Program TV na dziś: "Na srebrnym globie" Żuławskiego, "Jestem na tak" albo "Wojna Harta" [POLECAJ TV - 27.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 27.10

Oczywiście na początek o kilku rzeczach, które się na liście nie zmieściły. W TVP Kultura o godz. 20:00 kolejne wydanie magazynu „Pegaz”, a o godz. 23:00 kolejna rozmowa Łukasza Orbitowskiego w jego programie „Dezerterzy”. W TVP 1 od godz. 21:25 najpierw „Sprawa dla reportera”  Elżbiety Jaworowicz, a o godz. 22:25 „Warto rozmawiać”, redaktora Jana.

Jest też kilka filmów, które są, ale już z lekka nudzą swoją obecnością. Niemniej, może chcecie wiedzieć, że są: w Stopklatka TV o godz. 20:00 "Uwikłanie" wg Zygmunta Miłoszewskiego, w TV Puls o godz. 20:00 "American Pie 2" i o godz. o godz. 22:15 "Druhny", w Polsat o godz. 23:15 przygodowy film "Witajcie w dżungli", w TVN 7 o godz. 23:15 horror "Nieproszeni goście", a w TVP 2 o godz. 23:35 sensacja "Cios poniżej pasa". I jeszcze coś dobrego, czyli w Canal+ o godz. 21:00 premiera dwóch odcinków serialu "Upadek królestwa".

Jutro Polecaj na piątek, a dzisiaj dobrego życzę czwartku.

FILM

TVP Kultura godz. 21:00

Pozycja dziecka (Pozitia copilului) - dramat obyczajowy, Rumunia 2013, reż. Calin Peter Netzer, wyk. Luminita Gheorghiu, Bogdan Dumitrache, Natasa Raab, Ilinca Goia (112 min)

Pani Cornelia jest kobietą sukcesu, jednak jej własny syn, Barbu, jej unika. Gdy ów powoduje wypadek, mama postanawia użyć wszystkich środków, by ochronić go przed karą. NIEZŁE, I NA BARDZO POWAŻNIE.

TVN 7 godz. 21:00

Jestem na tak (Yes Man) - komedia romantyczna, USA/Australia 2008, reż. Peyton Reed, wyk. Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper, John Michael Higgins (104 min)

Niepoprawny pesymista Jim Carrey za radą przyjaciela dołącza do stowarzyszenia, którego ideą jest pozytywne myślenie i zgadzanie się na wszystko. Bo mają iść przez życie nie odpuszczając żadnej okazji, którą stawia przed nimi życie. I okazuje się, że to działa. Chociaż sprawia też trochę problemów. INSPIRUJĄCO ZABAWNE, CHOCIAŻ BOLEŚNIE PRZEWIDYWALNE.

TV 4 godz. 21:00

Wojna Harta (Hart's War) - dramat wojenny, USA 2002, reż. Gregory Hoblit, wyk. Bruce Willis, Colin Farrell, Cole Hauser, Marcel Iures (125 min)

Rzecz się w niemieckim obozie dla jeńców dzieje, do którego trafia tytułowy porucznik Hart. A w obozie między żołnierzami narasta konflikt w związku z tajemniczym morderstwem sierżanta. I zaczyna się proces, który jest jednocześnie pojedynkiem Bruce’a Willisa i Colina Farrella. JEST CO OGLĄDAĆ.

 

TVP 2 godz. 21:45

13. dzielnica: Ultimatum (Banlieue 13: Ultimatum) - film sensacyjny, Francja 2009, reż. Patrick Alessandrin, wyk. Cyril Raffaelli, David Belle, Daniel Duval, Elodie Yung (97 min)

Otóż mieszanka sensacji z poważnym kinem społecznym, bo rzecz w tym, że szef tajnej policji dąży do wyburzenia dzielnicy, w rządzą gangi. Ale za to bojownik o prawa mieszkańców i kapitan policji chcą dzielnicę przed zgładzeniem uratować. Z SENSEM.

Kino Polska godz. 22:25

Na srebrnym globie - film SF, Polska 1989, reż. Andrzej Żuławski, wyk. Jerzy Trela, Andrzej Seweryn, Iwona Bielska, Jerzy Grałek (158 min)

Jedno z dzieł wielkich pana Andrzeja Żuławskiego. Niełatwe, ale oczywiście z przesłaniem. Takim mianowicie – moim zdaniem – że nigdy nie będzie lepiej, bo historia ludzkości, to historią manipulacji, przemocy i zagłady i zawsze będzie się powtarzało to samo. Oto grupa kosmonautów rusza w poszukiwaniu lepszego świata i odnajduje planetę, na której zakładają nadmorską osadę, i rozmnażają się dając początek nowej cywilizacji. A po latach ich potomkowie wchodzą w konflikt z mieszkającymi po drugiej stronie globu rodowitymi mieszkańcami. WARTO ZOBACZYĆ.

 

HBO godz. 22:25

Pułapka (Caught) - thriller, USA 2015, reż. Maggie Kiley, wyk. Anna Camp, Stefanie Scott, Sam Page, Amelia Rose Blaire (82 min)

Premiera w telewizorze. Bardzo średni, chociaż momentami mogący przestraszyć thriller, w którym zdradzona żona chce dać nauczkę kochance męża, ale tak się nakręca, że sytuacja wymyka się spod kontroli. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

 

TVN godz. 22:30

Władcy ognia (Reign of Fire) - film SF, USA/Irlandia/Wielka Brytania 2002, reż. Rob Bowman, wyk. Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Christian Bale, Gerard Butler (100 min)

Ludzie żyją w podziemnych schronach, a na powierzchni Ziemi panują smoki. Przybycie grupy Amerykanów, którzy twierdzą, że znają sposób na wybawienie świata od bestii, przerywają tę ludzką wegetację. ZADZIWIAJĄCO NIEZŁE.

Ale kino+ godz. 22:45

Jesteśmy tym, co jemy (Somos lo que hay) - thriller, Meksyk 2010, reż. Jorge Michel Grau, wyk. Francisco Barreiro, Miriam Balderas, Adrián Aguirre, Carmen Beato (115 min)

Kiedy ojciec rodziny umiera, osierocone nastolatki muszą przejąć jego obowiązki. Co jest o tyle trudne, że są kanibalami i żywią się wyłącznie ludzkim mięsem. Muszą więc nauczyć się przygotowywania rytuałów i polowania. I TO JEST ZABÓJCZO NIEZŁE.

 

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

Mr. Robot - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Rami Malek, Carly Chaikin, Portia Doubleday, Martin Wallström (2x62 min)

Jeszcze raz od nowa. Zdobywca Złotych Globów 2016 i uznany za najlepszy serial 2015 roku. Poza tym nagroda Amerykańskiej Gildii Scenarzystów i kilka nominacji do Emmy. No i wielkie szaleństwo fanów, głównie internetowe, którzy kibicowali bohaterom i chętnie by mu pomogli. Rzecz jest bowiem o cierpiącym na fobię społeczną programiście, który brata się z anarchistą i hakerem, i dzięki  umiejętnościom swoim pomóc może temuż zniszczyć korporacyjną Amerykę. Zaskakująca forma, szalona treść i sens. SPECYFICZNE, ALE WARTO ZOBACZYĆ.

DOKUMENT

TVP Historia godz. 20:35

Wcielenia zła (Evolution of Evil) - serial dokumentalny, Niemcy 2015 (50 min)

Pierwsza z dziesięciu części specyficznej galerii koszmarnych despotów w najnowszej historii. Większość z nich, to bezlitośni psychopaci, chciwi, okrutni, a czasem po prostu szaleni. I wszystkim udało się przejąć kontrolę nad swoimi krajami i terroryzować swoich poddanych. W odcinku pierwszym sylwetka prezydenta Haiti dr. Franois Duvaliera, znanego jako Papa Doc. KOSZMARNE, ALE WARTO WIEDZIEĆ.

TVP 1 godz. 23:35

Odgłosy tortur (Sound of Torture) - film dokumentalny, Izrael/Egipt/Szwecja 2013, reż. Keren Shayo (58 min)

Dokument o sytuacji uchodźców z Erytrei, o tysiącach erytrejskich uchodźców, którzy uciekają do Izraela. I o tym, że od 2009 r. beduińscy przemytnicy porywają ludzi na pustyni. WSTRZĄSAJĄCE, ALE WIEDZIEĆ WARTO.