Program TV na dziś: "Pokojówka na Manhattanie", "Nożownik" albo zakochana Sandra Bullock [POLECAJ TV - ŚRODA]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 2.11

Dzisiaj wstęp naprawdę krótki i naprawdę tylko o rzeczach najważniejszy. A zatem dla kibiców piłkarstwa oczywiście Ligi Mistrzów Legia Warszawa - Real Madryt w TVP 1 i Canal+ o godz. 20:35. Ale w Canal+ przedmeczowe studio godzinkę wcześniej. I jeszcze kilka filmów, które na listę się nie załapały, czyli m.in. "Kamienne ogrody" Francisa Forda Coppoli w Cinemax o godz. 20:00, w Paramount o godz. 20:00 "Podróż przedślubna" z Benem Affleckiem i Sandrą Bullock i w Ale kino+ o godz. 23:00 "Pasolini".

Do Polecaja na czwartek zaproszę Was jutro, a tymczasem życzę udanej środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Strasznie głośno, niesamowicie blisko (Extremely Loud And Incredibly Close) - dramat obyczajowy, USA 2011, reż. Stephen Daldry, wyk. Tom Hanks, Thomas Horn, Sandra Bullock, Max von Sydow (129 min)

Dzięki ojcu pełen energii 11-letni Oskar wierzy, że jego dzieciństwo jest wyjątkowe. Gdy ojciec ów ginie 11 września 2001 roku w ataku na WTC, chłopiec na własny sposób próbuje radzić sobie ze stratą. Przejmujący, nominowany w dwóch kategoriach do Oscara film. DO ZOBACZENIA.

TV Puls godz. 20:00

Pokojówka na Manhattanie (Maid in Manhattan) - komedia romantyczna, USA 2002, reż. Wayne Wang, wyk. Jennifer Lopez, Ralph Fiennes, Natasha Richardson, Stanley Tucci (105 min)

Ona jest pokojówką, on z racji zamożności „korzystaczem” z usług pokojówek. Przez przypadek on bierze ją za hotelowego gościa i zakochuje się w niej bez pamięci prawie. Ona brnie w to, bo i on do serca jej był przypadł, ale prawda wyjdzie na jaw oczywiście. Ale to romantyczna jest komedia, więc wszyscy od początku wiemy, jak to się skończy(ło). ŁAGODNE, MIŁE I BEZPIECZNE DO PRZYTULENIA.

HBO godz. 20:10

Zwierzogród (Zootopia) - film animowany, USA 2016, reż. Byron Howard, Rich Moore (108 min)

Sprytna i zabawna animacja z tytułowego miasteczka zamieszkanego wyłącznie przez zwierzęta, to którego przyjeżdża Judy Hops, pierwsza w historii królica zatrudniona w policji. A przyjeżdża, żeby rozwiązać kryminalną oczywiście zagadkę. A po Polsku mówią w filmie m.in. Julia Kamińska, Krzysztof Stelmaszyk i Barbara Kurdej-Szatan. NA DOBRY WIECZÓR DOBRA ZABAWA.

 

CBS Europa godz. 21:00

Uśmiech Mony Lizy (Mona Lisa Smile) - komediodramat, USA 2003, reż. Mike Newell, wyk. Julia Roberts, Kirsten Dunst, Julia Stiles, Maggie Gyllenhaal (114 min)

W połowie lat 50. w szkolnictwie w Stanach było raczej siermiężnie. I w takie okoliczności elitarnej szkoły dla dziewcząt wkracza ze swoimi ideałami i twórczym zapałem młoda nauczycielka. Stara się przekonać uczennice, że celem życia kobiety niekoniecznie jest małżeństwo, rodzina i pilnowanie, żeby wszyscy wokół niej byli najedzeni, a mąż mógł chwalić się nią znajomym. Ale jej metody i przekaz napotykają oczywiście opór konserwatywnego środowiska. Masa banału, jeszcze więcej komunałów, ale SŁUSZNE, BEZPIECZNIE PRZEWIDYWALNE I PRZYJEMNE.

Polsat Film godz. 21:00

Nożownik (The Hunted) - dramat sensacyjny, USA 2003, reż. William Friedkin, wyk. Tommy Lee Jones, Benicio Del Toro, Connie Nielsen, Leslie Stefanson (94 min)

Emerytowany trener wojskowy ściga w lasach Oregonu byłego ucznia, niebezpiecznego, uzależnionego od zabijania żołnierza amerykańskich oddziałów specjalnych. Panów, jak się okaże, łączy pewna tajemnica z przeszłości. Tommy Lee Jones gra nie tylko w filmach wybitnych. Ten jest NIEZŁY, CHOCIAŻ BEZ EUFORII.

Stopklatka TV godz. 21:55

Podryw (Booty Call) - komedia, USA 1997, reż. Jeff Pollack, wyk. Jamie Foxx, Tommy Davidson, Amy Monique Waddell, Wiley Moore (76 min)

Życie dwóch studentów college'u upływa na podrywach. A kiedy myślą, że wreszcie odnaleźli swoje drugie połówki, życie uczy ich pokory. KRZYWDY NIE ROBI, ALE CZASU SZKODA.

