Program TV na dziś: "Holiday" z Kate Winslet i Cameron Diaz [POLECAJ TV - 19.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 19.10

Dzisiaj nie będę czynił długich wstępów, bo wszystko co najważniejsze, od serialowej premiery po bardzo dobry dokument znajdziecie na liście. Może dodam tylko kilka filmów, które na listę nie weszły. Prócz tego zatem co na liście, warte rzucenia okiem i uchem są w Kino Polska godz. 20:00 „Dom zły”, w FilmBox o godz. 20:00 od początku – w cyklu codziennym – serial "Sherlock", w TVP Kultura o godz. 22:55 "Papusza", a w Polsacie o godz. 23:10 "Różyczka". No i tyle.

Kolejny Polecaj w czwartek, a tymczasem bardzo udanej życzę środy.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Uśpieni (The Quiet Ones) - horror, USA/Wielka Brytania 2014, reż. John Pogue, wyk. Jared Harris, Sam Claflin, Erin Richards, Olivia Cooke (98 min)
Pan profesor Coupland i jego studenci chcą wydostać z ciała opętanej Jane negatywne emocje i stworzyć z nich poltergeista. I oczywiście w naukowym zapamiętaniu, nie przewidzieli, że to co robią, może przynieść też skutki mniej sympatyczne. NIEŹLE ZROBIONE

 

TV Puls godz. 20:00
After Earth: 1000 lat po Ziemi (After Earth/After Earth) - film SF, USA 2013, reż. M. Night Shyamalan, wyk. Jaden Smith, Will Smith, Sophie Okonedo, Zoë Kravitz (100 min)
Ojciec i syn lądują awaryjnie na Ziemi, z której tysiąc lat wcześniej ludzie musieli się ewakuować. Tatuś się trochę uszkodził, więc na poszukiwania niezbędnego do wydostania się z niebezpiecznego miejsca rusza syn. I teraz od kilku jego decyzji zależy, czy im obydwu uda się opuścić pełną niebezpieczeństw planetę. A Ziemia przez te lata zmieniła się bardzo. WIZUALNIE MOMENTAMI PORYWAJĄCE.

 

TVN 7 godz. 20:00
Kandydat (The Manchurian Candidate) - thriller, USA 2004, reż. Jonathan Demme, wyk. Denzel Washington, Liev Schreiber, Meryl Streep, Jeffrey Wright (129 min)
Uwspółcześniony pomysł z 1962 roku. Po powrocie z wojny w Zatoce Perskiej członków pewnego oddziału nawiedzają koszmary nasuwające podejrzenie, że zostali poddani praniu mózgów. I w trosce o przyjemność oglądania, więcej nie mogę. Ale wspaniałe role Denzela Washingtona, Liev Schreibera i Meryl Streep, a takoż scenariusz kręcący nami do końca. WYSOKIE NAPIĘCIE.

Canal+ Film godz. 20:00
Chłopiec w złotych spodniach (Pojken med guldbyxorna) - film familijny, Szwecja/Dania 2014, reż. Ella Lemhagen, wyk. Annika Hallin, Shanti Roney, Jimmy Lindström, Kjell Wilhelmsen (95 min)
Premiera w telewizorze, wg bestsellerowej powieści Maxa Lundgrena z 1967 roku, czyli familijne kino o chłopaku, który przypadkiem wchodzi w posiadanie portek, które zapewniają mu nieograniczony dostęp do gotówki. I jest mu z tym dobrze oczywiście, ale na trop spodni wpada ktoś, komu też bardzo na nich zależy. ŚWIETNA ROZRYWKA DLA RODZINY.

 

HBO godz. 20:10
Creed: Narodziny legendy (Creed) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż. Ryan Coogler, wyk. Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Phylicia Rashad (128 min)
Powrót do fabuły znanej z filmu „Rocky”. Właściwie kolejna część, w której Rocky Balboa jest już - na szczęście - nie bokserem, a trenerem. Ale reszta wg podobnego schematu, czyli nadzieja, problem i okupione cierpieniem zwycięstwo ducha nad materią. Ale naprawdę nieźle się ogląda. A fani boksu powinni być zachwyceni. DO ZOBACZENIA.

