Program TV na dziś: premierowo radosny "Zwierzogród" lub "Kowboje i obcy" do zabawy [POLECAJ TV - 30.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 30.10

Zaczniemy oczywiście kilkoma specjałami spoza listy. W TVP Polonia, szkoda że tak późno, o godz. 23:25 „Pejzaż bez ciebie - Marek Grechuta”, czyli wspominkowy koncert z 2015 roku, w TVP Kultura od godz. 17:15 „Niedziela z Piwnicą pod Baranami”, czyli najpierw rozmowa, a od godz. 18:05 koncert „40 lat Piwnicy pod Baranami” z 1997 roku. I jeszcze jedne urodziny, czyli w TVP 2 o godz. 23:55 muzyczne „80-lecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego”

Do tego w TVP 1 o godz. 20:25 premierowy odcinek „Rancza”, a w Polsacie o godz. 20:05 kolejne wydanie „Kabaretu na żywo”. Tym razem pod tytułem „Wsi spokojna, wsi wesoła”.

Jutro zaproszę do Polecaja na poniedziałek, a tymczasem przyjemnej niedzieli życzę.

TEATR TELEWIZJI

TVP 2 godz. 23:05

Wizyta - sztuka Radosława Paczochy, Polska 2015, reż. Agnieszka Maskovic, wyk. Dawid Ogrodnik, Krzysztof Stelmaszyk, Ewa Wencel, Danuta Nagórna (43 min)

W ramach Studia Teatralnego Dwójki sztuka Radosława Paczochy o młodym jeszcze człowieku, który po latach spędzonych w wielkim mieście wraca w rodzinne strony i do rodzinnego domu, żeby poukładać sobie życie na nowo, i dogadać się ze samym sobą. Co nie będzie łatwe, bo będzie musiał też zmierzyć się z duchami zmarłych oraz z własnym obsesyjnym przeczuciem własnej śmierci. PRZEKOMBINOWANE NIEPOTRZEBNIE TROCHĘ, ALE MOŻE ZADZIAŁAĆ.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Kowboje i obcy (Cowboys & Aliens) - film SF, USA 2011, reż. Jon Favreau, wyk. Daniel Craig, Olivia Wilde, Harrison Ford, Sam Rockwell (110 min)

Rewolwerowiec Daniel Craig budzi się na pustyni, nie pamiętając wydarzeń z przeszłości. Za to na nadgarstku ma jakieś dziwne coś, co później okaże się pomocne w walce z kosmitami, bo trzeba będzie z nimi walczyć. W towarzystwie Harrisona Forda, który jak wiemy miał już w swojej karierze do czynienia z kosmitami, a tu się im nie może nadziwić. A tak na serio, BARDZO DOBRE WIDZIADŁO.

TVP Kultura godz. 20:00

Przesłuchanie - dramat polityczny, Polska 1982, reż. Ryszard Bugajski, wyk. Krystyna Janda, Janusz Gajos, Adam Ferency, Olgierd Łukaszewicz (111 min)

Prosta kobieta, piosenkarka kabaretowa, upita pewnego wieczoru w restauracji przez dwóch mężczyzn trafia do więzienia, a tu milicjanci żądają, by złożyła zeznania obciążające majora Olchę. No cóż, film legenda, przez władze PRL określany jako "najbardziej antykomunistyczny film w historii", i ładnych kilka lat przeleżał się na półce. MOCNE, BOLI, I WCIĄŻ DOBRA LEKCJA HISTORII.

TV Puls godz. 20:00

Wybuchowa para (Knight and Day) - komedia sensacyjna, USA 2010, reż. James Mangold, wyk. Tom Cruise, Cameron Diaz, Peter Sarsgaard, Jordi Molla (101 min)

Tajny agent czeka na samolot do Bostonu i na lotnisku wpada mu w oko atrakcyjna blondynka. A ich każdy ruch śledzi oficer FBI. Tak piętrowa intryga. Chyba do śmiechu, ale trzeba się tego domyślić. WIĘC ŚREDNIO (za to spot promocyjny TV Puls wysmażyła taki, że pozwoliłem sobie zwrócić uwagę na mały szczegół).