TVP 2 godz. 22:20

Jak ona to robi? (I Don't Know How She Does It) - komedia, USA 2011, reż. Douglas McGrath, wyk. Sarah Jessica Parker, Pierce Brosnan, Greg Kinnear, Christina Hendricks (86 min)

Bostońska finansistka radzi sobie świetnie łącząc karierę z rodzinnymi obowiązkami, ale dostaje polecenie służbowe przeniesienia się na jakiś czas do Nowego Jorku, a jej mąż podpisuje dobry kontrakt. I już wiemy, że zrobi się duże zamieszanie. PRZYJAZNE, PRZEWIDYWALNE, BEZPIECZNE.

TVN godz. 23:00

Wiecznie żywy (Warm Bodies) - horror komediowy, USA 2013, reż. Jonathan Levine, wyk. Nicholas Hoult, Teresa Palmer, Analeigh Tipton, Rob Corddry (98 min)

R jest jednym z tzw. nieumarłych. Pewnego dnia, już to z głodu, już to z nudów atakuje pewnego pana i zjada jego mózg. O tej chwili zaczyna myśleć i czuć to co jego posiłek. Zakochuje się więc w jego dziewczynie. Ale uczuciu nie sprzyja ojciec narzeczonej, który jest generałem, i ma pomysł, żeby zombiaków w ogóle nie było. ZASKAKUJĄCO DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 23:10

Korowód - dramat obyczajowy, Polska 2007, reż. Jerzy Stuhr, wyk. Jan Frycz, Kamil Maćkowiak, Katarzyna Maciąg, Karolina Gorczyca (112 min)

Jerzego Stuhra opowieść o kostkach domina, które przewracają się jedna po drugiej za sprawą przypadku, czyli kiedy pewien dorabiający szukaniem sensacji student znajduje porzucony telefon, a potem odbiera rozmowę. JEST CIEKAWOŚĆ, ALE NIEWIELKA.

TVP Kultura godz. 00:00

Przekleństwo Frankensteina (The Curse of Frankenstein) - horror, Wielka Brytania 1957, reż. Terence Fisher, wyk. Peter Cushing, Robert Urquart, Hazel Court, Robert Urquhart (83 min)

Kolejny przejaw specyficznego geniuszu twórców spod bandery Hammer. Baron Victor Frankenstein przebywa w więzieniu za morderstwo. Aby uniknąć gilotyny, opowiada księdzu o eksperymentach naukowych, które prowadził wraz ze swym mentorem, Paulem Krempe. W ŚWIETNYM, STARYM STYLU.

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Autor "Solaris" - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Borys Lankosz (50 min)

Dokument o wielkim Stanisławie Lemie, ale lepszy niż inne. A, jako że scenariusz do niego napisał wybitny znawca tematu, a i mój przy okazji kolega, tedy zachęcając Was do obejrzenia, jemu głos oddam cytując go, i polecając to, co o dokumencie i pracy nad nim napisał: „Filmów dokumentalnych o Lemie zrobiono już sporo, ale to jest - o ile mi wiadomo - pierwszy skupiający się na Jego biografii. A więc próbujemy w nim podjąć tematy, o których Lem za życia mówić nie chciał, albo zbywał je wymijającymi anegdotami.” BARDZO WARTO.

HBO 2 godz. 21:00

Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia (A Girl in the River: The Price of Forgiveness) - film dokumentalny, Pakistan 2015, reż. Sharmeen Obaid-Chinoy, wyk. Asad Jamal, Saba (38 min)

Poruszająca historia młodej Pakistanki, która cudem uniknęła śmierci, jaką chcieli uraczyć ją tzw. najbliżsi. Została zmasakrowana, ale teraz jest przynajmniej bezpieczna. Lekarze i pracownicy socjalni walczą o jej powrót do zdrowia, i o karę dla oprawców.

TVP Historia godz. 22:25

Życie po radziecku - serial dokumentalny, Białoruś 2009, reż. Andriej Leckin (2x25 min)

Bardzo ciekawe i bez przegięć przypomnienie, albo opowieść o tym jak żyło się w państwie radzieckim. Ale tak jak u nas się teraz o PRL-u opowiada, czyli z sentymentem, anegdotycznie i bezpiecznie. Dzisiaj dwa odcinki: „Piękno po radziecku” i „Szczęście po radziecku”. W pierwszej części o tym, dlaczego przywództwo wojskowe kraju sprzeciwiało się wprowadzeniu zmian w modelach biustonoszy, pierwsze radzieckie pokazy mody i o cerowaniu deficytowych jak w całych demoludach rajstop. Odcinek drugi, to m.in. o tym, że w latach 30. ZSRR był światowym liderem w ilości organizowanych loterii, o tym co to jest skriptomaniya, i dlaczego popularna w ZSRR loteria SportLoto nie nazywała się „pieniężną”? JEST CIEKAWOŚĆ.

Planete+ godz. 23:10

Porno-historia Mary Millington (Respectable: The Mary Millington Story) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Simon Sheridan (105 min)

Rzecz nie tylko ciekawa, ale również atrakcyjna bardzo. Bo o pannie Mary Millington, która w latach 70. była niezwykle piękną i jedną z najsłynniejszych gwiazd ówczesnego erotycznego kina brytyjskiego. I to o niej jest film. O karierze, sławie, a potem o chorobie, uzależnieniach i samobójczej śmierci. POWAŻNA SPRAWA. I DOBRE PO PROSTU.