Program TV na dziś: premiera filmu "Panna Julia" z Jessicą Chastain i Colinem Farrellem [POLECAJ TV - 18.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 18.10

Dzisiejsze ramówki wygra na pewno mecz Realu Madryt z Legią Warszawa, który będzie można obejrzeć w TVP 1 i w Canal+ od godz. 20:35. To oczywiste. Ale spoza listy, to jeszcze przypomnę, że w TVP Kultura od godz. 17:50   aż do 22:25 relacja z 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.
A, i jeszcze nowy program reporterski w TVP 1 o godz. 23:25, czyli „Łowca smoków” Witolda Gadowskiego. W pierwszym odcinku reportaż o najgroźniejszej mafii Europy, czyli Ndranghetcie z południa Włoch. I może kilka filmów jeszcze. Między innymi "Desperado" w TV Puls o godz. 20:00, obyczajowy i do wyboru trzy filmy ze Stevenem Seagalem, czyli w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Nieuchwytny" z roku 1996, w TV Puls o godz. 22:00 z roku 2006 "Siła rażenia" i najlepszy, ale zgrany jak wszystkie czyli o północy w TV Puls „Liberator”.

Jutro wrócę z Polecajem na środę, a tymczasem dobrego wtorku życzę.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Defendor - komediodramat, Kanada/USA/Wielka Brytania 2009, reż. Peter Stebbings, wyk. Woody Harrelson, Elias Koteas, Michael Kelly, Sandra Oh (97 min)
Woody Harrelson jako samozwańczy stróż prawa w sojuszu z lokalną prostytutką. Wydaje mu się, że jest superbohaterem imieniem Defendor. Ale jego mocami są tylko pewność siebie, a korzysta ze zrobionych przez siebie gadżetów. Chodzi więc po ciemnych zakamarkach i ratuje niewinnych. I TO NIEZŁE JEST, I DO POMYŚLENIA NAWET.

 

TVN 7 godz. 20:00
Smoking (The Tuxedo) - komedia sensacyjna, USA 2002, reż. Kevin Donovan, wyk. Jackie Chan, Jennifer Love Hewitt, Jason Isaacs, Debi Mazar (98 min)
Tajny agent zostaje ranny w zamachu, ale przed zapadnięciem w śpiączkę, taksówkarzowi przekazuje supernowoczesny zegarek. A zabezpieczony w ów gadżet kierowca postanawia przejąć rolę tajnego agenta. BYWA NIEŹLE, CHOCIAŻ Z NIEWIELKIM SENSEM.

Canal+ Film godz. 20:00
Panna Julia (Miss Julie) - dramat obyczajowy, Norwegia/Wielka Brytania/Kanada/USA/Francja/Irlandia 2014, reż. Liv Ullmann, wyk. Jessica Chastain, Colin Farrell, Samantha Morton, Nora McMenamy (124 min)
Premiera w telewizorze. Jest to adaptacja dramatu wielkiego – przynajmniej dla mnie - Augusta Strindberga, której reżyserią zajęła się muza Ingmara Bergmana, pani Liv Ullmann. Kto zna trochę, choćby ze słyszenia, pana Strindberga, domyśla się, że nie jest to ani komedia, i nie jest lekko i przyjemnie. Jest za to tęskniąca znudzona życiem arystokratka, która wzdycha z nadzieją na miłosne uniesienia i z nudów zaczyna flirtować z kamerdynerem. Który to niewinny romansik zmienia się w niebezpieczną grę namiętności. SMĘTNE, ALE DOBRE.

 

Tele 5 godz. 20:05
Młode strzelby (Young Guns) - western, USA 1988, reż. Christopher Cain, wyk. Emilio Estevez, Terence Stamp, Kiefer Sutherland, Charlie Sheen (107 min)
Grupa nastolatków znajduje schronienie u starego farmera. I być może wyrośliby na kolejnych farmerów, ale ich opiekuna zabijają rewolwerowcy. Chłopcy decydują się zemścić, a na ich czele staje Billy Kid. I tak się zaczyna legenda. DO ZOBACZENIA.

HBO godz. 20:10
W głowie się nie mieści (Inside Out) - film animowany, USA 2015, reż. Pete Docter, Ronnie Del Carmen (94 min)
Sporo nagród na świecie, w tym te najważniejsze, czyli Złoty Glob i Oscar dla animacji o problemach i przyjemnościach związanych z dorastaniem. Bohaterką jest dziewczynka, której życiem kierują Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Podobnie jest w głowach pozostałych domowników, i my się temu przyglądamy... od środka. Nie dość, że po prostu fajne, to jeszcze bywa mądre, więc BARDZO DO ZOBACZENIA. 

 

Polsat godz. 21:40
Szklana pułapka 3 (Die Hard: With a Vengeance) - film sensacyjny, USA 1995, reż. John McTiernan, wyk. Bruce Willis, Jeremy Irons, Samuel L. Jackson, Graham Greene (131 min)
Ciekawe czy jest jeszcze ktoś, kto tego nie zna. No, ale może. A zatem tym razem nasz dzielny policjant John McClane  zmierzy się z szaleńcem, który terroryzuje Nowy Jork, podkładając bomby w najruchliwszych miejscach. Ale oczywiście okaże się, że jest w tej historii dno drugie i trzecie. A gra szaleńca z policmajstrem jest przyczynkiem do dobrej akcji. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TV 6 godz. 22:55
Przed egzekucją (Dead Man Walking) - dramat psychologiczny, USA/Wielka Brytania 1995, reż. Tim Robbins, wyk. Sean Penn, Susan Sarandon, Robert Prosky, Raymond J. Barry (122 min)
Historia zakonnicy, która zgadza się towarzyszyć skazanemu na śmierć mordercy w jego ostatniej podróży. Poznaje go, rozmawia, poznaje bardziej i rozmawia dalej. Aż wreszcie podejmuje walkę o jego życie. DUŻE ROLE, DUŻA RZECZ 

SERIALE

Canal+ Seriale godz. 20:00
Piraci 3 (Black Sails 3) - serial przygodowy, USA 2016, wyk. Zach McGowan, Toby Stephens, Luke Arnold, Jessica Parker Kennedy (2x57 min)
Jeszcze raz od nowa trzecia seria serialu. Znakomicie zrealizowany, ze świetnymi zdjęciami i mocnymi charakterami. Port Nassau to miejsce zbytu skradzionych towarów i przy okazji dom dla wielu morskich wyrzutków, w tym kapitana Flinta na przykład. MAJĄ ROZMACH!

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
Kolosy (Colossal) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Emily Bernhard (58 min)
Dokument poświęcony ogromnym konstrukcjom oraz i o tym z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się ich twórcy. Twórcy przez rok nagrywali to, w jaki sposób na Morzu Północnym zamontowano ważącą 1800 ton turbinę wiatrową. WARTO WIEDZIEĆ

TVP 2 godz. 22:55
Łowcy miodu - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Krystian Matysek (77 min)
Rzecz o parze pszczelarzy oraz profesorze  apiologii (tak się nazywa fachowo nauka o pszczołach), którzy opowiadają o zachowaniach pszczół i o swojej pasji. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.