 

TVP 2 godz. 20:05

Osaczeni (Entrapment) - film sensacyjny, USA/Niemcy/Wielka Brytania 1999, reż. Jon Amiel, wyk. Sean Connery, Catherine Zeta-Jones, Ving Rhames, Will Patton (108 min)

Jeden z najlepszych złodziei dzieł sztuki staje się głównym podejrzanym w sprawie kradzieży bezcennego obrazu Rembrandta. Towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła panią detektyw Virginię Baker, by rozpracowała włamywacza i złapała go na gorącym uczynku. Co może okazać się nienajlepszym pomysłem tegoż Towarzystwa. DO ZOBACZENIA.

HBO godz. 20:10

Zwierzogród (Zootopia) - film animowany, USA 2016, reż. Byron Howard, Rich Moore (108 min)

Premiera w telewizorze, czyli sprytna i zabawna animacja z tytułowego miasteczka zamieszkanego wyłącznie przez zwierzęta, to którego przyjeżdża Judy Hops, pierwsza w historii królica zatrudniona w policji. A przyjeżdża, żeby rozwiązać kryminalną oczywiście zagadkę. A po polsku mówią w filmie m.in. Julia Kamińska, Krzysztof Stelmaszyk i Barbara Kurdej-Szatan. NA DOBRY WIECZÓR DOBRA ZABAWA.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Więzy krwi (Blood Ties) - dramat kryminalny, Francja/USA 2013, reż. Guillaume Canet, wyk. Clive Owen, Billy Crudup, Marion Cotillard, Mila Kunis (122 min)

Z Clivem Owenem i Milą Kunis. Całkiem niezła, ale rutyna. Oto mamy dwóch braci. Jeden właśnie wychodzi z więzienia po karze za zabójstwo, a drugi jest policjantem, który teraz się nim zaopiekował. Ale prędzej czy później muszą się spotkać. Tym dramatyczniej, że oni naprawdę są dla siebie ważni. NIEGŁUPIE I BARDZO DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

 

TVP Kultura godz. 22:05

Pieśń weselna (Le chant des mariées) - dramat obyczajowy, Francja/Tunezja 2008, reż. Karin Albou, wyk. Lizzie Brocheré, Najib Oudghiri, Simon Abkarian, Olympe Borval (100 min)

Tunezja w latach 40. słusznie minionego wieku. W niewielkim mieście zgodnie żyją sobie zgodnie Żydzi i Muzułmanie. I zgodnie przyjaźnią się nastolatki Nour i Myriam. Ale i ta przyjaźń i ogólna zgoda na wielką wystawiona zostaje próbę gdy przychodzą zbrojnie Niemcy i zaczynają prześladowania ludności żydowskiej. TRUDNA SPRAWA.

Polsat godz. 22:05

Dystrykt 9 (District 9) - film SF, USA/Nowa Zelandia/Kanada 2009, reż. Neill Blomkamp, wyk. Sharlto Copley, Nathalie Boltt, William Allen Young, John Sumner (112 min)

Zrealizowane z sensem w formie reportażu. Jakiś czas temu nad Ziemię nadlecieli obcy. Okazało się, że z powodu awarii nie mogą wrócić do siebie, a zasymilować się nie dali rady. Stworzono więc dla nich specjalny obóz, na wzór obozów uchodźców, który w krótkim czasie stał się miastem bezprawia. Organizacja zarządzająca tym miejscem postanawia przenieść go w inne miejsce, więc zaczyna się brutalne czyszczenie. A dowodzący akcją człowiek wpada w tarapaty. BRUDNE, SZYBKIE I przy okazji DO NAMYSŁU.

