybko odkryto jego niezwykły talent, a potem jego liczne ekscesy i romanse, uzależnienie od narkotyków i zabawy bulwersowały opinię publiczną. Aż pewnego dnia artysta przeszedł przemianę i zbuntował się wobec systemu, który wywindował go na szczyt. Stał się działaczem społecznym, który walczy o lepsze jutro dla przyszłych pokoleń. INSPIRUJĄCE, BYĆ MOŻE.

TVP 1 godz. 22:45

Clintonowie kontra Obamowie. Sekrety rywalizacji (Les Clinton, les Obama, lhistoire secrte dune rivalit) - film dokumentalny, Francja 2016, reż. Laurent Portes (52 min)

Dokument o relacjach między rodzinami Baracka Obamy i Hilary Clinton, ich rywalizacji i współpracy podzielony na cztery części zatytułowane: zaufanie, zdrada, zemsta i kompromis. Mnie to nie rusza, ale MOŻE WARTO WIEDZIEĆ.

Planete+ godz. 23:15

Rupert Everett przedstawia: miłość na sprzedaż (Love for Sale with Rupert Everett) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Michael Waldman (60 min)

Pierwsza z dwóch części dokumentu, w którym podróżując po Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Izraelu aktor Rupert Everrett stara się poznać odpowiedzi na dwa pytania: dlaczego ludzie sprzedają ciało oraz dlaczego płacą za seks. DOBRE, NAWET BARDZO.