Program TV na dziś: Sylvester Stallone w "Creed: Narodziny legendy" [POLECAJ TV - 16.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 16.10

Tradycyjnie zanim przejdziemy do listy, podrzucę jeszcze kilka tytułów, które na listę nie weszły. Oczywiście. W TVP Kultura od godz. 17:50 przesłuchania trzeciego etapu 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, w TVP 1 o godz. 20:25 kolejny premierowy odcinek „Rancza”, a w Polsacie o godz. 20:05 kolejny „Kabaret na żywo”, tym razem zatytułowany „Gotowanie na ekranie, czyli Sejm kitchen”. I kilka filmów może jeszcze. W TNT o godz. 21:00 "Ścigany", w FilmBox o godz. 21:00 francuska komedia "Gra w czworokącie", w TVP Polonia o godz. 21:40 komedia "E=mc2", w Ale kino+ o godz. 21:55 thriller "Chloe" z Julianne Moore i Liamem Neesonem, w TV Puls o godz. 22:05 Steven Seagal w "Sile rażenia", a w TVN o godz. 22:30 thriller z Nicolasem Cage’em "Zapowiedź".

W poniedziałek wrócę z poniedziałkowym Polecajem, a tymczasem przyjemnej niedzieli życzę.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Transformers 3 (Transformers: The Dark of the Moon) - film SF, USA 2011, reż. Michael Bay, wyk. Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, John Turturro (157 min)
Trzecia i jeszcze bardziej widowiskowa z komiksu wzięta opowiastka o tym jak nadchodzącą wielkimi krokami zagładę naszej matki Ziemi powstrzymać próbuje grupa Autobotów pod przewodem niejakiego Optimusa Prime'a. Z ROZMACHEM.

TV Puls godz. 20:00
Liberator (Under Siege) - film sensacyjny, USA/Francja 1992, reż. Andrew Davis, wyk. Steven Seagal, Tommy Lee Jones, Gary Busey, Erika Eleniak (99 min)
Seagal jest sobie kucharzem na uzbrojonym w broń nuklearnym okręcie „Missouri”. Okręt opanowują terroryści dowodzeni przez cokolwiek szalonego Tommy Lee Jonesa, ale kucharza lekceważą, więc przyjdzie im tego żałować. Bo przecież Seagal tak naprawdę był komandosem, tylko obrażonym na armię. I wzajemnie. Mimo, że to głupi, pełen groźnych min hałas, CIĄGLE DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Stopklatka TV godz. 20:00
Pod presją (The Juror) - thriller, USA 1996, reż. Brian Gibson, wyk. Demi Moore, Alec Baldwin, Joseph Gordon-Levitt, Anne Heche (113 min)
Jeśli jest coś takiego jak komedia romantyczna, to tu mamy romantyczny thriller. Bo rzecz jest o pani, która zostaje przysięgłą w procesie mafijnego bossa. Pani jest artystką i samotną mamą, która uczucia pragnie jak kania dżdżu, co wykorzystuje wspomniany oskarżony boss wysyłając do niej szarmanckiego przystojniaka, który ma zrobić tak mocne wrażenie, żeby zechciała wpłynąć na resztę przysięgłych, że mafioso jest niewinny. LEKKO ZWIETRZAŁE

 

TVP 2 godz. 20:05
Bóg zemsty (Seeking Justice) - dramat sensacyjny, USA 2011, reż. Roger Donaldson, wyk. Nicolas Cage, Guy Pearce, January Jones, Harold Perrineau (98 min)
Pan Will słusznie zdenerwowany i będąc na skraju załamania oczekuje na informację o stanie zdrowia żony, która została pobita i zgwałcona. W szpitalu poznaje faceta, który zobowiązuje się odnaleźć i ukarać sprawcę napadu. JEST NAPIĘCIE.

HBO godz. 20:10
Creed: Narodziny legendy (Creed) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż. Ryan Coogler, wyk. Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Phylicia Rashad (128 min)
Premiera w telewizorze. Powrót do fabuły znanej z filmu „Rocky”. Właściwie kolejna część, w której Rocky Balboa jest już – na szczęście – nie bokserem, a trenerem. Ale reszta wg podobnego schematu, czyli nadzieja, problem i okupione cierpieniem zwycięstwo ducha nad materią. Ale naprawdę nieźle się ogląda. A fani boksu powinni być zachwyceni. DO ZOBACZENIA.

 

TV 4 godz. 21:00
Terminator (The Terminator) - film SF, USA/Wielka Brytania 1984, reż. James Cameron, wyk. Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Michael Biehn, Paul Winfield (108 min)
Pierwsza część serii. Oto Schwarzenegger jako cyborg, który przybywa z przyszłości, żeby zabić chłopaka, który w tej przyszłości - jak już dorósł - przeszkadza w zdobyciu cyborgom władzy nad światem absolutnej. Ale za cyborgiem ciągnie się też człowiek, który ma chłopca chronić. KULTOWA POZYCJA KINA ROZRYWKOWO-WYBUCHOWEGO.

Fokus TV godz. 22:15
9. kompania (9-ja Rota) - dramat wojenny, Rosja/Ukraina/Finlandia 2005, reż. Fiodor Bondarczuk, wyk. Fiodor Bondarczuk, Aleksiej Czadow, Michaił Jewłanow, Iwan Kokorin (133 min)
Jeden z najgłośniejszych - dosłownie również - rosyjskich filmów. Antywojenny choć przy okazji sławiący pamięć żołnierzy, którzy zupełnie bez sensu ginęli w Afganistanie za czasów radzieckich. Krwawa, oparta niestety na faktach opowieść o pewnej jednostce wybitej prawie do nogi w czasie obrony pozycji, która nie miała już strategicznego znaczenia, i w imię imperium, które właśnie się rozpadało. KINO MOCNE, CHOCIAŻ TAK CZĘSTO, ŻE CORAZ MNIEJ.

