Program TV na dziś: kultowy "Armageddon" albo "Jack Ryan: Teoria chaosu" [POLECAJ TV - 14.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

 

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 14.10

Na początek coś spoza listy, czyli tak jak od kilku już dni, w TVP Kultura od godz. 15:50 przesłuchania uczestników 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, a o 23:35 w tejże stacji „Tygodnik kulturalny”.

Jutro Polecaj na sobotę, a dzisiaj przyjemnego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00
Jack Ryan: Teoria chaosu (Jack Ryan: Shadow Recruit) - film sensacyjny, USA/Rosja 2014, reż. Kenneth Branagh, wyk. Chris Pine, Kevin Costner, Keira Knightley, Kenneth Branagh (105 min)
Pracujący jako analityk finansowy agent CIA Jack Ryan odkrywa, że rosyjski oligarcha przygotowuje się do zniszczenia gospodarki USA, więc z urzędnika przeistacza się na oczach zdumianej widowni w agenta operacyjnego i zamiata. DUŻO SIĘ DZIEJE

Stopklatka TV godz. 20:00
Niania w Nowym Jorku (The Nanny Diaries) - komedia romantyczna, USA 2007, reż. Shari Springer Berman, Robert Pulcini, wyk. Scarlett Johansson, Chris Evans, Laura Linney, Nicholas Art (100 min)
Młoda pani, absolwentka antropologii - snuje się po Nowym Jorku zastanawiając się co zrobić z życiem. I spotyka inną panią, która proponuje jej pracę opiekunki synka, który to synek szybko się do niej przywiązał bardzo. A potem na horyzoncie pojawia się pewien przystojniak, który romantycznie komplikuje sprawę. WEDŁUG ZGRANEGO SCHEMATU.

Canal+ godz. 21:00
Mordercza miłość (Broken Vows) - thriller, USA 2016, reż. Bram Coppens, wyk. Wes Bentley, Jaimie Alexander, Cam Gigandet, Alexandra Breckenridge (86 min)
Premiera w telewizorze. Rzecz w napięciu trzymająca trochę, o pewnej parze, zakochanej, która ślub planuje. A nie, oni tylko w tle. Bo tak naprawdę chodzi o to, że ta niby zakochana pani wdaje się w romans z pewnym barmanem, który potem nie przyjmuje do wiadomości, że dla niej było to tylko skok w bok. Wpada w złość, która doprowadzi oczywiście do przykrych konsekwencji. DO ZOBACZENIA, ALE BEZ SZAŁU.

 

TVP Kultura godz. 21:20
Korczak - film biograficzny, Polska/Niemcy/Wielka Brytania 1990, reż. Andrzej Wajda, wyk. Wojciech Pszoniak, Ewa Dałkowska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Marzena Trybała (113 min)
Jedno z filmowych dzieł pana Wajdy. Akcja zaczyna się w roku 1936, w którym Korczak, znany pediatra i działacz społeczny prowadzi audycje radiowe, w których porusza problem sierot żydowskiego pochodzenia. Tymczasem w Polsce coraz bardziej nasilają się nastroje antysemickie. W roku 1939 jego sierociniec zostaje przeniesiony do getta. Korczak, odrzuca propozycję przejścia na stronę aryjską i zostaje z podopiecznymi. I zostaje z nimi do końca. DO ZOBACZENIA.

TVP 1 godz. 21:40
Kleopatra (Cleopatra) - dramat historyczny, Wlk.Bryt./USA/Szwajcaria 1963, reż. Joseph L. Mankiewicz, wyk. Elizabeth Taylor, Richard Burton, Rex Harrison, Pamela Brown (111 min)
Część z dwóch pierwsza. Jedno z tych wielkich dzieł kina. Wielkich, patetycznych, z ewiedentnym przerostem formy nad treścią ramot, które jednak mimo tych wciąż zachwycają nie tylko rozmachem, ale również elegancją wykonania i poukładaniem. Oto panująca w Egipcie Kleopatra wskutek intryg zostaje pozbawiona władzy. Wkrótce udaje jej się ją odzyskać dzięki pomocy Juliusza Cezara. Ich romans wieńczą narodziny syna, ale świat intryg wciąż potrzebuje nowych ofiar. POZYCJA KLASYCZNA.

Polsat godz. 22:05
Faceci w czerni 2 (Men in Black II) - komedia SF, USA 2002, reż. Barry Sonnenfeld, wyk. Tommy Lee Jones, Will Smith, Rip Torn, Lara Flynn Boyle (88 min)
Tajni agenci z rządowej instytucji do walki z szumowinami z kosmosu stają przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem obrzydliwy, wężowaty stwór w skórze uwodzicielskiej Serleeny przymierza się do zniszczenia Ziemi. DOBRE DO ZABAWY, I WIDOWISKOWE DO TEGO.

TVN godz. 22:15
Armageddon - film SF, USA 1998, reż. Michael Bay, wyk. Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Liv Tyler, Ben Affleck (153 min)
Bruce Willis ratuje świat dzięki swej wyjątkowości, przebojowości i reszcie przymiotów, oraz przypisanych mu przez scenariusz umiejętności posługiwania się wielkimi wiertłami. A wraz z nim zięć jego, który tym samym udowodnić chce teściowi, że na zięcia się nadaje. A wszystko w wyjątkowo imponującym tempie i okolicznościach niebywałych. BRUCE WILLIS ZAWSZE DOBRZE ROBI.

