Program TV na dziś: "Wielki test o Sienkiewiczu" na żywo albo "Szklana pułapka 5" [POLECAJ TV - 7.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 7.11

Na początek tylko coś spoza listy, czyli to, że w TVP 1 o godz. 20:30 na żywo „Wielki test o Sienkiewiczu”, w TVP Kultura o godz. 22:35 krótkometrażowy film „Dzień babci” z Anną Dymną, Mateuszem Nędzą i Łukaszem Simlatem, a w HBO o godz. 20:10 serial „Westworld” z Anthonym Hopkinsem.

Jutro Polecaj na wtorek, a dzisiaj dobrego życzę poniedziałku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Aż po grób (Get Low) - czarna komedia, USA/Niemcy/Polska 2009, reż. Aaron Schneider, wyk. Robert Duvall, Sissy Spacek, Bill Murray, Lucas Black (100 min)

Czasy Wielkiego Kryzysu w Ameryce. Pan Felix, pustelnik, który przez ponad 40 lat mieszkał samotnie i unikał wszelkich kontaktów, nagle pojawia się w miasteczku i wywołuje zamieszanie gdy okazuje się, że  zamierza zorganizować swój pogrzeb. Jeszcze za życia. KILKA INTERESUJĄCYCH PYTAŃ. INTRYGUJĄCE.

Polsat godz. 20:10

Szklana pułapka 5 (A Good Day To Die Hard) - film sensacyjny, USA 2013, reż. John Moore, wyk. Bruce Willis, Sebastian Koch, Jai Courtney, Mary Elizabeth Winstead (98 min)

Kolejna odsłona przygód nowojorskiego policjanta Johna McClane'a. Tym razem z synem, który jest agentem CIA. Oto razem muszą powstrzymać planowany atak nuklearny na światowe mocarstwa. Dzieje się bardzo dużo i bardzo głośno się dzieje oczywiście. Zdania są podzielone w kwestii, czy trzeba było i czy to wciąż jeszcze jest w ogóle "Szklana pułapka" czy po prostu kolejny film z wybuchami. Dyskusja jak przy kolejnym Bondzie prawie się odbyła. Ale skoro jest to strzelany film z panem Willisem, to JAK ZAWSZE, PO PROSTU WARTO.

TVP Kultura godz. 20:20

Ostatnie piętro - thriller, Polska 2012, reż. Tadeusz Król, wyk. Janusz Chabior, Joanna Orleańska, Przemysław Bluszcz, Aleksandra Popławska (84 min)

Na faktach podobno jest ten film, co tylko utwierdza w przekonaniu, że świat jeśli jest piękny, to tylko czasami. Oto zwolniony z pracy wojskowy Derczyński nabiera przekonania, że wpadł na trop spisku. Wierzy, że zarówno on sam, jak i jego rodzina są w wielkim niebezpieczeństwie. Wpada w coraz większą paranoję, co oczywiście musi prowadzić do przykrych konsekwencji. Wspaniały jest tu Janusz Chabior, ale film niestety do jego roli nie dorasta. DO ZOBACZENIA.

CBS Europa godz. 21:00

Między słowami (Lost in Translation) - komediodramat, USA/Japonia 2003, reż. Sofia Coppola, wyk. Bill Murray, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi, Anna Faris (98 min)

Pan przyjeżdża do Tokio, żeby nakręcić reklamę. Zachwytu w nim nie ma, za to zaprzyjaźnia się z młodą kobietą, która z nowo zaślubionym mężem wprowadziła się właśnie do jego hotelu. Jej mąż ciągle w pracy, więc nasz bohater spędza z nią coraz więcej czasu na rozmowach, i z czasem przeradza się to w bardzo ciekawą przyjaźń. DOBRZE SIĘ SŁUCHA, BO DOBRZE MÓWIĄ.

Canal+ godz. 21:00

Powrót do młodości (Bis) - komedia, Francja 2015, reż. Dominique Farrugia, wyk. Franck Dubosc, Kad Merad, Alexandra Lamy, Gérard Darmon (94 min)

Premiera w telewizorze. I to dobra, bo to ten rodzaj francuskiego humoru, który lubię. Historia dwóch panów w wieku średnim, którzy dostają niepowtarzalną okazję żeby naprawić błędy z przeszłości i przeżyć młodość jeszcze raz. Oto bowiem przenoszą się do 1986 roku gdy mieli po 17 lat. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

Stopklatka TV godz. 22:30

Zeszłej nocy (Last Night) - melodramat, USA/Francja 2010, reż. Massy Tadjedin, wyk. Keira Knightley, Sam Worthington, Guillaume Canet, Eva Mendes (88 min)

Pani Joanna jest świadkiem (czy już się mówi świadkinią?) dwuznacznej sytuacji pomiędzy mężem a jego atrakcyjną współpracowniczką. Nazajutrz ów mąż z ową panią jedzie w podróż służbową, a pani Joanna spotyka dawną swoją miłość wielką. I niniejszym oboje małżonkowie stają przed wieczornonocną pokusą, o której później będą musieli pogadać. TAKIE SOBIE NIESTETY.

TVP 1 godz. 00:05

O północy w Paryżu (Midnight in Paris) - komedia obyczajowa, Hiszpania/USA 2011, reż. Woody Allen, wyk. Owen Wilson, Rachel McAdams, Michael Sheen, Marion Cotillard (90 min)

Jeden z bardziej udanych - po serii mniej mnie przekonujących - filmów pana Woodyego Allena. Chociaż ze świetną rolą Owena Wilsona jako hollywoodzkiego scenarzystę, który pracuje nad swoją pierwszą powieścią, i przyjeżdża do stolicy Paryża z narzeczoną i jej bogatymi, konserwatywnymi rodzicami. Oscar za scenariusz, i JAK ZAWSZE DOBRE DIALOGI.

 

Polsat godz. 00:45

Marauders - thriller, Kanada 2016, reż. Steven C. Miller, wyk. Bruce Willis, Christopher Meloni, Dave Bautista, Adrian Grenier (107 min)

Bruce Willis jako właściciel napadniętego banku, podejrzany o to, że sam swój bank napadł, ale cała intryga jest skomplikowana znacznie bardziej, a stoją za nią ludzie, których nikomu nie przyszło o to podejrzewać. ŚREDNIO, ALE ZA TO BARDZO.

SERIAL

TVN Fabuła godz. 20:00

Nie rób scen - serial komediowy, Polska 2015, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Joanna Brodzik, Monika Mariotti, Aleksandra Popławska, Magdalena Popławska (25 min)

Jeszcze raz od nowa średnio udany serial, głównie dla pań, w którym głównej Joannie Brodzik szoł spektakularnie kradną Monika Mariotti i przede wszystkim siostry Aleksandra i Magdalena Popławskie. A reżyserem jest odbiorca licznych Orłów za film „Bogowie”, i reżyser „Belfra” Łukasz Palkowski. DO ZOBACZENIA, DLA PAŃ.

FOX godz. 22:00

The Walking Dead 7 - serial grozy, USA 2016, wyk. Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Melissa McBride, Norman Reedus (55 min)

Premiera odcinka trzeciego siódmej serii opowieści o tym jak grupa ocalałych ludzi próbuje ułożyć sobie życie w czasach apokalipsy zombie. Próbują i próbują, gadają i gadają, a teraz już ostatecznie okaże się, że to nie zombie, a ludzie są ich największymi wrogami. A od północy powtórkowo odcinki numer 1, 2 i 3.  CIĄGLE DZIAŁA.

13 Ulica godz. 23:00

Bosch (Bosch 2) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (60 min)

Premiera odcinka szóstego rewelacyjnego serialu kryminalnego, który uwielbiam od odcinka pierwszego serii pierwszej. NAMAWIAM BARDZO.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Krew i złoto - jak powstała Hiszpania? (Blood and Gold: The Making of Spain) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Marion Milne (49 min)

Pierwsza z części trzech, o dwóch tysiącach lat niesamowitej historii Hiszpanii. A przy okazji sporo faktów i ciekawostek, o których wcześniej mało kto słyszał. Z CIEKAWOŚCIĄ.

TVN 7 godz. 22:15

Popyt na śmierć (Making a Killing: Guns, Greed and the NRA) - film dokumentalny, USA 2016, reż. Robert Greenwald (120 min)

Historie osób, które ucierpiały z powodu powszechnego dostępu do broni, kulisy działań potężnego lobby walczącego o powszechny dostęp do akcesoriów strzeleckich. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 00:00

Szczury (Rats) - horror, USA 2003, reż. Tibor Takács, wyk. Sara Downing, Amy Parks, Bailey Chase, Michael Zelniker (94 min)

Ambitna reporterka odkrywa, że w szpitalu żyją zmutowane, krwiożercze szczury. W dodatku wyjątkowo inteligentne. A skoro są, to oczywiście zaatakują. ALE SZAŁU DLA ŁOWCÓW NIE MA NIESTETY.