Program TV na dziś: Bruce Willis i czwarta "Szklana pułapka" [POLECAJ TV - 25.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 25.10

Wydarzeniem telewizyjnego dnia jest start nowego polskiego kanału Zoom TV, który odbierać możecie naziemnie, ale jeśli korzystacie ze zwykłej anteny to musicie swój telewizor przestroić. W kablówkach jest do znalezienia bez przestrajania. Dzisiaj w Polecaju znajdziecie tylko jedną propozycję z Zoom TV, ale jeśli chcecie dowiedzieć się o kanale i jego propozycjach na najbliższy czas, to zapraszam do tekstu tego kanału dotyczącego.

ZoomTV otwiera dzisiaj program „Obywatel Kuźniar” o godz. 21:05. To taki program, w którym wedle zapowiedzi pan Jarosław jeździ samochodem, zabiera po drodze różnych ludzi i z nimi rozmawia. Wśród tych, których podwozi będą m.in. Zbigniew Hołdys, Tomasz Lis, Michał Żebrowski i Agnieszka Chylińska. No nie wiem. A po spotkaniu z panem Jarosławem o godz. 22:05 trochę sensacyjny niemiecki „Na ratunek” z 2009 roku.

Jutro Polecaj na środę, a dzisiaj udanego wtorku życzę.

OPERA

TVP Kultura godz. 20:20
Lunatyczka (La Sonnambula) - opera, USA 2009, reż. Mary Zimmerman, wyk. Juan Diego Flórez, Natalie Dessay (138 min)
Opera w dwóch aktach włoskiego kompozytora Vincenza Belliniego. Jedno z najbardziej znanych dzieł bel canta. Historia rozgrywa się w Szwajcarii, w górskiej wiosce, gdzie mają odbyć się zaręczyny pięknej wieśniaczki Aminy z bogatym Elwinem. NIE ZNAM, ALE POZNAM. A PRZYNAJMNIEJ SPRÓBUJĘ

 

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Morderstwo doskonałe (A Perfect Murder) - thriller, USA 1998, reż. Andrew Davis, wyk. Michael Douglas, Gwyneth Paltrow, Viggo Mortensen, David Suchet (108 min)
Pewnego dnia pan dowiaduje się, że grozi mu bankructwo i odkrywa, że żona go zdradza. Chcąc ukarać kochanków, obmyśla przebiegły plan zemsty, dzięki któremu za jednym zamachem załatwiłby żonę i uratował finanse. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Stopklatka TV godz. 20:00
Operacja: Endgame (Operation: Endgame) - komedia sensacyjna, USA 2010, reż. Fouad Mikati, wyk. Joe Anderson, Rob Corddry, Ellen Barkin, Odette Annable (82 min)
Używające kryptonimów z kart tarota dwie rządowe grupy zabójców starają się rozpracować tajne centrum podziemne. TELEWIZYJNA RUTYNA.

Canal+ Film godz. 20:00
Josephine w ciąży (Joséphine s'arrondit) - komedia, Francja 2016, reż. Marilou Berry, wyk. Marilou Berry, Mehdi Nebbou, Medi Sadoun, Sarah Suco (90 min)
Premiera w telewizorze. Bezpretensjonalna komedia o tzw. wchodzeniu w tę prawdziwą dorosłość, ze szczególnym uwzględnieniem macierzyństwa. ŚWIETNA I NIEGŁUPIA ROZRYWKA PO PROSTU

 

Paramount godz. 20:10
Czy leci z nami pilot? (Airplane!) - komedia, USA 1980, reż. Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker, wyk. Robert Hays, Peter Graves, Julie Hagerty, Leslie Nielsen (88 min)
Jedna z moich ulubionych pokręconych komedii absurdu i parodii wszystkiego. A do tego z wybitnym epizodem Lloyda Bridgesa, którego w komediowym repertuarze ubóstwiam po prostu. W 1981 r. film dostał nominację do Złotego Globu. FANTASTYCZNA ZABAWA

 

Ale kino+ godz. 20:10
Przechowalnia numer 12 (Short Term 12) - dramat obyczajowy, USA 2013, reż. Destin Cretton, wyk. Brie Larson, Kevin Hernandez, Kaitlyn Dever, John Gallagher Jr. (92 min)
W ramach bardzo ciekawego cylku „American Film Festival w Ale kino+”, premiera w polskiej telewizji dramatu pana Destina Crettona, który został wyróżniony aż czterema nagrodami w Locarno w 2013 roku, co dla kinomanów na pewno ma jakieś znaczenie. A rzecz jest o pani i panu, którzy pracują w ośrodku dla trudnej młodzieży próbując w miarę skutecznie oddzielać pracę od prywatności. Ale pani udaje się to tylko do czasu, gdy do zakładu trafia zbuntowana dziewczyna, która porusza bardzo jej czułe strony, i sprawia, że wrócą do niej dawne traumy, z którymi teraz będzie musiała się rozliczyć. Co oczywiście wpłynie też na jej relacje z partnerem. TO JEST NIEZŁE, CHOCIAŻ Z MIELIZNAMI.

 

Polsat godz. 21:35
Szklana pułapka 4.0 (Live Free or Die Hard) - film sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2007, reż. Len Wiseman, wyk. Bruce Willis, Timothy Olyphant, Maggie Q, Justin Long (130 min)
Podczas obchodów Dnia Niepodległości terroryści atakują jakiś główny komputer USA. Mają pecha, że sprawą, z braku innych wolnych policjantów, zajął się nasz kochany John McClane. Jeszcze większy błąd zrobili porywając mu córkę. Oj, widowiskowo tego pożałują. SCHEMAT, ALE WCIĄŻ SIĘ SPRAWDZA

 

TVN 7 godz. 22:15
Oddział Delta 2 (Delta Force 2: The Colombian Connection) - film sensacyjny, USA 1990, reż. Aaron Norris, wyk. Chuck Norris, Billy Drago, John P. Ryan, Richard Jaeckel (111 min)
Kolejny kretyński film, który powstał tylko po to, żeby dać szansę Chuckowi Norrisowi udowodnienia, że jest najlepszy. Tym razem walcząc z narkotykowym kartelem i szefem jego. KINO (s)KOPANE.

TVP Kultura godz. 23:30
Iluminacja - film psychologiczny, Polska 1972, reż. Krzysztof Zanussi, wyk. Stanisław Latałło, Monika Dzienisiewicz, Małgorzata Pritulak, Jan Skotnicki (87 min)
Psychologiczny - a jakże - film pana Zanussiego z 1972 roku, w którym pan fizyk doznaje duchowego oświecenia. Do tego stopnia poszukuje odpowiedzi na dręczące go pytania egzystencjalne, że trafia do klasztoru kamedułów. DO POMYŚLENIA, ALE PRZEGIĘTE

SERIAL

AXN godz. 21:00
Agenci NCIS: Nowy Orlean 3 (NCIS: New Orleans) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Scott Bakula, Lucas Black, Rob Kerkovich, CCH Pounder (42 min)
Premiera nowej serii. Był już główny "NCIS", czyli najpopularniejszy serial ameryki, potem odpalono „NCIS: Los Angeles”, który choć wg mnie znacznie słabszy też okazał się przebojem, a najnowszy w rodzinie jest ten o oddziale w Nowym Orleanie. I jest nieźle. Lepiej niż w Los Angeles się dziejącego, więc POLECA SIĘ.

 

DOKUMENT

TVP 2 godz. 22:50
Dzieci w czasach ADHD (Four Letters Apart - Children in the Age of ADHD) - film dokumentalny, Dania 2013, reż. Erlend E. Mo (87 min)
Diagnoza ADHD stawiana jest u dzieci coraz częściej i coraz łatwiej przychodzi specjalistom. No i trzeba sprawdzić czy to aby jest tak naprawdę, że dzieci coraz częściej zapadają na to. WARTO SPRAWDZIĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Stopklatka TV godz. 21:50
Mrówki w samolocie (Destination: Infestation) - thriller, Kanada 2007, reż. George Mendeluk, wyk. Jessalyn Gilsig, Antonio Sabato Jr., Serge Houde, Karen Holness (83 min)
Na pokładzie samolotu lecącego z Kolumbii do Stanów pojawiają się zmutowane mrówki, które atakują pasażerów i niszczą aparaturę. Ale na pokładzie jest na szczęście specjalistka od mrówek i bardzo dzielny jegomość. PEWNIE, ŻE GŁUPIE, ALE MOMENTAMI PORYWAJĄCO GŁUPIE.