Program TV na dziś: "7 psychopatów" z Christopherem Walkenem [POLECAJ TV - 9.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 09.10

Spoza listy kilka rzeczy na początek. W TVP 2 o godz. 22:35 kolejna część koszmarnie złego parazabawnego programu „Żarty i bardy”, o którym wspominam na wypadek, gdyby ktoś z Was chciał zobaczyć jak się teraz robi rozrywkę w telewizji publicznej, w TVP 1 o godz. 20:25 premierowa emisja odcinka serialu „Ranczo”, a w Polsacie o godz. 20:05  kolejne wydanie „Kabaretu na żywo”, tym razem pod tytułem „Wszystkie dzieci nasze są”.

Szczegóły niżej, jutro Polecaj poniedziałkowy, a tymczasem przyjemnej niedzieli życzę. 

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Transformers: Zemsta Upadłych (Transformers: Revenge of the Fallen) - film SF, USA 2009, reż. Michael Bay, wyk. Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson (150 min)
Po zwycięskiej bitwie z niejakimi deceptikonami zapanował upragniony pokój. A ludzie i autoboty wspólnie pilnują porządku. Niestety, rzeczone deceptikony przywracają do życia cudaka Megatrona i przygotowują się do inwazji na naszą wspólną kochaną Ziemię. KOMIKSOWO WIDOWISKOWE.

Stopklatka TV godz. 20:00
Top Gun - film sensacyjny, USA 1986, reż. Tony Scott, wyk. Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards (110 min)
Wielki przebój lat 80. z przebojową piosenką i wszystkim co powinien mieć przebój. Tom Cruise jako brawurą charakteryzujący się pilot myśliwca, oraz historia o miłości i rywalizacji. No i o przyjaźni. Ale przede wszystkim jednak o miłości. CHYBA MOŻNA POWIEDZIEĆ: KULTOWE.

 

TVP 2 godz. 20:05
Negocjator (The Negotiator) - film sensacyjny, USA/Niemcy 1998, reż. F. Gary Gray, wyk. Samuel L. Jackson, J.T. Walsh, Kevin Spacey, David Morse (139 min)

Zasłużony negocjator policyjny zostaje oskarżony o zabójstwo, więc barykaduje się w budynku wydziału wewnętrznego z zakładnikami, by przekonać resztę świata o swojej niewinności. A skoro jest barykada i są zakładnicy, to do akcji wkracza kolejny negocjator. No i to o tym. POD WYSOKIM NAPIĘCIEM.

 

HBO godz. 20:10
Obce niebo - dramat obyczajowy, Polska/Szwecja 2015, reż. Dariusz Gajewski, wyk. Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak, Ewa Fröling (105 min)
Premiera w telewizorze. Mocno komentowana w mediach, oparta w sporej części na faktach historia polskiego małżeństwa, które wyjechało do pracy w Szwecji, i za sprawą jednego, pozornie mało ważnego kłamstwa i szwedzkiego systemu opieki społecznej traci córkę, która zostaje oddana do rodziny zastępczej. Podejmują walkę o dziecko z systemem, aż posuwają się w desperacji do ryzykownego kroku. Świetna Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa jak zawsze, a film mocno KU PRZESTRODZE.

 

TVP Kultura godz. 21:05
Rzym (Fellini's Roma) - komediodramat, Włochy/Francja 1972, reż. Federico Fellini, wyk. Peter Gonzales Falcon, Fiona Florence, Britta Barnes, Pia De Doses (125 min)
Kiedy się światu pokazał, sporo narobił zamieszania. Bo to dzieło kontrowersyjne, i nawet dzisiaj może powodować ciary na plecach, bo przekaz aktualności nie traci chyba. To bardzo przewrotny przewodnik po dziwactwach, ale również po mentalności mieszkańców Wiecznego Miasta. Jest to ciąg epizodów rozgrywających na przestrzeni kilkudziesięciu lat, od lat trzydziestych, przez pięćdziesiąte, aż po początek lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. POZYCJA KLASYCZNA.

TVP 1 godz. 22:25
Sztuka zrywania (The Break-Up) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Peyton Reed, wyk. Jennifer Aniston, Vince Vaughn, Jon Favreau, Jason Bateman (100 min)
On i ona od lat są ze sobą w związku, ale po banalnej sprzeczce postanawiają się rozstać. Zaczynają od wojny o mieszkanie. I tak długo walczą aż się godzą. Co było oczywiste od pierwszej minuty, ale to w niczym nie przeszkadza, bo JEST MIŁO I BEZPIECZNIE. 

TVN godz. 22:30
Kolekcjoner (Kiss the Girls) - thriller, USA 1997, reż. Gary Fleder, wyk. Morgan Freeman, Ashley Judd, Gina Ravera, Jay O. Sanders (111 min)
Policyjny ekspert poszukuje mordercy, który porwał jego siostrzenicę. A w śledztwie pomaga mu niedoszła ofiara psychopaty, której udało się uciec. Bo tylko ona zna jego głos i w ten sposób może go rozpoznać. NIEŹLE SIĘ PATRZY.

TV 4 godz. 22:45
7 psychopatów (Seven Psychopaths) - komedia kryminalna, Wielka Brytania 2012, reż. Martin McDonagh, wyk. Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Christopher Walken (110 min)
Początkujący scenarzysta filmowy pracuje nad scenariuszem, ale brakuje mu inspiracji. Tej chyba dostarczy mu kolega, który wpada na głupi pomysł i porywa psa należącego do gangstera Charliego. Ponieważ teraz grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo, nasz scenarzysta musi mu pomóc. Film otrzymał wiele wyróżnień, w tym m.in. Nagrodę publiczności w Toronto oraz nominacje do BAFTY, IFTY i Nagrody Independent Spirit. Ja też bym mu dał nagrodę, bo ROLE WYBITNE, a DIALOGI ZJAWISKOWE. KONIECZNIE.

 

TVP 2 godz. 23:40
Skóra, w której żyję (La piel que habito) - dramat obyczajowy, Hiszpania 2011, reż. Pedro Almodóvar, wyk. Antonio Banderas, Elena Anaya, Blanca Suárez, Marisa Paredes (117 min)
Chirurg plastyczny Robert Ledgard prowadzi badania nad stworzeniem syntetycznej ludzkiej skóry, odpornej na obrażenia. Rolę królika doświadczalnego pełni pozbawiona kontaktu ze światem Vera. PRZERAŻAJĄCO DOBRE 

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00
Jordskott - Las zaginionych (Jordskott) - serial kryminalny, Szwecja/Finlandia/Wielka Brytania/Norwegia 2015, wyk. Moa Gammel, Göran Ragnerstam, Richard Forsgren, Lia Boysen (2x60 min)
Premiera w telewizorze. Według znanego i zgranego już nieco schematu, pani inspektor wraca w rodzinne strony, które łączą się z tragedią, jaką przeżyła dawno temu. Teraz bada sprawę zaginięcia chłopca, który zniknął w taki sam sposób, jak kiedyś jej córka. Niestety NICZEGO NIE URYWA, ZE WZGLĘDU NA SCHEMAT, ALE WYSOKA ŚREDNIA.

 

CBS Europa godz. 21:00
Cesarstwo (Empire) - serial historyczny, USA 2005, reż. John Gray, Kim Manners, Greg Yaitanes, wyk. Colm Feore, Santiago Cabrera, Vincent Regan, James Frain (2x60 min)
Od nowa sześcioodcinkowa opowieść o Gajuszu Oktawianie, później zwanego Augustem, przybranego syna i jedynego spadkobiercy Juliusza Cezara, który wygrał walkę o władzę z Markiem Antoniuszem, zmienił Rzym i został jego pierwszym cesarzem. Zaczyna się w roku 44 p.n.e., kiedy Juliusz Cezar powraca do Rzymu po podbiciu Hiszpanii. DUŻA RZECZ.

Canal+ godz. 21:30
Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (50 min)
Premiera trzeciego odcinka najbardziej oczekiwanego serialu sezonu. Oto śmierć dziewczyny porusza lokalną społeczność, do której w tym samym czasie dołącza przybywszy z renomowanej warszawskiej szkoły nauczyciel. I zaintrygowany, i trochę wmieszany w całą tę sprawę zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Tym trudniejsze, że samotne, bo wokół zmowa milczenia. BARDZO WARTO SPRÓBOWAĆ.