Program TV na dziś: "Hotel Transylwania", "Ślepy traf" lub Michael Fassbender w filmie "Frank" [POLECAJ TV - 5.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 5.11

Do listy, która niżej, dorzucam to jeszcze, że w TVP 2 o godz. 20:05 „The Voice of Poland” przechodzi do fazy „na żywo” („Mam talent” w TVN na żywo jest już od poprzedniej soboty). I to dorzucam, że w TVP Kultura o godz. 22:05 godzinny koncert "Jeff Beck - Live at Ronnie Scott's”.

I może jeszcze kilka tytułów. W Ale kino+ o godz. 20:10 komedia kryminalna "Zimne dranie", w TVP Polonia o godz. 21:50 Janusz Chabior w dramacie "Ostatnie piętro", w TVN o godz. 21:55 "Pieniądze to nie wszystko" Juliusza Machulskiego, w AXN o godz. 22:00 "Milczenie owiec", a po północy jeszcze "Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia" (TVN o godz. 00:10), i "Pamięć absolutna" Paula Verhoevena (TVP 2 o godz. 00:40). Ale przede wszystkim lista.

Polecaj niedzielny będzie w niedzielę, a dzisiaj przyjemnej soboty życzę.

FILM

TV Puls godz. 20:00

S.W.A.T. Jednostka specjalna (S.W.A.T.) - film sensacyjny, USA 2003, reż. Clark Johnson, wyk. Samuel L. Jackson, Colin Farrell, Michelle Rodriguez, LL Cool J (117 min)

Najpierw ciężkie szkolenie, a potem jeszcze trudniejsze zadanie elitarnej jednostki do zadań oczywiście specjalnych. Rzeczona jednostka ma eskortować przestępcę, który zmyślnie zaoferował 100 milionów dolarów każdemu, kto pomoże mu w ucieczce. Chętnych nie brakuje, więc jednostka ma co robić.   WYBUCHOWA JATKA W GWIAZDORSKIEJ OBSADZIE.

Stopklatka TV godz. 20:00

Pocałunek smoka (Kiss of the Dragon) - dramat sensacyjny, USA/Francja 2001, reż. Chris Nahon, wyk. Jet Li, Bridget Fonda, Tchéky Karyo, Ric Young (94 min)

Jet Li przyjeżdża do Francji by przy użyciu gibkości swego ciała i siły ducha aresztować chińskiego mafioso. Nie wszystko się jednak układa po jego myśli, więc zlać musi jeszcze kilka innych osób. Wyszło spod oka Luca Bessona. NAWALANKA, ALE NIE BEZ SENSU.

Polsat godz. 20:10

Hotel Transylwania (Hotel Transylvania) - film animowany, USA 2012, reż. Genndy Tartakovsky (91 min)

Książę Drakula chce uczcić sto osiemnaste urodziny córki wystawną imprezą dla najbliższych przyjaciół. Na imprezie zjawiają się Frankenstein, Mumia, rodzina wilkołaków, Quasimodo oraz wiele innych legendarnych postaci. Ale przyjęcie zakłóca nieoczekiwane pojawienie się nieproszonego śmiertelnika. UBAWIENIE.

TVP Kultura godz. 20:20

Frank - komediodramat, Wielka Brytania/Irlandia/USA 2014, reż. Lenny Abrahamson, wyk. Michael Fassbender, Domhnall Gleeson, Maggie Gyllenhaal, Moira Brooker (95 min)

Uwielbiam takie historie. Oto pan Frank, lider muzycznego, zakręconego cokolwiek zespołu, w pewnym miasteczku spotyka sfrustrowanego, mieszkającego wciąż z rodzicami trzydziestolatka, który marzył ongi o muzykowaniu. No i zaprasza go do zespołu, a on rzuca wszystko, i jedzie z zespołem. Ale jest haczyk. Oto wspomniany Fran coś musi przed światem ukrywać, bo pokazuje się ludziom tylko w masce. BARDZO SIĘ NA TO CIESZĘ. MUSICIE ZOBACZYĆ.

 

Canal+ godz. 21:00

Pionek (Pawn Sacrifice) - dramat biograficzny, USA/Kanada 2014, reż. Edward Zwick, wyk. Tobey Maguire, Liev Schreiber, Michael Stuhlbarg, Peter Sarsgaard (115 min)

Premiera w telewizorze. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami zresztą. Oto mamy rok 1972, czyli zimna wojna w rozkwicie, i mamy szachowy pojedynek amerykańskiego mistrza z rosyjskim obrońcą tytułu mistrza świata. I ten pozornie zwykły pojedynek dwóch panów, okazuje się ersatzem wojny między mocarstwami. SCENOGRAFIA i ZDJĘCIA ZNAKOMITE, LIEV SCHREIBER WSPANIAŁY, ALE TO TYLE.

 

CBS Europa godz. 21:00

W Brighton (Brighton Rock) - dramat kryminalny, Wielka Brytania 2010, reż. Rowan Joffe, wyk. Sam Riley, Helen Mirren, John Hurt, Andrea Riseborough (106 min)

Uwielbiam brytyjskie kryminały, bo są najlepsze. Rok 1964, nadmorski kurort Brighton na południe od Londynu. Między gangami toczy się walka o wpływy. Kryminalista Pinkie Brown zabija człowieka odpowiedzialnego za śmierć szefa gangu. Na skutek zbiegu okoliczności kelnerka Rose może naprowadzić policję na trop bandy Pinkiego. Świadomy zagrożenia Brown zawiera znajomość z dziewczyną i rozkochuje ją w sobie. Chcąc mieć pewność, że Rose nie ujawni posiadanych informacji, bierze z nią ślub. O występkach Pinkiego dowiaduje się szefowa dziewczyny, przyjaciółka zabitego przez niego mężczyzny. Według powieści Grahama Greena z 1938 roku, która wydana została również w Polsce. JA ZAMIERZAM.

TVN 7 godz. 21:10

Wyborcze jaja (The Campaign) - komedia, USA 2012, reż. Jay Roach, wyk. Will Ferrell, Zach Galifianakis, Jason Sudeikis, Dylan McDermott (85 min)

Doświadczony polityk od wielu lat zasiada w amerykańskim kongresie. Przed końcem kadencji popełnia jednak błąd, przez który może stracić stanowisko. Dwaj przebiegli biznesmeni postanawiają wykorzystać jego trudną sytuację i zmuszają go do rywalizacji o miejsce w kongresie z popieranym przez nich szefem biura turystycznego. OBŚMIANIE POLITYKI W USA, KTÓRE BAWI.

TVP 1 godz. 21:25

Ślepy traf (Runner Runner) - thriller, USA 2013, reż. Brad Furman, wyk. Ben Affleck, Justin Timberlake, Gemma Arterton, Anthony Mackie (88 min)

Były student Princeton Richie Furst przegrywa w internetowego pokera wszystkie pieniądze. Odnajduje jednak w Kostaryce potentata hazardu, który miał go oszukać. A ten pod wrażeniem będąc jego odwagi i zmyślności w grze, proponuje mu pracę. W przekrętach oczywiście oferuje mu pracę, i w dodatku zatrzymuje sobie kilka dowodów, które młodzieńca mogą wepchnąć na lata do więzienia. A na drugą nóżkę, do studenta zgłasza się nie mniej stanowczy agent FBI ze swoją, równie "bezpieczną" propozycją. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TVP HD godz. 21:50

Cyrano de Bergerac - film kostiumowy, Francja 1990, reż. Jean-Paul Rappeneau, wyk. Anne Brochet, Gérard Depardieu, Vincent Perez, Jacques Weber (134 min)

Znana opowieść o tak odważnym jak inteligentnym i romantycznym poecie z wielkim nosem, który zakochuje się w pannie Roksanie, która – i tu się zaczynają różnice z najpopularniejszą wersją, jaką pewnie znacie – wychodzi za mąż za innego, który razem z naszym Cyrano rusza na wojnę. I na tym skończę, żeby nie psuć Wam zabawy. NIC WIELKIEGO, ALE DO ZOBACZENIA.

Stopklatka TV godz. 22:00

Powrót do domu (Homecoming) - thriller, USA 2009, reż. Morgan J. Freeman, wyk. Mischa Barton, Matt Long, Jessica Stroup, Michael Landes (91 min)

Pan wraca do domu, by poznać ją ze swoją rodzinką nową narzeczoną. Ale w okolicy jest też panna Shelby, dawna miłość pana bohatera. I ta Shelby nie chce uznać porażki i szuka sposobu, żeby odzyskać dawnego chłopaka. A jako, że jest trochę odchylona - albo skrzywiona miłością po prostu - można przypuszczać, że jej starania mogą okazać się dla młodej pary cokolwiek niebezpieczne. MOŻNA, ALE NIE TRZEBA.

TV Puls godz. 22:15

Czas zemsty (Dead Man Down) - dramat kryminalny, USA 2013, reż. Niels Arden Oplev, wyk. Colin Farrell, Noomi Rapace, Dominic Cooper, Terrence Howard (118 min)

Jeden z prominentnych przedstawicieli mafii zaczyna otrzymywać anonimowe listy z pogróżkami. I byłby może uznał to za głupi żart, gdyby nie to, że ktoś zaczął po kolei wykańczać jego ludzi. I to się zbiega w czasie z tym, że najbardziej zaufany jego człowiek, smętny acz przystojny samotnik, poznaje sąsiadkę i zaczyna się z nią spotykać. Przypadkowa zbieżność? JEST NAPIĘCIE.

TVP 1 godz. 23:05

Coś (The Thing) - horror SF, USA/Kanada 2011, reż. Matthijs van Heijningen Jr., wyk. Mary Elizabeth Winstead, Joel Edgerton, Ulrich Thomsen, Trond Espen Seim (99 min)

Próba odnowienia dzieła Johna Carpentera, kultowego twórcy horrorów SF. W pozbawionej łączności ze światem stacji badawczej na Antarktydzie pojawia się przybysz z kosmosu. Tajemnicze "coś", które przebywało do tej pory w lodach, zaczyna uśmiercać załogę. Atmosfera w coraz mniejszej grupie gęstnieje, bo zabójczy kosmita... NAPIĘCIE ROŚNIE, ale bez wdzięku oryginału.

ATM Rozrywka godz. 23:05

Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego (The Naked Gun: From the Files of Police Squad!) - komedia kryminalna, USA 1988, reż. David Zucker, wyk. Leslie Nielsen, Priscilla Presley, Ricardo Montalban, George Kennedy (82 min)

Totalne szaleństwo z przekomicznym Leslie Nielsenem, który niezależnie od kretynizmu jaki gra, w każdej chwili zachowuje niezmącony spokój. CIĄGLE ŚMIESZY.

TVP Kultura godz. 23:20

Pusher - film kryminalny, Dania 1996, reż. Nicolas Winding Refn, wyk. Kim Bodnia, Mads Mikkelsen, Peter Andersson, Zlatko Buric (105 min)

Duński, bardzo konkretny i brudny kryminał, którego bohaterem jest bardzo skuteczny diler heroiny, który chcąc zrobić bardzo dobry interes, pożycza prochy od szefa gangu, ale podczas ubijania interesu wpada Policja, i teraz nasz Frank musi pozbyć się towaru. DO ZOBACZENIA, BO Z SENSEM.

SERIAL

Cinemax godz. 20:00

Gomorra 2 - serial kryminalny, Włochy/Niemcy 2016, reż. Stefano Sollima, wyk. Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Fabio de Caro (56 min)

Telewizyjna premiera drugiego sezonu sensacyjnego serialu, który jest bardzo, a nawet bardziej niż bardzo dobry. Jest mocny i surowy i o współczesnej włoskiej mafii, jej dzisiejszych metodach i problemach. No i jak to w filmach o mafii, również o przyjaźni jest, o wierności i lojalności. Dobrze zagrane i wciąga. DOBRA ROBOTA.

HBO godz. 20:10

Pakt - serial sensacyjny, Polska 2015, reż. Marek Lechki, wyk. Marcin Dorociński, Edward Linde Lubaszenko, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz (3x55 min)

Jeszcze raz od nowa sensacyjna produkcja HBO na podstawie skandynawskiego scenariusza. U nas niestety z mamroczącym i hamletyzującym Marcinem Dorocińskim, ale na szczęście są w serialu też mocniejsze strony, ale ich mało. Dzisiaj odcinki numer 1, 2 i 3. NUDA NIESTETY, ALE SĄ TACY, KTÓRYM SIĘ PODOBA.

HBO 3 godz. 21:00

Banshee 4 (Banshee) - serial sensacyjny, USA 2016, reż. Jonathan Tropper, David Schickler, wyk. Antony Starr, Ivana Milicević, Ulrich Thomsen, Frankie Faison (8x55 min)

Cały czwarty sezon w jedną noc. Imć Lucas Hood, który w wyniku oszustwa został szeryfem prowincjonalnego miasteczka w okolicy zamieszkałej przez amiszów, kontynuuje przestępczą działalność i przy okazji walczy z demonami przeszłości. A scenarzyści żonglują konwencjami, zaskakują rozwiązaniami i nawiązaniami do znanych historii. Odcinków będzie osiem. Z SEZONU NA SEZON CORAZ LEPSZE.

 

DOKUMENT

Canal+ godz. 19:25

Serena Williams - Mistrzyni inna niż wszystkie (Serena) - film dokumentalny, USA 2016 (100 min)

Rzecz o supergwieździe tenisa w tzw. życiu codziennym. Kamery są z nią w kiedy jest sportowcem (sportowczynią?), projektantką i bizneswoman. Mnie to nie rusza, ale MOŻE CHCECIE WIEDZIEĆ.

Planete+ godz. 22:00

Frank Sinatra i najlepsze lata Ameryki (Frank Sinatra or America's Golden Age) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Michel Viotte (52 min)

Równoległa opowieść o złotej erze USA i szczycie kariery Franka Sinatry, czyli podróż śladami artysty po Nowym Jorku, Los Angeles, Las Vegas i Palm Springs. Z SINATRĄ ZAWSZE WARTO.