Program TV na dziś: "Hobbit: Niezwykła podróż" i "Faceci w czerni 3" [POLECAJ TV - 21.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 21.10

Kilka premier dzisiaj się zebrało. Ale i powtórkowe emisje przyjemne bywają. Ale oczywiście wspomnę na wstępie o tym co poza listą. A spoza listy w telewizji Universal od godz. 21:00 "Szybcy i wściekli” i dwie godziny później "Za szybcy, za wściekli”. I oczywiście od godz. 17:50 konkurs skrzypcowy.

Jutro Polecaj sobotni, a w samo południe „Program Telewizyjny” w TOK FM. Tymczasem udanego piątku życzę.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Wielki Gatsby (The Great Gatsby) - melodramat, USA 1974, reż. Jack Clayton, wyk. Mia Farrow, Robert Redford, Bruce Dern, Karen Black (138 min)

Niedawno cieszyć się mogliśmy nowszą wersją tej opowieści z panem DiCaprio. Warto jednak wrócić czasem do starszych wersji. Ta może mniej ambitna jest, mniej w niej filozofii, ale za to z wielką zrobiony jest klasą. I z Robertem Redfordem. Ekranizacja wspaniałej  powieści Francisa Scotta Fitzgeralda. A za kostiumy i muzykę Oscary. POZYCJA KLASYCZNA.

TVN godz. 20:00

Hobbit: Niezwykła podróż (The Hobbit: An Unexpected Journey) - film fantasy, USA/Nowa Zelandia 2012, reż. Peter Jackson, wyk. Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Ken Stott (169 min)

Hobbit Bilbo Baggins jest miłośnikiem dobrego jedzenia, tytoniu, jest elegantem, domatorem i uwielbia święty spokój. Jednak pewnego dnia czarodziej Gandalf namawia go, by wziął udział w wyprawie krasnoludów przeciwko smokowi. No i rusza. WIELKIE WIDOWISKO.

TVN 7 godz. 20:00

Duma: Podróż do domu (Duma) - film przygodowy, USA 2005, reż. Carroll Ballard, wyk. Alex Michaeletos, Campbell Scott, Mary Makhatho, Nthabiseng Kenoshi (100 min)

Wzruszająco przygodowe kino familijne o przyjaźni chłopca i osieroconego geparda, którego ów znalazł z tatą w Afryce. I o tym jak chłopiec dzielnie spróbuje oddać rzeczonemu gepardowi wolność, a dziczy afrykańskiej oddać jego. TANIE WZRUSZANIE, ALE WIDOKI ŁADNE.

 

Cinemax godz. 20:00

Denat (Body) - thriller, USA 2015, reż. Robert Olsen, Dan Berk, wyk. Helen Rogers, Alexandra Turshen, Lauren Molina, Larry Fessenden (72 min)

Premiera w telewizorze. Nie widziałem jeszcze, ale piszą o nim, że momentami jak u Alfreda Hitchcocka w nim napięcie, więc może warto. Chociaż jak znam życie, to zbyt duże oczekiwania mogą przyczynić się do rozczarowania równie dużego. A rzecz jest o trzech studentkach, które w opuszczonym domu chcą świąteczną wyprawić imprezę, ale przychodzi stróż i się impreza zmienia w dramacik. Recenzje i trailer zachęcają, a sam film PODOBNO WCIĄGA.

 

Canal+ godz. 21:00

Strangerland - thriller, Australia/Irlandia 2015, reż. Kim Farrant, wyk. Nicole Kidman, Joseph Fiennes, Hugo Weaving, Lisa Flanagan (109 min)

Premiera w telewizorze, psychologicznego thrillera z świetnie sprawdzającą się od jakiegoś czasu w takich klimatach Nicole Kidman. Oczywiście o mrocznych rodzinnych tajemnicach rzecz traktuje. Oto państwo Parkerowie żyją sobie przykładnie i szczęśliwie. Ale to okaże się tylko fasadą, bo gdy w burzy piaskowej tajemniczo znikają ich dzieci, zaczyna się robić nieprzyjemnie, a na jaw wychodzą różne dziwne sprawy rodzinne i z życia miasteczka. TO MI SIĘ PODOBA (czego i Wam życzę).

AXN godz. 21:00

Pamięć absolutna (Total Recall) - dramat SF, USA/Kanada 2012, reż. Len Wiseman, wyk. Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel, Bill Nighy (107 min)

Jeszcze bardziej widowiskowy remake widowiskowego filmu z lat 80. w którym pewien pan chcąc uatrakcyjnić swoje wspomnienia poddaje się odpowiedniej technologicznej procedurze. Ale okazuje się, że już raz miał w głowie mieszane i dochodzi do odwrócenia tego dawnego mieszania. Pan przypomina sobie za dużo, albo wpisano mu nie tę przeszłość co trzeba, więc wynikiem tego staje się poszukiwanym przez policję renegatem. Jest problem, JEST WIELE HAŁASU I CHAOSU.

TVP 1 godz. 21:40

Kleopatra (Cleopatra) - dramat historyczny, Wlk.Bryt./USA 1963, reż. Joseph L. Mankiewicz, wyk. Elizabeth Taylor, Richard Burton, Rex Harrison, Pamela Brown (126 min)

Część z dwóch druga. Jedno z tych wielkich dzieł kina. Wielkich, patetycznych, z ewidentnym przerostem formy nad treścią ramot, które jednak mimo tych wciąż zachwycają nie tylko rozmachem, ale również elegancją wykonania i poukładaniem. Oto panująca w Egipcie Kleopatra wskutek intryg zostaje pozbawiona władzy. Wkrótce udaje jej się ją odzyskać dzięki pomocy Juliusza Cezara. Ich romans wieńczą narodziny syna, ale świat intryg wciąż potrzebuje nowych ofiar. POZYCJA KLASYCZNA.

Polsat godz. 22:05

Faceci w czerni 3 (Men in Black 3) - komedia SF, USA 2012, reż. Barry Sonnenfeld, wyk. Will Smith, Tommy Lee Jones, Josh Brolin, Emma Thompson (90 min)

Fenomenalna zabawa. A tym razem również wzruszająca momentami. Życie agenta K i los planety są zagrożone, więc J wyrusza w podróż w czasie, żeby przywrócić sprawom właściwy bieg i pokrzyżować plany kosmity Borisa. PORYWAJĄCO PYSZNE.

TVN 7 godz. 22:10

Rio Bravo - western, USA 1959, reż. Howard Hawks, wyk. John Wayne, Dean Martin, Ricky Nelson, Angie Dickinson (141 min)

Klasyczny western ze złotej ery westernów, w klasycznie westernowej obsadzie. Oczywiście wszystko tu proste, wszystko oczywiste i bez większego polotu, ale fani gatunku będą zachwyceni. Niestety tylko oni. BARDZO TO ZAKURZONE.

HBO godz. 22:20

Manglehorn - dramat obyczajowy, USA 2014, reż. David Gordon Green, wyk. Al Pacino, Holly Hunter, Chris Messina, Harmony Korine (97 min)

Premiera w telewizorze. Kolejna podobająca mi się rola Ala Pacino, który w tym filmie jest sprawiającym wrażenie dziwaka samotnikiem, który ma jedną rzecz, którą nie dzieli się z nikim. Tajemnicę znaczy. I ów zaprzyjaźnia się z pracownicą bankowej placówki, co wytrąca go z codziennej rutyny, która go co prawda męczy, ale którą oswoił już na tyle, że każda zmiana wprowadza spore zamieszanie. NIEZŁE, NAWET BARDZO.

 

TVP Kultura godz. 22:20

Dzikie trzciny (Les roseaux sauvages) - film obyczajowy, Francja 1994, reż. André Téchiné, wyk. Gaël Morel, Élodie Bouchez, Stéphane Rideau, Michele Moretti (115 min)

Nie znam filmu tego, a to dziwne o tyle, że temat ciekawy. Bo rzecz się dzieje w roku 1962 w niewielkim francuskim miasteczku. Francja podpisuje papiery zwracające Algierii niepodległość, a w miasteczku trójka przyjaciół przygotowuje się do matury i wakacji. Do szkoły przybywa nowy uczeń, sprawiający kłopoty wychowawcze potomek algierskich Francuzów i wprowadza zamieszanie w głowach innych młodzieńców. MOŻE BYĆ DOBRE.

 

TVN godz. 23:30

Blade, Wieczny Łowca (Blade) - horror, USA 1998, reż. Stephen Norrington, wyk. Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson, N'Bushe Wright (120 min)

Blade jest pół wampirem, pół człowiekiem. Pomieszanie krwi zapewniło Blade'owi nieśmiertelność i ponadludzką siłę. Jego misją jest obrona ludzi przed zagrożeniem ze strony upiorów. Tymczasem wampir Frost chce zdobyć dominującą pozycję wśród współbraci i zapanować nad ludźmi. By osiągnąć cel, potrzebuje krwi Blade'a. Ballada o mrocznym rycerzu. POZYCJA MROCZNO-KLASYCZNA.

Polsat godz. 00:15

Traffic - dramat sensacyjny, USA/Niemcy 2000, reż. Steven Soderbergh, wyk. Benicio Del Toro, Catherine Zeta-Jones, Dennis Quaid, Michael Douglas (147 min)

Trzy równoległe wątki: walka z narkomanią z punktu widzenia mafiosów, drobnych dealerów, urzędników a takoż dobrych i złych policjantów. NIEŹLE POMYŚLANE, ALE SOBIE TAKIE.

SERIAL

13 Ulica godz. 22:00

Bosch (Bosch 2) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (60 min)

Powtórka odcinka trzeciego rewelacyjnego serialu kryminalnego, który uwielbiam od odcinka pierwszego serii pierwszej. NAMAWIAM BARDZO.

 

TVP 2 godz. 22:20

Artyści (8-ost.) - serial obyczajowy, Polska 2016, reż. Monika Strzępka, wyk. Marcin Czarnik, Agnieszka Przepiórska, Edward Linde-Lubaszenko, Tadeusz Huk (45 min)

Ostatni odcinek najlepszego serialu sezonu. Opisywał nie będę, bo odcinek ostatni. Ale polecam zerknąć na vod TVP, bo tak są odcinki wszystkie. BARDZO TO DOBRE JEST.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Lata 60. (The Sixties) – seria dokumentalna, USA 2013 (6x40 min)

Sześć z dziesięciu odcinków: "Zamach na Kennedy'ego", "Świat nad przepaścią", "Brytyjska inwazja", "Potęga małego ekranu" i "Wojna w Wietnamie". Autorzy analizują najważniejsze wydarzenia, ale zaznaczam, że z perspektywy Stanów, a nie świata. I TO CIEKAWE JEST, ALE OCZYWIŚCIE PO ŁEBKACH.

HBO 2 godz. 22:25

Houston, mamy problem (Houston, We Have a Problem!) - film dokumentalny, Słowenia/Chorwacja/Niemcy/Czechy/Katar 2016, reż. Ziga Virc (85 min)

W latach 60. XX wieku podobno doszło do podpisania tajnej umowy między Johnem F. Kennedym i prezydentem Jugosławii Josipem Broz Tito. A autorzy tego dokumentu próbują rozwiać i ten i inne zimnowojenne mity. DO ZOBACZENIA.

Więcej o: