Program TV na dziś: Jerzy Trela w "Żegnaj, Judaszu" albo Ryan Reynolds w strasznym "Amityville" [POLECAJ TV - 8.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 8.11

Najmocniej zapraszam oczywiście do Teatru Telewizji, o którym piszę niżej. A do listy dorzucę tu jeszcze kilka filmów, które na liście nie znalazły się, ale może chcecie wiedzieć, że są. Chodzi mi np. o thriller "Podejrzani" w TVN 7 o godz. 20:00, w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Gliniarz z Beverly Hills 2", w Fox Comedy o godz. 22:00 komedia romantyczna "Miłosna zagrywka", i w TVN 7 o godz. 22:25 "Reich" Władysława Pasikowskiego z Bogusławem Lindą i Mirosławem Baką. Ale to co najlepsze, rzecz jasna na liście.

Polecaj na środę będzie tu jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Żegnaj, Judaszu - teatr TV, Polska 1980, reż. Jolanta Słobodzian, wyk. Jerzy Trela, Elżbieta Karkoszka, Jerzy Radziwiłowicz, Edward Lubaszenko (90 min)

Inscenizacja sztuki Ireneusza Iredyńskiego. Bohaterami są członkowie tajnej organizacji. Tytułowy bohater staje wobec dylematu, jaką zachować postawę wobec towarzyszy sprawy i inwigilującej ich policji. Ale tak naprawdę, głównym bohaterem jest pytanie, czy możliwe jest uniknięcie przeznaczenia zdrady? JERZY TRELA WYBORNIE, SZTUKA WAŻNA, I CORAZ WAŻNIEJSZE PYTANIA.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Terytorium wroga (Forces spéciales) - dramat wojenny, Francja 2011, reż. Stéphane Rybojad, wyk. Diane Kruger, Mehdi Nebbou, Raz Degan, Djimon Hounsou (109 min)

Znana dziennikarka głośno sprzeciwia się obecności zachodnich sił zbrojnych w Afganistanie. Ale gdy kobieta zostaje porwana przez talibów, francuski rząd wysyła po nią do Afganistanu oddział sił specjalnych. A wszystko po to, żeby było jasne, że wojska są tam słusznie. NICZEGO NIE URYWA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Stożkogłowi (Coneheads) - komedia, USA 1993, reż. Steve Barron, wyk. Dan Aykroyd, Jane Curtin, Michelle Burke, Jason Alexander (87 min)

Z pozoru kretyńsko głupie, ale zabawne i z sensem, bo o tzw. tolerancji i tzw. normalności w inności. Ale nie ma co komplikować prostej sprawy. Oto przybysze z kosmosu różnią się od sąsiadów głowami w formie stożków. Ziemianom dziwny wygląd obcych zbytnio nie przeszkadza i traktują ich jak zwykłych imigrantów. DO ZABAWY.

Canal+ Film godz. 20:00

Sypiając z innymi (Sleeping with Other People) - komediodramat, USA 2015, reż. Leslye Headland, wyk. Alison Brie, Jason Sudeikis, Jordan Carlos, Margarita Levieva (96 min)

Premiera w telewizorze. Niezła całkiem opowieść o pani i panu, którzy kiedyś się ze sobą przespali, potem rozstali, i po latach spotkali się raz jeszcze. I jakoś nie potrafią dostrzec, że są dwiema połówkami tego samego jabłka. NIEŹLE JEST BARDZO.

 

TV 4 godz. 21:00

Amityville (The Amityville Horror) - horror, USA 2005, reż. Andrew Douglas, wyk. Ryan Reynolds, Melissa George, Jesse James, Philip Baker Hall (90 min)

13 listopada 1974 roku, w domu przy nowojorskiej Ocean Avenue dochodzi do makabrycznej zbrodni. Rok później nowi lokatorzy stają w obliczu przerażających i niewytłumaczalnych zdarzeń. To powrót jest do dawnego tematu. GORSZY, ALE NADAL STRASZY.

 

Polsat godz. 21:40

Marauders - thriller, Kanada 2016, reż. Steven C. Miller, wyk. Bruce Willis, Christopher Meloni, Dave Bautista, Adrian Grenier (107 min)

Bruce Willis jako właściciel napadniętego banku, podejrzany o to, że sam swój bank napadł, ale cała intryga jest skomplikowana znacznie bardziej, a stoją za nią ludzie, których nikomu nie przyszło o to podejrzewać. ŚREDNIO, ALE ZA TO BARDZO.

