Program TV na dziś: Nicole Kidman i Ewan McGregor w "Moulin Rouge" [POLECAJ TV - 20.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 20.10

Zaczynamy oczywiście tym, czego na liście nie ma. A zatem w TVP Kultura od godz. 17:50 do godz. 22:00 czyli aż do "Pegaza" relacja z 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, a w HBO 2 o godz. 21:00 premiera kolejnego wydania „Wieczoru z Johnem Oliverem”. I kilka filmów, które się nie zmieściły, a może chcecie wiedzieć, że są. W Polsat Film o godz. 21:00 "Nowszy model" z Catheriną Zetą-Jones, w TVN Fabuła o godz. 21:00 Robert Downey Jr. w komedii "Zanim odejdą wody", w Stopklatka TV o godz. 22:05 "Szybki jak błyskawica" z Tomem Cruisem, a w Polsacie o godz. 23:15 "Faceci w czerni 3".

Kolejny Polecaj jutro, a tymczasem dobrego życzę czwartku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Śluby panieńskie - komedia kostiumowa, Polska 2010, reż. Filip Bajon, wyk. Anna Cieślak, Maciej Stuhr, Borys Szyc, Marta Żmuda Trzebiatowska (96 min)
Dzieło mistrza Fredry w nowym ujęciu. One nie chcą przyznać, że chcą, a oni chcą tak bardzo, że nie mogą prawie. I tak się to kręci. Ale cały urok w tekście, który tu jednak ginie. Wolę dzieło w ujęciu Teatru, albo teatru Telewizji. SOBIE TAKIE.

TV Puls godz. 20:00
Johnny English Reaktywacja (Johnny English Reborn) - komedia przygodowa, Wielka Brytania/USA/Francja 2011, reż. Oliver Parker, wyk. Rowan Atkinson, Dominic West, Gillian Anderson, Rosamund Pike (97 min)
Powrót tak nieporadnego, jak zabójczo skutecznego agenta brytyjskich służb specjalnych, i stawia czoła złym ludziom, którzy spróbują pogrążyć świat w chaosie. ZNOWU BAWI.

 

Ale kino+ godz. 20:10
Szepty (The Awakening) - horror, Wielka Brytania 2011, reż. Nick Murphy, wyk. Rebecca Hall, Dominic West, Imelda Staunton, Isaac Hempstead-Wright (117 min)
Anglia, rok 1921. Florence Cathcart nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone. Przy wsparciu policji i techniki demaskuje kolejnych oszustów i jest z tego dumna. A doświadczenia opisuje w książkach. Pewnego dnia przychodzi do niej nauczyciel z elitarnej szkoły z internatem dla chłopców i prosi o pomoc w związku ze śmiercią ucznia, który dzień przed tym jak dokonał żywota rzekomo widział ducha zamordowanego dziecka. Florence udaje się do położonego na odludziu domu. I się zdziwi... Wybitna choć oszczędna (a może właśnie dlatego) rola Rebeki Hall. A sam film to odwołująca się formą i treścią do klasyki gatunku robota. WYŚMIENITE.

TVN 7 godz. 21:00
Moulin Rouge (Moulin Rouge!) - musical, USA/Australia 2001, reż. Baz Luhrmann, wyk. Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent (127 min)
Ubogi pisarz zakochuje się w pięknej gwieździe najsłynniejszego i najbardziej skandalizującego klubu nocnego w Paryżu. Jednak ich miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę. Plus oczywiście Jacek Koman (są w światowym kinie polonica, z których możemy być prawdziwie dumni) jako narkoleptyczny Argentyńczyk, z rewelacyjnym wykonaniem "Roxanne". W najlepsze scenie (nie tylko tego) filmu NIE TYLKO DO SŁUCHANIA. 

TV 4 godz. 21:00
Stalingrad - dramat wojenny, Niemcy/Szwecja 1993, reż. Joseph Vilsmaier, wyk. Dominique Horwitz, Thomas Kretschmann, Jochen Nickel, Sebastian Rudolph (135 min)
Kawał dobrego, powiedziałbym męskiego, ale zaraz mnie zjedzą, kina. Do tego z czytelnym, ale nie trącącym banałem przesłaniem. Rok 1942. Batalion Fritza i Manfreda zostaje przerzucony na front wschodni. Porucznik Witzland informuje żołnierzy, że będą walczyć o zdobycie Stalingradu. Większość obawia się rosyjskiej zimy, ale hitlerowska propaganda twierdzi, że opór obrońców miasta zostanie szybko złamany. Pierwszy szturm na Stalingrad okazuje się niezwykle krwawym przedsięwzięciem. W przepełnionym lazarecie Fritz i Manfred wymuszają na Witzlandzie opatrzenie ciężko rannego kolegi w pierwszej kolejności. Za to wykroczenie kapitan Haller przenosi ich do batalionu karnego. ŚMIAŁO.

