Program TV na dziś: "Uprowadzona 2", "Crimson Peak. Wzgórze krwi" albo "Hamlet" [POLECAJ TV - 31.10.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 31.10

Nie ma co przedłużać. Do listy, na której znajdziecie sporo fajnych rzeczy dorzucę we wstępie tylko krótką animację „Witkacego wywoływanie duchów” z 1989 roku. Polecaj na wtorek będzie we wtorek, a tymczasem poniedziałku życzę udanego.

TEATR TELEWIZJI

TVP 1 godz. 20:35

Hamlet - sztuka Williama Szekspira, Wielka Brytania/Japonia/USA 2008, reż. Gregory Doran, wyk. David Tennant, Patrick Stewart, Penny Downie, Oliver Ford Davies (180 min)

Telewizyjna wersja przedstawienia, które miało premierę z Royal Shakespeare Company z 2008 roku. Ja - przyznam ze skruchą - tej inscenizacji nie znam, ale krytycy określili ją jako „elektryzującą w warstwie kryminalnej, ale nie pozbawioną również elementów humorystycznych”. Więc może i ja polubię „Hamleta”. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

 

FILM

TV Puls godz. 20:00

Hulk (The Hulk) - dramat SF, USA 2003, reż. Ang Lee, wyk. Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Josh Lucas (133 min)

Podczas eksperymentu naukowego Bruce Banner przyjmuje śmiertelną dawkę promieniowania gamma. Wkrótce zaczyna tracić świadomość i odczuwać czyjąś obecność we własnym ciele. Z KOMIKSU WZIĘTE, WYŁĄCZNIE DLA FANÓW.

TVN 7 godz. 20:00

Rezolucja 819 (Résolution 819) - dramat obyczajowy, Francja/Polska/Włochy 2008, reż. Giacomo Battiato, wyk. Benoit Magimel, Hippolyte Girardot, Karolina Gruszka, Hristo Shopov (95 min)

O bardzo ważnych sprawach, ale niestety bardzo średni film, czyli rzecz o badaniach prowadzonych przez naszą lekarkę Klarę Górską i francuskiego policjanta, w celu odnalezienia i identyfikacji zwłok osób zamordowanych w Srebrenicy w 1995 roku. KU PRZESTRODZE.

Cinemax godz. 20:00

Ghadi - komediodramat, Liban 2013, reż. Amin Dora, wyk. Georges Khabbaz, Rodrigue Sleiman, Lara Rain, Emmanuel Khairallah (98 min)

Zaskakująco niezły film o państwu mieszkającym z upośledzonym synem – tytułowym Ghadim – w nadmorskim miasteczku, i ich sąsiadach, którzy nie mogą pojąć choroby dziecka. Ale głównie o tacie, który na głowie staje, żeby uchronić młodziana przed społecznym wykluczeniem i ludzką nienawiścią. DOBRE TO JEST.

 

Polsat godz. 20:10

Uprowadzona 2 (Taken 2) - film sensacyjny, Francja 2012, reż. Olivier Megaton, wyk. Liam Neeson, Famke Janssen, Maggie Grace, Leland Orser (92 min)

Liam Neeson wraca do tematu. Poprzednio porwana jego córka, więc zabił wszystkich, którzy poważyli się podnieść na nią rękę. Tym razem porwany zostaje on i żona jego, a córce udaje się prysnąć. Ale finał jest ten sam, czyli giną wszyscy źli ludzie. MOCNA RZECZ.

 

TVP Kultura godz. 20:20

Wenecja - dramat obyczajowy, Polska 2010, reż. Jan Jakub Kolski, wyk. Marcin Walewski, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Agnieszka Grochowska (114 min)

Na podstawie opowiadania „Sezon w Wenecji” Włodzimierza Odojewskiego. Oczami 11-letniego chłopca widziane życie w sennym majątku, które upływa dorosłym na rozmowach o zbliżającej się wojnie. Nie wiem na czym miałaby polegać wyjątkowość tego filmu. Jeśli ja miałbym wybrać jego cechę najważniejszą, to... NUDA.

TNT godz. 21:00

W krzywym zwierciadle: Wakacje (Vacation) - komedia, USA 1983, reż. Harold Ramis, wyk. Chevy Chase, Beverly D'Angelo, Imogene Coca, Anthony Michael Hall (115 min)

Pierwsza z familijnie zabawnej opowieści o rodzinie Grizłoldów, której głową jest zapracowany ojciec, chcący wakacyjnym wypadem na drugi koniec Stanów do parku rozrywki wynagrodzić dzieciom i żonie to, że tak mało obecny jest na co dzień w ich życiu. Żeby mogli więcej czasu spędzić ze sobą, zamiast samolotem, zabiera rodzinę w podróż samochodem, co oczywiście implikuje szereg zabawnych sytuacji. PROSTA, ALE ŚWIETNA ZABAWA.

Canal+ godz. 23:00

Crimson Peak. Wzgórze krwi (Crimson Peak) - horror, USA/Kanada 2015, reż. Guillermo del Toro, wyk. Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Charlie Hunnam (113 min)

Premiera w telewizorze. Mroczne są lata wieku XIX, a w nich młoda pisarka, która zgadza się zostać żoną sir Thomasa Sharpe'a. I jedzie pani, by z mężem i zaborczą siostrą jego zamieszkać w cokolwiek strasznej posiadłości, która w murach makabryczne skrywa tajemnice. A poza tym pan mąż chyba nie do końca jest tym, za kogo ma go pani pisarka. SĄ DŁUŻYZNY, ALE TO SIĘ OGLĄDA.

