Program TV na dziś: "Chłopcy z ferajny" albo zombiaki w "Fear the Walking Dead" [POLECAJ TV - 13.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 13.10

Oczywiście zaczynamy od tego, co na listę nie weszło, a może Was zainteresować. W TVP Kultura od godz. 15:50 oczywiście kolejne przesłuchania 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, w TVP 1 od godz. 20:30 najpierw premierowy odcinek „Ojca Mateusza”, potem o godz. 21:25 „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz, a o godz. 22:25 „Warto rozmawiać” redaktora Pospieszalskiego Jana.

W FOX o godz. 21:00 kolejne nowe odcinki drugiego sezonu „Miasteczko Wayward Pines”, a o godz. 23:00 premiera kolejnego odcinka "American Horror Story: Roanoke”. I kilka filmów jeszcze. W Stopklatka TV o godz. 20:00 "Nic śmiesznego" Marka Koterskiego, w Kino Polska o godz. 20:15 „Trzy kolory: Niebieski” Krzysztofa Kieślowskiego, w TVN Fabuła o godz. 21:00 kretyński, ale niestety lubiany "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej", w TVP Kultura o godz. 22:05 "Panny z Wilka" Andrzeja Wajdy z 1979 roku, a na dobranoc w Polsacie o godz. 23:30 "Faceci w czerni 2".

Jutro wrócę z wiadomościami na piątek, a dzisiaj dobrego czwartku życzę.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Poznaj moich Spartan (Meet the Spartans) - komedia, USA 2008, reż. Jason Friedberg, Aaron Seltzer, wyk. Sean Maguire, Carmen Electra, Ken Davitian, Kevin Sorbo (85 min)

Pokręcona, pełna żartów poniżej pasa i innych części ciała, ale też czasami zadziwiająco celnych nawiązań do popkultury komedia mieszająca wszystko ze wszystkim. Do władcy starożytnej Sparty, przybywają posłowie z Persji i stawiają mu ultimatum - dobrowolne podporządkowanie się ich królowi albo wojna. Władca mobilizuje wojsko, ale udaje mu się zwerbować tylko trzynastu wojowników. Nie, no przecież tu nie chodzi o fabułę, tylko gagi, a te czasami trafiają. MOŻNA SIĘ ZABAWIĆ.

 

HBO godz. 20:10

Tadż Mahal (Taj Mahal) - thriller, Francja 2015, reż. Nicolas Saada, wyk. Gina McKee, Alba Rohrwacher, Fred Epaud, Stacy Martin (90 min)

Premiera w telewizorze. Trzymająca w jako takim napięciu historia dziewczyny, która podczas pobytu w Bombaju zostaje uwięziona w hotelu Tadż Mahal jako ofiara ataku terrorystycznego. Ma telefon komórkowy, więc kontaktuje się z ojcem. No i... wyobraźcie sobie co czują teraz rodzice, którzy pozostają z nią w kontakcie. NIE JEST ZŁE.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Chłopcy z ferajny (Goodfellas) - dramat gangsterski, USA 1990, reż. Martin Scorsese, wyk. Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Paul Sorvino (139 min)

De Niro i Joe Pesci w jednym filmie, to musi być coś wielkiego. W dodatku w reżyserii Scorsese i o gangsterach, czyli zestaw mistrzowski. A dokładnie: to o losach Henry'ego Hilla, który rozpoczął gangsterską karierę jako nastolatek i osiągnął szczyt w hierarchii mafijnej, a zakończył ją jako świadek oskarżenia w procesie bossów. W telewizji po raz tysięczny któryś, ale to nadal RZECZ WYBITNA.

TVN 7 godz. 21:00

Ja cię kocham, a ty z nim (Dan in Real Life) - komedia, USA 2007, reż. Peter Hedges, wyk. Steve Carell, Juliette Binoche, Dane Cook, Alison Pill (94 min)

Pan, który po śmierci żony z trudem, ale nie bez przyjemności samotnie wychowuje dzieci, podczas rodzinnego zjazdu poznaje piękną panią, z którą zaczyna się spotykać i w niej zakochiwać, ale ona się spotyka się z jego bratem. Steve Carell wspaniały, Juliette Binoche cudowna. DUŻO POZYTYWNYCH EMOCJI I PRZYJEMNOŚCI.

 

TVP 2 godz. 21:45

Cztery wesela i pogrzeb (Four Weddings and a Funeral) - komedia romantyczna, Wielka Brytania 1994, reż. Mike Newell, wyk. Hugh Grant, Andie MacDowell, Kristin Scott Thomas, Corin Redgrave (113 min)

Z cyklu „Im lepiej znamy, tym bardziej nam się podoba”. Wrota Hugh Granta do wielkiej światowej kariery. Seria pomyłek, świetnych dialogów skrzących się dowcipem, i W OGÓLE PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

TVN godz. 22:30

10 000 lat przed naszą erą (10,000 BC) - film przygodowy, USA 2008, reż. Roland Emmerich, wyk. Steven Strait, Camilla Belle, Cliff Curtis, Affif Ben Badra (109 min)

Pochodzący z górskiego plemienia młody myśliwy zakochuje się w pięknej dziewczynie, więc kiedy grupa tajemniczych wojowników porywa jego ukochaną organizuje oddział i wyrusza w pogoń za porywaczami. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 22:45

Duże złe wilki (Big Bad Wolves) - thriller, Izrael 2013, reż. Aharon Keshales, Navot Papushado, wyk. Lior Ashkenazi, Tzahi Grad, Menashe Noy, Rotem Keinan (120 min)

Izraelski thriller, którego wielkim fanem jest sam Quentin Tarantino. A on się na tym zna jak mało kto. Oto w pewnym spokojnym miasteczku mieszkańców przeraża seria okrutnych morderstw. Policja podejrzewa nieśmiałego nauczyciela, któremu jednak niczego nie można udowodnić. W związku z tym jeden z policjantów sam chce dokonać dzieła zemsty, ale powstrzymuje go ojciec jednej z ofiar, bo sam ma na zemstę pomysł - wydaje się - lepszy. Z tym jednak, że z czasem tracimy jasność w kwestii kto ofiarą jest, a kto sprawcą. MOCNE WRAŻENIA.

 

TVP 2 godz. 23:55

Adrenalina (Crank) - film sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2006, reż. Mark Neveldine, Brian Taylor, wyk. Jason Statham, Amy Smart, Jose Pablo Cantillo, Efren Ramirez (84 min)

Zabójcy pracujący dla mafii zaordynowano truciznę. Ale póki będzie utrzymywał wysoki poziom adrenaliny, to nie dotrze ona do serca i go nie zabije. A o adrenalinę trudno w takiej sytuacji nie jest. Zwłaszcza, że gangsterzy grożą śmiercią również jego dziewczynie. Musi więc zrobić dwie rzeczy. Zdobyć antidotum i oczywiście ocalić narzeczoną. Zatem musi być SZYBKO I GŁOŚNO.

SERIAL

Canal+ godz. 21:00

Upadek królestwa (The Last Kingdom) - serial historyczny, Wielka Brytania 2015, wyk. Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Adrian Bower (2x46 min)

Premiera odcinków 3 i 4. Jest połowa IX wieku, w którym upadają kolejne brytyjskie królestwa. W ręce wikingów wpada syn saskiego szlachcica i wychowuje się wśród nich. Ale jako młodzieniec będzie musiał zdecydować kim chce być. I po której stanąć stronie. Fenomenalnie zrealizowany - ale to oczywiste, skoro produkcja BBC America - i z niezłym średniowiecznym klimatem, który przypadnie do gustu lubujących się w takich rycerskich, błotno dworskich klimatach. NIEZŁA ROBOTA.

 

AMC godz. 21:00

Fear the Walking Dead - serial grozy, USA 2015, wyk. Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey (6x62 min)

Sześć odcinków z rzędu. To „partnerska” wobec „The Walking Dead” produkcja, która powstała z zamiarem zdyskontowania popularności opowieści, z jednoczesnym jej odświeżeniem, bo w ta pierwsza mogła się już nieco opatrzeć. To również jest zombiacza zagłada ludzkości, okiem niezainfekowanej rodziny, która chce przed zombiakami i przeczekać najgorsze na Pacyfiku, co oczywiście łatwym nie będzie. Ale zanim wypłyną, muszą jakoś ogarnąć się w mieście. JEST CO OGLĄDAĆ, ALE SZAŁ NIEWIELKI.

FOX Comedy godz. 22:00

Królowe krzyku 2 (Scream Queens 2) - serial komediowy, USA 2016, wyk. Emma Roberts, Jamie Lee Curtis, Lea Michele, Abigail Breslin (55 min)

Premiera drugiego sezonu serialu od twórców „American Horror Story”. Tu też jest i straszno i śmieszno, ale inaczej. Akcja rozgrywa się w kampusie amerykańskiego college’u, którym trzęsie „bractwo” bogatych i pięknych dziewczyn, gardzą wszystkimi, którzy nie są nimi. No i w kampusie dochodzi do serii tajemniczych morderstw, za którymi stoi niejaki Czerwony Diabeł. Zabójcą może być każdy, ale ofiarą takoż. Robi się więc nieprzyjemnie, ale bardziej zabawnie. NIEZŁA, CHOCIAŻ NIE NAJLEPSZA ZABAWA.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Stalin kontra Trocki - wojna światów (Stalin - Trotsky: A Battle To Death) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Marie-Laurence Rincé (52 min)

20 sierpnia 1940 r. z rozkazu Józefa Stalina został zamordowany Lew Trocki. Było to konsekwencją ideologicznego pojedynku między dwoma wizjami komunizmu, ale przede wszystkim paranoi Stalina i jego strachu, że ktoś mógłby ograniczać jego władzę. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 1 godz. 23:35

Szalony świat Donalda Trumpa (The Mad World of Donald Trump) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2016, reż. Richard Anders (46 min)

Brytyjski dokument o fenomenie człowieka, który ma szansę zostać kolejnym prezydentem USA. Poglądy ma radykalne, gada co mu ślina na język przyniesie, a mimo to, jego popularność rośnie. Film ukończony był w styczniu, więc trochę się pozmieniało, i trochę od tej pory naopowiadał, ale WARTO ZERKNĄĆ Z UWAGĄ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 23:50

Robokrokodyl (Robocroc) - horror SF, USA 2013, reż. Arthur Sinclair, wyk. Corin Nemec, Lisa McAllister, Steven Hartley, Dee Wallace (77 min)

W pewne amerykańskie zoo wpada wojskowy samolot, na którego pokładzie latały sobie nanoroboty. Kiedy nieoczekiwanie odzyskują wolność, po chwili zastanowienia wnikają w cielsko olbrzymiego krokodyla i czynią zeń prawdziwą, niezniszczalną maszynę do zabijania. E tam, zaraz tam niezniszczalną, przecież wiadomo, że znajdzie się śmiałek i śmiałkini, którzy dadzą mu radę wbrew wszystkiemu. ŁBA NIE URYWA, ALE BAWI DOBRZE.