Program TV na dziś: jeden z najstraszniejszych horrorów ostatnich lat "Babadook" [POLECAJ TV - 6.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 06.10

Wszystko co najważniejsze znajdziecie na liście oczywiście, ale najpierw kilka tematów, które na liście się nie zmieściły. W TVP Kultura o godz. 20:00 „Pegaz”, a o godz. 23:40 w kolejnym wydaniu programu „Dezerterzy” Łukasz Orbitowski spotka się z Dariuszem Milińskim. W TVP 1 od godz. 20:30 najpierw „Ojciec Mateusz” rozszyfruje gang emerytek okradających sklepy, o godz. 21:25 „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz, a godzinę później „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. W HBO 2 o godz. 21:00 premierowe wydanie „Wieczoru z Johnem Oliverem”.

Jutro Polecaj piątkowy, a dzisiaj życzę udanego czwartku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Obietnica - thriller, Polska/Dania 2014, reż. Anna Kazejak, wyk. Dawid Ogrodnik, Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Sara Sobania (93 min)
Lila mieszka z matką i jej nowym partnerem. Chodzi z kolegą z liceum. Pewnego dnia Lila oskarża chłopaka o zdradę i zrywa z nim. On jest gotów na wszystko, by ją odzyskać, co prowadzi do tragedii. Bardzo mi się nie podoba, ale to dlatego, że jest NIE DLA MNIE.

 

TV Puls godz. 20:00
Gruby i chudszy (The Nutty Professor) - komedia, USA 1996, reż. Tom Shadyac, wyk. Eddie Murphy, James Coburn, Larry Miller, Jada Pinkett Smith (91 min)
Przytyty do obłędu profesor uznał, że chudzi mają lepiej. Zapragnął więc być szczupłym i umięśnionym pięknie, choćby po to, żeby zdobyć miłość swego życia, wyjść z samotnej deprechy i zdobyć świat cały. Ani jedzenia jednak odmówić sobie nie potrafi, ani do ruchu zmusić nie chce, więc wymyśla miksturę, która ot tak, uczyni go gibkim i pięknym. Ale jak wszystko co dobre, i to ma swoją cenę. PRZESŁODZONE OCZYWIŚCIE, ZGRANE JUŻ ROZPACZLIWIE, ALE CIĄGLE MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ.

Sundance godz. 20:05
Bandyci czasu (Time Bandits) - film przygodowy, Wielka Brytania 1981, reż. Terry Gilliam, wyk. John Cleese, Sean Connery, Shelley Duvall, Michael Palin (115 min)
Młodzieniec przypadkiem dołącza do drużyny krasnoludów, które znalazłszy mapę dziur czasoprzestrzennych przenoszą się w czasie, w poszukiwaniu wielkiego skarbu. A za nimi podąża Zły Duch. Fenomenalna zabawa od Terry’ego Gilliama, więc BARDZO POLECAM.

 

Ale kino+ godz. 20:10
Babadook (The Babadook) - horror, Australia/Kanada 2014, reż. Jennifer Kent, wyk. Essie Davis, Noah Wiseman, Hayley McElhinney, Daniel Henshall (104 min)
Pierwszy z filmów październikowego cyklu „Kino Mówi: Horror”. Cierpiąca na depresję pani Amelia z trudem samotnie wychowuje siedmiolatka. I jakby problemów miała za mało, pewnego razu czyta synowi książkę o Babadooku, a po jej przeczytaniu, zaczynają ich nawiedzać zjawy. Właściwie jedna. I nie do końca wiadomo czy rzeczywiście ich nawiedza, czy to tylko kolejny objaw depresji. STRASZY, ALE TEŻ ZASTANAWIA

 

HBO godz. 20:10
Seks według Eda (Sex Ed) - komedia, USA 2014, reż. Isaac Feder, wyk. Haley Joel Osment, Lorenza Izzo, Glen Powell, Laura Harring (89 min)
Premiera w telewizorze. Zabawna i niegłupia komedia o ambitnym, acz nieśmiałym panu, który zostaje nauczycielem wychowania seksualnego. Rzecz w tym jednak, że ów doświadczenia najmniejszego nawet nie ma, kompetencji takoż, a w dodatku sam prawiczkiem. DOBRA ZABAWA Z SENSEM

 

TVP Kultura godz. 21:00
Tajemnica ziarna (La Graine et le mulet) - film obyczajowy, Francja 2007, reż. Abdel Kechiche, wyk. Habib Boufares, Hafsia Herzi, Hatika Karaoui, Bouraouia Marzouk (151 min)
Najlepszy europejski film film 2008 roku, cztery statuetki Cezara i kilka nagród w Wenecji. Bardzo dobra opowieść o panu, który chcąc utrzymać kontakt z rodziną, wpada na koncept otwarcia rodzinnej restauracji. Według planu ma to być początek nowej wspólnej przyszłości. DOBRE TO I Z KLIMATEM

TVN 7 godz. 21:00
Od wesela do wesela (The Wedding Singer) - komedia romantyczna, USA 1998, reż. Frank Coraci, wyk. Drew Barrymore, Adam Sandler, Matthew Glave, Ellen Albertini Dow (95 min)
Pan zarabiał na życie śpiewając na weselach, ale po nieudanym własnym ślubie zrywa z tym. Koleżanka uprasza go jednak, żeby pomógł jej w przygotowaniach do jej ślubu, bo jej chłopak ma te przygotowania bardzo głęboko. No i jak się państwo zaczną niebezpiecznie do siebie zbliżać. KRZYWDY NIE ROBI, A PRZYJEMNOŚĆ I OWSZEM.

CBS Europa godz. 21:00
Boski chillout (Pineapple Express) - komedia sensacyjna, USA 2008, reż. David Gordon Green, wyk. Seth Rogen, James Franco, Danny McBride, Gary Cole (108 min)
Leniwy i mało przejmujący się życiem palacz trawki Dale, przez przypadek jest świadkiem morderstwa, za którym stoi miejscowy boss narkotykowego półświatka i skorumpowana policjantka. Na miejscu zbrodni nieopatrznie porzucił skręta o bardzo charakterystycznej kompozycji, który łatwo może doprowadzić morderców do jego właścicieli. A zatem i on i zaprzyjaźniony z nim twórca mieszanki muszą uciekać, a na ogonie siedzą im przestępcy, którzy nie spoczną, dopóki nie pozbędą się wszystkich świadków. Seth Rogen i James Franco stworzyli duecik wybitny, a do tego jeszcze rewelacyjny Danny McBride, gwiazda serialu "Mogło być gorzej" w swoim stylu. BARDZO DOBRY WIECZÓR.

FilmBox godz. 21:00
Ukąszeni (Bitten) - horror komediowy, Kanada 2008, reż. Harvey Glazer, wyk. Jason Mewes, Richard Fitzpatrick, Jordan Madley, Stuart Stone (85 min)
Pracujący na nocne zmiany sanitariusz znajduje leżącą w kałuży krwi dziewczynę. A na jej ciele znajduje ślady ukąszenia. Zabiera ją do siebie, otacza opieką. I tak zaczyna się zabawa. ALE ŚREDNIA NIESTETY. 

TVP 2 godz. 21:45
Agent XXL (Big Momma's House) - komedia, USA/Niemcy 2000, reż. Raja Gosnell, wyk. Martin Lawrence, Nia Long, Paul Giamatti, Jascha Washington (94 min)
Taka tam głupkowata komedia z kryminalną intrygą, w której Martin Lawrence zmuszony okolicznościami przedzierzga się w grubą babę i w takim przebraniu jednocześnie prowadzi śledztwo i rozbawia widzów. ŻAŁOSNE, ALE ROZRYWA.

TV Puls godz. 22:00
Paul - komedia SF, USA/Wielka Brytania 2011, reż. Greg Mottola, wyk. Simon Pegg, Nick Frost, Kristen Wiig, Jason Bateman (104 min)
Wybitny komediowy duet brytyjski czyli Simon Pegg i Nick Frost w znakomitej komedii o dwóch Brytyjczykach zakręconych na punkcie SF wędrujących przez Stany, by dojechać na doroczny „Comic Con”. I po drodze spotykają przybysza z kosmosu, nieco zakręconego, któremu trzeba pomóc w ucieczce przed agentami chcącymi go odstawić do laboratorium. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.

 

Stopklatka TV godz. 22:00
Oficer i dżentelmen (An Officer and a Gentleman) - melodramat, USA 1982, reż. Taylor Hackford, wyk. Richard Gere, Debra Winger, David Keith, Robert Loggia (119 min)
Wiele lat temu to był wielki przebój i powód dla milionów pań na całym świecie, żeby zakochać się w panu Ryszardzie Gere. O młodzieńcu, który zaciąga się do Szkoły oficerskiej by zostać pilotem i uczy się co znaczy dyscyplina, żołnierski honor, miłość i przyjaźń. Oscar dla pana Louisa Gossetta. TROCHĘ WYBLAKŁE, ALE DZIAŁA.

