Program TV na dziś: premierowo "Chemia", "Pamięć absolutna" albo Mel Gibson w "Dorwać Gringo" [POLECAJ TV - 6.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 6.11

No to szybciutko. Spoza listy dorzucam to, że w TVP Kultura o godz. 23:15 koncert Etta James & The Roots Band: Burnin' Down The House, że w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Incepcja", w Universal od godz. 21:00 cztery odcinki "Mentalisty", w TVP Polonia o godz. 21:40 "Och, Karol 2", w TVN o godz. 22:30 „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia”, a w TVP 2 o godz. 23:15 "Mniejsze zło" Janusza Morgensterna i zapraszam do Polecaja. 

Jutro Polecaj na poniedziałek, a dzisiaj bardzo przyjemnej niedzieli życzę.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Batman: Początek (Batman Begins) - film sensacyjny, USA 2005, reż. Christopher Nolan, wyk. Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes (141 min)

Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa sprawiają, że młody Bruce Wayne postanawia walczyć z szerzącą się niesprawiedliwością. Przebiera się za nietoperza i wypowiada wojnę przestępcom. Ku ich zgubie oczywiście. MNIE TO NIE RUSZA, ale znawcom tematu się podobał.

Stopklatka TV godz. 20:00

Superhero (Superhero Movie) - komedia SF, USA 2008, reż. Craig Mazin, wyk. Drake Bell, Sara Paxton, Leslie Nielsen, Christopher McDonald (78 min)

Parodia najgłośniejszych filmów o superbohaterach - oczywiście tych sprzed 2008 roku, więc nie narzekajcie, że jednak nie wszystkich. Szkolny nieudacznik bez pamięci zakochany w superblondynce, która rzecz jasna nawet nie wie, że ów istnieje, ukąszony przez zmutowaną ważkę zmienia się w superbohatera, który czyni dobro. Film od twórców serii „Naga broń” i „Straszny film”, więc oczywiście GŁUPAWE, ALE DOBRZE ROBI NA RELAKS.

 

TVP 2 godz. 20:05

Pamięć absolutna (Total Recall) - film SF, USA 1990, reż. Paul Verhoeven, wyk. Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone, Ronny Cox (113 min)

Ekranizacja prozy Philipa K. Dicka z Arnoldem Schwarzeneggerem, który trochę przypadkiem odkrywa, że kiedyś wyprano mu mózg, bo był niebezpieczny dla władzy. Powoli zaczyna sobie wszystko przypominać, co będzie z przykrością dla tej władzy i jej licznych przedstawicieli. KRWAWE, SZYBKIE I Z GŁĘBSZYM SENSEM.

HBO godz. 20:10

Chemia - dramat obyczajowy, Polska 2015, reż. Bartosz Prokopowicz, wyk. Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Danuta Stenka (95 min)

Premiera nominowanego do Złotych Lwów w Gdyni i Nagrody "East of West" w Karlowych Warach filmu o wielkiej miłości, której życie nie rozpieszcza. Lena i Benek kochają się bardzo. Ale zamiast cieszyć się beztrosko tym, że odnaleźli się w tym wielkim świecie, muszą toczyć walkę z chorobą, bo dziewczyna cierpi na nowotwór. KU POKRZEPIENIU I REFLEKSJI

 

TVP Kultura godz. 20:10

Mistrz (The Master) - dramat obyczajowy, USA 2012, reż. Paul Thomas Anderson, wyk. Joaquin Phoenix, Amy Adams, Philip Seymour Hoffman, Price Carson (144 min)

Ameryka, lata powojenne. Weteran, którego prześladują wspomnienia z czasów II wojny światowej zakłada sektę. Pewnego dnia krzyżują się drogi charyzmatycznego przywódcy religijnego i dwudziestokilkuletniego alkoholika i włóczęgi. Chłopak nie radzi sobie z życiem, frustracje na tle seksualnym doprowadzają go do depresji. Weteran-guru pomaga mu powrócić do społeczeństwa. Wkrótce staje się on dla mistrza najbardziej zaufaną osobą. Ale młody zaczyna wątpić w to, co wyznaje. DUŻA RZECZ, CHOCIAŻ PRZEKOMBINOWANA TROCHĘ.

Ale kino+ godz. 20:15

Ardeny (D'Ardennen) - dramat obyczajowy, Belgia 2015, reż. Robin Pront, wyk. Kevin Janssens, Jeroen Perceval, Veerle Baetens, Jan Bijvoet (92 min)

Premiera w telewizorze. Belgijski kandydat do Oscara 2016, to historia dwóch braci, których poza kryminalną przeszłością i miłością do pięknej kobiety, różni wszystko. Jeden z nich wychodzi z więzienia, do którego trafił po nieudanym włamaniu, którego dokonał z bratem i piękną ukochaną, ale całą winę wziął na siebie. Wychodzi więc i dalej chce być bandytą, a tymczasem brat i wspomniana ukochana od jakiegoś czasu próbują wszystko zacząć od nowa. I to razem. WARTO ZOBACZYĆ.

 

Canal+ Film godz. 21:40

Pionek (Pawn Sacrifice) - dramat biograficzny, USA/Kanada 2014, reż. Edward Zwick, wyk. Tobey Maguire, Liev Schreiber, Michael Stuhlbarg, Peter Sarsgaard (110 min)

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami zresztą. Oto mamy rok 1972, czyli zimna wojna w rozkwicie, i mamy szachowy pojedynek amerykańskiego mistrza z rosyjskim obrońcą tytułu mistrza świata. I ten pozornie zwykły pojedynek dwóch panów, okazuje się ersatzem wojny między mocarstwami. SCENOGRAFIA i ZDJĘCIA ZNAKOMITE, LIEV SCHREIBER WSPANIAŁY, ALE TO TYLE.

Stopklatka TV godz. 21:45

Pocałunek smoka (Kiss of the Dragon) - dramat sensacyjny, USA/Francja 2001, reż. Chris Nahon, wyk. Jet Li, Bridget Fonda, Tchéky Karyo, Ric Young (94 min)

Jet Li przyjeżdża do Francji by przy użyciu gibkości swego ciała i siły ducha aresztować chińskiego mafioso. Nie wszystko się jednak układa po jego myśli, więc zlać musi jeszcze kilka innych osób. Wyszło spod oka Luca Bessona. NAWALANKA, ALE NIE BEZ SENSU.

AXN godz. 22:00

American Gangster - film sensacyjny, USA 2007, reż. Ridley Scott, wyk. Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor, Josh Brolin (145 min)

Nowy Jork, Harlem, lata 70. XX wieku. Gangster Frank Lucas przejmuje kontrolę nad handlem narkotykami. Policja przymyka oko na jego poczynania do momentu pojawienia się detektywa Richiego Robertsa, który przymyka nie oko, tylko złych ludzi. NO WIĘC JEST KONFLIKT.

Polsat godz. 22:05

Dorwać gringo (Get the Gringo) - dramat sensacyjny, USA 2012, reż. Adrian Grunberg, wyk. Mel Gibson, Kevin Hernandez, Dolores Heredia, Peter Stormare (95 min)

Mel Gibson trafia do nietypowego meksykańskiego więzienia, w którym rządy sprawują gangsterzy. Więziennych sztuczek uczy go dziesięcioletni chłopiec, który w zamian oczekuje ochrony przed ludźmi tutejszego bossa. NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

TV 4 godz. 22:15

Jedynka (Edinichka) - dramat wojenny, Rosja 2015, reż. Kirill Belevich, wyk. Stanislav Callas, Valeriya Dmitrieva, Ilya Korobko, Andrey Merzlikin (110 min)

Dowodzący baterią artylerii porucznik otrzymuje rozkaz osłony mostu, przez który mają przechodzić radzieckie wojska. Odkrywa, że w pobliżu ukrywa się grupa głuchoniemych sierot z opiekunką. Oficer zdaje sobie sprawę, że wykonanie rozkazu może kosztować życie tych bezbronnych dzieci, więc zaczyna się zastanawiać. DUŻY POTENCJAŁ, ALE PRZEGIĘTE NIESTETY.

TVP 1 godz. 22:20

O północy w Paryżu (Midnight in Paris) - komedia obyczajowa, Hiszpania/USA 2011, reż. Woody Allen, wyk. Owen Wilson, Rachel McAdams, Michael Sheen, Marion Cotillard (90 min)

Jeden z bardziej udanych - po serii mniej mnie przekonujących - filmów pana Woodyego Allena. Chociaż ze świetną rolą Owena Wilsona jako hollywoodzkiego scenarzystę, który pracuje nad swoją pierwszą powieścią, i przyjeżdża do stolicy Paryża z narzeczoną i jej bogatymi, konserwatywnymi rodzicami. Oscar za scenariusz, i JAK ZAWSZE DOBRE DIALOGI.

 

ATM Rozrywka godz. 23:00

Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta? (The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear) - komedia sensacyjna, USA 1991, reż. David Zucker, wyk. Leslie Nielsen, Priscilla Presley, George Kennedy, O.J. Simpson (85 min)

Tym razem nasz dzielny Frank Drebin przychodzi do Białego Domu, gdzie ma zostać odznaczony przez prezydenta za zasługi w walce z przemytnikami narkotyków. I oczywiście przy okazji wizyty w Białym Domu wplątuje się w aferę polityczną. GŁUPIA, ALE ŚWIETNA ZABAWA.

SERIAL

Canal+ godz. 21:30

Belfer - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński (50 min)

Premiera kolejnego odcinka. Ale nie będę niczego wyjaśniał, bo to tylko przypomnienie dla lubiących, że to dzisiaj. Ci, którzy nie znają, muszą zacząć od początku. Pewnie niebawem będzie okazja. BARDZO DOBRE.

SciFi Universal godz. 22:00

KilJoys - serial SF, Kanada 2015, wyk. Hannah John-Kamen, Aaron Ashmore, Luke Macfarlane, Rob Stewart (60 min)

To nie jest serial wielki, ale dla lubiących kosmiczną strzelaną rozrywkę z elementami momentami niezłego humoru przyjemność jest spora. Oto grupa międzygalaktycznych łowców nagród po całym znanym kosmosie szuka zbiegów i innych złych ludzi i próbuje ich łapać, lub unieszkodliwić. NIEZŁA ZABAWA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Polsat godz. 00:25

Noc rekinów (Shark Night 3D) - thriller, USA 2011, reż. David R. Ellis, wyk. Sara Paxton, Dustin Milligan, Chris Carmack, Katharine McPhee (86 min)

Grupa nastolatków wybiera się nad morze. Okazuje się, że w wodach czają się krwiożercze bestie. Ale rekiny nie są jedynym zagrożeniem czyhającym na wczasowiczów. Działania rutynowe, ale MOMENTAMI ZABAWA PRZEDNIA.