HBO godz. 20:10
Młody Kieslowski (The Young Kieslowski) - komedia, USA 2014, reż. Kerem Sanga, wyk. Ryan Malgarini, Haley Lu Richardson, Joshua Malina, Melora Walters (91 min)
Premiera w telewizorze. Tytuł może Was trochę zmylić, więc zacznę od tego, że to nie jest o naszym reżyserze Kieślowskim. Ale film jest dobry. Do zabawy i do pomyślenia i dostał nagrodę publiczności na festiwalu w Los Angeles, nagrodę dla najlepszego amerykańskiego filmu niezależnego na MFF w Cleveland i kilka innych jeszcze. A rzecz jest bezpretensjonalnie zabawna i inteligentnie opowiedziana tak, żeby przyjemność łączyć z jako taką nauką. Bohaterem jest młodzieniec Brian nazwiskiem Kieslowski, który na imprezie wstawione dziewczę i oboje decydują się na swój pierwszy raz. Euforia, ekscytacja i... nieoczekiwana ciąża. Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

 

TVP 2 godz. 21:45
Błękitna głębia (Into the Blue) - film sensacyjny, USA 2005, reż. John Stockwell, wyk. Paul Walker, Jessica Alba, Scott Caan, Ashley Scott (110 min)
Czwórka poszukiwaczy podwodnych skarbów odkrywa podczas nurkowania zatopiony samolot z ładunkiem kokainy. Znalezisko staje się przyczyną poważnych kłopotów. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

TV Puls godz. 22:10
Wasza wysokość (Your Highness) - komedia przygodowa, USA 2011, reż. David Gordon Green, wyk. Danny McBride, James Franco, Natalie Portman, Justin Theroux (102 min)
Samolubny książę musi pomóc bratu uratować narzeczoną, która została porwana przez okrutnego czarownika. W misji pomaga im piękna wojowniczka. TAK GŁUPIE JAK ŚMIESZNE. ZABAWA BEZ SMAKU, I GRUBYMI SZYTA NIĆMI, ALE DOBRA.

 

TVN godz. 22:30
Strzelec (Shooter) - dramat sensacyjny, USA 2007, reż. Antoine Fuqua, wyk. Mark Wahlberg, Michael Pena, Danny Glover, Kate Mara (124 min)
Jeden snajper ma wyśledzić innego snajpera, który ponoć ma spróbować zabić prezydenta USA. I jak go tak śledził, to nie zauważył, że robią go w konia i wrabiają w ten zamach. Jak już się o tym dowiedział, to jest za późno, i musi teraz się oczyszczać. RUTYNOWE DZIAŁANIA.

TVP Kultura godz. 23:05
We mgle (V tumane) - dramat wojenny, Niemcy/Holandia/Rosja/Łotwa 2012, reż. Siergiej Łoźnica, wyk. Władimir Swirskij, Władysław Abaszin, Siergiej Kolesow, Władimir Iwanow (127 min)
Pan zostaje niesłusznie oskarżony o kolaborację. Wkrótce dwaj partyzanci planują wykonać na nim wyrok. Gdy udaje się im się schwytać i zaprowadzić go do lasu, sami wpadają w zasadzkę i sytuacja nieco się zmienia. CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 23:45
Straszny film 3 (Scary Movie 3) - horror komediowy, USA 2003, reż. David Zucker, wyk. Anna Faris, Pamela Anderson, Charlie Sheen, Leslie Nielsen (81 min)
Wiem, że znajdziecie dzisiaj donioślejsze, bardziej wyrafinowane, a może nawet tak po prostu lepsze filmy. Ale co ja poradzę, że ten bawi mnie do bólu przepony, a bardzo chcę, żebyście i Wy dobrze się bawili. Ta część bawi mnie chyba ze wszystkich "scary" najbardziej. Głównie ze względu na wątek żartu z filmu "Znaki" i ogólnie świetnego Charliego Sheena z kamienną twarzą wytrzymującego największe szaleństwa. Reszta też się trzyma nieźle. Oto reporterka telewizyjna tropi zjawiska paranormalnych, i jej zainteresowanie budzą tajemnicze kręgi na polu byłego pastora (to właśnie Charlie Sheen. Nie, nie jako tajemniczy krąg, tylko ten były pastor oczywiście). Okazuje się, że światu grozi najazd złych kosmitów. Ale przecież nie o treść tu chodzi a o to z czego i jak żartują. Na pewno "Ring" i wspomniane "Znaki". Ale przecież nie tylko te dwa, prawda? ZNAKOMITA ZABAWA.

SERIAL

Universal o godz. 22:00
Hawaii 5.0 7 (Hawaii 5.0) - serial kryminalny, USA 2016-2017, wyk. Alex O'Loughlin, Daniel Dae Kim, Grace Park, Scott Caan (60 min)
Siódma od powrotu po latach seria powrót do tytułu sprzed lat kilkudziesięciu. Tamten policyjny procedural z lat 70. miał swój styl i znakomitą, chyba najlepszą ze wszystkich muzyczną czołówkę. Ten nie wyróżnia się niczym poza okolicznościami przyrody. TELEWIZYJNA RUTYNA

Canal+ Seriale godz. 22:05
Jordskott - Las zaginionych (Jordskott) - serial kryminalny, Szwecja/Finlandia/Wielka Brytania/Norwegia 2015, wyk. Moa Gammel, Göran Ragnerstam, Richard Forsgren, Lia Boysen (2x60 min)
Jeszcze raz od nowa. Rzecz według znanego i zgranego już nieco schematu, pani inspektor wraca w rodzinne strony, które łączą się z tragedią, jaką przeżyła dawno temu. Teraz bada sprawę zaginięcia chłopca, który zniknął w taki sam sposób, jak kiedyś jej córka. Niestety NICZEGO NIE URYWA, ZE WZGLĘDU NA SCHEMAT, ALE WYSOKA ŚREDNIA.

 

DOKUMENT

TVP 1 godz. 23:35
Hillary Clinton. Wzloty i upadki (Hillary Clinton - Une femme a abattre) - film dokumentalny, Francja 2016, reż. William Karel (52 min)
O kandydatce w wyborach prezydenckich w USA. Mnie to nie rusza, ale MOŻE KTOŚ LUBI.