Ale kino+ godz. 21:45

Dzikie historie (Relatos salvajes) - komediodramat, Argentyna/Hiszpania 2014, reż. Damián Szifrón, wyk. Dario Grandinetti, Maria Marull, Mónica Villa, Rita Cortese (116 min)

Sześcioro na co dzień spokojnych ludzi dociera na skraj załamania nerwowego. I wtedy postanawiają zawalczyć o siebie, chociaż to może oznaczać przekroczenie granicy między normalnością i szaleństwem. A ci ludzie, to modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista pirotechnik i cokolwiek zdesperowana panna młoda. DZIWNE, ALE CIEKAWE.

 

TV Puls godz. 22:10

Czas zemsty (Dead Man Down) - dramat kryminalny, USA 2013, reż. Niels Arden Oplev, wyk. Colin Farrell, Noomi Rapace, Dominic Cooper, Terrence Howard (118 min)

Jeden z prominentnych przedstawicieli mafii zaczyna otrzymywać anonimowe listy z pogróżkami. I byłby może uznał to za głupi żart, gdyby nie to, że ktoś zaczął po kolei wykańczać jego ludzi. I to się zbiega w czasie z tym, że najbardziej zaufany jego człowiek, smętny acz przystojny samotnik, poznaje sąsiadkę i zaczyna się z nią spotykać. Przypadkowa zbieżność? JEST NAPIĘCIE.

TVP Kultura godz. 22:35

Zabij mnie, glino - dramat sensacyjny, Polska 1987, reż. Jacek Bromski, wyk. Bogusław Linda, Piotr Machalica, Anna Romantowska, Maria Pakulnis (115 min)

Przestępca Malik ucieka z więzienia, ale porucznikowi Popczykowi udaje się go złapać. Tuż przed rozprawą Malik ucieka ponownie. Poprzysięga zemstę porucznikowi. ŚWIETNY FILM Z JEDNĄ Z NAJGŁUPSZYCH SCEN (to ta z biadającym Łukaszewiczem).

TVP 1 godz. 22:55

Mur - film obyczajowy, Polska 2014, reż. Dariusz Glazer, wyk. Tomasz Schuchardt, Marta Nieradkiewicz, Aleksandra Konieczna, Dariusz Toczek (86 min)

Nie znam, więc posłużyć się matprasem muszę. Oto więc młodzieniec opuszcza chorą na depresję matkę, wynajmuje mieszkanie na prestiżowym osiedlu i zamiar ma awansować w hierarchii społecznej. Ale to się okazuje nie być takie łatwe. Ten awans, znaczy. TAKA TAM CODZIENNA BEZNADZIEJA.

 

Polsat godz. 00:00

Bij i wiej (Hit and Run) - komedia sensacyjna, USA 2012, reż. David Palmer, Dax Shepard, wyk. Dax Shepard, Kristen Bell, Bradley Cooper, Tom Arnold (100 min)

Objęty programem ochrony świadków pan Charlie rusza z dziewczyną do Los Angeles łamiąc zasady wspomnianego programu. A za nimi ruszają byli jego wspólnicy i rządowy agent. MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ.

TVP Kultura godz. 00:45

Też chcę (Ja toże choczu) - dramat obyczajowy, Rosja 2012, reż. Aleksiej Bałabanow, wyk. Oleg Garkusza, Jurij Matwiejew, Aleksandr Mosin, Alisa Szitikowa (83 min)

Jeden z dwóch dzisiaj filmów pana Bałabanowa. Historia muzyka, bandyty, tegoż bandyty przyjaciela i ojca tegoż przyjaciela, oraz prostytutki. Cała piątka próbuje odszukać tajemniczą dzwonnicę, albowiem legenda głosi, że zapewnia ona szczęście. BYĆ MOŻE, JA LUBIĘ KINO ROSYJSKIE, WIĘC DLA MNIE BARDZIEJ.

DOKUMENT

TVP 2 godz. 23:35

Państwowe dzieci (Kazionnyje Dieti) - film dokumentalny, Rosja/Hiszpania 2014, reż. Olga Arlauskas (60 min)

Rzecz o politycznych kulisach rosyjskiego dekretu prezydenckiego z 2012 roku, zakazującego adopcji rosyjskich dzieci  początkowo tylko do USA, a później do 15 krajów UE. WARTO ZOBACZYĆ.

Więcej o: