Program TV na dziś: George Clooney jako "Michael Clayton" albo Kate Hudson jako "Mama na obcasach" [POLECAJ TV - 9.11.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 9.11

Wybór jest, bo prócz tego co znajdziecie na liście, są dzisiaj jeszcze takie filmy, które na nią nie weszły, ale jednak są. Między innymi "Pasażer" z Jean-Claude Van Dammem w Stopklatka TV o godz. 20:00, w FilmBox Premium o godz. 21:00 "Starsza pani znika" z 2013 roku, w Polsat Film o godz. 21:00 "Człowiek widmo” Paula Verhoevena z Joshem Brolinem, w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Gliniarz z Beverly Hills 3", w TV 6 o godz. 23:00 thriller "Życie, którego nie było" z Julianne Moore i Anthonym Edwardsem, w Polsacie o godz. 23:15 dramat "Stoker", a w TVN 7 o godz. 23:35 komedia "Wyborcze jaja".

Jutro wrócę z Polecajem na czwartek, tymczasem dzisiaj życzę udanej środy.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Gothika - thriller, USA 2003, reż. Mathieu Kassovitz, wyk. Halle Berry, Robert Downey Jr., Penélope Cruz, John Carroll Lynch (98 min)

Doktor Miranda wraz z mężem pracuje na oddziale psychiatrycznym więzienia dla kobiet. Jedną z jej podopiecznych jest morderczyni, która twierdzi, że torturuje ją szatan. Pani doktor jej nie wierzy, a wkrótce budzi się na własnym oddziale jako pacjentka, jej mąż został zamordowany, a ona nie pamięta co się z nią działo. BOSKA HALLE BERRY I NAPRAWDĘ WYSOKIE NAPIĘCIE.

TVN 7 godz. 20:00

Michael Clayton - thriller, USA 2007, reż. Tony Gilroy, wyk. George Clooney, Tilda Swinton, Tom Wilkinson, Sydney Pollack (119 min)

Bardzo niezły prawniczo policyjny thriller o byłym prokuratorze, który teraz pracuje w prawniczej korporacji, w której zajmuje się sprawami bardzo trudnymi i brudnymi. A teraz zajmuje się sprawą kolejną, której ceną może być nie tylko reputacja jego i jego firmy, ale również życie wielu osób. JEST NAPIĘCIE I SATYSFAKCJA.

Canal+ Film godz. 20:00

Wszystko zostanie w rodzinie 1/2 (Babysitting) - komedia, Francja 2014, reż. Nicolas Benamou, Philippe Lacheau, wyk. Philippe Lacheau, Alice David, Vincent Desagnat, Tarek Boudali (80 min)

Premiera w telewizorze. Jeszcze jeden w tym tygodniu przejaw dobrego francuskiego humoru. Przyjemny to film, i zabawa niezła, chociaż banał goni banał, i wszystko jest do przewidzenia. Oto urzędnik zgadza się zaopiekować synem zwierzchnika podczas jego urlopu, i obaj znikają. PRZYJEMNA WESOŁOŚĆ.

HBO godz. 20:10

Chemia - dramat obyczajowy, Polska 2015, reż. Bartosz Prokopowicz, wyk. Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Danuta Stenka (95 min)

Nominowany do Złotych Lwów w Gdyni i Nagrody "East of West" w Karlowych Warach film o wielkiej miłości, której życie nie rozpieszcza. Lena i Benek kochają się bardzo. Ale zamiast cieszyć się beztrosko tym, że odnaleźli się w tym wielkim świecie, muszą toczyć walkę z chorobą, bo dziewczyna cierpi na nowotwór. KU POKRZEPIENIU I REFLEKSJI.

 

TV 4 godz. 21:00

Terrorysta (Ticker) - dramat sensacyjny, USA 2001, reż. Albert Pyun, wyk. Steven Seagal, Tom Sizemore, Dennis Hopper, Jaime Pressly (92 min)

Niebezpieczny i nieuchwytny terrorysta, Alex Swan, podkłada ładunki wybuchowe w San Francisco. Na szaleńca polują policjant Ray Nettles i dowódca saperów, Frank Glass. RUTYNOWE DZIAŁANIA Z RĘKI, NOGI ITD.