Polsat godz. 23:00
Byliśmy żołnierzami (We Were Soldiers) - dramat wojenny, Niemcy/USA 2002, reż. Randall Wallace, wyk. Mel Gibson, Madeleine Stowe, Greg Kinnear, Sam Elliott (138 min)
Wietnam, Dolina Śmierci. 14 listopada 1965 roku podpułkownik Hal Moore i jego 400 żołnierzy z elitarnej amerykańskiej dywizji bojowej zostało otoczonych przez 2000 żołnierzy Wietnamu Północnego. TROCHĘ DĘTE, ALE ZA TO Z SENSEM I PYTANIEM.

 

TVP Kultura godz. 23:25
Tatarak , Polska 2009, reż. Andrzej Wajda, wyk. Krystyna Janda, Paweł Szajda, Jan Englert, Jadwiga Jankowska-Cieślak (83 min)
Atrakcyjna mężatka w średnim wieku poznaje młodego mężczyznę. Ich spotkania na brzegu rzeki są naznaczone wzajemną fascynacją. A ich kres przychodzi przez okrutny kaprys losu. PODOBNO WAŻNE I WIELKIE, ALE CHYBA PRZECENIONE.

TVP 2 godz. 00:00
Wyrok skazujący (Conviction) - dramat biograficzny, USA 2010, reż. Tony Goldwyn, wyk. Hilary Swank, Sam Rockwell, Thomas D. Mahard, Owen Campbell (107 min)
Rzecz oparty na prawdziwej historii dzielnej, zdeterminowanej pani, która przez wiele lat walczyła o uniewinnienie swojego niesłusznie oskarżonego o morderstwo brata. DOBRZE ZAGRANE I Z SENSEM

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00
Jordskott - Las zaginionych (Jordskott) - serial kryminalny, Szwecja/Finlandia/Wlk. Bryt./Norwegia 2015, wyk. Moa Gammel, Göran Ragnerstam, Richard Forsgren, Lia Boysen (2x60 min)
Premiera odcinków numer 3 i 4. Ale uwaga! Ci, którzy nie obejrzeli dwóch wcześniejszych odcinków, muszą się włączyć już o godz. 18:10, i nadrobią zaległość płynnie przechodząc do odcinków kolejnych. A rzecz według znanego i zgranego już nieco schematu, pani inspektor wraca w rodzinne strony, które łączą się z tragedią, jaką przeżyła dawno temu. Teraz bada sprawę zaginięcia chłopca, który zniknął w taki sam sposób, jak kiedyś jej córka. Niestety NICZEGO NIE URYWA, ZE WZGLĘDU NA SCHEMAT, ALE WYSOKA ŚREDNIA.

 

AMC godz. 21:00
Kraina bezprawia (Into the Badlands) - serial przygodowy, USA 2015, reż. David Dobkin, wyk. Daniel Wu, Orla Brady, Sarah Bolger, Emily Beecham (45 min)
Postapokaliptyczna rzeczywistość, w której znaną nam zza okna i z telewizora cywilizację zastąpiła dyktatura niejakich baronów, którzy dali ludziom schronienie ludziom, zrobili z nich swoich niewolników. A w ryzach utrzymuje tych niewolników armia złożona z rządnych krwi bezlitosnych gości, którzy od dzieciństwa są przygotowywani do tego, żeby takimi być. I w tym oto świecie rzecz się dzieje, i oczywiście jest pewna tajemnica, międzyklanowe gry, krew, zniszczenie i walka o lepsze jutro dla ludzkości. I TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA, CHOCIAŻ BZDURA DO KWADRATU.

 

Sci Fi Universal godz. 21:00
12 małp (12 Monkeys) - sensacyjny SF, USA 2016, reż. David Grossman, wyk. Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Todd Stashwick (60 min)
Drugi sezon serialu, który najbardziej zaskoczył mnie tym, że drugi sezon powstał, takie to słabe. W każdym razie jest organizacja, która chce świat zniszczyć, i jest pan, którego inna organizacja wysyła w podróż w czasie, żeby tamtej złej organizacji przeszkadzał. I TO NIE MA TEMPA, NIE MA AKCJI, ALE ZA TO SENSU TEŻ NIE MA.

Canal+ godz. 21:30
Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (50 min)
Premiera odcinka czwartego. Oto śmierć dziewczyny porusza lokalną społeczność, do której w tym samym czasie dołącza przybywszy z renomowanej warszawskiej szkoły nauczyciel. I zaintrygowany, i trochę wmieszany w całą tę sprawę zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Tym trudniejsze, że samotne, bo wokół zmowa milczenia. BARDZO WARTO.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
Ojcowie i synowie - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Jakub Brzosko (52 min)
Rzecz o ludziach, twórcach, legendach i teraźniejszości Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. O sile tradycji i miłości do gór. WARTO ICH POZNAĆ

TVP 1 godz. 22:20
Świadectwo - dokument fabularyzowany, Polska 2008, reż. Paweł Pitera (97 min)
Kardynał Stanisław Dziwisz opowiada o życiu Jana Pawła II, o związanych z nim wydarzeniach z najnowszej historii Polski, Europy i świata. MNIE TO NIE OBCHODZI, ALE MOŻE KTOŚ?