Program TV na dziś: Steve Carell i "Najlepsze najgorsze wakacje" i "Ostrza chwały" [POLECAJ TV - 03.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 3.11

Tradycyjnie na początek kilka pozycji spoza listy, czyli to, że w TVP Kultura o godz. 22:45 gościem Łukasza Orbitowskiego w jego programie „Dezerterzy” będzie Dariusz Brzóska Brzóskiewicz, a o godz. 23:20 do zobaczenia będzie etiuda filmowa „Lena i ja”, a o godz. 23:40 film krótkometrażowy „Równanie” Mary Tamkovich z 2014 roku. I jeszcze mój ulubiony „Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem” w HBO 2 o godz. 21:00.

Jutro Polecaj na piątek, a dzisiaj przyjemnego życzę czwartku.

FILM

Ale kino+ godz. 20:10

Najlepsze najgorsze wakacje (The Way, Way Back) - komedia, USA 2013, reż. Nat Faxon, Jim Rash, wyk. Steve Carell, Toni Collette, Liam James, Sam Rockwell (113 min)

Młodzieniec Duncan wyjeżdża na wakacje z matką i jej nowym partnerem, Trentem, który uprzykrza mu życie. A jego nowy przyjaciel, Owen, wyciąga go z dołka, daje mu pracę w aquaparku i funduje najlepsze wakacje w życiu. Za mądre to to na pewno nie jest, ale Steve Carell DO ŚMIECHU NADAJE SIĘ ZAWSZE.

TVP Kultura godz. 21:00

Dziewczynka w trampkach (Wadjda) - dramat obyczajowy, Niemcy/Arabia Saudyjska 2012, reż. Haifaa al-Mansour, wyk. Waad Mohammed, Reem Abdullah, Abdullrahman Al Gohani, Sultan Al Assaf (98 min)

Historia arabskiej dziewczynki, która marzy o własnym rowerze. I aby zdobyć na niego pieniądze, bierze udział w konkursie wiedzy o Koranie. Nie znam tego filmu, ale wyczytałem o nim dużo dobrego, więc NA PEWNO SPRAWDZĘ.

 

TVN 7 godz. 21:00

Ostrza chwały (Blades of Glory) - komedia, USA 2007, reż. Josh Gordon, Will Speck, wyk. Will Ferrell, Jon Heder, Will Arnett, Amy Poehler (93 min)

Will Ferrell jak zawsze na granicy smaku i przekraczając granice pastiszu o dwóch skłóconych na śmierć i życie łyżwiarzach figurowych, dla których jedyną szansą na występ olimpijski jest start jako para. Sztuka dla sztuki i śmiech dla śmiechu, ale za to tak głupie, że aż zabawne, plus zawsze na mnie działająca świetnie Amy Poehler. DO ŚMIECHU BARDZO.

TVP 2 godz. 21:45

Och, Karol 2 - komedia, Polska 2011, reż. Piotr Wereśniak, wyk. Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Foremniak (103 min)

Średnio udane uwspółcześnienie znanej i lubianej opowieści o pewnym panu, któremu kobiety oprzeć się nie mogą, bo i on żadnej oprzeć się nie może. A one się wreszcie dogadują i wycinają mu numer. ŚREDNIE, ALE KRZYWDY NIE ROBI.

 

TVN godz. 22:30

Olimp w ogniu (Olympus Has Fallen) - thriller, USA 2013, reż. Antoine Fuqua, wyk. Gerard Butler, Aaron Eckhart, Finley Jacobsen, Dylan McDermott (120 min)

Prezydent USA zostaje zakładnikiem grupy terrorystów, którzy przejmują kontrolę nad Białym Domem. Przy pomocy unikalnej technologii udaje im się nawet rozbroić lokalny system obrony. Do walki z napastnikami staje agent Secret Service, który w momencie ataku przypadkiem przebywał w pobliżu, a w przeszłości był ochroniarzem prezydenta, więc zna zakamarki budynku i jego różne tajemnice. No i zaczyna się akcja. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 23:20

Conan Barbarzyńca (Conan the Barbarian) - film fantasy, USA 2011, reż. Marcus Nispel, wyk. Jason Momoa, Rachel Nichols, Stephen Lang, Rose McGowan (107 min)

Kolejna opowieść o jednym z największych bohaterskich siłaczy wszechświata i wszech historii. Osada, w której wychował się nasz mocarz, została zaatakowana przez grupę zabójców pod wodzą czarnoksiężnika, na którym po latach pan Conan będzie łaskaw zemścić się w okolicznościach baśniowych. I przystępuje do dzieła. UMIĘŚNIONE, WALECZNE, WIDOWISKOWE, ALE NIE WIEM PO CO.

TVP Kultura godz. 00:00

Rasputin: Szalony zakonnik (Rasputin: The Mad Monk) - dramat biograficzny, Wielka Brytania 1966, reż. Don Sharp, wyk. Christopher Lee, Barbara Shelley, Richard Pasco, Francis Matthews (91 min)

Kolejny film z cyklu „Horrory Hammera”. Tym razem o życiu syberyjskiego chłopa, mnicha i prawie cudotwórcy, którego silna osobowość miała destrukcyjny wpływ na rodzinę i otoczenie Romanowów, ostatnich carów Rosji. Ów mnich to rzecz jasna demoniczny Rasputin, który od lat jest inspiracją dla twórców. PEWNIE, ŻE WARTO.

 

SERIAL

TVN Fabuła godz. 20:00

Prawo Agaty - serial obyczajowy, Polska 2012, reż. Maciej Migas, wyk. Agnieszka Dygant, Daria Widawska, Leszek Lichota, Małgorzata Kożuchowska (47 min)

Dla stęsknionych, jeszcze raz od nowa. I to codziennie, w dni tzw. powszednie. A rzecz jest o pani mecenas i jej bliższych i dalszych jej znajomych, miłosnych przygodach i sądowych sprawach. Zresztą ci z Was, których to interesuje, to wiedzą o czym to jest, bo przecież działo się przez lat kilka. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

TVP 1 godz. 23:35

Kasa Clintonów - film dokumentalny, USA 2016, reż. M.A. Taylor (62 min)

Dokument pokazuje kontrowersje związane z majątkiem Hillary Clinton i jej męża. Oczywiście bez uwzględnienia najnowszych doniesień i wznowionego śledztwa FBI, ale tuż przed wyborami w Stanach, może ktoś będzie chciał zebrać i poukładać sobie to wszystko. DO ZOBACZENIA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Canal+ Film godz. 20:00

Rekin z jeziora (Shark Lake) - thriller, USA 2015, reż. Jerry Dugan, wyk. Dolph Lundgren, Sara Malakul Lane, Lily Brooks O'Briant, James Chalke (88 min)

Otóż w miejscowości nad pięknym jeziorem popłoch budzi egzotyczne zwierzę, które wymknęło się handlarzowi takich właśnie egzotycznych zwierząt. Tak złe, że oczy pieką, ale PRZYJEMNOŚĆ NIEWYSŁOWIONA.