Program TV na dziś: "Wilk z Wall Street" bez cenzury [POLECAJ TV - 8.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze 

SOBOTA 08.10

Oczywiście przed zaproszeniem do Polecaja, kilka słów o tym co poza listą. Ramówkę sobotnią wygra zapewne mecz polskich piłkarzy z piłkarzami z Danii. Mecz do zobaczenia w Polsacie o godz. 20:45. Prócz meczu w TVP Kultura o godz. 00:00   koncert Pink Floyd: P.U.L.S.E "The Dark Side of the Moon" z 1994 roku, w TVP 2 o godz. 23:10 Kabaret Moralnego Niepokoju „Pogoda na suma”, w AXN o godz. 19:10 "Kod da Vinci”, i o godz. 22:00 "Anioły i demony” z Tomem Hanksem, a w Ale kino+ od godz. 18:10 maraton z pięcioodcinkowym serialem brytyjskim „Doktor Foster”.

Kolejny PolecajTV w niedzielę, a dzisiaj przyjemnej życzę soboty.

FILM

Paramount godz. 20:00
Gorączka sobotniej nocy (Saturday Night Fever) - film muzyczny, USA 1977, reż. John Badham, wyk. John Travolta, Karen Lynn Gorney, Barry Miller, Joseph Cali (118 min)
19-letni Tony Manero uchodzi w dyskotece za króla parkietu. Kiedy zostaje ogłoszony konkurs na najlepszą parę tancerzy, Tony i Stephanie postanawiają wziąć w nim udział. WYZNANIE WIARY ERY DISCO

Stopklatka TV godz. 20:00
Żony ze Stepford (The Stepford Wives) - komedia SF, USA 2004, reż. Frank Oz, wyk. Nicole Kidman, Matthew Broderick, Bette Midler, Glenn Close (89 min)
Pani prezes przeżywa załamanie nerwowe, więc mąż zabiera ją z miasta i odtąd mieszkać będą w małym, idealnym miasteczku Stepford. Chlubą mieściny są wyjątkowe, idealne gospodynie domowe. Ale państwo nowi mieszkańcy nie spodziewają się nawet, że za chwilę przemiana w idealną gospodynię domową stanie się udziałem byłej pani prezes. JAKOŚ NIE BAWI.

 

TVN Fabuła godz. 21:00
Dwa tygodnie na miłość (Two Weeks Notice) - komedia romantyczna, USA/Australia 2002, reż. Marc Lawrence, wyk. Sandra Bullock, Hugh Grant, Alicia Witt, Dana Ivey (100 min)
Sympatyczna komedyjka z sympatyczną Sandrą Bullock, w roli sympatycznej i w dodatku pełnej empatii dla ludzi prawniczki, którą zatrudnia również uroczy i bogaty, ale za to gburowaty pan Hugh Grant. No i od słowa do słowa zacznie się rozmowa. Jak to w komedii romantycznej, nie pasują do siebie tak bardzo, że od razu widać, że są sobie przeznaczeni. SYMPATYCZNE BARDZO.

Canal+ godz. 21:00
Sufrażystka (Suffragette) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania 2015, reż. Sarah Gavron, wyk. Anne-Marie Duff, Grace Stottor, Geoff Bell, Carey Mulligan (106 min)
Premiera w telewizorze. Ważna, bo o dzielnych kobietach, które na początku ubiegłego wieku podjęły walkę o prawa kobiet. Były szykanowane, były lekceważone, i były nawet więzione, albo poddawane strasznym procedurom ówczesnej psychiatrii. A to jest o paniach z tej najodważniejszej grupy, bardzo zdecydowanej i gotowej na naprawdę wiele, żeby kwestię równouprawnienia kobiet wywalczyć. Nawet jeśli nie jest to film wybitny, to WARTO POZNAĆ TE PANIE.

 

TVP 1 godz. 21:30
Fotograf - film kryminalny, Polska 2014, reż. Waldemar Krzystek, wyk. Tatiana Arntgolts, Aleksandr Baluev, Sonia Bohosiewicz, Adam Woronowicz (107 min)
Współczesna Moskwa. Miasto terroryzuje morderca, który zostawia przy ofiarach kartoniki z numerami. Schwytaniem "Fotografa" ma się zająć major Lebiadkin. Tropy prowadzą do dawnego garnizonu w Legnicy. Jak ktoś tęskni za polskim kryminałem, to pewnie chętnie zobaczy, bo tu niestety trochę to rozwleczone, ale JEST NAPIĘCIE I SENS, I OGLĄDA SIĘ NIEŹLE.

TVN godz. 21:40
Kac Vegas w Bangkoku (The Hangover Part II) - komedia, USA 2011, reż. Todd Phillips, wyk. Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha (102 min)
Czterech znanych już z pijackiej fantazji w filmie "Kac Vegas" przyjaciół rusza na ślub jednego z nich do Bangkoku. Oczywiście wszystko jest zaplanowane w szczegółach, ma być miło, bezpiecznie i przyjemnie, ale życie ich po raz kolejny zaskakuje. I jeśli to co wydarzyło się w Vegas nazwano szaleństwem, to dla wyczynów w Bangkoku nazwy dobrej nie ma. Tylko, że uroku części pierwszej i zaskoczenia nowością już nie ma. WODOSPAD GAGÓW I ZERO SENSU.

TVP Kultura godz. 22:05
Smak curry (Dabba) - dramat obyczajowy, Indie/Francja/Niemcy/USA 2013, reż. Ritesh Batra, wyk. Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui, Lillete Dubey (104 min)
Czyli nagradzana na wielu festiwalach, i zauważona również na naszych Nowych Horyzontach subtelna, ale pełna emocji opowieść o dwojgu ludziach, pragnących nadać życiu trochę smaku i znaleźć prawdziwą miłość. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

TVN 7 godz. 22:20
Ja cię kocham, a ty z nim (Dan in Real Life) - komedia, USA 2007, reż. Peter Hedges, wyk. Steve Carell, Juliette Binoche, Dane Cook, Alison Pill (94 min)
Pan, który po śmierci żony z trudem, ale nie bez przyjemności samotnie wychowuje dzieci, podczas rodzinnego zjazdu poznaje piękną panią, z którą zaczyna się spotykać i w niej zakochiwać, ale ona się spotyka się z jego bratem. Steve Carell wspaniały, Juliette Binoche cudowna. DUŻO POZYTYWNYCH EMOCJI I PRZYJEMNOŚCI.

 

Polsat godz. 23:25
Wilk z Wall Street (The Wolf of Wall Street) - dramat biograficzny, USA 2013, reż. Martin Scorsese, wyk. Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey (180 min)
Tym razem wersja kinowa. Rzecz o cynicznym gościu, który wzbogacił się dzięki finansowym przekrętom na dużą skale, wykorzystywał lub współtworzył mechanizmy, które doprowadziły do niedawnego wielkiego kryzysu finansowego w Stanach i na świecie, i żył ciągle nakręcając się prochami i zatracając się w przyjemnościach. Na faktach, ale bardzo łatwo jest odczytać to opacznie. I dlatego filmu nie lubię, ale FILM ZROBIONY DOBRZE, A DICAPRIO JEST ZNAKOMITY.

TVN godz. 23:50
Godzilla - film SF, USA/Japonia 2014, reż. Gareth Edwards, wyk. Aaron Taylor-Johnson, CJ Adams, Ken Watanabe, Bryan Cranston (123 min)
Imponujący rozmachem powrót do legendarnego japońskiego potwora, który symbolizuje japońskie lęki i kompleksy. WIDOWISKOWA BAJKA Z MORAŁEM.

TVN 7 godz. 00:25
Żywy lub nieumarły: Zombedia (Undead or Alive: A Zombedy) - horror komediowy, USA 2007, reż. Glasgow Phillips, wyk. Chris Kattan, James Denton, Leslie Jordan, Matt Besser (91 min)
Zabawa w zombie, a właściwie z zombie. Oto panowie dezerter i kowboj napadają na skorumpowanego szeryfa. A uciekając przed jego ludźmi z przerażeniem odkrywają przykrą prawdę, że okoliczni lokalesi są zombiakami. Co ucieczkę komplikuje, ale film czyni w miarę zabawnym. DO ZOBACZENIA. MOMENTAMI NAWET Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

SERIAL

Puls 2 godz. 20:00
Zabójcze umysły (Criminal Minds) - serial kryminalny, USA/Kanada 2005, reż. Richard Shepard, wyk. Mandy Patinkin, Thomas Gibson, Lola Glaudini, Shemar Moore (2x60 min)
Od początku. To bardzo dobry serial jest, a w różnych telewizjach różne emitowane są jego sezony, więc dobrze, że Puls 2 zdecydował się na uporządkowanie wszystkiego i powrót do pierwszego odcinka, a potem ciągnięcie kolejno. Oto zespół śledczych pracuje nad sprawami seryjnych morderców w całej Ameryce. Mają specjalistów z różnych dziedzin i z różnym zawodowym i życiowym doświadczeniem. A codzienne obcowanie z koszmarami miesza w ich życiu. ŚWIETNY KLIMAT, NIEZŁE SCENARIUSZE.

Canal+ Seriale godz. 20:00
Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (2x45 min)
Jeszcze jedna, ale już ostatnia przed niedzielną premierą odcinka trzeciego,  powtórka z dwuodcinkowego otwarcia najbardziej oczekiwanego serialu sezonu. Oto śmierć dziewczyny porusza lokalną społeczność, do której w tym samym czasie dołącza przybywszy z renomowanej warszawskiej szkoły nauczyciel. I zaintrygowany, i trochę wmieszany w całą tę sprawę zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Tym trudniejsze, że samotne, bo wokół zmowa milczenia. A jutro premiera odcinka trzeciego. BARDZO WARTO SPRÓBOWAĆ.

DOKUMENT

National Geographic godz. 21:00
Przestępczość sp. z o.o.: Seks na sprzedaż (Underworld Inc.: Sex Trade) - film dokumentalny, USA 2016 (60 min)
Branża erotyczna w USA, która warta jest miliony dolarów, od najczarniejszej strony. Głównie. CIEKAWOŚĆ.

Planete+ godz. 22:00
Steve McQueen, King of Cool (I am Steve McQueen) - film dokumentalny, Kanada 2013, reż. Jeff Renfroe (89 min)
Biografia gwiazdora, ikony i symbolu Hollywood. Steve McQueen oczami przyjaciół. Od dzieciństwa w małym miasteczku po wielką sławę, wielkie filmy i śmierć. WARTO ZNAĆ