TVP 1 godz. 22:25

Joe Black (Meet Joe Black) - melodramat, USA 1998, reż. Martin Brest, wyk. Brad Pitt, Anthony Hopkins, Claire Forlani, Jake Weber (173 min)

Historia bogatego biznesmena, którego pełne wygód życie zostaje zagrożone w momencie pojawienia się tajemniczego młodego mężczyzny. Przybysz ów okazuje się być uosobieniem śmierci, a między panami rozpoczyna się frapująca gra. W której stawką jest nie tylko piękna kobieta. Wiem, że to głupio brzmi, ale naprawdę INTRYGUJĄCE, TYLE ŻE JUŻ BARDZO ZGRANE.

TVN godz. 22:30

Hobbit: Pustkowie Smauga (The Hobbit: The Desolation of Smaug) - film fantasy, USA/Nowa Zelandia 2013, reż. Peter Jackson, wyk. Richard Armitage, Ian McKellen, Martin Freeman, Ken Stott (186 min)

W tej - tak jak zawsze niezwykle widowiskowej - Hobbit Bilbo kontynuuje podróż przez Śródziemie, żeby odzyskać Erebor, dawne królestwo krasnoludów. I tak przemierzając kolejne krainy, coraz bliżej jest siedziby Smauga. Nawet jeśli się nie lubi fantasy i baśniowych światów, to warto zobaczyć choćby dla realizacji, bo to po prostu pięknie jest zrobione dzieło. EFEKTOWNE I Z SENSEM.

TV 4 godz. 22:40

Żelazna Dama (The Iron Lady) - dramat biograficzny, Wielka Brytania/Francja 2011, reż. Phyllida Lloyd, wyk. Meryl Streep, Jim Broadbent, Anthony Head, Iain Glen (105 min)

Wybitna Meryl Streep w bardzo niezłym głównie za jej właśnie sprawą filmie o pani Margaret Teacher, w którym zaglądamy i za kulisy brytyjskiej polityki i do jej prywatnego życia. DUŻA CIEKAWOŚĆ. 

 

TVP Historia godz. 23:55

Ludzie i bestie (Lyudi i zveri) - dramat obyczajowy, ZSRR/Niemcy 1962, reż. Siergiej Gierasimow, Lutz Köhlert, wyk. Nikołaj Jeremienko St., Żanna Bołotowa, Tatiana Gawrilowa, Karla Assmus (96 min)

Po latach przebywania poza krajem pan Aleksiej wraca do domu. Wśród bliskich czuje się obco, bo się od nich mentalnie odkleił. W końcu opuszcza ich, i wybiera się do Kijowa. A tam poznaje podróżnika i jego córkę, Tanię, którym jako pierwszym opowiada o swoich ciężkich przeżyciach z przeszłości. Pierwsza z dwóch części. KAWAŁ KINA. WIELKI KAWAŁ.

SERIAL

HBO 3 godz. 21:00

Pakt - serial sensacyjny, Polska 2015, reż. Marek Lechki, wyk. Marcin Dorociński, Edward Linde Lubaszenko, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz (2x55 min)

Jeszcze raz od nowa sensacyjna produkcja HBO na podstawie skandynawskiego scenariusza. U nas niestety z mamroczącym i hamletyzującym Marcinem Dorocińskim, ale na szczęście są w serialu też mocniejsze strony, ale ich mało. NUDA NIESTETY, ALE SĄ TACY, KTÓRYM SIĘ PODOBA.

Canal+ godz. 21:30

Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (50 min)

Uwielbiam ten serial, więc premierę każdego odcinka zapowiadam z przyjemnością. Dzisiaj zapraszam na kolejny. WARTO.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Najdziwniejsze sporty świata (Games of Strange) - serial dokumentalny, Austria 2014 (5x25 min)

Pięć z pięciu, czyli cała dokumentalny, nie pozbawiony czasami uszczypliwego poczucia humoru przegląd sportowych dyscyplin, których powstanie związane było ze specyfiką warunków pogodowych, krajobrazu, albo charakterów mieszkańców różnych świata miejsc. INSPIRUJĄCE I Z PRZYJEMNOŚCIĄ.