Program TV na dziś: świetna Charlize Theron jako "Kobieta na skraju dojrzałości" [POLECAJ TV -15.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 15.10

Zaczynamy jak zwykle od tego, co na listę nie weszło, a warto wiedzieć, że jest. W TVP 1 o godz. 17:30 dwugodzinna relacja na żywo z krajowych eliminacji „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2016”, który poprowadzi Radek Brzózka.

W TVP Kultura o godz. 15:50 tak jak od kilku już dni kilka godzin przesłuchań uczestników 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, a o godz. 23:40 świetny ponad godzinny koncert „Morrissey 25: Live” z 2013 roku.
W Polsacie o godz. 00:05 Gala FEN 14 Silesian Rage w Katowicach, czyli walki: Joilton Santos - Roman Szymański, Dennis Stolzenbach - Tomasz Sarara.

A w AXN od godz. 19:15 najpierw "Hulk”, a potem o godz. 22:00 "Niesamowity Hulk”. I kilka filmów jeszcze. M.in. "Top Gun", który do zobaczenia będzie w Paramount o godz. 20:00 i w Stopklatka TV o godz. 22:25, "Szybki jak błyskawica" w Stopklatce o godz. 20:00, "Narzeczony mimo woli" z Sandrą Bullock w TVN Fabuła o godz. 21:00, "Katyń" Andrzeja Wajdy w TVP Kultura o godz. 21:15, "Och, Karol 2" w TVP 1 o godz. 21:30, "2012" w TV Puls o godz. 22:05, "Bez wyjścia" w Ale kino+ o godz. 22:20 i "Bóg zemsty" w TVP 2 o godz. 00:05.

Jutro wrócę z Polecajem na niedzielę, a dzisiaj życzę dobrej soboty. 

FILM

Polsat godz. 19:40
Kevin sam w Nowym Jorku (Home Alone 2: Lost in New York) - komedia, USA 1992, reż. Chris Columbus, wyk. Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, Catherine O'Hara (120 min)
Kontynuacja... No przecież wiecie co to jest, o czym jest i dlaczego. Ja mam już tego dość, ale to się cały czas sprawdza. JA TYM RAZEM PODZIĘKUJĘ.

 

Canal+ godz. 21:00
Legenda (Legend) - dramat biograficzny, Wielka Brytania/Francja/USA 2015, reż. Brian Helgeland, wyk. Tom Hardy, Paul Anderson, Christopher Eccleston, Joshua Hill (125 min)
Premiera w telewizorze. Lata 60. Minionego prawie dwie dekady temu wieku, i bliźniacy Ron i Reggi Kray, którzy naonczas terroryzowali Londyn wraz z kierowanym przez nich gangiem. Od początku, do nieprzyjemnego finału. Fenomenalne zdjęcia, scenografia, która przenosi nas w ówczesne okoliczności miasta i przyrody, i świetne role i dialogi, czyli wszystko to, za co tak bardzo lubię brytyjskie filmy i seriale. PO PROSTU ZNAKOMITE

 

TVN 7 godz. 21:15
Kobieta na skraju dojrzałości (Young Adult) - komediodramat, USA 2011, reż. Jason Reitman, wyk. Charlize Theron, Patton Oswalt, Patrick Wilson, Elizabeth Reaser (94 min)
Od twórców „Juno”, czyli duetu Jason Reitman i Diablo Cody. Tym razem nadużywająca alkoholu pisarka po rozwodzie wraca do rodzinnego miasteczka w Minnesocie. I zagina parol na swojego chłopaka ze szkolnych lat. I nie przeszkadza jej ani to, że ów jest żonaty, ani to, że bardzo niedawno urodziło mu się dziecko. NIEZŁE.

TVN godz. 21:40
Kac Vegas 3 (The Hangover Part III) - komedia, USA 2013, reż. Todd Phillips, wyk. Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha (100 min)
Kolejna próba zarobienia na tym samym pomyśle. Mnie tym razem nie porwało, bo zaskoczeń żadnych, ale pośmiać się ciągle jeszcze można. Tym razem po śmierci ojca jeden z przyjaciół przeżywa załamanie nerwowe, więc koledzy postanawiają odwieźć go do ośrodka na odwyk. Niestety, w tym samym czasie niejaki pan Chow ucieka z tajskiego więzienia, co będzie miało - jak się okaże - poważne konsekwencje. DO UŚMIANIA.

 

TVN 7 godz. 23:15
Dziewczyna moich koszmarów (The Heartbreak Kid) - komedia romantyczna, USA 2007, reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, wyk. Ben Stiller, Malin Akerman, Michelle Monaghan, Jerry Stiller (116 min)
Czterdziestolatek w czasie podróży poślubnej przekonuje się, że małżeństwo było wielkim błędem. A kiedy poznaje uroczą i do tego ładną pannę Mirandę, jest już tego pewien. Tylko co teraz może z tym zrobić? NAIWNE, ALE PRZESYMPATYCZNE.

 

TVP 1 godz. 23:25
Szakal (The Jackal) - film sensacyjny, Niemcy/USA/Francja/Wielka Brytania/Japonia 1997, reż. Michael Caton-Jones, wyk. Bruce Willis, Richard Gere, Sidney Poitier, Diane Venora (119 min)
Płatny zabójca zwany Szakalem, dostaje zlecenie zabicia członka rządu amerykańskiego, ale zajmujący się tą sprawą szef FBI i oficer rosyjskiego wywiadu zapobiegliwie werbują byłego terrorystę IRA, który ma Szakala upolować. ZNAKOMICIE SIĘ OGLĄDA

TVN godz. 23:45
Jack Ryan: Teoria chaosu (Jack Ryan: Shadow Recruit) - film sensacyjny, USA/Rosja 2014, reż. Kenneth Branagh, wyk. Chris Pine, Kevin Costner, Keira Knightley, Kenneth Branagh (105 min)
Pracujący jako analityk finansowy agent CIA Jack Ryan odkrywa, że rosyjski oligarcha przygotowuje się do zniszczenia gospodarki USA, więc z urzędnika przeistacza się na oczach zdumianej widowni w agenta operacyjnego i zamiata. DUŻO SIĘ DZIEJE

 

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:50
Wersal. Prawo krwi (Versailles) - serial historyczny, Francja/Kanada 2015, wyk. George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman (54 min)
Jeszcze raz od nowa zrealizowany z rozmachem, pieprzny serial przenoszący nas do siedemnastowiecznego Wersalu, do świata ówczesnych intryg, zdrad, miłości i niegodziwości. Ludwika XIV poznajemy gdy ma 28 lat i samodzielnie rządzi Francją, ale wciąż czyha na niego wiele zagrożeń, zarówno z zewnątrz, jak i ze strony najbliższego otoczenia. JAK KTOŚ NIE WIDZIAŁ JESZCZE, TO WARTO.

 

AMC godz. 21:00
Hap and Leonard - serial sensacyjny, USA 2016, reż. Jim Mickle, wyk. James Purefoy, Michael Kenneth Williams, Jimmi Simpson, Bill Sage (6x45 min)
Tegoroczna, bardzo niezła rzecz o dwóch przyjaciołach do prawa podchodzących z daleko posuniętym dystansem, za to o bardzo różnych charakterach. I oto panowie wpadają w niezłe tarapaty, i próbując się z nich wykaraskać, wpadają z deszczu pod rynnę. BARDZO NIEZŁA ZABAWA

 

FilmBox Premium godz. 21:45
Jerycho (Jericho) - serial sensacyjny, Wielka Brytania 2016, reż. Paul Whittington, wyk. Hans Matheson, Clarke Peters, Jessica Raine, Samuel Bottomley (2x64 min)
Nowy brytyjski serial, tym razem przenoszący nas do urokliwego Yorkshire – uwielbiam tę krainę – w latach 70. XIX wieku. A główną bohaterką jest pani Anna, która po śmierci męża przenosi się z dwójką dzieci do miasteczka, które powstało dla rodzin budowniczych pewnego wiaduktu kolejowego. W miasteczku zajmuje się wynajmem kwater. I od tej chwili zaczynamy się zastanawiać. DOBRA ROBOTA.