 

TVN godz. 23:30

Władcy ognia (Reign of Fire) - film SF, USA/Irlandia/Wielka Brytania 2002, reż. Rob Bowman, wyk. Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Christian Bale, Gerard Butler (100 min)

Ludzie żyją w podziemnych schronach, a na powierzchni Ziemi panują smoki. Przybycie grupy Amerykanów, którzy twierdzą, że znają sposób na wybawienie świata od bestii, przerywają tę ludzką wegetację. ZADZIWIAJĄCO NIEZŁE.

TVP Kultura godz. 00:00

Kobieta-wąż (The Reptile) - horror, Wielka Brytania 1966, reż. John Gilling, wyk. Jaqueline Pearce, Jennifer Daniel, Noel Willman, Ray Barrett (90 min)

W ramach, a właściwie otwarcie wspaniałego cyklu, który chciałbym, żeby dłuuuuuuugo się nie kończył, czyli "Horrory Hammera”. Hammer, to taka legendarna, mocno specjalistyczna i mocno charakterystyczna brytyjska założona w 1934 roku wytwórnia filmowa, o której więcej dowiecie się z krótkiego wprowadzenia przed emisją. A ten horror to film tej wytwórni klasyczny, i uznawany przez znawców tematu, za jeden z najlepszych. I ciekawostka jeszcze, w tych samych dekoracjach i prawie równolegle reżyser kręcił drugi horror dla tej samej wytwórni, „Plaga Upiorów”. Naprawdę WARTO SIĘ DAĆ POSTRASZYĆ.

 

TVN 7 godz. 00:10

Ostrza chwały (Blades of Glory) - komedia, USA 2007, reż. Josh Gordon, Will Speck, wyk. Will Ferrell, Jon Heder, Will Arnett, Amy Poehler (93 min)

Will Ferrell jak zawsze na granicy smaku i przekraczając granice pastiszu o dwóch skłóconych na śmierć i życie łyżwiarzach figurowych, dla których jedyną szansą na występ olimpijski jest start jako para. Sztuka dla sztuki i śmiech dla śmiechu, ale za to tak głupie, że aż zabawne, plus zawsze na mnie działająca świetnie Amy Poehler. DO ŚMIECHU BARDZO.

SERIAL

AXN godz. 21:00

Skorpion 3 (Scorpion) - serial sensacyjny, USA 2016, wyk. Elyes Gabel, Katharine McPhee, Eddie Kaye Thomas, Jadyn Wong (44 min)

Premiera drugiego odcinka trzeciej serii. Serial niczego nie urywa niestety, ale krzywdy nie robi. Oto geniusz komputerowy do spółki z sobie podobnymi rozwiązuje skomplikowane problemy, na które narażony jest współczesny świat. DO ZOBACZENIA.

FOX godz. 22.00 (powt. godz. 23:00)

The Walking Dead 7 (2): Studnia - serial grozy, USA 2016, wyk. Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Melissa McBride, Norman Reedus (55 min)

Premiera odcinka drugiego siódmej serii opowieści o tym jak grupa ocalałych ludzi próbuje ułożyć sobie życie w czasach apokalipsy zombie. Próbują i próbują, gadają i gadają, a teraz już ostatecznie okaże się, że to nie zombie, a ludzie są ich największymi wrogami. CIĄGLE DZIAŁA.

13 Ulica godz. 23:00

Bosch (Bosch 2) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (60 min)

Premiera odcinka piątego rewelacyjnego serialu kryminalnego, który uwielbiam od odcinka pierwszego serii pierwszej. NAMAWIAM BARDZO.

DOKUMENT

Canal+ godz. 20:00

The Beatles vs. The Rolling Stones - film dokumentalny, Francja 2016, reż. Michaël Prazan (52 min)

Z 2016 roku film w reżyserii Michaela Prazana i Christiane Ratiney, czyli film o rywalizacji dwóch legendarnych zespołów, w którym wypowiadają się reżyserzy, szefowie fanklubów oraz przyjaciele artystów.

National Geographic godz. 20:00

Geniusz na złej drodze (I Am Rebel): Haker rządzi - serial dokumentalny, USA 2016 (60 min)

Rzecz o hakerze Kevinie Mitnicku, który od 1980 roku był poszukiwany przez FBI i  dzięki swoim umiejętnościom aż przez trzy lata wymykał się służbom. CIEKAWOŚĆ.

TVN 7 godz. 22:10

Człowiek na linie (Man on Wire) - film dokumentalny, USA/Wielka Brytania 2009, reż. James Marsh (94 min)

7 sierpnia 1974 nowojorczycy stali się świadkami niezwykłego spektaklu. Na linie rozwieszonej pomiędzy dwiema wieżami World Trade Center, bez żadnego zabezpieczenia spacerował człowiek. I to była tyleż szalona co naprawdę na wielką skalę przeprowadzona operacja. Ja to nie lubię takich popisów, ale FILM NIEZŁY.