TVN godz. 22:30
Thor: Mroczny świat (Thor: The Dark World) - film przygodowy, USA 2013, reż. Alan Taylor, wyk. Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins (112 min)
Kontynuacja opowieści o panu Thorze, człowieku z dużym młotkiem, który musi ocalić wszechświat przed niejakim Malekithem. ZA STARY NA TO JESTEM.

TV 6 godz. 23:00
Zombieland - horror komediowy, USA 2009, reż. Ruben Fleischer, wyk. Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone, Abigail Breslin (88 min)
Takie niby „The Walking Dead” na wesoło. Bo tak jak tam, i tutaj świat opanowują zombiaki, więc panika jest i zniszczenie. A  Woody Harrelson (jedyny jasny punkt w tym filmie) z małą grupką próbują jakoś się w tym świecie poruszać. JAKOŚ NIE PĘKŁEM ZE ŚMIECHU.

SERIAL

TVN 7 godz. 20:00
Dziadek z przypadku (Grandfathered) - serial komediowy, USA 2015, wyk. John Stamos, Josh Peck, Paget Brewster, Christina Milian (2x22 min)
Premiera w tzw. otwartej telewizji. Rzecz o życiu przystojnego właściciela restauracji, który wiedzie sobie błogie życie singla, ale nagle musi się z tym błogostanem pożegnać. Okazuje się bowiem, że ma dorosłego syna, i co gorsze również dwuletnią wnuczkę. A i na tym nie koniec, bo wraz z nimi do jego życia wkraczają jeszcze matka jego syna i matka wnuczki. I to jeszcze powiem, że odtwórcę głównej roli możecie pamiętać na przykład z jednej z głównych ról w serialu "Pełna chata". POD UŚMIECH.

Canal+ godz. 21:00
Upadek królestwa (The Last Kingdom) - serial historyczny, Wielka Brytania 2015, wyk. Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Adrian Bower (2x43 min)
Premiera w telewizorze. Jest połowa IX wieku, w którym upadają kolejne brytyjskie królestwa. W ręce wikingów wpada syn saskiego szlachcica i wychowuje się wśród nich. Ale jako młodzieniec będzie musiał zdecydować kim chce być. I po której stanąć stronie. Fenomenalnie zrealizowany – ale to oczywiste, skoro produkcja BBC America – i z niezłym średniowiecznym klimatem, który przypadnie do gustu lubujących się w takich rycerskich, błotno dworskich klimatach. NIEZŁA ROBOTA.

 

Puls 2 godz. 22:50
Code Black: Stan krytyczny (Code Black) (1/18) - serial obyczajowy, USA 2015, reż. David Semel, wyk. Marcia Gay Harden, Benjamin Hollingsworth, Harry Ford, Luis Guzmán (50 min)
Kolejny serial szpitalno romantyczny. Tym razem o grupie lekarzy i tzw. personelu pomocniczego oddziału ratunkowego szpitala w Los Angeles. Coś w podobie „Ostrego dyżuru” i kilku innych. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
Stalin kontra Trocki - wojna światów (Stalin - Trotsky: A Battle To Death) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Marie-Laurence Rincé (52 min)
20 sierpnia 1940 r. z rozkazu Józefa Stalina został zamordowany Lew Trocki. Było to konsekwencją ideologicznego pojedynku między dwoma wizjami komunizmu, ale przede wszystkim paranoi Stalina i jego strachu, że ktoś mógłby ograniczać jego władzę. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 1 godz. 23:35
Odważna Miss Świata (Brave Miss World) - film dokumentalny, USA/Izrael 2013, reż. Cecilia Peck (50 min)
W 1998 r. Linor Abargil zdobyła tytuł Miss Świata. Tuż przed konkursem została zgwałcona w Mediolanie, a po konkursie tę osobistą tragedię postanowiła zmienić w globalną akcję zmiany świadomości ludzi. Namawia do tego, by zgłaszały się na policję, doprowadzały do złapania gwałcicieli. Ona sama dąży do ukarania swojego oprawcy. WARTO ZOBACZYĆ I POSŁUCHAĆ.