Ale kino+ godz. 21:55

Ardeny (D'Ardennen) - dramat obyczajowy, Belgia 2015, reż. Robin Pront, wyk. Kevin Janssens, Jeroen Perceval, Veerle Baetens, Jan Bijvoet (92 min)

Belgijski kandydat do Oscara 2016, to historia dwóch braci, których poza kryminalną przeszłością i miłością do pięknej kobiety, różni wszystko. Jeden z nich wychodzi z więzienia, do którego trafił po nieudanym włamaniu, którego dokonał z bratem i piękną ukochaną, ale całą winę wziął na siebie. Wychodzi więc i dalej chce być bandytą, a tymczasem brat i wspomniana ukochana od jakiegoś czasu próbują wszystko zacząć od nowa. I to razem. WARTO ZOBACZYĆ.

 

TVP 2 godz. 22:15

Mama na obcasach (Raising Helen) - komediodramat, USA 2004, reż. Garry Marshall, wyk. Kate Hudson, John Corbett, Joan Cusack, Hayden Panettiere (114 min)

Sympatyczna komedia familijna wychodząca z niewesołego początku, i bardzo przyjemna Kate Hudson w roli młodej dynamicznej pani żyjącej pełnią wielkomiejskiego i showbiznesowego życia, która z dnia na dzień musi zmienić życie, kiedy jej siostra i szwagier giną w wypadku i zostawiają jej trójkę swoich dzieci do wychowania. PRZEWIDYWALNE, ALE KRZEPIĄCO SYMPATYCZNE.

TVP Kultura godz. 22:45

Jańcio Wodnik - dramat obyczajowy, Polska 1993, reż. Jan Jakub Kolski, wyk. Franciszek Pieczka, Grażyna Błęcka-Kolska, Bogusław Linda, Katarzyna Aleksandrowicz (100 min)

Baśniowa rzecz o prostym chłopie, który odkrywa w sobie moc uzdrawiania, więc poczucając młodą żonę rusza w trasę od  wsi do wsi by pomagać ludziom. Coraz większą przyjemność mu sprawia rosnąca popularność, coraz większy zbija majątek, ale z ciężarem sławy radzi sobie słabo. Franciszek Pieczka wybitny, a film POD REFLEKSJĘ, CHOCIAŻ TROCHĘ NUDZI.

Stopklatka TV godz. 23:55

Sprawa Kramerów (Kramer vs. Kramer) - dramat obyczajowy, USA 1979, reż. Robert Benton, wyk. Dustin Hoffman, Meryl Streep, Jane Alexander, Justin Henry (100 min)

Pan Ted Kramer jest całkowicie pochłonięty sobą i własną karierą, więc zmęczona tym żona pewnego dnia zostawia go razem z sześcioletnim synem Billym. Ojciec uczy się syna, syn uczy się ojca - oj to wzruszające są sceny bardzo - a gdy się już nauczą, gdy staną się największymi przyjaciółmi świata, pani Joanna (znaczy żona) oświadcza, że chce zabrać syna do siebie. Więc zaczyna się proces. I Oscar dla Dustina Hoffmana zasłużony. TO JEST TEN FILM, NA KTÓRYM ZAWSZE MAM W OCZACH ŁZY.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

George Harrison (George Harrison: Living in the Material World) - film dokumentalny, USA 2011, reż. Martin Scorsese (96 min)

Część z dwóch pierwsza. Oto portret George'a Harrisona - gitarzysty The Beatles w ujęciu samego Martina Scorsese, który jako pierwszy i jedyny otrzymał od wdowy dostęp do prywatnego archiwum. DUŻA RZECZ. WARTO.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Tele 5 godz. 20:00

Mrówki mutanty (Glass Trap) - horror, USA 2005, reż. Fred Olen Ray, wyk. C. Thomas Howell, Stella Stevens, Siri Baruc, Brent Huff (110 min)

Czy trzeba coś dodawać do tego tytułu? Wielkie mrówy mają głód wielki i ochotę na ludzi. Na szczęście wśród ludzi są tacy, którzy potrafią im się zjeść nie dać i nie dać im w ogóle ludzi zjadać. Momentami łeb urywa, bo I ŚMIESZNIE I STRASZNIE

Canal+ Film godz. 21:25

Rekin z jeziora (Shark Lake) - thriller, USA 2015, reż. Jerry Dugan, wyk. Dolph Lundgren, Sara Malakul Lane, Lily Brooks O'Briant, James Chalke (88 min)

Otóż w miejscowości nad pięknym jeziorem popłoch budzi egzotyczne zwierzę, które wymknęło się handlarzowi takich właśnie egzotycznych zwierząt. Tak złe, że oczy pieką, ale PRZYJEMNOŚĆ NIEWYSŁOWIONA.