Program TV na dziś: "Kwartet", "Pasja", "Zaklinacz koni" i "Zostań, jeśli kochasz" [POLECAJ TV - 1.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 1.11

Do listy, na której znajdziecie sporo fajnych rzeczy, dorzucę we wstępie tylko krótką animację „Witkacego wywoływanie duchów” z 1989 roku w TVP Kultuta o godz. 23:00, w CBS Europa o godz. 19:00 "Bezsenność w Seattle", w TV Puls o godz. 20:00 "Królewna Śnieżka i Łowca", TVN 7 o godz. 20:00 "Poszukiwany” z Jonem Voightem i Jill Hennessy, w TVP Historia o godz. 20:10 "Miasto 44", w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Bodyguard", a w TNT o godz. 22:45 "Siedem". W Polsacie o godz. 19:30 krótka animacja „Shrek ma wielkie oczy”, który chyba powinien być pokazywany wczoraj, a nie teraz, a w Canal+ o godz. 20:40 mecz Ligi Mistrzów Manchester City - FC Barcelona. A inne mecze na innych kanałach NC+.

I jeszcze jedno, czyli w TVP Kultura od godz. 17:05 „Wspominamy Andrzeja Żuławskiego”, czyli filmowe nowele z 1967 roku „Pavoncello” z 1967 roku i o godz. 17:30 „Pieśń triumfującej miłości”. Jednak to co najlepsze znajdziecie na liście.

Jutro Polecaj na środę, a tymczasem udanego życzę rodzinnego wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20.20

Dziady - sztuka Adama Mickiewicza, Polska 1983, reż. Konrad Swinarski, wyk. Jerzy Trela, Zygmunt Józefczak, Anna Polony, Jerzy Stuhr (188 min)

Wielkie otwarcie miesiąca z Jerzym Trelą. Dwuczęściowe przedstawienie jest dokumentalnym zapisem głośnej inscenizacji Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie z 1973 roku. DUŻA RZECZ I CIESZY.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Stare wygi (Old Dogs) - komedia, USA 2009, reż. Walt Becker, wyk. John Travolta, Robin Williams, Kelly Preston, Matt Dillon (84 min)

Dwóch starych, wypróbowanych przyjaciół i biznesowych partnerów, którzy stoją u progu zawodowego sukcesu muszą się zmierzyć z nieoczekiwaną sytuacją. Otóż muszą się zająć siedmioletnimi bliźniakami, owocem romantycznej przygody jednego z nich. Co oczywiście prowadzi do momentami zabawnych sytuacji. POZYTYWNE MYŚLI.

 

Canal+ Film godz. 20:00

Moja miłość (Mon roi) - melodramat, Francja 2015, reż. Maiwenn, wyk. Vincent Cassel, Emmanuelle Bercot, Louis Garrel, Isild Le Besco (125 min)

Premiera w telewizorze, z nagrodą w Cannes za najlepsza? role? kobieca?. Rzecz jest o zwariowanym, szalonym związku pana Georgio, który i pani Tony. On był czarujący, pewny siebie i szarmancki, więc nic dziwnego, że zawrócił w głowie i w sercu dziewczynie. Ale jak już są razem, to się pan zmienia bardzo, a związek z nim okazuje się emocjonalnym, ale uzależniający rollercoaster. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 20:10

Pasja (The Passion of the Christ) - dramat historyczny, USA 2004, reż. Mel Gibson, wyk. James Caviezel, Maia Morgenstern, Monica Bellucci, Francesco De Vito (127 min)

Bardzo krwawa i sugestywnie bolesna filmowa rekonstrukcja 12 ostatnich godzin życia Jezusa. Narrację przeplatają sceny z młodości Chrystusa. Arcykapłani domagają się ukrzyżowania, a potem już sama męka. Ale jeśli jesteście zainteresowani tematem, to w National Geographic o godz. 21:00 premiera, którą powinniście obejrzeć bardziej. BOLEŚNIE SUGESTYWNE.

