Program TV na dziś: "Most szpiegów" Spielberga z Hanksem i "Rio 2" [POLECAJ TV - 22.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 22.10

Tradycyjnie zacznę od tego, co do listy dodaję, bo na niej się nie zmieściło. Oto dzisiaj dorzucam, że w TVP Kultura od godz. 17:50 przesłuchania ostatniego etapu „15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego” aż do północy, a w Canal+ o godz. 18:00 znakomicie bawiący dokument "The Beatles vs. The Rolling Stones" z 2016 roku w reżyserii Michaela Prazana i Christiane Ratiney, czyli film o rywalizacji dwóch legendarnych zespołów, w którym wypowiadają się reżyserzy, szefowie fanklubów oraz przyjaciele artystów.

I może jeszcze kilka filmów. W TVN 7 o godz. 19:00 komedia romantyczna "Życie od kuchni", w AXN o godz. 19:55 "Krucjata Bourne'a", w TV Puls o godz. 20:00 Steven Seagal w "Nieobliczalnym", w FilmBox o godz. 21:00 "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości", a w TVP Polonia o godz. 21:50 "Zabij mnie, glino". Ale najlepsze filmy są na liście. 

Jutro zaproszę Was do niedzielnego Polecaja, a dzisiaj przyjemnej życzę soboty. 

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Pole rażenia (Striking Distance) - thriller, USA 1993, reż. Rowdy Herrington, wyk. Bruce Willis, Sarah Jessica Parker, Dennis Farina, Tom Sizemore (97 min)

Pan Bruce Willis jest czarną owcą w policyjnej rodzinie, bo kiedyś był łaskaw zeznawać przeciwko Policjantom. Nic dziwnego, że nie lubią go teraz bardzo, a on, jako ten wyrzutek, pracuje w straży rzecznej. Dołącza do niego młoda pani Sarah Jessica Parker, żeby do wątku kryminalnego można było i romantyczny dołączyć wątek. I NA TO SIĘ BARDZO DOBRZE PATRZY.

Polsat godz. 20:05

Rio 2 - film animowany, USA 2014, reż. Carlos Saldanha (101 min)

Kontynuacja przygód papug Blu i Jewel, które tym razem wyruszają do amazońskiej dżungli, by poznać innych przedstawicieli swojego gatunku i ratować las przed zniszczeniem. Film zarobił ponad pół miliarda dolarów przychodu, więc się podobał. JEST ZABAWNIE I PRZYJEMNIE BEZPIECZNIE. 

Ale kino+ godz. 20:10

Lewiatan (Leviafan) - dramat obyczajowy, Rosja 2014, reż. Andriej Zwiagincew, wyk. Aleksiej Serebriakow, Elena Liadowa, Władimir Wdowiczenkow, Roman Madjanow (135 min)

Rosyjski film, który rywalem był naszej „Idy” w drodze po Globa (wygrał) i Oscara (przegrał). Antyputinowski ma charakter, i raczej stąd te zaszczyty, bo film dobry, ale nie aż tak, żeby go po świecie nagrodami obsypywać. Oto bowiem Mer miasteczka próbuje zdobyć ziemię na której jest dom a w nim rodzina. No i nasz bohater próbuje walczyć z grupą skorumpowanych polityków i biznesmenów. WARTO ZOBACZYĆ, ŻEBY WIEDZIEĆ.

 

Canal+ godz. 21:00

Most szpiegów (Bridge of Spies) - thriller, USA/Niemcy/Indie 2015, reż. Steven Spielberg, wyk. Tom Hanks, Mark Rylance, Austin Stowell, Domenick Lombardozzi (135 min)

Premiera Oskarowego filmu z historią w tle. Jest rok 1957, zimna wojna jest i są radzieccy, którzy aresztują amerykańskiego pilota. W tych okolicznościach CIA chce doprowadzenie do wymiany więźniów, a udział w operacji w Berlinie Wschodnim na wziąć amerykański prawnik, którego gra pan Tom Hanks. Nominacje do Oscara w 6 kategoriach do Oscara, i statuetka dla Marka Rylance’a, najlepszego aktora drugoplanowego. ŚWIETNE ZDJĘCIA, MOCNY KLIMAT, WIĘC WARTO, ALE TROCHĘ PRZECIĄGNIĘTE.

 

CBS Europa godz. 21:00

Godsend - thriller, USA/Kanada 2004, reż. Nick Hamm, wyk. Greg Kinnear, Rebecca Romijn-Stamos, Robert De Niro, Cameron Bright (99 min)

Po śmierci ośmiolatka jego rodzice wierzą doktorowi, który twierdzi, że z komórek ich syna stworzy jego kopię. Państwo decydują się na eksperyment. Jako, że po pierwsze rzecz jest nielegalna, a po drugie mogłaby wzbudzić różne, niekoniecznie przyjemne reakcje znajomych, zmieniają środowisko, pracę itd. Rodzi się klon chłopca, a osiem lat później zaczynają go męczyć koszmary. NIEŹLE POMYŚLANE, LEPIEJ ZAGRANE, POD ZAMYŚLENIE.

TVN 7 godz. 21:15

Dziewczyna moich koszmarów (The Heartbreak Kid) - komedia romantyczna, USA 2007, reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, wyk. Ben Stiller, Malin Akerman, Michelle Monaghan, Jerry Stiller (116 min)

Czterdziestolatek w czasie podróży poślubnej przekonuje się, że małżeństwo było wielkim błędem. A kiedy poznaje uroczą i do tego ładną pannę Mirandę, jest już tego pewien. Tylko co teraz może z tym zrobić? NAIWNE, ALE PRZESYMPATYCZNE.

 

TVP 1 godz. 21:25

Układ zamknięty - dramat sensacyjny, Polska 2013, reż. Ryszard Bugajski, wyk. Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Wojciech Żołądkowicz, Przemysław Sadowski (115 min)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia właścicieli świetnie prosperującej spółki. Bohaterowie zostają zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Dzieje się tak na skutek zmowy skorumpowanych urzędników - prokuratora i naczelnika urzędu skarbowego. ROBI WRAŻENIE. NAJWIĘKSZE PAN GAJOS.

TVN godz. 21:55

Narzeczony mimo woli (The Proposal) - komedia romantyczna, USA 2009, reż. Anne Fletcher, wyk. Sandra Bullock, Ryan Reynolds, Malin Akerman, Mary Steenburgen (108 min)

Pani Bullock będąc wielką dyrektorką zapomniała przedłużyć wizę i grozi jej teraz deportacja do Kanady. Aby tego uniknąć namawia swojego amerykańskiego asystenta o powierzchowności Ryan Reynoldsa do fikcyjnego małżeństwa. Ale musi m.in. poznać jego rodzinkę. Komediowa romantyczność jakich wiele, ale BARDZO SYMPATYCZNE.

 

AXN godz. 22:00

Zawód: Szpieg (Spy Game) - dramat sensacyjny, USA/Wielka Brytania/Niemcy/Japonia/Francja 2001, reż. Tony Scott, wyk. Robert Redford, Brad Pitt, Catherine McCormack, Marianne Jean-Baptiste (118 min)

Jeden z agentów CIA zostaje aresztowany w Chinach. Ma zostać stracony. Ze względu na napięte stosunki dyplomatyczne agencja postanawia nie ingerować. A skoro tak, to na ratunek rusza przyjaciel. DOBRA ROBOTA.

TVP 1 godz. 23:35

Jak zostać gwiazdą (American Dreamz) - komedia muzyczna, USA 2006, reż. Paul Weitz, wyk. Dennis Quaid, Mandy Moore, Sam Golzari, Hugh Grant (103 min)

Znudzony rutyną codzienności prezenter popularnego telewizyjnego show „American Dreamz”, chce urozmaicić kolejną jego edycję i w tym celu zaprosić do studia gości niezwykłych, a w jury zgadza się zasiąść wychodzący z nerwowego załamania prezydent USA. ŚMIESZNE, ALE NIE BARDZO.

TVN 7 godz. 23:45

Mission: Impossible 2 - film sensacyjny, USA/Niemcy 2000, reż. John Woo, wyk. Tom Cruise, Dougray Scott, Brendan Gleeson, Richard Roxburgh (123 min)

Agent rządowy Ethan Hunt otrzymuje kolejne niewykonalne zadanie. Tym razem ma znaleźć tajemniczą substancję skradzioną przez szaleńca. Po skompletowaniu załogi wyrusza do akcji, której pierwszym etapem jest Hiszpania. KINO DUŻEGO TEMPA.

TVP Kultura godz. 00:15

Take this Waltz - dramat obyczajowy, Kanada/Hiszpania/Japonia 2011, reż. Sarah Polley, wyk. Michelle Williams, Seth Rogen, Luke Kirby, Sarah Silverman (116 min)

Dwudziestoośmioletnia Margot, szczęśliwa mężatka, nawiązuje romans z mieszkającym w sąsiedztwie artystą. Łącząca bohaterów namiętność każe im zadać sobie pytanie o to, co jest w życiu najważniejsze. Zobaczcie na zestaw nazwisk, a będziecie wiedzieli, że WARTO.

SERIAL

HBO 3 godz. 21:00

John Adams - serial biograficzny, USA 2008, reż. Tom Hooper, wyk. Paul Giamatti, Laura Linney, Stephen Dillane, John Dossett (8x65 min)

Osiem z ośmiu odcinków, czyli całość. Trwa burzliwy okres powstawania Stanów Zjednoczonych. Ważną rolę w tym wydarzeniu odgrywa John Adams, który staje na czele amerykańskiego ruchu niepodległościowego, przekonując kolonie do występowania przeciwko brytyjskiemu panowaniu. A jego wielką podporą jest żona Abigail, którą traktuje jako najlepszego doradcę, z którego poglądami liczy się wielu liderów nowego kraju. Epickie dzieło BARDZO DO ZOBACZENIA.

FilmBox Premium godz. 21:45

Jerycho (Jericho) - serial sensacyjny, Wielka Brytania 2016, reż. Robert McKillop, wyk. Hans Matheson, Clarke Peters, Jessica Raine, Samuel Bottomley (2x45 min)

Odcinki numer 3 i 4. Nowy brytyjski serial, tym razem przenoszący nas do urokliwego Yorkshire - uwielbiam tę krainę - w latach 70. XIX wieku. A główną bohaterką jest pani Anna, która po śmierci męża przenosi się z dwójką dzieci do miasteczka, które powstało dla rodzin budowniczych pewnego wiaduktu kolejowego. W miasteczku zajmuje się wynajmem kwater. I od tej chwili zaczynamy się zastanawiać. DOBRA ROBOTA.

 

Comedy Central godz. 22:55

Teoria wielkiego podrywu 10 (The Big Bang Theory 10) - serial komediowy, USA 2016

Jeszcze raz otwarcie najnowszej serii jednego z moich ulubionych sitcomów, z moimi ulubionymi bohaterami i dialogami, które mnie bawią niezmiennie od lat. W tej serii gościnnie pojawia się m.in. sam Stephen Hawking, który też serial lubi i dlatego pojawia się w nim już po raz kolejny. Ale wydarzeniem będzie też spotkanie rodzin Penny i Leonarda. No i w ogóle JEST ZABAWNIE, A ŚMIECH TO ZDROWIE.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Thomas Gareth - coming out rugbysty (Gareth Thomas: Game Changer) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Nathan Mackintosh, wyk. Rhys Waters (52 min)

Rzecz jest o jedynym znanym mi wielkim graczu rugby, który przyznał się do homoseksualizmu. O tym dlaczego przez długi czas swoją orientację ukrywał, i o tym dlaczego zdecydował się ujawnić. KRZEPIĄCE, POZA TYM ZAWSZE LEPIEJ WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Sci Fi Universal godz. 21:00

Wakacje z rekinami (Summer Shark Attack) -  SF, USA 2016, reż. Misty Talley, wyk. Laura Cayouette, Allisyn Ashley Arm, Michael Papajohn, Becky Andrews (120 min)

Miła i przyjemna wycieczka zamienia się w koszmar, gdy słodkowodne rekiny ruszają do ataku. Szczęśliwie, rodzinie udaje się zdobyć pomoc surwiwalowca. PEWNIE, ŻE GŁUPIE, ALE Z WDZIĘKIEM.