Program TV na dziś: premierowo "Steve Jobs", "Jak wytresować smoka 2" i "Czarownica" [POLECAJ TV - 29.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 29.10

Nie ma co długich pisać wstępów, więc spoza listy dodam tylko, że w TVP Kultura o godz. 22:30 do posłuchania koncert Queen „Hungarian Rhapsody” z roku 1986, a w TVN o godz. 20:00 już na żywo odcinek talent show „Mam talent”. I kilka filmów: w TVN 7 o godz. 19:00 "Uwierz w ducha", w TV Puls o godz. 20:00 "Rambo 3", w Paramount od godz. 20:00 wieczór kosmiczny, czyli najpierw "Star Trek: Nemezis", a o godz. 22:25 "Star Trek: Rebelia", w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Grawitacja" z Sandrą Bullock, w AXN o godz. 22:00 "Django" Quentina Tarantino, w HBO o godz. 22:10 "Ant-Man", w TV 4 o godz. 23:00 "Milczenie owiec", a w TVN 7 o godz. 23:55 "Morderstwo doskonałe".
Polecaj na niedzielę znajdziecie tu jutro, a dzisiaj udanej życzę soboty.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Oko (The Eye) - horror, USA 2008, reż. David Moreau, Xavier Palud, wyk. Jessica Alba, Alessandro Nivola, Parker Posey, Rade Serbedzija (92 min)

Niewidoma od wczesnego dzieciństwa skrzypaczka zostaje poddana zabiegowi przeszczepu rogówki. Operacja kończy się sukcesem i pani stopniowo odzyskuje wzrok. Ale jednocześnie widzi mroczne postaci i dziwne zdarzenia. Chcąc wyjaśnić zagadkę halucynacji, dziewczyna chce sprawdzić, od kogo pochodziła rogówka. BO JEST JESSICA ALBA (I TYLKO DLATEGO).

Polsat godz. 20:05

Jak wytresować smoka 2 (How to Train Your Dragon 2) - film animowany, USA 2014, reż. Dean DeBlois (102 min)

Część druga, i też niezła. Oto bezwzględny Drago planuje stworzenie smoczej armii, zatem Czkawka razem z rodziną i przyjaciółmi musi stawić mu czoła. BANAŁ, ALE DOBRZE BAWI.

TVP Kultura godz. 20:20

Poradnik pozytywnego myślenia (Silver Linings Playbook) - komediodramat, USA 2012, reż. David O. Russell, wyk. Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver (122 min)

Upraszczając, po ośmiu miesiącach terapii pan Solatano wraca do domu, z planem życia w oparciu o nauki wyniesione z grupy wsparcia. Ale rzecz, która już sama w sobie łatwa nie jest, staje się jeszcze trudniejsza gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa. Bardzo przyjazny film i robiący bardzo dobrze na ewentualne smutki. ROBI DOBRZE.

 

Canal+ godz. 21:00

Steve Jobs - dramat biograficzny, Wielka Brytania/USA 2015, reż. Danny Boyle, wyk. Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels (117 min)

Premiera w telewizorze. Fabularna historia Steve'a Jobsa, czyli pana od Appla i gadżetów, które uważane są za szczyt dobrego smaku i pomysłowości, ale co najważniejsze, za sprawą których zmienia się nasze życie bardzo. Pan był ponoć geniuszem i wizjonerem, ale człowiekiem mocno specyficznym, więc – chociaż nie mogę tego zagwarantować własnym słowem, bo filmu nie widziałem – BYĆ MOŻE WARTO TO ZOBACZYĆ.

 

TVP 1 godz. 21:25

Wyjazd integracyjny - komedia obyczajowa, Polska 2011, reż. Przemysław Angerman, wyk. Tomasz Kot, Jan Frycz, Katarzyna Glinka, Tomasz Karolak (86 min)

Wielki Wąż 2011 dla najgorszego polskiego filmu. Korporacja organizuje weekend integracyjny, co stało się dla scenarzysty i reżysera całkiem niezłym sposobem na upokorzenie kwiatu naszego aktorskiego świata. ŻENUJĄCO NIEŚMIESZNE.

TVN 7 godz. 21:35

Dzień Dobry TV (Morning Glory) - komedia obyczajowa, USA 2010, reż. Roger Michell, wyk. Rachel McAdams, Harrison Ford, Diane Keaton, Jeff Goldblum (107 min)

Kolejna opowieść z cyklu żuraw, czapla i szczęśliwe zakończenie. Tym razem to ludzie dorośli już bardzo, a rzecz dzieje się w telewizji śniadaniowej, do której skierowano bardzo znanego, szanowanego i poważnego dziennikarza od spraw najważniejszych. I jemu się to nie podoba, ale na złość partnerce będzie się starał. SYMPATYCZNE, NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

TVN godz. 21:55

Czarownica (Maleficent) - film fantasy, USA/Wielka Brytania 2014, reż. Robert Stromberg, wyk. Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley, Lesley Manville (97 min)

W akcie zemsty Angelina Jolie jako Diabolina, która była niegdyś dzielną i dobrą dziewczyną, ale zło świata tego ją zmieniło, rzuca klątwę na nowo narodzoną córkę władcy wrogiego królestwa, Aurorę. A potem zaczyna przemyśliwać, że rzeczona Aurora może przyczynić się do końca wszystkich sporów. Wizualnie bardzo dobrze jest, ale SCENARIUSZ CHYBA NIE WYTRZYMAŁ I PĘKŁ.

 

Ale kino+ godz. 21:55

Zodiak (Zodiac) - film kryminalny, USA 2007, reż. David Fincher, wyk. Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards, Robert Downey Jr. (155 min)

Psychopatyczny morderca koniecznie chce na zwrócić na siebie uwagę świata, i robi to w charakterystyczny dla psychopatów sposób. Jego tożsamość można będzie ustalić kiedy komuś uda się odszyfrować kod zawarty w listach. A potem to już świetnie zagrane starcie ciał i umysłów A najbliższy rozwiązania zagadki mordercy jest rysownik dowcipów politycznych. POD WYSOKIM NAPIĘCIEM.

TVP 1 godz. 23:05

Drogówka - dramat kryminalny, Polska 2013, reż. Wojciech Smarzowski, wyk. Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska, Eryk Lubos (112 min)

Pierwsza część filmu to pijacka prezentacja środowiskowa policjantów z drogówki, a druga, to kryminalny rollercoaster. A całość to świetny film. Gdy jeden z policjantów ginie w tajemniczych okolicznościach, sierżant Król zostaje oskarżony o morderstwo i próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa on prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy. Nagrody, umiłowanie krytyki i kinowej widowni. Oglądając trudno mówić o wielkiej przyjemności, ale KAWAŁ KINA.

TVP HD godz. 23:30

Nie do przebaczenia (The Unforgiven) - western, USA 1960, reż. John Huston, wyk. Audrey Hepburn, Burt Lancaster, Charles Bickford, Audie Murphy (116 min)

Johna Hustona western o walce Indian z białymi osadnikami. Rzecz się dzieje w Teksasie w 1850 roku. Indianie próbują siłą odebrać swoją młodą krewną białym osadnikom, którzy przygarnęli ją kiedy była dzieckiem. Dochodzi więc do walki, ale okaże się, że cała sprawa jest częścią intrygi pewnego bardzo złego gościa. Treść i forma przykurzone już nieco mocniej niż nieco, ale jednak to POZYCJA KLASYCZNA.

TVP 2 godz. 00:00

Osaczeni (Entrapment) - film sensacyjny, USA/Niemcy/Wielka Brytania 1999, reż. Jon Amiel, wyk. Sean Connery, Catherine Zeta-Jones, Ving Rhames, Will Patton (108 min)

Jeden z najlepszych złodziei dzieł sztuki staje się głównym podejrzanym w sprawie kradzieży bezcennego obrazu Rembrandta. Towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła panią detektyw Virginię Baker, by rozpracowała włamywacza i złapała go na gorącym uczynku. Co może okazać się nienajlepszym pomysłem tegoż Towarzystwa. DO ZOBACZENIA.

TVN godz. 00:00

Jeździec bez głowy (Sleepy Hollow) - horror, USA/Niemcy 1999, reż. Tim Burton, wyk. Johnny Depp, Christina Ricci, Miranda Richardson, Jeffrey Jones (105 min)

W ostatnim roku XVIII wieku pan detektyw, Ichabod Crane przybywa do małej holenderskiej osady Sleepy Hollow, by rozwiązać sprawę zagadkowych morderstw. Wszystkie ofiary mają odcięte głowy. Okoliczni mieszkańcy zgodnie twierdzą, że sprawcą jest jeździec bez głowy. A film, to kolejny fajny przykład zrozumienia i przyjemności we współpracy Tima Burtona z Johnnym Deppem. Chociaż bywały lepsze. WARTO ZOBACZYĆ.

SERIAL

HBO 3 godz. 21.00

Ash kontra martwe zło (Ash vs Evil Dead) - serial grozy, USA 2015, reż. Sam Raimi, wyk. Bruce Campbell, Ray Santiago, Jill Marie Jones, Lucy Lawless (10x30 min)

Jeszcze raz od nowa i to cały za jednym zamachem, ociekający krwią i zdobiony specyficznym, ale za to wybornym humorem serial nie tylko grozy. Czyli kontynuacja kultowych filmów „Martwe Zło” i „Armia ciemności”. Główny bohater, Ash wraca po trzydziestu latach, aby ponownie zmierzyć się z siłami ciemności. Więcej przeczytacie i moim osobnym o serialu tekście. (http://www.wtelewizji.pl/premiera-ash-kontra-martwe-zlo#.Vt61yeyyOm4) ŚWIETNA ROBOTA I ŚWIETNA ZABAWA.

 

FOX godz. 23:00

The Walking Dead 7 - serial grozy, USA 2016-2017, wyk. Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Melissa McBride, Norman Reedus (60 min)

Jeszcze jedna powtórka odcinka pierwszego, czyli otwarcie serii siódmej opowieści o grupa ocalałych ludzi próbuje ułożyć sobie życie w czasach apokalipsy zombie. Próbują i próbują, gadają i gadają, a teraz już ostatecznie okaże się, że to nie zombie, a ludzie są ich największymi wrogami. CIĄGLE DZIAŁA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:00

Stalin kontra Trocki - wojna światów (Stalin - Trotsky: A Battle To Death) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Marie-Laurence Rincé (52 min)

20 sierpnia 1940 r. z rozkazu Józefa Stalina został zamordowany Lew Trocki. Było to konsekwencją ideologicznego pojedynku między dwoma wizjami komunizmu, ale przede wszystkim paranoi Stalina i jego strachu, że ktoś mógłby ograniczać jego władzę. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

Planete+ godz. 22:00

Oskar Kolberg - życie i pasja - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Ewa Rozwadowska, Joanna Fido (43 min)

Znani etnografowie, muzykolodzy i muzycy opowiadają o pasji i pracy Oskara Kolberga, którego dorobek wykorzystywany jest przez wielu artystów. CIEKAWOŚĆ JEST.