TVP 2 godz. 20:10

Zostań, jeśli kochasz (If I Stay) - melodramat, USA 2014, reż. R.J. Cutler, wyk. Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Jamie Blackley, Joshua Leonard (102 min)

Wiolonczelistka ma szansę rozwijać talent w elitarnej Juilliard School, ale wiąże się to z wyjazdem i rozstaniem z ukochanym. A potem wydarza się coś jeszcze, ale nie mogę zepsuć wrażenia. TRĄCI BANAŁEM, ALE ODPOWIEDNIO ŁZAWE.

Ale kino+ godz. 20:10

Kwartet (Quartet) - komediodramat, Wielka Brytania 2012, reż. Dustin Hoffman, wyk. Maggie Smith, Tom Courtenay, Billy Connolly, Pauline Collins (94 min)

Cissy, Reggie, Wilfred i Jean występowali kiedyś w zespole. Teraz mieszkają w domu opieki dla emerytowanych muzyków i śpiewaków. Gdy ośrodkowi grozi upadłość, postanawiają reaktywować kwartet. BRAWUROWA KOMEDIA KU WIELKIEJ RADOŚCI NASZEJ. I KU POKRZEPIENIU.

TVP 1 godz. 20:30

Zaklinacz koni (The Horse Whisperer) - dramat obyczajowy, USA 1998, reż. Robert Redford, wyk. Robert Redford, Kristin Scott Thomas, Scarlett Johansson, Sam Neill (163 min)

Wzruszająca to historia. Młodziutka Grace uległa wypadkowi podczas jazdy konnej. Ona straciła nogę, ale ucierpiał też jej ukochany koń. Matka wie, że córce będzie lepiej, kiedy uda się pomóc jej koniowi, więc zawozi oboje do człowieka, który wie jak się tym zająć. A ten człowiek wrażenie zrobi nie tylko na koniu. DUŻA RZECZ.

Kino Polska godz. 20:40

Tatarak - dramat obyczajowy, Polska 2009, reż. Andrzej Wajda, wyk. Krystyna Janda, Paweł Szajda, Jan Englert, Jadwiga Jankowska-Cieślak (83 min)

Atrakcyjna mężatka w średnim wieku poznaje młodego mężczyznę. Ich spotkania na brzegu rzeki są naznaczone wzajemną fascynacją. A ich kres przychodzi przez okrutny kaprys losu. PODOBNO WAŻNE I WIELKIE, ALE CHYBA PRZECENIONE.

Ale kino+ godz. 22.00 

Późny kwartet (A Late Quartet) - dramat obyczajowy, USA 2012, reż. Yaron Zilberman, wyk. Philip Seymour Hoffman, Catherine Keener, Christopher Walken, Mark Ivanir (101 min)

Czwórka muzyków od 25 lat występuje w kwartecie smyczkowym. Choroba jednego z nich wyzwala u pozostałych członków zespołu tłumione dotąd emocje i pragnienia. DUŻE EMOCJE.

FOX Comedy godz. 22:00

Rodzinny dom wariatów (The Family Stone) - komediodramat, USA 2005, reż. Thomas Bezucha, wyk. Sarah Jessica Parker, Dermot Mulroney, Diane Keaton, Claire Danes (125 min)

Rodzina zjeżdża się do domu na święta Bożego Narodzenia. Największe poruszenie wywołuje przyjazd jednego z trzech synów, biznesmena Everetta, który przywozi dopiętą na ostatni guzik, do bólu akuratną i patrzącą na wszystkich z nieukrywaną pogardą narzeczoną. ŻEBY MIŁO SOBIE ZASNĄĆ.

TVP 2 godz. 22:05

Nikomu ani słowa (Don't Say a Word) - thriller, USA/Australia/Szwajcaria/Kanada 2001, reż. Gary Fleder, wyk. Michael Douglas, Sean Bean, Brittany Murphy, Skye McCole Bartusiak (109 min)

Nieznani sprawcy porywają córkę cenionego nowojorskiego psychiatry. W zamian za jej uwolnienie żądają, by wydobył bezcenne dla nich informacje od jednej ze swoich pacjentek. WYSOKIE NAPIĘCIE.

TVN 7 godz. 22:10

Bez przebaczenia (Unforgiven) - western, USA 1992, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Gene Hackman, Morgan Freeman, Richard Harris (131 min)

W niewielkim miasteczku na Dzikim Zachodzie dwaj kowboje okaleczają prostytutkę. Lokalny szeryf pozwala im uniknąć kary. Koleżanki poszkodowanej fundują nagrodę dla tego, kto schwyta przestępcę. Zadania podejmuje się pewien emerytowany rewolwerowiec. WSPANIAŁA KLASYKA ANTYWESTERNU.

Polsat godz. 22:30

Bracia (Brothers) - dramat obyczajowy, USA 2009, reż. Jim Sheridan, wyk. Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal, Natalie Portman, Sam Shepard (105 min)

Kapitan piechoty morskiej Sam Cahill wyjeżdża z misją wojskową. Zostawia w domu dwie córeczki i żonę. Gdy jego helikopter zostaje zestrzelony, władze uznają go za zmarłego. Odpowiedzialność za rodzinę bierze jego brat. Gdy kapitan Sam jednak wraca, zaczyna się dla niego kolejny dramat. POWAŻNA SPRAWA.

TVP 1 godz. 23:25

Jeszcze nie wieczór - komediodramat, Polska 2008, reż. Jacek Bławut, wyk. Jan Nowicki, Nina Andrycz, Sonia Bohosiewicz, Ewa Krasnodębska (100 min)

W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie pojawia się aktor, który nie zamierza dostosowywać się do zasad panujących w ośrodku i proponuje koleżeństwu wystawienie "Fausta" Goethego. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ

TVP Kultura godz. 00:20

Horror Draculi (Horror of Dracula) - horror, Wielka Brytania 1958, reż. Terence Fisher, wyk. Peter Cushing, Christopher Lee, Michael Gough, Melissa Stribling (82 min)

Drugi film w ramach wspaniałego cyklu, który chciałbym, żeby dłuuuuuuugo się nie kończył, czyli „Horrory Hammera”. Ów Hammer, to taka legendarna, mocno specjalistyczna i mocno charakterystyczna brytyjska założona w 1934 roku wytwórnia filmowa, o której więcej dowiecie się z krótkiego wprowadzenia przed emisją. Tym razem niejaki pan Harker przybywa do zamku hrabiego Drakuli pod pretekstem współpracy. Ale tak naprawdę chce  zgładzić siejącego grozę wampira. Ale Drakula nie jest w ciemię bity i odkrywa intencje gościa. A jak odkrywa, to mści się na nim, a potem chce jeszcze dopaść jego narzeczoną. Na szczęście w sprawę angażuje się doktor Van Helsing. KOSZMARNIE DOBRE.

SERIAL

FilmBox godz. 20:00

Jekyll i Hyde (Jekyll and Hyde) - serial przygodowy, Wielka Brytania 2015, wyk. Tom Bateman, Donald Sumpter, Natalie Gumede, Stephanie Hyam (46 min)

Serial inspirowany jedną z najbardziej znanych historii napisanych przez Roberta Louisa Stevensona. Chociaż nie wszyscy wiedzą, że to zaledwie nowela jest, a nie wielka powieść. Oto lekarz, pan Jekyll, mieszka sobie z rodziną - przybraną - na Cejlonie, i tam dostaje wiadomość, że w Londynie odziedziczył spadek. Tak się zaczyna, a potem jest przede wszystkim niezły klimat, którego brytyjscy serialowi twórcy są mistrzami. NIE JEST TO ŚWIATA MISTRZOSTWO, ALE DOBRZE ROBI.

Puls 2 godz. 22:50

Intelligence - serial sensacyjny, USA 2014, reż. David Semel, wyk. Josh Holloway, Meghan Ory, Michael Rady, Marg Helgenberger (2x55 min)

To odcinkowa, oparta na pomyśle z powieści "Dissident" Johna Dixona, historia agenta, któremu wszczepiono mikroprocesor do mózgu, dający mu dostęp do ogólnoświatowej bazy danych wszystkiego o wszystkich i wszystkim. Więc pan się trochę jak komputer zachowuje. No i on jest głównym w serialu rozgrywającym, ale są i wątki poboczne. Odpowiedź na sukces "Person of Interest", który w naszym pięknym kraju zwie się "Impersonalni". NIE JEST ŹLE (BARDZO).