HBO godz. 22:15
Testament młodości (Testament of Youth) - dramat biograficzny, Wielka Brytania/Dania 2014, reż. James Kent, wyk. Alicia Vikander, Kit Harington, Taron Egerton, Emily Watson (129 min)
Premiera w telewizorze. Zacznę od tego, że film otrzymał nominację do nagrody londyńskich krytyków, co świadczy o nim bardzo dobrze. I o krytykach londyńskich też, bo to film bardzo niezły, ale przede wszystkim świetnie zrealizowany. A dzieje się w czasie I wojny światowej, a tę epokę Brytyjczycy filmują najlepiej. A jest to historia niejakiej Very, która rzuca studia w Oksfordzie, by na zostać pielęgniarką na froncie. Była kobieta światłą, więc wiedziała, że wojna to nie jest romantyczna przygoda, ale to czego doświadczyła przerosło jej wyobrażenia. BARDZO DOBRE

 

Ale kino+ godz. 22:35
Pierrepoint: Ostatni kat (The Last Hangman) - dramat biograficzny, Wielka Brytania 2005, reż. Adrian Shergold, wyk. Timothy Spall, Scott Davidson, Juliet Stevenson, Eddie Marsan (91 min)
Albert Pierrepoint jest katem w więzieniu w Pentonville, który ma wykonać wyrok na nazistowskich zbrodniarzach skazanych w procesach norymberskich. I to o nim. DO POMYŚLENIA.

TVP 2 godz. 00:15
Cztery wesela i pogrzeb (Four Weddings and a Funeral) - komedia romantyczna, Wielka Brytania 1994, reż. Mike Newell, wyk. Hugh Grant, Andie MacDowell, Kristin Scott Thomas, Corin Redgrave (113 min)
Z cyklu "im lepiej znamy, tym bardziej nam się podoba". Wrota Hugh Granta do wielkiej światowej kariery. Seria pomyłek, świetnych dialogów skrzących się dowcipem, i W OGÓLE PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00
Porzucony według Harlana Cobena (The Five) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, wyk. Tom Cullen, Hannah Arterton, Tom Brittney, O.T. Fagbenle (2x43 min)
Jeszcze raz od nowa brytyjski kryminał w odcinkach, z pomysłu bardzo poczytnego amerykańskiego pisarza, którego nazwisko w tytule. Na dobry początek dwie części. No pewnie, że nie będę zdradzał i naprowadzał, ale tyle powiem, ile mogę, żeby zabawy nie zepsuć. Oto podczas wyprawy do lasu znika 5-letni młodzieniec. A 20 lat później, jeden z uczestników tamtej nieszczęsnej wyprawy jest śledczym, i przy okazji jednej ze spraw, nieoczekiwanie trafia na DNA tego zaginionego. I pytania się cisnąć zaczynają, co się działo z chłopakiem przez lata, czym się obecnie zajmuje i czy ma coś wspólnego z sprawą, nad którą pracuje policja. I czy oni, ci którzy z nim byli na wyprawie mają jakąś tajemnicę. POMYSŁ ŚWIETNY, NIESTETY PO CHWILI ZACZYNAJĄ PRZYNUDZAĆ

 

13 Ulica godz. 22:00
Bosch 2 - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (60 min)
Powtórka odcinka drugiego rewelacyjnego serialu kryminalnego, który uwielbiam od odcinka pierwszego serii pierwszej. NAMAWIAM BARDZO.

13 Ulica godz. 23:00
Prawdziwi detektywi (Real Detective) - serial kryminalny, Kanada, wyk. Liana Montoro, Tyrone Benskin, Victor Cornfoot, Lois Dellar (60 min)
Inscenizowane, fabularyzowane opowieści o prawdziwych śledztwach prawdziwych gliniarzy, w sprawach prawdziwych, i skomplikowanych zbrodni. To dość modny gatunek od ładnych kilku lat, ale ten wyróżnia się realizacją, a opowieści i śledztwa naprawdę wciągają. DO ZOBACZENIA.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 21.00
Tajemnice wszechświata (Secrets of the Universe) (1/8): Czarne dziury - nieznane oblicze nieskończoności - serial dokumentalny, USA 2013 (23 min)
Osiem z ośmiu odcinków dokumentalnej serii, w której naukowcy, korzystając z różnych narzędzi i animacji starają się wytłumaczyć zjawiska pojawiające się wokół nas. Jak powstają czarne dziury, potem Droga Mleczna, symulacje narodzin i śmierci gwiazd, Superwulkany, Tajemnicze narodziny Księżyca, Kosmiczna oaza, Nieodkryte światy i odcinek Na rubieżach kosmosu. DUŻA CIEKAWOŚĆ I PRZYJEMNOŚĆ

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 23:45
Klątwa Komodo (The Curse of Komodo) - film SF, USA 2004, reż. Jim Wynorski, wyk. Tim Abell, Melissa Brasselle, William Langlois, Gail Harris (110 min)
Jim Wynorski to jeden z mistrzów kina Łowców Kiczu. Tym razem olbrzymie jaszczury, powstałe w wyniku eksperymentów genetycznych, wymykają się spod kontroli naukowców i rozpoczynają krwawe polowanie na ludzi. I jak się jaszczury rozlezą, to zeżrą wszystkich. MOMENTAMI ŁEB URYWA PO PROSTU.