 

TVP 2 godz. 22:25
Holiday (The Holiday) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Nancy Meyers, wyk. Cameron Diaz, Kate Winslet, Jack Black, Jude Law (130 min)
Bizneswoman z Los Angeles i redaktorka mieszkająca w Londynie zdecydowały się zamienić na mieszkania na czas świąt. I ta zmiana poskutkuje wielkimi zmianami w ich życiach. Co OGLĄDA SIĘ DOBRZE

 

TVN godz. 23:00
Armageddon - film SF, USA 1998, reż. Michael Bay, wyk. Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Liv Tyler, Ben Affleck (153 min)
Bruce Willis ratuje świat dzięki swej wyjątkowości, przebojowości i reszcie przymiotów, oraz przypisanych mu przez scenariusz umiejętności posługiwania się wielkimi wiertłami. A wraz z nim zięć jego, który tym samym udowodnić chce teściowi, że na zięcia się nadaje. A wszystko w wyjątkowo imponującym tempie i okolicznościach niebywałych. BRUCE WILLIS ZAWSZE DOBRZE ROBI

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10
Cromo - serial kryminalny, Argentyna 2015, reż. Lucia Puenzo, Pablo Fendrik, wyk. Germán Palacios, Guillermo Pfening, Mariana Anghileri, Emilia Attias (2x36 min)
Premiera trzeciego i czwartego odcinka. Oś fabularna jest dość prosta. Oto ekoaktywistka ginie w tzw. niewyjaśnionych okolicznościach, a policja nie jest bardzo zainteresowana rozgrzebywaniem tej sprawy. Skoro tak, to zagadkę jej śmierci próbuje rozwiązać mąż pani aktywistki, i najbliższy przyjaciel obojga, który niejako przy okazji był kochankiem ofiary. I wszystko będzie tu miało znaczenie. Bo powoli zaczną wyłazić na świat kolejne tajemnice całej trójki wspomnianych wyżej bohaterów, ale przede wszystkim korporacyjna sieć powiązań, zależności i niegodziwości, do jakich takie instytucje i stojący za nimi ludzie gotowi są się posunąć. WARTO SPRAWDZIĆ.

Comedy Central godz. 21:30
Teoria wielkiego podrywu 10 (The Big Bang Theory 10) - serial komediowy, USA 2016 (20 min)
Otwarcie najnowszej serii jednego z moich ulubionych sitcomów, z moimi ulubionymi bohaterami i dialogami, które mnie bawią niezmiennie od lat. W tej serii gościnnie pojawia się m.in. sam Stephen Hawking, który też serial lubi i dlatego pojawia się w nim już po raz kolejny. Ale wydarzeniem będzie też spotkanie rodzin Penny i Leonarda. No i w ogóle JEST ZABAWNIE, A ŚMIECH TO ZDROWIE.

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20
Amina (A Gay Girl in Damascus: The Amina Profile) - film dokumentalny, Kanada 2015, reż. Sophie Deraspe (84 min)
Ku przestrodze, ale i refleksji dokument o internetowym oszustwie. Oto pewna Kanadyjka w internecie zakumplowała się z Syryjko – Amerykanką Aminą. Namówiła ją do założenia bloga, który miał być głosem mniejszości ze Środkowego Wschodu w Stanach. Sprawa nabrała międzynarodowego rozgłosy, a potem okazało się, że profil Aminy był fałszywy. JEST CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 21:00
Houston, mamy problem (Houston, We Have a Problem!) - film dokumentalny, Słowenia/Chorwacja/Niemcy/Czechy/Katar 2016, reż. Ziga Virc (88 min)
W latach 60. XX wieku podobno doszło do podpisania tajnej umowy między Johnem F. Kennedym i prezydentem Jugosławii Josipem Broz Tito. A autorzy tego dokumentu próbują rozwiać i ten i inne zimnowojenne mity. DO ZOBACZENIA.

Planete+ godz. 22:00
Wiara, rodzina, homofobia (Faith and Gay Fear) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Steven Grandison (46 min)
Autorzy zastanawiają się, a raczej próbują sprawdzić jak wg niektórych intelektualnych mocarzy wiara ma chronić przed homoseksualizmem. JEST CIEKAWOŚĆ

TVP 1 godz. 22:30
Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy (Messenger of the Truth) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Tony Haines (87 min)
Film o życiu i przesłaniu i słowach kapłana Solidarności ks. Jerzego Popiełuszki. Z oryginalnymi nagraniami i zdjęciami. TO DOBRY CZŁOWIEK BYŁ.

Więcej o: