Program TV na dziś: Liam Neeson na tropie porwanej córki w thrillerze "Uprowadzona" [POLECAJ TV - 24.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 24.10

Zaczynamy od kilku rzeczy, których w zestawieniu nie znajdziecie. W tej grupie są w FilmBox o godz. 20:00 kolejny raz otwarcie drugiego sezonu seriali "Sherlock", w Kino Polska o godz. 20:00 "Ziemia obiecana", w Polsat Film o godz. 21:00 "PitBull", w Paramount o godz. 22:00 "Gliniarz z Beverly Hills 3", w TVN o godz. 23:30 "Narzeczony mimo woli" z Sandrą Bullock, w Stopklatka TV o godz. 23:30 "Niebezpieczne związki" Stephena Frearsa z genialną Glenn Close, w TVP 1 o godz. 23:55 komedia romantyczna "Wesele w Sorrento", a pięć minut po północy czwarty film z serii „Szklanych pułapek”.

Ale najważniejsze znajdziecie oczywiście na liście. Jutro zaproszę Was do polecają wtorkowego, a dzisiaj przyjemnego życzę poniedziałku.

TEATR TELEWIZJI

TVP 1 godz. 20:30
Totus tuus - sztuka Pawła Woldana, Polska 2016, reż. Paweł Woldan, wyk. Ireneusz Czop, Małgorzata Kożuchowska, Olgierd Łukaszewicz, Sebastian Cybulski (75 min)
Rzecz o kilku kwestiach z życia Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 r. i w czasie pobytu w klinice Gemelli. Oto papież we wspomnieniach wraca do trzech miesięcy przed wyborem na papieża. NIE WIEM, NIE ZNAM SIĘ, ZAROBIONY JESTEM

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (C'era una volta il west) - western, USA/Włochy 1968, reż. Sergio Leone, wyk. Claudia Cardinale, Henry Fonda, Jason Robards, Charles Bronson (159 min)
Jeden z westernów najklasyczniejszych, i takich, które przy okazji usprawiedliwiają wszystko co było na ówczesnym Dzikim Zachodzie nienajlepsze. Była prostytutka, wychodzi za mąż za owdowiałego farmera, żeby zacząć nowe, lepsze życie. Przyjeżdża na farmę i z przerażeniem konstatuje, że jej nowa rodzina została zamordowana. Z początku chce więc sprzedać swój spadek i uciekać, ale pewien rewolwerowiec oraz tajemniczy przyjezdny z harmonijką pomagają jej zostać na farmie. BANALNE, PRZEWIDYWALNE, ALE SIĘ OGLĄDA.

Tele 5 godz. 20:00
Wszystkie chwyty dozwolone (Whatever It Takes) - komedia, USA 2000, reż. David Raynr, wyk. James Franco, Jodi Lyn O'Keefe, Marla Sokoloff, Shane West (94 min)
On i ona są najlepszymi przyjaciółmi, i  uzgadniają, że jeżeli nie zdołają umówić się z kimś sensownym na randkę, przejdą na kolejny etap znajomości i stworzą idealny związek. Co oczywiście znajdzie swoje konsekwencje w scenariuszu. ZŁE NIE JEST, ALE SZAŁU BRAK.

TVN 7 godz. 20:00
Zaginiona (The Girl in the Park) - film obyczajowy, USA 2007, reż. David Auburn, wyk. Sigourney Weaver, Kate Bosworth, Alessandro Nivola, Keri Russell (109 min)
Cokolwiek "czerpanie dłonią", ale w miarę stylowe. Bohaterka spotyka dziewczynę z burzliwą przeszłością i się z nią jakoś tam zaprzyjaźnia. A z czasem zaczyna podejrzewać, że owa nastolatka może być jej zaginioną przed laty córką. SZAŁU NIE MA, ALE JEST NIEŹLE.

Cinemax godz. 20:00
Adidas kontra Puma (Duell der Brüder - Die Geschichte von Adidas und Puma) - film biograficzny, Niemcy 2016, reż. Oliver Dommenget, wyk. Ken Duken, Torben Liebrecht, Picco von Groote, Nadja Becker (116 min)
Premiera w telewizorze. W latach 20. XX wieku w Niemczech bracia Adolf i Rudolf Dasslerowie chcą stworzyć obuwie sportowe. I współpracują, myślą i inwestują wspólnie, ale pojawiają się kobiety, uczucia, a za nimi rywalizacja. CIEKAWOŚĆ, ALE ZREALIZOWANE ŚREDNIO

Polsat godz. 20:10
Uprowadzona (Taken) - film sensacyjny, Francja 2008, reż. Pierre Morel, wyk. Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen, Olivier Rabourdin (93 min)
Nastolatka wybiera się z przyjaciółką do Paryża i tuż po przybyciu na miejsce do ich mieszkania włamuje się kilku mężczyzn i porywa dziewczynę. I nie są to tacy zwykli porywacze, tylko bardzo znaczący w przestępczo-polityczno-biznesowym świecie i mocni bardzo. Ale mają pecha, bo tatusiem dziewczyny jest emerytowany - co nie znaczy, że czegoś mu brakuje - amerykański agent specjalny. No i upomni się oczywiście o córkę, i upomni się krwawo i ostatecznie. DUŻO SIĘ DZIEJE.

Ale kino+ godz. 20:10
Żyć i umrzeć w Los Angeles (To Live and Die in L.A.) - film sensacyjny, USA 1985, reż. William Friedkin, wyk. William Petersen, Willem Dafoe, John Pankow, Debra Feuer (111 min)
Klasyka sensacji, chociaż myślę, że próby czasu nie wytrzymał bardzo. Cyniczny i bezwzględny agent chcąc pomścić śmierć przyjaciela, obmyśla plan, dzięki któremu wróg jego, fałszerz pieniędzy, wpadnie w pułapkę. DO ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 20:20
Żywie Biełaruś! (Žyvie Biełaruś) - film biograficzny, Polska 2012, reż. Krzysztof Łukaszewicz, wyk. Dźmitry "Vinsent" Papko, Karolina Gruszka, Aliaksandr Małcanau, Dzianis Tarasienka (101 min)
Wcielony do wojska muzyk w ramach buntu, sprzeciwu itd. publikuje w Interneciecoś co nazywa Zapiskami z życia poborowego. Rzeczone malują armię jako miniaturę współczesnej Białorusi. W dodatku łączy je w piosenki, które stają się przebojami. Władze - czego nie pochwalam, ale potrafię zrozumieć - postanawiają uciszyć buntownika, i próbuje jak umie. Na faktach, w sensie że inspirowane fragmentem życia pana Franaka Wiaczorki. A Karolina Gruszka zagrała tu koncertowo. CIEKAWOŚĆ, ALE NIE TYLKO.

Canal+ godz. 21:00
Kebab i Horoskop - komediodramat, Polska 2014, reż. Grzegorz Jaroszuk, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński, wyk. Barbara Kurzaj, Tomasz Schuchardt, Justyna Wasilewska, Marek Kalita (68 min)
Premiera w telewizorze. Świetna zabawa z grupą bardzo dobrych aktorów z niezłym pomysłem. Nie jest to rzecz wybitna, momentami nawet bardzo średnia, ale jest w tym metoda. I ja bawiłem się dobrze. Właściciel sklepu z dywanami zatrudnia specjalistów od marketingu, których projekt zmienia funkcjonowanie firmy, i prowadzi do szeregu absurdalnych wydarzeń. Nie tylko dlatego, że ci specjaliści są oszustami, ale również dlatego, że to po prostu głupie. DO ZABAWY.

CBS Europa godz. 21:00
Na linii ognia (In the Line of Fire) - dramat sensacyjny, USA 1993, reż. Wolfgang Petersen, wyk. Clint Eastwood, John Malkovich, Rene Russo, Dylan McDermott (123 min)
Starzejący się agent służb specjalnych, Frank Horrigan, odpowiedzialny za bezpieczeństwo prezydenta USA, musi stoczyć śmiertelny pojedynek z psychopatycznym terrorystą o wielu twarzach. DLA EASTWOODA ZAWSZE WARTO.

Polsat godz. 22:00
Sprawiedliwość ulicy (Urban Justice) - film sensacyjny, USA 2007, reż. Don E. FauntLeRoy, wyk. Steven Seagal, Eddie Griffin, Carmen Serano, Cory Hart (96 min)
Kolejny raz Steven Seagal wyrywa chwasty w dobrej sprawie i bez cienia emocji rysującej się na jego nieskazitelnie bezbarwnej twarzy. Tym razem zabito jego syna, policjanta, a resort uznał tę śmierć za przypadkowy akt przemocy, więc sam postanawia znaleźć winnych i dokonać aktu zemsty. RUTYNOWO KRWAWE.

TVP Kultura godz. 23:50
Miłość i śmierć (Love and Death) - komedia, USA/Francja 1975, reż. Woody Allen, wyk. Diane Keaton, Woody Allen, Olga Georges-Picot, Georges Adet (85 min)
Komedia, w której pan Allen dworuje sobie z klasycznej rosyjskiej literatury. Wciela się w postać Borysa Gruszenki w XVIII-wiecznej Rosji w czasie napoleońskiej wojny. I oczywiście ze swoim neurotyzmem, gadatliwością i tchórzostwem wikła się w szereg dziwnych, i zabawnych sytuacji. Nie jest to dzieło pana Allena najwspanialsze, ale JEST PO PROSTU DOBRE. TAK PO PROSTU.

 

SERIAL

AXN godz. 21:00
Skorpion 3 (Scorpion) - serial sensacyjny, USA 2016, wyk. Elyes Gabel, Katharine McPhee, Eddie Kaye Thomas, Jadyn Wong (44 min)
Premiera, czyli otwarcie trzeciej serii. Serial niczego nie urywa niestety, ale krzywdy nie robi. Oto geniusz komputerowy do spółki z sobie podobnymi rozwiązuje skomplikowane problemy, na które narażony jest współczesny świat. DO ZOBACZENIA

FOX godz. 22:00
The Walking Dead 7 - serial grozy, USA 2016-2017, wyk. Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Melissa McBride, Norman Reedus (60 min)
Premiera (prawie, bo zaczęło się o 3:30 w nocy), czyli otwarcie serii siódmej opowieści o grupa ocalałych ludzi próbuje ułożyć sobie życie w czasach apokalipsy zombie. Próbują i próbują, gadają i gadają, a teraz już ostatecznie okaże się, że to nie zombie, a ludzie są ich największymi wrogami. CIĄGLE DZIAŁA.

13 Ulica godz. 23:00
Bosch 2 - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (60 min)
Premiera odcinka czwartego rewelacyjnego serialu kryminalnego, który uwielbiam od odcinka pierwszego serii pierwszej. NAMAWIAM BARDZO.

 

DOKUMENT

TVP 1 godz. 22:50
Hakerzy Solidarności - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Grzegorz Linkowski (52 min)
Historia powstania i działalności pierwszego w Polsce podziemnego radia "Solidarność", emitującego audycje radiowe na fonii telewizji publicznej. Radio funkcjonowało w latach 1983-1988. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Więcej o: