Program TV na dziś: sensacyjny "Pitbull: Nowe porządki" [POLECAJ TV - 11.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 11.10

I oczywiście słowo wstępu. W TVP Kultura o godz. 21:20 „Kanał”. A przed seansem, już od godz. 15:50 bardzo długa relacja na żywo z 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Na liście znajdziecie dzisiaj premierę filmową, serialową i kilka ciekawych powtórek i dokumentów. Ale wieczorną ramówkę wygra pewnie i tak Polsat, w którym od godz. 20:45 będzie można obejrzeć piłkarski mecz Polska – Armenia. Oczywiście na żywo.

Jutro Polecaj TV kolejny, a na razie przyjemności życzę we wtorek.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Bracia przyrodni (Step Brothers) - komedia, USA 2008, reż. Adam McKay, wyk. Will Ferrell, John C. Reilly, Mary Steenburgen, Richard Jenkins (106 min)
Brennan i Dale, mimo iż zbliżają się do czterdziestki, wciąż mieszkają z rodzicami. Gdy matka Brennana wychodzi za mąż za ojca Dale'a i wprowadza się do niego, sytuacja zaczyna się komplikować. Jeszcze gorzej sprawy się mają, kiedy rodzice każą im znaleźć pracę i się usamodzielnić. GŁUPAWE, ALE BYWA BARDZO ŚMIESZNIE

TVN 7 godz. 20:00
Gliniarz z metropolii (Metro) - film sensacyjny, USA 1997, reż. Thomas Carter, wyk. Eddie Murphy, Michael Wincott, Michael Rapaport, Carmen Ejogo (117 min)
Cokolwiek niekonwencjonalny policyjny negocjator i jego partner mają za przeciwnika psychopatę, który obrabował bank, uprowadził dziewczynę jednego z nich i zabił jego przyjaciela. Eddie w roli głównej, ale to nie jest do śmiechu. Za to SZYBKO SIĘ OGLĄDA.

TV Puls godz. 20:00
Rasa (The Breed) - horror, Niemcy/USA/RPA 2006, reż. Nicholas Mastandrea, wyk. Michelle Rodriguez, Oliver Hudson, Taryn Manning, Eric Lively (87 min)
Piątka przyjaciół, a wśród nich Michelle Rodriguez, spędza weekend na opuszczonej wyspie. Z czasem okazuje się, że oprócz nich przebywają tam także zmutowane genetycznie psy. Nie dość, że krwiożercze, to w dodatku piekielnie inteligentne. Trudno to nazwać dziełem, bo to głupie, ale w swojej klasie DO PRZYJĘCIA.

Ale kino+ godz. 20:10
Na kwaśne jabłko (Applesauce) - czarna komedia, USA 2015, reż. Onur Tukel, wyk. Max Casella, Trieste Kelly Dunn, Jennifer Prediger, Onur Tukel (90 min)
Premiera w telewizorze. Pan nauczyciel daje się ponieść chwili i dzwoni do radiowej audycji, w której słuchacze przyznają do najgorszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobili. I przyznaje się, a jego szczerość sprawia, że zaczyna się dlań okres życia bardzo trudny, bo ułoży się w szereg makabrycznych zdarzeń. DO ZOBACZENIA Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

HBO godz. 20:10
Pitbull. Nowe porządki - film sensacyjny, Polska 2016, reż. Patryk Vega, wyk. Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski, Krzysztof Czeczot, Bogusław Linda (130 min)
Policyjne kino mocne, ale nudnawe, w którym wg autora, czyli pana Vegi, materiał do scenariusza, razem z dialogami zaczerpnął z rzeczywistości. Tym razem, bohaterem najgłówniejszym jest młody gniewny Policjant Majami, który na bliskim mi warszawskim Mokotowie próbuje rozpracować grupę gangsterów od haraczy. Mocno, konkretnie i do tego z sensem. Nie jestem tym filmem zachwycony, ale kilka scen jest po prostu genialnych. Plus pan Andrzej Grabowski, najlepszy. DO ZOBACZENIA

 

Stopklatka TV godz. 22:25
W pogoni za szczęściem (The Pursuit of Happyness) - dramat biograficzny, USA 2006, reż. Gabriele Muccino, wyk. Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton, Brian Howe (112 min)
Oparta na faktach i książce "króla Wall Street", Chrisa Gardnera historia człowieka, który zostaje bez pracy i dachu nad głową, ale udowadnia sobie i innym, że chcieć to móc. Krótko mówiąc wykład na temat, że chcieć to móc i takie tam bzdety. MIAŁO BYĆ CHYBA KRZEPIĄCE.

TVN7 godz. 22:30
Operacja "Kusza" (Operation Crossbow) - dramat sensacyjny, Wielka Brytania 1965, reż. Michael Anderson, wyk. George Peppard, Tom Courtenay, Sophia Loren, Trevor Howard (115 min)
W czasie wojny światowej drugiej Brytyjski wywiad akcję zniszczenia niemieckich wyrzutni rakietowych V-1 i V-2 w Peennemunde poprzedza akcją wywiadowczą. I to właśnie z ta misją na miejsce rusza trzech naukowców. MA STYL, ALE ZAKURZONE JUŻ BARDZO.

SERIAL

History o godz. 23:00
Barbarzyńcy (Barbarians Rising) - serial historyczny, USA 2015, reż. Declan O'Dwyer, wyk. Julian Kostow, Dimo Alexiev, Ben Allen, Nicholas Pinnock (75 min)
Premiera pierwszej z czterech części. W starożytnym, podzielonym na Rzymian i resztę, czyli barbarzyńców świecie, zaczyna się walka o władzę. Pierwszy wielki sojusz barbarzyńców tworzy Hannibal z Kartaginy. A po przegranej z Rzymem barbarzyńcy doświadczą krwawej zemsty imperium. DUŻA CIEKAWOŚĆ

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:05
Narodziny samochodu (Birth of a Car) - film dokumentalny, Kanada 2012, reż. Kelly Peckham, Michelle Mama (45 min)
Powtórka pierwszej i o godz. 22:00 premiera drugiej części. Dokumentalny wgląd w nowoczesną myśl technologiczną oraz opowieść o pokonywaniu przeszkód i triumfie innowacyjności. Widzowie wybiorą się w podróż po świecie designu i nowych technologii. CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 22:55
Córka Indii. Przypadek Jyoti Singh (India's Daughter) - film dokumentalny, Wielka Brytania/Indie 2015, reż. Leslee Udwin (63 min)
16 grudnia 2012 r. w New Delhi 22-letnia Jyoti została pobita i zgwałcona. Wydarzenie wzbudziło protesty doprowadzające do dyskusji na temat powtarzających się i traktowanych jako temat tabu gwałtów. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.